Faruk Hadžibegić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 27 mar 2023, 15:41

Sto neko napisa, ako je plombe radio u vrijeme Markovica -- batali ga. Smijesno, ali ima istine. Oni jednostavno jos zive u 1980-im godinama proslog stoljeca, tu im je zapelo i razumijevanje fudbalske igre. To su mahom ucahureni ljudi koji odbijaju da idu u korak s vremenom, a vecina uopste nema kapacitet za to. Kad neko nije u stanju da izgovori jednu smislenu prosto-prosirenu na pres konferenciji, kako ocekivati da uradi bilo sta u nekom poslu u kojem je potrebno koristiti intelekt? Mi moramo biti svjesni da se radi o osobama koje ne bi mogle uspjesno voditi jedan mahalski granap ili tezgu na autopijaci. Ne karikiram, fakat ne bi.

E to je Faruk, a on ne zna da radi ovaj posao, nikad nije znao, i nece znati. Covjek ima haman sedam banki nije qrca nikad uradio u trenerskoj karijeri. Imao je samo tu srecu da je igrao vani, pa se mogao naci pokoji fin trenerski angarzman na pocetku karijere, a i to dok nije provaljen kao analfabeta. Od tad se vucarao po trecerazrednim klubovima i ligama. Isto vrijedi za Mesu, Papeta, i bruku ex-Yu igraca koji su se vrtili oko nase reprezentacije, i drugih balkanskih selekcija. U PLBiH ima boljih trenera od njih, sto vise govori o njima nego o nasoj ligi.

Najtuznije je sto smo mi u lakoj grupi, a imamo potentnu reprezentaciju sa jednom nadolazecom generacijom igraca koja zaista obecava. Dakle, okolnosti ne zahtijevaju izmisljanje tople vode. Samo pratiti nase igrace vani, pozvati najbolje, sloziti normalnu formaciju, reagovati na vrijeme sa izmjenama tokom utakmice -- to bi vjerovatno bilo dovoljno za Euro, dakle najosnovnije stvari. Mozda ne za nesto vise, ali je dovoljno za plasman.

Ovo gledano cisto sa aspekta selektorske pozicije, naravno da je problem dublji, sa savezom koji je ne samo korumpiran, nego krcat ljudima koji su apsolutno nesposobni za to sto rade. Da imaju najbolje namjere, da nam je savez sredjen kao Svicarski, opet bi bili na manje-vise istom, jer oni jednostavno ne znaju. Sve ovo iznad sto sam napisao za Faruka i ove druge, vazi i za ove ljude. I ovi koji nisu korumpirani i anti-BiH najstrojeni, jednostavno nemaju pojma. Tinejdzeri koji igraju FIFA-e i FM-a bolje razumiju fudbal od njih. Ne moze me niko uvjeriti da jedan takav tinejdzer ne bi shvatio nakon 10 minuta sinoc da nam fali igrac u vezi, da nismo u stanju da iznesemo loptu, i da go visi u zraku. Ali Faruk to nije shvatio. Zapravo, mozda i jeste, ali nakon 2-0. Zar to nije tragikomicno?

Uz rizik da odem predaleko, treba isto uzeti u obzir da javnost ne razumije fudbal, kao ni ostale sportove. Dovoljno je procitati komentare po drustvenim mrezama. To je horor sta ljudi pisu, znaci da se zapitas sta oni gledaju i kako razmisljaju. Na to dodas novinare od kojih vecina nikad nece postaviti tesko pitanje selektoru ili igracu, iz straha da ce izvisiti za neko putovanje ili dnevnicu, i imas to sto imamo danas. I sto smo imali od 95 do danas, uz onaj incident 2014, kad nas je zlatna generacija odvela na svjetsko uprkos selektoru i savezu, a ne zahvaljujuci njima.

Zakljucak je mozda deprimirajuci, ali ja ne vidim izlaz iz ovoga. Sto ne znaci da se necu radovati pobjedama i nadati do zadnjeg momenta da cemo otici na Euro. Ali ako se to nekim slucajem desi, nece to biti produkt nekog rada i pameti, vec sticaja okolnosti. To je najtuznije od svega.
1921

VenamaHrabrih
Postovi: 2431
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la VenamaHrabrih » 27 mar 2023, 15:42

Za razliku od novih snaga i poletne omladine, jugonostalgičari i fosili su naučili da rade i da zaslužuju relevantne diplome. Ne da ih kupuju po pripizdinskim "univerzitetima" i vogošćanskim seminarima. Najborbenija skupina društva u našoj državi su penzioneri. To dovoljno govori o mentalnom sklopu i intelektualnim kapacitetima novih generacija.
Hadžibegić i Baždarević su u onom vaktu bili top-fudbaleri. Ko treneri su obična kharina, što ukazuje kako koji sistem radi i šta od koga može napraviti. Sa svojim trenerskim znanjem, a da je ostao onaj sistem, i Faruk i Mehmed mogli bi voditi, možda, neke pionire i to zbog igračkih zasluga. U ovom i ovakvom sistemu, ublehe su treneri nacionalne selekcije. Onaj sistem i država imali su 101 manu, a ovi imaju samo jednu - ne valjaju!

