Faruk Hadžibegić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3836
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 27 mar 2023, 10:15

kako smo mi svi cudni. Pobijedili islanda nakon ne znam koliko tankih i losih partija reprezentacije i automatski smo mi neka svjetska sila u fudbalu. Gostovanje u slovackoj treba biti formalnost. De malo realnosti narode! I teze mi je onda citati ove salve uvreda i omalovazavanja svega i svacega. Hadzibegic je uradio dobar potez u prvoj utakmici i iznenadio protivinika.

Slovacka se pripremila, pregledala gdje smo bili opasni protiv islanda i to nam jednostavno neutralizirali. Bekovi nam bili pokriveni, udvojeni, te trojac u sredini totalno procitan i pokriven. Odsjeceni totalno uguseni u sredini. Greska trenera sto je izasao u istoj postavci kao kuci protiv realno autsajdera u tom momentu.
I sad se pljuje mali Tahirovic npr.. jesmo tezak narod.

Remi u slovackoj je bio ko 3 boda posto se mi uzdignemo i treba nam ovako.
- 1 9 4 6 -

19vendetta87
Postovi: 4253
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la 19vendetta87 » 27 mar 2023, 10:19

VenamaHrabrih je napisao/la:
27 mar 2023, 10:10
Arvid je napisao/la:
26 mar 2023, 22:55
Bubuljico ugnojena!

јebat svakog trenera koji je pod petokrakom učio fudbal.
Kakve veze ima nešto prije 40 godina? Istini za volju, pod petokrakom smo bili redovni učesnici svjetskih i evropskih prvenstava, prvaci Europe i svijeta u košarci, vaterpolu, rukometu... Nije to do petokrake. Kako nestade petokraka, tako se ukaza nesposobnost, laž, korumpiranost...
Da, petokraka, tješi se...
Pa bilo bi sramota da sa Jugoslavijom se nije igralo EP ili SP kad su imali ogroman bazen talentovanih igraca. Al stvar je u tome sto treneri poput Bazdarevica, Susica i Hadzibegica jos forsiraju fudbal koji se igra za vrijeme Ex Yu, uopste se ne adaptiraju na moderan fudbal. U ove 2 utakmice nijedne uigrane akcije nije bilo, nego se sve svodili na individualne kvalitete igraca, pa ako prođe
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Horoz
Postovi: 1535
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Horoz » 27 mar 2023, 10:28

U ovom stručnom štabu nikome ne pada na pamet da se ozbiljno bavi svojim poslom. zato su i dovedeni. Ko malo se pogleda protivnik, napravi se neka analiza za raju i hajmo igrat. Svi su tu da uzmu platu, odrade ugovor i vrate usluge onima koji su ih postavili. Niko i ne očekuje i ne traži rezultate, osim ako nam se posreći.
Da je bar uz Hadžibegića stavljen neko mlad i ambiciozan, da se bavi taktikom. Al ne, on dove o đuturuma Čalu iz jaranskih relacija.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

VenamaHrabrih
Postovi: 2418
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la VenamaHrabrih » 27 mar 2023, 10:51

19vendetta87 je napisao/la:
27 mar 2023, 10:19
VenamaHrabrih je napisao/la:
27 mar 2023, 10:10
Arvid je napisao/la:
26 mar 2023, 22:55
Bubuljico ugnojena!

јebat svakog trenera koji je pod petokrakom učio fudbal.
Kakve veze ima nešto prije 40 godina? Istini za volju, pod petokrakom smo bili redovni učesnici svjetskih i evropskih prvenstava, prvaci Europe i svijeta u košarci, vaterpolu, rukometu... Nije to do petokrake. Kako nestade petokraka, tako se ukaza nesposobnost, laž, korumpiranost...
Da, petokraka, tješi se...
Pa bilo bi sramota da sa Jugoslavijom se nije igralo EP ili SP kad su imali ogroman bazen talentovanih igraca. Al stvar je u tome sto treneri poput Bazdarevica, Susica i Hadzibegica jos forsiraju fudbal koji se igra za vrijeme Ex Yu, uopste se ne adaptiraju na moderan fudbal. U ove 2 utakmice nijedne uigrane akcije nije bilo, nego se sve svodili na individualne kvalitete igraca, pa ako prođe
Otprilike je isto. U vrijeme exyu, na evropsko/svjetsko, išlo je 12/24 ekipe, tako da to s bazenom nema veze, nego sa načinom rada. Slijedeći tu logiku, Belgija, Švedska, Danska i sl. nikada se ne bi plasirale na neko prvenstvo, a Kina i Indija bi rasturale. Naravno da ne treba koristiti taktike iz '80-ih, ali istini za volju ni Hadžibegić, ni Baždarević nisu bili treneri za vrijeme exyu, nego igrači. Treneri postaju nakon raspada YU, što implicira da ih nije educirala "petokraka", nego "demokratija".

