Faruk Hadžibegić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Sheyi
Postovi: 12154
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Sheyi » 24 mar 2023, 16:58

Ado1922 je napisao/la:
24 mar 2023, 16:55
Klix preuzeo moj gif :urnebes: :bow: :kralj:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/hadzi ... /230324144

slika
I moj kolaž :urnebes:

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Ado1922 » 24 mar 2023, 16:58

Sheyi je napisao/la:
24 mar 2023, 16:58
Ado1922 je napisao/la:
24 mar 2023, 16:55
Klix preuzeo moj gif :urnebes: :bow: :kralj:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/hadzi ... /230324144

slika
I moj kolaž :urnebes:
Lopovi
:kuknjava:
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Virtu4l » 24 mar 2023, 20:14

Nema mu se šta prigovoriti na sinoćnjoj utakmici. Imao je svoju viziju i bio je u pravu, cirkus sa Stevanovićem je kompenzirao ubjedljivom pobjedom i to je to.

Kroz par utakmica ćemo vidjeti je li to bila hazarderska sreća ili zaista može iskoristiti potencijal ove ekipe.

Sjetićemo se da je i Baždarević nekad znao ubosti sa Milanom Đurićem, ali je vremenom dokazao da je talašika od trenera. Nadam se da se to neće desiti i sa Hadžibegićem, da ovo bude prekretnica i u njegovoj karijeri.

Pohvalio sam ga na vođenju Crne Gore, tu je bio normalan i radio logične poteze, bez egoizma i fukarluka po kojima je poznat. Tako da možda ovo na kraju bude i dobro.
Evribadi sej Željo
Željoooo

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la retromoos » 24 mar 2023, 20:49

Neki izgleda nisu gledali konferenciju za novinare. Faruk jasno kaze da nije imao u planu ovu formaciju, povrede su kaze odredile kako cemo igrati. Lik je imao drugu zamisao, ali je toliko glup da to javno priznaje. On pojma nema, samo zahvaljujuci Misimovicu i Janjosu sinoc smo gledali Tahirovica u prvih 11 i igrali 3-5-2

Napisao sam i opet cu ponoviti, ako Faruk bude birao sastav mi smo zavrsili sa kvalifikacijama, u slucaju da Miske i Janjos budu vodili kolo imamo sanse jer oni su vise za mlade fudbalere. Mi smo sa mladim i novim fudbalerima imali 100% pogodak do sada. Pametan covjek ce nastaviti razvijati program koji funkcionise, to znaci obavezan poziv Jasicu i Hamulicu naredno okupljanje. Gojak, Kodro, Duljevic, Mesanovic, Bilbija, Cimirot i jos mnogi nisu vise za reprezentacije. Nadam se uticaju Janjosa, jer Faruk je lopovcina koji bi za solidan novac mene stavio u prvih 11.

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la bhsport » 24 mar 2023, 21:00

Virtu4l je napisao/la:
24 mar 2023, 20:14
Nema mu se šta prigovoriti na sinoćnjoj utakmici. Imao je svoju viziju i bio je u pravu, cirkus sa Stevanovićem je kompenzirao ubjedljivom pobjedom i to je to.

Kroz par utakmica ćemo vidjeti je li to bila hazarderska sreća ili zaista može iskoristiti potencijal ove ekipe.

Sjetićemo se da je i Baždarević nekad znao ubosti sa Milanom Đurićem, ali je vremenom dokazao da je talašika od trenera. Nadam se da se to neće desiti i sa Hadžibegićem, da ovo bude prekretnica i u njegovoj karijeri.

Pohvalio sam ga na vođenju Crne Gore, tu je bio normalan i radio logične poteze, bez egoizma i fukarluka po kojima je poznat. Tako da možda ovo na kraju bude i dobro.
Baždarević je za ovog beskičmenjaka Capelo. Meša je preuzeo devastiranu, korumpiranu reprezentaciju i doveo je do baraza gdje je Irska bila ipak bolja. Meša je u Grčkoj postavio utakmicu kao niko do njega a sam Pjanić i jos neki reprezentativci su rekli da im je on najbolji selektor. Naravno puno zasluga za to ide i Francuzu pomocniku.
Od kada je on suspendovan tada je i Meša izgubio konce.
Faruka čekamo u narednim utakmicama, ima jako poletnu i potencijalnu ekipu i svi mu trebaju pomoći da se ode na EP.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921


izdzezveubrazil
Postovi: 2355
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 24 mar 2023, 21:53

bhsport je napisao/la:
24 mar 2023, 21:00
Virtu4l je napisao/la:
24 mar 2023, 20:14
Nema mu se šta prigovoriti na sinoćnjoj utakmici. Imao je svoju viziju i bio je u pravu, cirkus sa Stevanovićem je kompenzirao ubjedljivom pobjedom i to je to.

