BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la marconato » 28 mar 2023, 12:33

Ima i toga, ali objektivno, u takvim situacijama dosta i refleks radi. On je bukvalno samo kleknuo na koljena, a ni lopta nije isla uz samu stativu, pa da zargonski kazes "rastavio ga je"...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DamirT
Postovi: 13872
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DamirT » 28 mar 2023, 12:36

Ma koliko su igraci krivi sto nisu izasli na blok, toliko je i Sehic ocajnom reakcijom. Nije ni u sami cosak isla. Komotno se mogao bacit, pa ako odbrani, odbrani. Ide i njemu taj gol na dusu
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11982
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 28 mar 2023, 12:39

Šehić je u bezbroj situacija ranije već dokazao da nije neka klasa od golmana. Uostalom ne brani džaba u Turskoj. Meni je u onoj situaciji više zasmetala reakcija odbrane. Amaterizam kakav se ne viđa ni na terenima Premijer lige BiH. I prvi i drugi gol.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Raonffa » 28 mar 2023, 23:33

Šta reći nakon Slovačke, ja mislim da je ovo glat najgora naša utakmica u zadnjih 10 godina (a nije da ih nije bilo), odnosno bolje rečeno prvo poluvrijeme.

Faruk je nakon ove blamaže pokazao da nema pojma i vrlo brzo je razuvjerio i one koji su možda nakon Islanda pomislili da ipak posjeduje neko trenersko znanje.

Dopustiti da te prosječna Slovačka sa yebenim Kuckom u veznom redu (kojeg su ljetos izdominirali igrači Zrinjskog) onako raznese u polju, nemam riječi stvarno. Nije potrebna ni neka analiza, nemaš ti šta analizirati kad ti ekipa ne trči. Ko ne može da trči, taj ne može ni da igra, to je Osim rekao prije skoro 20 godina, a nama se i dan danas dešavaju takve utakmice a fol bi htjeli ići na velika takmičenja.

Gledao sam taj dan Sloveniju i San Marino i odgovorno tvrdim da je San Marino u prvom poluvremenu imao više ozbiljnih prelazaka na polovinu Slovenije nego mi na polovinu Slovačke. Taj podatak za amatersku reprezentaciju dovoljno govori koliko smo mi amaterski izgledali u prvom poluvremenu.

Faruk je morao prepoznati da ne može izaći sa istim timom 3 dana nakon Islanda, ali hajde eto čak i da se zayebao, povjerovao igračima da mogu, ali ne mogu vjerovati da odmah poslije prvog gola nije izveo jednog stopera i ubacio veznjaka (što je uradio na poluvremenu) i tako nam sačuvao šansu makar za bodom.

Odmah se na početku drugog poluvremena vidjelo da smo došli do daha. Okej, jesu Slovaci malo spustili ručnu, ali mi smo im u prvih 10 minuta drugog poluvremena, tako povučenim, jedno 3-4 puta pasom kroz sredinu probili liniju i došli u i oko kaznenog prostora što dovoljno govori o tome koliko su i oni bezveze reprezentacija, ali još više govori koliki smo mi amateri.

Nevezano za prvo poluvrijeme, Demirović da je dao ono što je morao u 65-oj minuti, bilo bi svega do kraja, ali kako smo izgledali u prvom poluvremenu apsolutno nismo zaslužili ništa više od 0 bodova i 0 golova. Kad onako odigraš pola utakmice apsolutno ne zaslužuješ ništa taman da u drugom poluvremenu imaš 30 šuteva u okvir gola.

Da ne drobim dalje, vjerujem da je sve rečeno, uglavnom šansa i dalje postoji, nakon ove utakmice ja lično više ne vjerujem u plasman jer sam apsolutno svjestan Farukovog amaterizma (mislio sam da je nemoguće biti onako glup i naivan...).

Dobro je što dio javnosti, a vjerovatno i Faruk mada to nije javno rekao, smatra kako su nam puno falili Džeko, Pjanić i Kolašinac, pa i Krunić koji je evidentno igrao povrijeđen, ali dovoljno sam se ja nagledao naše reprezentacije da znam i da su njih četvorica igrali od prve minute, zdravi, mi bi odigrali isto. Bilo je sličnih blamaža u prošlosti i sa njima u ekipi itekako.

