Faruk Hadžibegić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la babino » 14 mar 2023, 22:57

Raonffa je napisao/la:
14 mar 2023, 22:53
babino je napisao/la:
14 mar 2023, 22:52
Raonffa je napisao/la:
14 mar 2023, 22:48


To možda i ne bi bilo loše protiv Islanda izvesti :kafa:
krila bilbija i mesanovic :bih:
To je to :kafa:

Zayebanciju na stranu, Amir i Krunić sredina, desno Stevanović, lijevo Demir i gore Džeko sa Prevljakadabrom ako ima Fare mooda :bih:
ljetos je imao, rekao je da bi njemu prevljak igrao uz dzeku:-)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Raonffa » 14 mar 2023, 22:59

babino je napisao/la:
14 mar 2023, 22:57
Raonffa je napisao/la:
14 mar 2023, 22:53
babino je napisao/la:
14 mar 2023, 22:52

krila bilbija i mesanovic :bih:
To je to :kafa:

Zayebanciju na stranu, Amir i Krunić sredina, desno Stevanović, lijevo Demir i gore Džeko sa Prevljakadabrom ako ima Fare mooda :bih:
ljetos je imao, rekao je da bi njemu prevljak igrao uz dzeku:-)
E pa eto onda, ne očekujem ništa manje protiv Islanda. A onda Bilbija u 65-oj umjesto Džeke na izmorene Islanđane da ih dokrajčimo :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hurem
Postovi: 8624
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la hurem » 14 mar 2023, 23:30

Raonffa je napisao/la:
14 mar 2023, 22:53
babino je napisao/la:
14 mar 2023, 22:52
Raonffa je napisao/la:
14 mar 2023, 22:48


To možda i ne bi bilo loše protiv Islanda izvesti :kafa:
krila bilbija i mesanovic :bih:
To je to :kafa:

Zayebanciju na stranu, Amir i Krunić sredina, desno Stevanović, lijevo Demir i gore Džeko sa Prevljakadabrom ako ima Fare mooda :bih:
I posjed lopte 5% i to kao domaćini i tehnički jača ekipa. :)
Meša volume 424

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Raonffa » 14 mar 2023, 23:48

Ma kakvi mi i posjed, kreacija nula bodova još od kada su se Misimović i Medunjanin oprostili od reprezentacije. Bolje igramo kad protivnik ima loptu :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 14 mar 2023, 23:51

Naceli ste dobru temu. Kreacija nam je 0. Ustvari jedini outlet je Stevanovic.

Pjanic je bio dobar distributer protiv Finske, izmislio je onaj Dzekin gol.

I Duljevicev solo prodor protiv Rumunije.

Kad neko napravi sansu to bude highlight utakmice.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Sheyi
Postovi: 12169
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Sheyi » 15 mar 2023, 00:07

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 mar 2023, 23:51
Naceli ste dobru temu. Kreacija nam je 0. Ustvari jedini outlet je Stevanovic.

Pjanic je bio dobar distributer protiv Finske, izmislio je onaj Dzekin gol.

I Duljevicev solo prodor protiv Rumunije.

Kad neko napravi sansu to bude highlight utakmice.
Znaci Hadziahmetovic, Cimirot, Krunic, sredina nece sanse napravit da se igra 10 dana a jos na klupi Gojak i Prcic :mrgreen:

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la forgempp » 15 mar 2023, 00:08

Šehić
Dedić-Hadžikadunić-Ahmedhodžić-Saničanin-Gazibegović
Prcić-Amir-Krunić
Džeko-Demirović

Saničanin mora početi jer su mu konkurencija Kovačević i Miličević. (ako vec nece mijenjati formaciju)

K a r i n a nije pozvala Zolotića, bolji je od sve 3 neopcije.
Prcić ima naznake kreativnosti i trebao bi početi kad već nema Pjanića, ali će genije vjerovatno Gojaka/Cimirota uvaliti tu.