VenamaHrabrih
Postovi: 2431
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la VenamaHrabrih » 27 mar 2023, 15:56

Amidzatvojnajdrazi je napisao/la:
27 mar 2023, 15:41
Sto neko napisa, ako je plombe radio u vrijeme Markovica -- batali ga. Smijesno, ali ima istine. Oni jednostavno jos zive u 1980-im godinama proslog stoljeca, tu im je zapelo i razumijevanje fudbalske igre. To su mahom ucahureni ljudi koji odbijaju da idu u korak s vremenom, a vecina uopste nema kapacitet za to. Kad neko nije u stanju da izgovori jednu smislenu prosto-prosirenu na pres konferenciji, kako ocekivati da uradi bilo sta u nekom poslu u kojem je potrebno koristiti intelekt? Mi moramo biti svjesni da se radi o osobama koje ne bi mogle uspjesno voditi jedan mahalski granap ili tezgu na autopijaci. Ne karikiram, fakat ne bi.

E to je Faruk, a on ne zna da radi ovaj posao, nikad nije znao, i nece znati. Covjek ima haman sedam banki nije qrca nikad uradio u trenerskoj karijeri. Imao je samo tu srecu da je igrao vani, pa se mogao naci pokoji fin trenerski angarzman na pocetku karijere, a i to dok nije provaljen kao analfabeta. Od tad se vucarao po trecerazrednim klubovima i ligama. Isto vrijedi za Mesu, Papeta, i bruku ex-Yu igraca koji su se vrtili oko nase reprezentacije, i drugih balkanskih selekcija. U PLBiH ima boljih trenera od njih, sto vise govori o njima nego o nasoj ligi.

Najtuznije je sto smo mi u lakoj grupi, a imamo potentnu reprezentaciju sa jednom nadolazecom generacijom igraca koja zaista obecava. Dakle, okolnosti ne zahtijevaju izmisljanje tople vode. Samo pratiti nase igrace vani, pozvati najbolje, sloziti normalnu formaciju, reagovati na vrijeme sa izmjenama tokom utakmice -- to bi vjerovatno bilo dovoljno za Euro, dakle najosnovnije stvari. Mozda ne za nesto vise, ali je dovoljno za plasman.

Ovo gledano cisto sa aspekta selektorske pozicije, naravno da je problem dublji, sa savezom koji je ne samo korumpiran, nego krcat ljudima koji su apsolutno nesposobni za to sto rade. Da imaju najbolje namjere, da nam je savez sredjen kao Svicarski, opet bi bili na manje-vise istom, jer oni jednostavno ne znaju. Sve ovo iznad sto sam napisao za Faruka i ove druge, vazi i za ove ljude. I ovi koji nisu korumpirani i anti-BiH najstrojeni, jednostavno nemaju pojma. Tinejdzeri koji igraju FIFA-e i FM-a bolje razumiju fudbal od njih. Ne moze me niko uvjeriti da jedan takav tinejdzer ne bi shvatio nakon 10 minuta sinoc da nam fali igrac u vezi, da nismo u stanju da iznesemo loptu, i da go visi u zraku. Ali Faruk to nije shvatio. Zapravo, mozda i jeste, ali nakon 2-0. Zar to nije tragikomicno?

Uz rizik da odem predaleko, treba isto uzeti u obzir da javnost ne razumije fudbal, kao ni ostale sportove. Dovoljno je procitati komentare po drustvenim mrezama. To je horor sta ljudi pisu, znaci da se zapitas sta oni gledaju i kako razmisljaju. Na to dodas novinare od kojih vecina nikad nece postaviti tesko pitanje selektoru ili igracu, iz straha da ce izvisiti za neko putovanje ili dnevnicu, i imas to sto imamo danas. I sto smo imali od 95 do danas, uz onaj incident 2014, kad nas je zlatna generacija odvela na svjetsko uprkos selektoru i savezu, a ne zahvaljujuci njima.