Avatar
Arvid
Postovi: 16700
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Arvid » 27 mar 2023, 10:53

Reci ne komunjarskim fudbalskim isprdcima!
I found freedom. Losing all hope was freedom.

HarisZe
Postovi: 1952
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la HarisZe » 27 mar 2023, 11:00

Ako nas Portugala razbije sa 5 komada Fare mora napustit momentalno, mogu donekle shvatit ti da se ekipa koja pobjedi nemjenja ali brate vidis da nakon 20 min nisi 3 pasa uvezo URADI NESTO !!!! Zasto odmah u 2 pol nisi 3 izmjene uradio cekas 70 min ovu je utakmicu Fare kikso i samo njega krivim
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
boatenkk
Postovi: 333
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la boatenkk » 27 mar 2023, 11:01

od kvaliteta izdvaja se sto je meni, kumu i jos trojici psovo djecu nerodenu.. sikuriti ga spasili sigurne smrti i davljenja

Wanderson
Postovi: 2607
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Wanderson » 27 mar 2023, 11:04

boatenkk je napisao/la:
27 mar 2023, 11:01
od kvaliteta izdvaja se sto je meni, kumu i jos trojici psovo djecu nerodenu.. sikuriti ga spasili sigurne smrti i davljenja
Ne brukaj se.

Inace ovo je Piska clan foruma i njegova ekipa, navijac Zvijezde Gradacac i na njihovoj temi se vjecno svađa sa sugrađanima.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11950
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la BoixosNois1899 » 27 mar 2023, 11:04

Da su ozbiljni u savezu kao što nisu već danas bi ga smijenili i tražili nekog ko nije dementan i ko ustvari zna raditi posao. Ovako će ga pustiti da sjebe do kraja sve moguće šanse za plasman. Već poznat i ustaljen scenarij.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Goalgetter » 27 mar 2023, 12:09

Ovim fosilima iz bivse juge i jugonostalgicarima dozivnotno treba zabraniti bilo kakvu selektorsku funkciju u BiH fudbalu.

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Cartman » 27 mar 2023, 12:10

Goalgetter je napisao/la:
27 mar 2023, 12:09
Ovim fosilima iz bivse juge i jugonostalgicarima dozivnotno treba zabraniti bilo kakvu selektorsku funkciju u BiH fudbalu.
To je to.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Hansestadt
Postovi: 2405
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Hansestadt » 27 mar 2023, 12:21

Vico Zeljkovic i Zvjezdan Misimovic su ga izabrali. Oni su bili tu na konferenciji za medije kad je predstavljen. Tu su upravo zagovarali njegov izbor, imali sve arugmente na pitanja novinara itd.

izdzezveubrazil
Postovi: 2350
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 27 mar 2023, 12:26

Izabrao ga Fuad Čolpa na čelu sa sarajevskim kantonalnim savezom, Vico i Misimović pro forma odobrili.

Bošnjaci se izborili da biraju selektora A tima bez uplitanja ičijeg, ovi prihvatili, i Bošnjaci izabrali Hadžibegića. Zato što su balije nepismene i korumpirane, prvi Fuad Čolpa pa sva ostala balijska gamad nakoćena u toj odvratnoj instituciji.

Hansestadt
Postovi: 2405
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Hansestadt » 27 mar 2023, 12:34

izdzezveubrazil je napisao/la:
27 mar 2023, 12:26
Izabrao ga Fuad Čolpa na čelu sa sarajevskim kantonalnim savezom, Vico i Misimović pro forma odobrili.