Postoji i realna opcija da vidimo i mlađahnog Mesanovica barem 20ak minuta, radi kapare koju je vec uzeo.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
hurem
Postovi: 8624
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la hurem » 15 mar 2023, 00:19

U odsustvu Kolasinca mozda najbolje da krene s dva stopera (Bezbolnije je jednog stopera van forme trpiti pored Ahmedhodzica nego dvojicu):

Golman
Dedic, Ahmedhodzic, stoper, Gazibegovic
Prcic, Hadziahmetovic, Krunic
Stevanovic, Dzeko, Demirovic

Demirovic bi igrao nesto slično kao u Augsburgu ali s ipak nesto ofanzivnijom ulogom i češćim ulascima u 16...očekivati je da imamo veći posjed pa će se moći više vrtiti u i oko 16 i tako otvarati prostor I Dzeki.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 15 mar 2023, 00:25

Ova dva meča trebaju biti jednostavna.

Imaš Dedića i Stevanovića na boku, spamaju se centarsutevi, i peterac se puni mobilnijim igracima, Demirovic, Krunic, Gojak i Dzeko. Svaki out kada se uouti centarsut treba minimum da bude 4 igrača u sesnaestercu.

Island i Slovačka ne bi trebali imati ikakvu prijetnju na kontru.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Raonffa » 15 mar 2023, 00:29

Sheyi je napisao/la:
15 mar 2023, 00:07
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 mar 2023, 23:51
Naceli ste dobru temu. Kreacija nam je 0. Ustvari jedini outlet je Stevanovic.

Pjanic je bio dobar distributer protiv Finske, izmislio je onaj Dzekin gol.

I Duljevicev solo prodor protiv Rumunije.

Kad neko napravi sansu to bude highlight utakmice.
Znaci Hadziahmetovic, Cimirot, Krunic, sredina nece sanse napravit da se igra 10 dana a jos na klupi Gojak i Prcic :mrgreen:
Nalić je to najbolje objašnjavao prije par godina dok je još gostovao po onim emisijama, mi se samo umaramo kada imamo loptu jer naš posjed je sve samo nije kontrolisan i kreativan.

Obično su to alibi dodavanja bez ikakve doze rizika i Nalić je bio upravu kada kaže da nam je u toj soluciji bolje protivniku dati loptu, a mi da pokušamo igrati što direktnije kroz tranziciju i polutranziciju bez peljanja lopte.

Pjanić je igrač koji je mogao kvalitetno diktirati tempo ali jedan igrač nije dovoljan za takvu igru, a ni sam Miralem nije baš uvijek bio na pravom nivou.

Pored njega, jedini iole sličan igrač je Prcić ali Prcić je neko ko je u reprezentaciji kroz karijeru epizodista (14 utakmica za 9 godina je smiješan učinak). Meni je recimo njegova najbolja utakmica bila u Ukrajini protiv domaćina, kada je ušao bukvalno je okrenuo tekmu na našu stranu, tada smo uzeli loptu, počeli diktirati tempo i smisleno napadati nakon čega smo i dali onaj gol za 1-1.

Sad da se vratim na Nalićevu konstataciju, naš problem je što mi nemamo ni okomita krila, pa ti sad ne možeš očekivati ni neku kvalitetnu igru u tranziciji kada nemaš krila koji može u kontinuitetu pretrčavati protivničkog igrača (da ne kažem probijati 1vs1).

Taj neki princip tranzicije i polutranzicije kod nas pali kad igramo protiv vrhunskih reprezentacija (Francuska i Italija u zadnjih par godina recimo), valjda zato što su igrači naloženi pa daju sve od sebe i pokrivaju neke vlastite uobičajne nedostatke. Kad kažem pali protiv vrhunskih reprezentacija, mislim na to da ne izgleda loše, a da bi do kraja upalilo (tj. da bi nekada i pobijedili vrhunsku repku) treba i suhog kvaliteta kojeg nemamo i koji nam fali za takav podvig.