Zakljucak je mozda deprimirajuci, ali ja ne vidim izlaz iz ovoga. Sto ne znaci da se necu radovati pobjedama i nadati do zadnjeg momenta da cemo otici na Euro. Ali ako se to nekim slucajem desi, nece to biti produkt nekog rada i pameti, vec sticaja okolnosti. To je najtuznije od svega.
Evo, ja maloprije napisah; U 80-im Faruk je bio extra fudbaler. U 2000-im je klinac od trenera. Kako je učahuren, ako je nakon igračke karijere, koja se završila ranih 90-ih, nastavio trenersku? Kakve veze ima njegovo trenersko "zvanje" koje je stekao 2000-ih sa njegovim fudbalskim znanjem iz 80-ih? Njegovo trenersko znanje nisu oblikovale 80-e, nego 2000-e.
Mi uvijek tražimo izgovor za nerad, a u ovom slučaju, to su Farukove zastarjele metode. Koje metode?? Faruk je jednostavno glup, nema to veze sa periodom života.
U Savezu postoje bošnjačka, hrvatska i srpska komponenta i kako koja dođe na red, ta bira selektora. i sad ti dozvoliš da ti se bira selektor na taj način, koji je recept za neuspjeh i kad se taj isti neuspjeh desi; kriv je Faruk jer je zapeo u 80-im. Nonsens. Da nije Faruka, Peteva i inih, kome bi psovali mater balijsku, ustashku, chetnichku? Priznaj da voliš ovakvo stanje (ne konkretno ti, nego generalno), jer da ne voliš davno bi ga promijenio.

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 27 mar 2023, 16:02

Napisah da je njegovo razumijevanje fudbala zapelo u 80-im, dakle dok je jos aktivno igrao. Mogao je jucer postati trener, on jos fudbal gleda kao da je 1987-a. Da je glup, to se slazem. Ja ne volim ovakvo stanje, niti volim ljudima da psujem nesto na nacionalnoj osnovi. Rado bih ga promijenio da mogu, ali bojim se da je bh fudbal samo odraz stanja u kojem je cijelo nase drustvo.
1921

HarisZe
Postovi: 1959
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la HarisZe » 27 mar 2023, 16:04

Sta kazete da se vec sad otvori tema Baraz jer mislim da ce biti grcevita borba za 3 mjesto izmedju nas i Lichtensteina
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

HeraklitMracni
Postovi: 5337
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la HeraklitMracni » 27 mar 2023, 16:24

Osim je za faruka Ancelotti

let3
Postovi: 28945
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la let3 » 27 mar 2023, 16:34

Ovaj levat još nije smijenjen :shock: :lol:

E svašta.

miki09
Postovi: 433
Pridružen/a: 25 jun 2019, 19:11
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la miki09 » 27 mar 2023, 16:35

Ne znam stvarno sto se ovoliko pominju neki prijasnji sistemi, to apsolutno nema nikakve veze ni sa cim. I vahid halilhodzic je produkt tog nekog jugoslovenskog sistema pa je i vise nego dobar trener postao, pogotovo za nase uslove.

Faruk je jednostavno los trener ne zbog toga kad i gdje je igrao vec jednostavno nema talenta za to i izabran je jer je podoban, i tu sva prica pocinje i zavrsava.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la ReX » 27 mar 2023, 16:51

@igrajlopte 🐦

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Ado1922 » 27 mar 2023, 17:06

Kako mrzim kad pročitam ovo "bh. stručnjak"

Stručnjak je neko ko ima ozbiljne rezultate iza sebe.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4428
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la MoodyHank » 27 mar 2023, 19:47

HeraklitMracni je napisao/la:
27 mar 2023, 16:24
Osim je za faruka Ancelotti
Druže, ja sam za Faruka Ancelotti.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Manijakalnost99
Postovi: 2474
Pridružen/a: 19 jun 2022, 13:27
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Manijakalnost99 » 27 mar 2023, 19:55

ReX je napisao/la:
27 mar 2023, 16:51
https://****/status/1640365770138959872?s=20
Nemoj da ponavlja bgt prosli put je imo vise poraza nego pobjeda
Taman se nekako ustabilili s petevom baraz izborili
Napravio je neki kostur i dodje ti rukvas…
Gledajuci prvi mandat prije bih Barbareza stavio za selektors nego njega ponovo
Al sad je gotovo

Avatar
hurem
Postovi: 8603
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la hurem » 27 mar 2023, 20:04

Seljacina: (nevjerovatno koliko nas SRAMOTI)
“Vikanje i gestovi, kao na seoskoj utakmici. Selektor Bosne se posvađao sa navijačima”, piše slovački SportWeb o svađi selektora sa navijačem.