Kažem dobro je što to dio javnosti smatra u kontekstu toga da se ne gubi interes i volja za praćenjem repke nakon ove blamaže, pogotovo što momci poput Anela, Dedića, Gazibegovića, Tahirovića i Demirovića apsolutno zaslužuju podršku i ne bi bilo fer odustati od njih a tek smo prošli 1/5 kvalifikacionog ciklusa.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hurem
Postovi: 8607
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la hurem » 29 mar 2023, 00:06

Hvala Bogu pa nisam gledao 1.poluvrijeme!
Da jesam, razočarenje bi bilo mnogo veće.
Ovako mi je dovoljno sjetiti se Hadzibegica i iste sekunde sam razočaran...od dana kada je postao selektor.
Želim da se plasiramo na EP, ali kad pomislim da bi Farukovo ime bilo upisano u historiju, odmah mi muka.
Prije sam govorio bilo koga bih prezvakao, samo ne Krstajica i naše jugoseronje, ali sam shvatio da bih hagovca Krstajica dočekao radije nego Hadzibegica.

Gdje je taj pritisak igraca (Dzeko, Pjanic, Kolasinac, Krunic...) na Vicu I Misketa, sarajevske lobiste kada su čuli da im žele otjerati miljenika Peteva...ma nije problem ni to ako ce doći kvalitetna zamjena...ali kada si čuo da će Hadzibegica dovesti, najveću fudbalsku trenersku neznalicu u svijetu fudbala...tada su morali reagovati.

Koliko se sjećam, jedini SEHIC je prozborio na temu Peteva. Da je više igrača reagovalo...bila bi drugačija odluka.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 29 mar 2023, 00:11

Ma kakva pobuna, mahalaš ( Džeko ) se najviše cereka i cirkuza sa Vicom.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 29 mar 2023, 00:19

Davno je Medunjanin objasnio u onim intervjuima kako to kod nas funkcionise. Lulic, Begovic su slicne stvari govorili. Znaci, sve iz prve ruke, sta god neko mislio o njima ponaosob.
1921

Avatar
hurem
Postovi: 8607
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la hurem » 29 mar 2023, 00:26

Amidzatvojnajdrazi je napisao/la:
29 mar 2023, 00:19
Davno je Medunjanin objasnio u onim intervjuima kako to kod nas funkcionise. Lulic, Begovic su slicne stvari govorili. Znaci, sve iz prve ruke, sta god neko mislio o njima ponaosob.
Sta ću misliti.
Bebice koje su progovorile onog trenutka kada su postali bivši reprezentativci.
Zašto nisu govorili, reagovali na vrijeme?!

Opet ću reći...treba nam vise Sehica koji će kod totalno nelogičnih poteza reagovati.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11982
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 29 mar 2023, 00:32

Nije ni Džeki izgleda toliko stalo da se ode na Euro. Sve su prilike da je on zadovoljan ovim što je ostvario. Nema više ambicija kod njega. Zadnji put kad sam vidio kod njega neku želju je bio baraž protiv Irske 2015., tj. u ovom obraćanju novinarima:



Uporedite recimo ovo i izjave koje je uputio nakon ispadanja u baražu protiv Sjeverne Irske. Da se razumijemo, on još uvijek daje svoj maksimum na terenu, ali djeluje mi kao da mu je svejedno da li ćemo igrati neko veliko takmičenje ili ne. Zbog toga mu je mislim sasvim svejedno ko će biti selektor.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Madal
Postovi: 3591
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Madal » 29 mar 2023, 00:35

BoixosNois1899 je napisao/la:
29 mar 2023, 00:32
Nije ni Džeki izgleda toliko stalo da se ode na Euro. Sve su prilike da je on zadovoljan ovim što je ostvario. Nema više ambicija kod njega. Zadnji put kad sam vidio kod njega neku želju je bio baraž protiv Irske 2015., tj. u ovom obraćanju novinarima:



Uporedite recimo ovo i izjave koje je uputio nakon ispadanja u baražu protiv Sjeverne Irske. Da se razumijemo, on još uvijek daje svoj maksimum na terenu, ali djeluje mi kao da mu je svejedno da li ćemo igrati neko veliko takmičenje ili ne. Zbog toga mu je mislim sasvim svejedno ko će biti selektor.
A sta, treba on da bira sad i selektora? Previse od njega ocekujemo, jest kapiten i glavni igrac ali ne treba biti i savez i selektor i kapiten i cistacica.
I dobro je ako daje sve na terenu a neki mladji izgaraju pred medijima i navijacima. Nek se naviknu. I ne treba da se ponasa kao da ce vjecno igrati.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13270
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Kaunas » 29 mar 2023, 00:37

BoixosNois1899 je napisao/la:
29 mar 2023, 00:32
Nije ni Džeki izgleda toliko stalo da se ode na Euro. Sve su prilike da je on zadovoljan ovim što je ostvario. Nema više ambicija kod njega. Zadnji put kad sam vidio kod njega neku želju je bio baraž protiv Irske 2015., tj. u ovom obraćanju novinarima:



Uporedite recimo ovo i izjave koje je uputio nakon ispadanja u baražu protiv Sjeverne Irske. Da se razumijemo, on još uvijek daje svoj maksimum na terenu, ali djeluje mi kao da mu je svejedno da li ćemo igrati neko veliko takmičenje ili ne. Zbog toga mu je mislim sasvim svejedno ko će biti selektor.
Pa realno ko bi se odrekao ljetovanja po Dubaiju i slicnim destinacijama zbog mjesec dana peglanja sa repkom. Pogotovo ako taj neko dolazi iz BiH.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 29 mar 2023, 00:42

hurem je napisao/la:
29 mar 2023, 00:26
Amidzatvojnajdrazi je napisao/la:
29 mar 2023, 00:19
Davno je Medunjanin objasnio u onim intervjuima kako to kod nas funkcionise. Lulic, Begovic su slicne stvari govorili. Znaci, sve iz prve ruke, sta god neko mislio o njima ponaosob.
Sta ću misliti.
Bebice koje su progovorile onog trenutka kada su postali bivši reprezentativci.
Zašto nisu govorili, reagovali na vrijeme?!

Opet ću reći...treba nam vise Sehica koji će kod totalno nelogičnih poteza reagovati.
Sve je to OK, samo kazem da imamo potvrdu iz vise izvora da je sve na amaterskom nivou. Mi se zanosimo i nadamo, navijacki, ali sve dok je stanje takvo nema nam napretka.
1921

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11982
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 29 mar 2023, 00:43

Madal je napisao/la:
29 mar 2023, 00:35
BoixosNois1899 je napisao/la:
29 mar 2023, 00:32
Nije ni Džeki izgleda toliko stalo da se ode na Euro. Sve su prilike da je on zadovoljan ovim što je ostvario. Nema više ambicija kod njega. Zadnji put kad sam vidio kod njega neku želju je bio baraž protiv Irske 2015., tj. u ovom obraćanju novinarima:



Uporedite recimo ovo i izjave koje je uputio nakon ispadanja u baražu protiv Sjeverne Irske. Da se razumijemo, on još uvijek daje svoj maksimum na terenu, ali djeluje mi kao da mu je svejedno da li ćemo igrati neko veliko takmičenje ili ne. Zbog toga mu je mislim sasvim svejedno ko će biti selektor.
A sta, treba on da bira sad i selektora? Previse od njega ocekujemo, jest kapiten i glavni igrac ali ne treba biti i savez i selektor i kapiten i cistacica.
I dobro je ako daje sve na terenu a neki mladji izgaraju pred medijima i navijacima. Nek se naviknu. I ne treba da se ponasa kao da ce vjecno igrati.
Ne treba on ništa birati, ali iznenađuje ta ravnodušnost i manjak ambicije koji se osjeti kod njega zadnjih godina. Ok, ima 37 godina, najuspješniji je naš fudbaler ikad, to sve stoji, ali čudi me da očigledno nema više želje da ode sa reprezentacijom na to Euro koje bi i njemu bilo prvo u karijeri, a i zadnje.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Madal
Postovi: 3591
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Madal » 29 mar 2023, 00:46