Kroz par utakmica ćemo vidjeti je li to bila hazarderska sreća ili zaista može iskoristiti potencijal ove ekipe.

Sjetićemo se da je i Baždarević nekad znao ubosti sa Milanom Đurićem, ali je vremenom dokazao da je talašika od trenera. Nadam se da se to neće desiti i sa Hadžibegićem, da ovo bude prekretnica i u njegovoj karijeri.

Pohvalio sam ga na vođenju Crne Gore, tu je bio normalan i radio logične poteze, bez egoizma i fukarluka po kojima je poznat. Tako da možda ovo na kraju bude i dobro.
Baždarević je za ovog beskičmenjaka Capelo. Meša je preuzeo devastiranu, korumpiranu reprezentaciju i doveo je do baraza gdje je Irska bila ipak bolja. Meša je u Grčkoj postavio utakmicu kao niko do njega a sam Pjanić i jos neki reprezentativci su rekli da im je on najbolji selektor. Naravno puno zasluga za to ide i Francuzu pomocniku.
Od kada je on suspendovan tada je i Meša izgubio konce.
Faruka čekamo u narednim utakmicama, ima jako poletnu i potencijalnu ekipu i svi mu trebaju pomoći da se ode na EP.
Ma daj, kakav bolan Mesa. Pa sama ta utakmica u Grckoj, a i ta druga gdje je izgubio pomocnika, su mu crna mrlja u karijeri. Pobjede u Grckoj ga je kostao kukavicluk u finisu, a kuci je postavio utakmicu iskljucivo tako da nas Grci ne pretuku nego da mi njih pretucemo, misleci valjda da ce se iz toga izroditi pobjeda.

Da ne govorim o cirkusu s Irskom, gdje mu je rjesenje za vezni red bio Cocalic ispred Medunjanina.

Mesa se bojao biti bolji od protivnika, a imao je puno potentniju ekipu od svih nasljednika.

Nema ovo veze s Farukom, ja generalno mislim da je losiji trener od Mese i da ih obojicu krasi taj ziheraski pristup, da ne vidis problem u tome da ti Island sakrije loptu. Samo je mala razlika u tome sto je Mesa imao ekipu koja je jos bila u stanju da dominira, a ovaj je trenutno nema.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4700
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Kajzer10 » 24 mar 2023, 22:14

Ako je ono sto je Bazdarevic preuzeo devastirana ekipa, onda za ovu trenutnu treba izmisliti novu rijec. Bukvalno Brazil na steroidima u usporedbi sa trenutnim rosterom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2023, 22:21

retromoos je napisao/la:
24 mar 2023, 20:49
Neki izgleda nisu gledali konferenciju za novinare. Faruk jasno kaze da nije imao u planu ovu formaciju, povrede su kaze odredile kako cemo igrati. Lik je imao drugu zamisao, ali je toliko glup da to javno priznaje. On pojma nema, samo zahvaljujuci Misimovicu i Janjosu sinoc smo gledali Tahirovica u prvih 11 i igrali 3-5-2

Napisao sam i opet cu ponoviti, ako Faruk bude birao sastav mi smo zavrsili sa kvalifikacijama, u slucaju da Miske i Janjos budu vodili kolo imamo sanse jer oni su vise za mlade fudbalere. Mi smo sa mladim i novim fudbalerima imali 100% pogodak do sada. Pametan covjek ce nastaviti razvijati program koji funkcionise, to znaci obavezan poziv Jasicu i Hamulicu naredno okupljanje. Gojak, Kodro, Duljevic, Mesanovic, Bilbija, Cimirot i jos mnogi nisu vise za reprezentacije. Nadam se uticaju Janjosa, jer Faruk je lopovcina koji bi za solidan novac mene stavio u prvih 11.
Ne vjerujem da je istina ovo što govori. Možda i on ipak svjesno priča neke stvari i tako "dezavuiše" javnost, iako djeluje kao tip čovjeka koji nije pretjerano mudar.

Meni je mnogo logičnije bilo da bi ga svi ovi izostanci natjerali da igra 433, jer sa 352 nemaš Kolašinca lijevo na poziciji koja iziskuje igrača koji će cijelu tekmu špartati gole (mnogo ziheraškije bi bilo da je Jusuf igrao lijevog beka, a ne lijevog bočnog). Stoperi ti nisu u formi i ti izađeš sa tri stopera, Demirovića sklanjaš sa pozicije na kojoj se najbolje snalazi...