Ali generalno mislim da i laik može skontati koliko se mi mučimo kada trebamo napadati i kada smo nominalno kao neki favoriti, zato sam prije par mjeseci i pisao da će nam domaće tekme protiv Islanda, Slovačke i Luksemburga biti ključne i najteže, ako kući uspijemo "poroditi" pobjede apsolutno ne sumnjam da ćemo u konačnici imati bolji međusobni omjer od sve tri repke.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la forgempp » 15 mar 2023, 00:31

Raonffa je napisao/la:
15 mar 2023, 00:29
Sheyi je napisao/la:
15 mar 2023, 00:07
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 mar 2023, 23:51
Naceli ste dobru temu. Kreacija nam je 0. Ustvari jedini outlet je Stevanovic.

Pjanic je bio dobar distributer protiv Finske, izmislio je onaj Dzekin gol.

I Duljevicev solo prodor protiv Rumunije.

Kad neko napravi sansu to bude highlight utakmice.
Znaci Hadziahmetovic, Cimirot, Krunic, sredina nece sanse napravit da se igra 10 dana a jos na klupi Gojak i Prcic :mrgreen:
Nalić je to najbolje objašnjavao prije par godina dok je još gostovao po onim emisijama, mi se samo umaramo kada imamo loptu jer naš posjed je sve samo nije kontrolisan i kreativan.

Obično su to alibi dodavanja bez ikakve doze rizika i Nalić je bio upravu kada kaže da nam je u toj soluciji bolje protivniku dati loptu, a mi da pokušamo igrati što direktnije kroz tranziciju i polutranziciju bez peljanja lopte.

Pjanić je igrač koji je mogao kvalitetno diktirati tempo ali jedan igrač nije dovoljan za takvu igru, a ni sam Miralem nije baš uvijek bio na pravom nivou.

Pored njega, jedini iole sličan igrač je Prcić ali Prcić je neko ko je u reprezentaciji kroz karijeru epizodista (14 utakmica za 9 godina je smiješan učinak). Meni je recimo njegova najbolja utakmica bila u Ukrajini protiv domaćina, kada je ušao bukvalno je okrenuo tekmu na našu stranu, tada smo uzeli loptu, počeli diktirati tempo i smisleno napadati nakon čega smo i dali onaj gol za 1-1.

Sad da se vratim na Nalićevu konstataciju, naš problem je što mi nemamo ni okomita krila, pa ti sad ne možeš očekivati ni neku kvalitetnu igru u tranziciji kada nemaš krila koji može u kontinuitetu pretrčavati protivničkog igrača (da ne kažem probijati 1vs1).

Taj neki princip tranzicije i polutranzicije kod nas pali kad igramo protiv vrhunskih reprezentacija (Francuska i Italija u zadnjih par godina recimo), valjda zato što su igrači naloženi pa daju sve od sebe i pokrivaju neke vlastite uobičajne nedostatke. Kad kažem pali protiv vrhunskih reprezentacija, mislim na to da ne izgleda loše, a da bi do kraja upalilo (tj. da bi nekada i pobijedili vrhunsku repku) treba i suhog kvaliteta kojeg nemamo i koji nam fali za takav podvig.

Ali generalno mislim da i laik može skontati koliko se mi mučimo kada trebamo napadati i kada smo nominalno kao neki favoriti, zato sam prije par mjeseci i pisao da će nam domaće tekme protiv Islanda, Slovačke i Luksemburga biti ključne i najteže, ako kući uspijemo "poroditi" pobjede apsolutno ne sumnjam da ćemo u konačnici imati bolji međusobni omjer od sve tri repke.
Mislim da su ovo njegove utakmice, da ga vidimo konacno kad nema Pjanica, u zrelijim je godinama i to je to, biti ili ne biti.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Raonffa » 15 mar 2023, 00:46

forgempp je napisao/la:
15 mar 2023, 00:31
Mislim da su ovo njegove utakmice, da ga vidimo konacno kad nema Pjanica, u zrelijim je godinama i to je to, biti ili ne biti.
Ne znam šta bih ti rekao, fazon je što će ovo biti Farukove prve utakmice i niko od nas pojma nema koju će formaciju koristiti i šta će (makar željeti) igrati.