BoixosNois1899 je napisao/la:
29 mar 2023, 00:43
Ne treba on ništa birati, ali iznenađuje ta ravnodušnost i manjak ambicije koji se osjeti kod njega zadnjih godina. Ok, ima 37 godina, najuspješniji je naš fudbaler ikad, to sve stoji, ali čudi me da očigledno nema više želje da ode sa reprezentacijom na to Euro koje bi i njemu bilo prvo u karijeri, a i zadnje.
Zasto nedostatak ambicije? Jer ne preuzima prvi plan nakon utakmice u dvomecu gdje je ukupno odigrao 30min i to povrijedjen a i ne znam jel ijedne korisne lopte dobio u tih pola sata.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11982
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 29 mar 2023, 00:55

Madal je napisao/la:
29 mar 2023, 00:46
BoixosNois1899 je napisao/la:
29 mar 2023, 00:43
Ne treba on ništa birati, ali iznenađuje ta ravnodušnost i manjak ambicije koji se osjeti kod njega zadnjih godina. Ok, ima 37 godina, najuspješniji je naš fudbaler ikad, to sve stoji, ali čudi me da očigledno nema više želje da ode sa reprezentacijom na to Euro koje bi i njemu bilo prvo u karijeri, a i zadnje.
Zasto nedostatak ambicije? Jer ne preuzima prvi plan nakon utakmice u dvomecu gdje je ukupno odigrao 30min i to povrijedjen a i ne znam jel ijedne korisne lopte dobio u tih pola sata.
Kažem ti, to je moj lični dojam o njemu. I nema to veze sa njegovim igrama. On je uz Pjanića još uvijek naš najbolji igrač. Čak i onakav povrijeđen je korisniji i od Demirovića i od Prevljaka. Samo mislim da mu plasman na Euro više nije u vrhu liste prioriteta. Ne sjećam se kad sam zadnji put vidio da je ovako razočaran kao što je bio nakon tog baraža sa Ircima.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 29 mar 2023, 01:17

Sportskim novinarima je neugodno govoriti o naboju, patriotizmu, nacionalnom ponosu, pa koriste izlizane termine poput "kult reprezentacije," ali to je u principu ono sto nama fali. Kad nemas 5 super kvalitetnih igraca u svakoj liniji kao, lupam, Francuska, to je imperativ. Ali se gradi godinama, i vise je pitanje svijesti, nego samog fudbala. Zasto toga nema je za kakve ozbiljne naucne studije, nije za povrsnih analiza, ali u tome lezi odgovor na mnoga pitanja koja kolektivno postavljamo evo 25+ godina.
1921

Horoz
Postovi: 1592
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Horoz » 29 mar 2023, 10:14

Kod nas je oduvijek problem bila kombinacija korupcije i amaterizma. Da je samo jedan od pomenutih problema prisutan, bilo bi daleko lakše. Većina selektora i uposlenika saveza su korumpirani, a ponašaju kao da im je fudbal hobi. Kao dobro bi bilo da se napravi rezultata, al imamo preča posla negdje drugo. To se onda prenosi i na igrače. Čak i oni selektori koji možda dođu da nešto naprave, brzo se prilagode amaterizmu i korupciji, jer vide da nema zdravih temelja za rezultat.
Siguran sam da Hadžibegić ne zna nabrojati po dva igrača islanda i slovačke, siguran sam da ih nije ni pogledao, jer ga to u suštini i ne zanima. Ulaže se apsolutni minimum rada i napora, a sve se završava jeftinim frazama u medijima i na press konfarencijama.
Faruku je važnije da ispunjava želje onima koji su ga doveli na poziciju i koji će ga tu održati, a te želje nisu rezultati. To kod nas nikada nije bio prioritet.
I to je razlog zašto Finska,Crna Gora, Island, kazahstan izgledaju kao profesionalne fajterske ekipe, koje su objektivno slabijeg kvaliteta, ali imaju sistem i organizaciju, a mi izgledamo najčešće kao raja na terminu. Ako nas krene dobro je, ako ne krene - haj šta ima veze, zabavili smo se. Svi znaju da neće snositi nikakve posljedice za nerad i neuspjeh, da je dovoljno uvalit 4 komada Andori i sve je opet sjajno. Neodvojiv dio tog cirkusa su mediji i tzv novinari, na koje ne treba trošiti riječi.
Čast izuzecima koji su pokušali to da promijene.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: izdzezveubrazil, minimalist, nicaze95 i 56 gostiju.