Po meni je očekivanije bilo da izvede 433, jer za ovu 352 formaciju treba imati mnogo više igrača u formi na bitnim pozicijama nego što je on sinoć imao.

Kažem opet, ili folira ili bukvalno ne zna šta priča, ne mogu ga definisati nikako. Jer recimo po pitanju Stevanovića je sinoć bio maksimalno korektan, u analizi utakmice je priznao da smo pred kraj tekme pali i da nas je Island stisnuo, dakle nije baš pao sa Marsa kako ga većina nas ovdje doživljava.

Daleko od toga da je zbog sinoćnje utakmice postao vrhunski trener i da sam ja nešto bitno promijenio mišljenje o njemu, ali ne mora nužno značiti da je lik amater koji se razumije u trenerski posao k'o Mara u kriv qurac.

Vidjet ćemo u narednim mečevima kako će se ponašati i na šta će mu ličiti postavke i igra, već prekosutra će nam neke stvari biti jasnije siguran sam.

PS: Meša je imao Džeku i Pjanića u prajmu. Dalje je imao Vedu, Lulića, Spahu i Begovića koji su i dalje igrali fudbal na najvećem evropskom nivou.

Plus je imao Višću kojeg nije znao iskoristiti, mada hajde njega je stvarno rijetko ko znao koristiti u reprezentaciji, možda je kod Robija bio najbolji al' to je sad nebitna tema.

Uglavnom Meša se obrukao u kvalifikacijama za SP 2018 za sva vremena, sa onakvim rosterom ne izboriti baraž bila je prava tragedija. U kvalama za Euro 2016 njegova serija rezultata bio je klasičan pozitivan šok gdje si objektivno dobio ono što si MORAO dobiti. Safetov katastrofalan ulazak u te kvalifikacije ne znači da su Mešine pobjede protiv Andore, Kipra, Izraela i Velsa (koji je u Zenici odigrao reda radi) neki aman zaman rezultat.

Protiv Iraca u baražu je pokazao koliko ne zna :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la retromoos » 24 mar 2023, 22:52

Kad cujem francuski jezik, odmah se sjetim kako smo poderali Francuze u Parizu i kako su nas pokrali.



Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la MortemHz » 25 mar 2023, 08:39

Ma ni blizu, kakva devastirana ekipa. Meša je ok kao čovjek ali vjerovatno i najgori trener kojeg smo imali na klupi reprezentacije.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Sheyi
Postovi: 12154
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Sheyi » 25 mar 2023, 08:53

MortemHz je napisao/la:
25 mar 2023, 08:39
Ma ni blizu, kakva devastirana ekipa. Meša je ok kao čovjek ali vjerovatno i najgori trener kojeg smo imali na klupi reprezentacije.
Kaze Mesa kod Bahe da je sve odradio bez ijedne greske na taktickom i na planu priprema utakmice. :)

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Sveti » 25 mar 2023, 10:33

Sheyi je napisao/la:
25 mar 2023, 08:53
MortemHz je napisao/la:
25 mar 2023, 08:39
Ma ni blizu, kakva devastirana ekipa. Meša je ok kao čovjek ali vjerovatno i najgori trener kojeg smo imali na klupi reprezentacije.
Kaze Mesa kod Bahe da je sve odradio bez ijedne greske na taktickom i na planu priprema utakmice. :)
Najgore je radit s takvim ljudina bez truna samorefleksije i samokritike. Cuj bez greske
naprijed rejal

Avatar
DamirT
Postovi: 13947
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la DamirT » 25 mar 2023, 10:38

Bez greske, a Irska nas rasula u Dublinu :rol: :rol:
Kako mogu ovako glupe izjave davat kad se to sve u sekundi moze provjerit, Boze sacuvaj
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la ASD » 25 mar 2023, 10:42

Meč protiv Irske pamtim kao naš najhori ikad.
Tako si blizu, a gledaš na terenu i vidiš kako si daleko.

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la bhsport » 25 mar 2023, 14:43

Samo što se Pjanic ne slaze sa vašim stavovima:
https://****/63590-intervj ... i-selektor
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

izdzezveubrazil
Postovi: 2355
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 25 mar 2023, 15:10

Pa kakve to ima veze? Sigurno ćeš za svakog selektora naći takve izjave. Rekao je i Krunić da je Petev ubjedljivo najbolji.