Isto tako ne znamo kakvo mišljenje ima o pojedinim igračima, svi njegovi prethodnici su marginalizovali Prcića i uvijek su Amir, Krunić, Cimirot, Bešić, Sarić (da ne nabrajam sad sve veznjake koji su defilovali i defiluju kroz reprezentaciju zadnjih godina) imali prednost u odnosu na njega.

Ne kažem da je apsolutno uvijek morao igrati u prvoj postavi, ali morao se koristiti mnogo više nego što se koristio.

Moje lično mišljenje je da Faruk neće ama baš ništa (formacijski i koncepcijski) mijenjati u odnosu na Peteva, jer on to da se ne lažemo niti može niti zna. Tako da ja opet očekujem da će Sanjin u ovakvoj konstalaciji i rosteru igrača biti neka 4-5 opcija u najboljem slučaju, tj. igrač sa klupe koji će nekad u nekad dobiti šansu u drugom poluvremenu, a volio bih da griješim, makar za ovaj dvomeč.

I pretpostavljam da će kopirati formacije Peteva iz zadnjeg ciklusa LN, dakle sa četiri nazad (433 vjerovatno) i mislim da će onda u sredini protiv Islanda početi Cimirot, Amir i Krunić.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Rosicky » 15 mar 2023, 12:41

Tek sad vidim da je kralj za ovog Mešanovica rekao da ga nije gledao ali su mu rekli da moze igrat krilo

Horoz
Postovi: 1629
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Horoz » 15 mar 2023, 12:56

Nije njega Madafaka pozvao tek tako, prvo se malo raspitao okolo.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Sheyi
Postovi: 12169
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Sheyi » 15 mar 2023, 13:22

Haha sta veli rukfas mora trava da bude kraca na bilinom kako bi cimirot prcko i hadziahmetovic mogli da vezu

Avatar
Arvid
Postovi: 17203
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Arvid » 15 mar 2023, 13:27

Sheyi je napisao/la:
15 mar 2023, 13:22
Haha sta veli rukfas mora trava da bude kraca na bilinom kako bi cimirot prcko i hadziahmetovic mogli da vezu
Madafaka zvani Pep Guardiola, kod kućnih prijatelja...
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
hurem
Postovi: 8624
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la hurem » 15 mar 2023, 13:39

Rosicky je napisao/la:
15 mar 2023, 12:41
Tek sad vidim da je kralj za ovog Mešanovica rekao da ga nije gledao ali su mu rekli da moze igrat krilo
Zato sam nekoliko puta ponavljao svoj post, da ostane upamćeno: :)

"Znam da je on (Mesanovic) i goalgetter ali ja ga planiram na krilnoj poziciji...ja sam se RASPITAO i igra na krilnoj u Kisvardi...“, rekao je selektorcina Hadzibegic.
"Bio je na spiskovima Bajevica i Peteva..."

LAŽ, LAŽ, LAŽ, LAŽ, LAŽ, LAŽ, LAŽ, LAŽ.....LAŽ...
LAŽI LAŽI Dobrice.
Dobrica Ćosić ti zavidi.

Bitno je da si se ti RASPITAO i pogledao ga čak 0 minuta. Svaka cast.


Prfrzrm: Milicevic je visociji i igra redovno za razliku od ovog momka (Barisica)...
LAŽ, obojica igraju standardno u svojim klubovima i Barisic je visociji za 1cm (193>192).
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 15 mar 2023, 14:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Goalgetter » 15 mar 2023, 13:44

Lazovcina jugoslovenska :kafa:

Hansestadt
Postovi: 2466
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Hansestadt » 15 mar 2023, 13:51

Ne bi me iznenadilo u slucaju negativnog rezultata da ce kriviti visinu trave na terenu.

slika
Zadnja izmjena: Hansestadt, dana/u 15 mar 2023, 13:52, ukupno mijenjano 1 put.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la babino » 15 mar 2023, 13:51

treba ga shutnuti u pariz da i njemu crtaju murale ko papetu na elektricnim sklopkama:-)

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.