Sukob s "kamerom"...

Lažov...

On se informisao i Jasmin Mesanovic je krilo.
Milicevic je visociji od Barisica (192>193) :)

Protiv Slovacke ćemo izvesti najsvježije.

Neznalica..
Itd.
--------------------------------

Lobotka>Krunic
Duda>Hadziahmetovic
Kucka>Tahirovic

Pa mi protiv Islanda nismo uspostaviti bilo kakav posjed a da ne pricam o dominaciji na sredini, a kamoli da to učinimo protiv Slovaka koji imaju jaci vezni red od nas. Postavka totalno promašena.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6128
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Centre forward » 27 mar 2023, 20:21

Stalno se spominju te neke osamdesete kao da su neki reper za stagnaciju fudbalske taktike i slično. Pa ne igra se lopta od 2000-e, šta vam je.

On je neznalica, i sad i u mezozoiku i za milion godina.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
TheClown
Postovi: 383
Pridružen/a: 03 okt 2020, 19:38
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la TheClown » 27 mar 2023, 20:55

Povedi nas na EURO, gazimo sve redom!

Ta ce Ronaldo, igra tamo negdje u Togu!
:kafa:
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš na odmor.
Kolači,porodica,pokloni a onda idu utakmice i tu si mrtav."

"Imamo malo preveliko mišljenje o nama.
Moje mišljenje o ekipi koja se plasirala na Svjetsko je da smo tada bili prosječni."

Avatar
BiHSportman
Postovi: 531
Pridružen/a: 27 jan 2022, 23:06
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la BiHSportman » 28 mar 2023, 10:07

hurem je napisao/la:
27 mar 2023, 20:04
Seljacina: (nevjerovatno koliko nas SRAMOTI)
“Vikanje i gestovi, kao na seoskoj utakmici. Selektor Bosne se posvađao sa navijačima”, piše slovački SportWeb o svađi selektora sa navijačem.

Sukob s "kamerom"...

Lažov...

On se informisao i Jasmin Mesanovic je krilo.
Milicevic je visociji od Barisica (192>193) :)

Protiv Slovacke ćemo izvesti najsvježije.

Neznalica..
Itd.
--------------------------------

Lobotka>Krunic
Duda>Hadziahmetovic
Kucka>Tahirovic

Pa mi protiv Islanda nismo uspostaviti bilo kakav posjed a da ne pricam o dominaciji na sredini, a kamoli da to učinimo protiv Slovaka koji imaju jaci vezni red od nas. Postavka totalno promašena.
Pa kako je trebao postaviti, ne izvesti vezni red?
1921!

itatabisine
Postovi: 344
Pridružen/a: 28 okt 2021, 13:12
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la itatabisine » 28 mar 2023, 10:11

Dudic je nakon utakmice rekao jednu recenicu gdje je rekao sve o nasoj ekipi. Ne moze Tahirovic igrati dvije uzastopne utakmice a posljednju klupsku utakmicu odigrao nekad pocetkom februara. Sta onda reci za Sanicanina i bezbroj drugih igraca.

Nama su u reprezentaciji starteri igraci koji u svojim klubovima NE IGRAJU, pa to nema ni u reprezentaciji Trinidada i Tobaga. Dok se ovo ne promjeni mi necemo vidjeti napredak.
Neka igraju samo oni koji su u takmicarskoj formi, pa makar nam okosnicu reprezentacije cinili Bilbija i ostali igraci iz nase lige.

Vjerujem da bi Jakovljevic 10 puta bolje odigrao nego Milicevic ili Sanicani, ali ocigledano on nije podoban za mnoge u Savezu.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54231
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la MortemHz » 28 mar 2023, 10:15

Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Beduin
Postovi: 16297
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Beduin » 28 mar 2023, 10:16

HeraklitMracni je napisao/la:
27 mar 2023, 16:24
Osim je za faruka Ancelotti
Osim je samo veca kelja i komicar od Faruka i nista vise. Ne zna se ko je gori i neuspjesniji kao trener, a ni zamisliti ne smijem kakve izgovore bi tek Amar nalazio za svoj neuspjeh i neznanje. Jedino bi pressice bile zanimljive i smijesne nam i nista vise.

Vi fakat pojma nemate o fudbalu pa prizivate ove smijurije od trenera.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la babino » 28 mar 2023, 10:46

fake starletan odmah nastavio po tv stanicama, nikad mu dosta:-)
sta kaze ovaj novinarcic na kraju, radujem se nasem narednom 'nedjeljnom' razgovoru, pa se ispravi..bice da je fake zakupio sedmicni termin na tvsa:-)

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 17 gostiju.