Ovo gore što smo iznijeli je sve na mjestu.

Manijakalnost99
Postovi: 2474
Pridružen/a: 19 jun 2022, 13:27
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la Manijakalnost99 » 25 mar 2023, 15:18

Ma pusti mesu od kipra izgubili
Nea se tu sta puno pricat

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Faruk Hadžibegić

Post Postao/la MortemHz » 25 mar 2023, 19:05

Hadžibegić iz Slovačke: Mi Bosanci smo poznati po euforiji, večeras ćemo znati šta je s Džekom

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Faruk Hadžibegić najavio je utakmicu protiv Slovačke koja se igra sutra u Bratislavi rekavši da na raspolaganju ima sve igrače, osim Edina Džeke za kojeg će stanje o povredi biti poznato večeras.

Selektor je prvo odgovorio na pitanje o povrijeđenim igračima. Kolašinac je sigurno otpao, a o kapitenu Edinu Džeki će se tek odlučiti.

"Za Kolašinca znate da se vratio nazad, a za Džeku će doktor pokušati da vidi njegovu situaciju, nakon čega ćemo znati može li igrati ili ne može. Ostali su svi zdravi", rekao je Hadžibegić pa nastavio:

"Mnogo je lakše kada se takmičenje otvori s pobjedom. Lakše se radi, lakše je pripremiti utakmicu koja dolazi. Međutim, mi objektivno govorim, i ako sutra pobijedimo, mi nismo realizovali ono što svi želimo, a to je odlazak na Euro, jer nam je ostalo još osam mečeva. Mi Bosanci smo poznati po euforiji, treba ostati lucidan u vezi ove situacije, treba izbjeći eurofiju, naravno da bi voljeli pobijediti, ali to zavisi i od protivnika."

Nakon toga je rekao da izuzetno poštuje Slovačku kao ekipu.

"S druge strane, Slovačka je jako kvalitetna ekipa i rezultat koji su napravili s Luksemburgom nije uopšte negativan, jer je riječ o ekipi koja je također favorit za drugo mjesto. Nas sutra očekuje izuzetno teška utakmica i bilo kakav rezultat da se desi, ništa nije riješeno i naravno da ćemo pokušati napraviti najbolji mogući rezultat za nas. Poštujemo protivnika koji je kvalitetna ekipa, oni imaju ambicije, imaju sjajnog selektora i odlične igrače."

Rekao da će birati samo fizički najspremnije igrače.

"Tražit ću najsvježiju ekipu, najspremniju fizički, a mentalno mislim da su svi spremni za meč", rekao je Hadžibegić pa nastavio:

"Ako Edin Džeko bude spreman, morat ću opet presjeći i nekoga poslati na tribine, ali neću trčati pa ću vidjeti šta će se desiti. Ako kapiten bude spreman, jedan igrač će morati na tribine."

Medijima se obratio i veznjak Zmajeva Amir Hadžiahmetović, koji je rekao da se svi u ekipi nadaju pobjedi u Bratislavi.

"Selektor nas je upozorio na to, da nakon jedne pobjede ne treba letjeti, svi smo profesionalni igrači i znamo kako se treba ponašati poslije jedne pobjede ili poraza. Svjesni smo da uz još jednu pobjedu možemo napraviti dobar rezultat", rekao je Hadžiahmetović pa nastavio:

"Svi se nadamo sutrašnjoj pobjedi, ali svi moramo biti svjesni da igramo protiv opasne ekipe, koja duga vremena nije pobijedila i koja nakon dugo vremena želi uzeti tri boda. To su uvijek opasne utakmice, moramo ući s velikim respektom, a ako svi uđemo tako, onda vjerujem da ćemo napraviti dobar rezultat."

Dalje je rekao kako vjeruje da on i njegovi saigrači iz vezne linije mogu dobiti "bitku na sredini terena".

"Svjesni smo njihovih kvaliteta, odradili smo analizu i znamo šta nas oćekuje. Znamo da je u nogometnu najvažnije da vezna linija odradi dobar posao, vjerujem svojim kolegama u veznom redu i da ćemo pobijediti tu bitku u sredini i da s pobjedom okončamo ovaj ciklus", završio je Hadžiahmetović.

Susret Slovačka - Bosna i Hercegovina se igra u nedjelju na Nacionalnom stadionu u Bratislavi s početkom u 20:45 sati.

Direktan televizijski prijenos je omogućen na kanalu BHT1, a tekstualni prijenos s fotografijama i video sadržajem i ostalim detaljima iz Bratislave donose vam reporteri Klix.ba.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.