Bošnjaci se izborili da biraju selektora A tima bez uplitanja ičijeg, ovi prihvatili, i Bošnjaci izabrali Hadžibegića. Zato što su balije nepismene i korumpirane, prvi Fuad Čolpa pa sva ostala balijska gamad nakoćena u toj odvratnoj instituciji.
To je meni smijesno. Sto su onda ga branili, sto nisu rekli nismo mi za ovaj izbor. Nego se pojavili i pravdaju odluku. Zamisli da neko donese odluku u tvoje ime, i ti dodjes i govoris kako je to prava odluka. Svaka osoba koja ima barem malo profesionalizma i karaktera nebi to sebi dopustila.

retromoos
Postovi: 957
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la retromoos » 27 mar 2023, 12:35

Necu lagati i priznajem da me 2 dana glava boljela kad sam saznao da je Faruk selektor. Nije samo problem sto on ne zna, jos veci problem je sto on nikad ne priznaje greske. Sklon svim vrstama marifetluka da se odrzi na poziciji, pravi onaj firaun. Tapkaros i jalijas. Lik koji bi sutra potpisao novu Yugu. Gleda samo vlastiti interes, sposoban se uvuci u najuzi supak, ko da je od plastelina napravljen

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Goalgetter » 27 mar 2023, 12:37

Hansestadt je napisao/la:
27 mar 2023, 12:34
To je meni smijesno. Sto su onda ga branili, sto nisu rekli nismo mi za ovaj izbor. Nego se pojavili i pravdaju odluku. Zamisli da neko donese odluku u tvoje ime, i ti dodjes i govoris kako je to prava odluka. Svaka osoba koja ima barem malo profesionalizma i karaktera nebi to sebi dopustila.
Zato sto tako funkcionise nas savez. Usluga za uslugu, rotiranje kod izbora. Kao sto su Srbi dosli na red bili da imaju predjsednika saveza i postavili Vicu, isto tako su i birali selektora (Peteva), sad su opet Bosnjaci na redu bili da biraju selektora i naravno skup nepismenih i nestrucnih ljudi izabrali Faruka koji je godinama lobirao kod njih. Iz istog razloga kako funkcionise savez je godinama selektor U21 Srbin, U19 Hrvat, U17 Bosnjak.

Vico i Miske mogu lobirati u pozadini za nekog kandidata, kao sto su to cinili za Peteva, ali na kraju zadnju rijec ima Izvrsni Odbor.

Hansestadt
Postovi: 2405
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Hansestadt » 27 mar 2023, 12:42

Goalgetter je napisao/la:
27 mar 2023, 12:37
Hansestadt je napisao/la:
27 mar 2023, 12:34
To je meni smijesno. Sto su onda ga branili, sto nisu rekli nismo mi za ovaj izbor. Nego se pojavili i pravdaju odluku. Zamisli da neko donese odluku u tvoje ime, i ti dodjes i govoris kako je to prava odluka. Svaka osoba koja ima barem malo profesionalizma i karaktera nebi to sebi dopustila.
Zato sto tako funkcionise nas savez. Usluga za uslugu, rotiranje kod izbora. Kao sto su Srbi dosli na red bili da imaju predjsednika saveza i postavili Vicu, isto tako su i birali selektora (Peteva), sad su opet Bosnjaci na redu bili da biraju selektora i naravno skup nepismenih i nestrucnih ljudi izabrali Faruka koji je godinama lobirao kod njih. Iz istog razloga kako funkcionise savez je godinama selektor U21 Srbin, U19 Hrvat, U17 Bosnjak.
Slazem se. Ja mislim da se i sada moze naci press konferencija, gdje novinari pitaju razlog izbor Hadzibegica u ovom momentu. Vico Zeljkovic primice mikrofon i argumentuje kako se prije svega radi o legendi jugoslovenskog fudbala(bio kapiten jednom piksiju?!!! wtf kakav je to argument), kako ima veliku trenersku karijeru itd. Covjek sam to govori. Da se on i Misimovic nisu slagali izborom selektora, onda vjerujem nebi tu ni bili da ga brane.

Hansestadt
Postovi: 2405
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Hansestadt » 27 mar 2023, 12:53

Evo od 15.00 min


Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Goalgetter » 27 mar 2023, 13:00

Kad nemas nikakve trenerske kompetencije i uspjehe, rok trajanja ti je u klubovima godinu dana, kao neku referencu navedes neki detalj iz igracke karijere :rol: **** ga Piksi.

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Ado1922 » 27 mar 2023, 13:09

Slovački mediji fascinirani seljačkom komunikacijom između selektora i naših navijača. Navodno se Faruk svađao sa navijačima nakon utakmice. :tokralju:
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo i 15 gostiju.