Adis Jašić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la zgembo89 » 19 mar 2023, 17:28

Mene cak malo podsjeca na Svicarskog Granita Xhaku al trebao bi se neko iz Saveza zahvalit Belminu Belom Habibovicu momak je prije mjesec dana obavio razgovor sa Jasicem i Osmicem

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la ASD » 19 mar 2023, 17:52

Imao je solidnih momenara u prvom danas. Iako je tekma nikakva na obje strane.

Brazzzoo123
Postovi: 189
Pridružen/a: 30 dec 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Brazzzoo123 » 19 mar 2023, 18:56

Odlicno, idemo ko je sledeci? :rol:
Zadnja izmjena: Brazzzoo123, dana/u 19 mar 2023, 19:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la guillermo » 19 mar 2023, 18:58

Po meni Bosanski Joshua Kimmich :bih:

Imajednabrigada
Postovi: 1702
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Imajednabrigada » 19 mar 2023, 19:43

Sljedeci su Huskovic Omic i Barisic ce dobit poziv uskoro.

P.s
Treba malo umanjiti ocekivanja od Jasica ...momak jes dobar ali polakoo vidjecemo kakk ce se snaci poslije povrede.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Ghuraba » 21 mar 2023, 09:42

Aferim na ovom storiju, momcino! :bih:

Gdje je za njega prica da ima pritiske od kluba, menadzera, navijaca, okruzenja itd?! Momak je prosao sve omladinske selekcije Austrije i odigrao bruku utakmica za njih, jos uvijek igra u Austriji i mogao je prodati pricu da se zasad ne moze odluciti za nas iz milion opravdanih razloga. Osim toga, ne vjerujem da mu je od nasih iko ista garantovao, buduci da na bekovskim pozicijama trenutno imamo bolje igrace (Dedic, Kolasinac), a i u veznom redu (Hadziahmetovic, Pjanic, Krunic). I plus je Austrija neuporedivo losija od Njemacke, tako da je imao realne sanse da dogura do njihovog A tima. Ovakve momke posebno cijenim i radi njih vrijedi gledati ovu reprezentaciju.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4477
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la MoodyHank » 21 mar 2023, 09:47

Svaka čast na odluci da zaigra za našu reprezentaciju.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
Arvid
Postovi: 17193
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Arvid » 21 mar 2023, 09:50

Ghuraba je napisao/la:
21 mar 2023, 09:42
Aferim na ovom storiju, momcino! :bih:

Gdje je za njega prica da ima pritiske od kluba, menadzera, navijaca, okruzenja itd?! Momak je prosao sve omladinske selekcije Austrije i odigrao bruku utakmica za njih, jos uvijek igra u Austriji i mogao je prodati pricu da se zasad ne moze odluciti za nas iz milion opravdanih razloga. Osim toga, ne vjerujem da mu je od nasih iko ista garantovao, buduci da na bekovskim pozicijama trenutno imamo bolje igrace (Dedic, Kolasinac), a i u veznom redu (Hadziahmetovic, Pjanic, Krunic). I plus je Austrija neuporedivo losija od Njemacke, tako da je imao realne sanse da dogura do njihovog A tima. Ovakve momke posebno cijenim i radi njih vrijedi gledati ovu reprezentaciju.
Ma ko hoće da igra igraće, ko neće taj kenjka i traži jeftina opravdanja. Adis, Anel, Seo u vakat kao primjeri jedne, i Denisi, Bećiri, Gigassoni i slični kao primjer druge strane.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Ghuraba » 21 mar 2023, 10:48

Arvid je napisao/la:
21 mar 2023, 09:50
Ma ko hoće da igra igraće, ko neće taj kenjka i traži jeftina opravdanja. Adis, Anel, Seo u vakat kao primjeri jedne, i Denisi, Bećiri, Gigassoni i slični kao primjer druge strane.
Samo se nadam da ce momak dobiti poziv cim se zavrsi papirologija, da ne izvisi kao Hamulic zbog tamo nekog Mesanovica ili Bilbije od skoro 35 godina. U periodu kad su Dzekini dani odbrojani, a mi s napadacima nikad losiji, on odbija pozvati jedinog mladog centarfora koji daje znakove zivota.

Btw, valjda ce i Omic uskoro krenuti Adisovim stopama - nivo Cimirota i Gojaka mu nije tesko dostici.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la ASD » 21 mar 2023, 10:52

Ghuraba je napisao/la:
21 mar 2023, 10:48
Arvid je napisao/la:
21 mar 2023, 09:50
Ma ko hoće da igra igraće, ko neće taj kenjka i traži jeftina opravdanja. Adis, Anel, Seo u vakat kao primjeri jedne, i Denisi, Bećiri, Gigassoni i slični kao primjer druge strane.
Samo se nadam da ce momak dobiti poziv cim se zavrsi papirologija, da ne izvisi kao Hamulic zbog tamo nekog Mesanovica ili Bilbije od skoro 35 godina. U periodu kad su Dzekini dani odbrojani, a mi s napadacima nikad losiji, on odbija pozvati jedinog mladog centarfora koji daje znakove zivota.

Btw, valjda ce i Omic uskoro krenuti Adisovim stopama - nivo Cimirota i Gojaka mu nije tesko dostici.
Po čemu majke ti?

Po ovome kako igra teško da i u mladoj ima mjesta. Ilinković, Sučić i Krdžalić su trenutno veći prospecti.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 21 mar 2023, 10:58

Omicu ce trebati jos vremena da se adaptira na seniorski fudbal. Imao je par odlicnih nastupa ali Jasic u poredjenju ima isti skoro svaki mec.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la ASD » 21 mar 2023, 11:10

Jašić je baš prospekt i sigurno veliki dobitak za nas. Inteligentan igrač i ima jako dobru nogu, plus ono što mi se sviđa je kada pruži pas na desno krilo i ulteti mu iza leđa, to jako dobro radi i poprilično dobar tajming ima za to.
Ono što su otvorena pitanja kod njega je, koliko zapravo može doprinijeti na protivničkoj polovici. Kakav napadački arsenal posjeduje kojim bi repka mogla profitirati. Znamo svi da su te stvari ono što će kreirati mišljenje o njemu većine nas, a još ne znamo.

Omić je neaktivan. Ne kreće se. Upitne fizičke predispozicije (evo recimo, kod nas su zadnji vezni godinama baš jaki fizički, Hadžiahmetović, Cimirot, Bešić), plus nije neko ko će uzeti loptu i kreirati.
Istina, mlad je, ali ništa specijalno za sada u odnosu na ostale u mladoj repci. Može biti na spisku, ali neku garantovanu minutažu u mladoj repci ne zaslužuje.

Avatar
avenija
Postovi: 13642
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la avenija » 21 mar 2023, 11:18

Svaka čast momčino, ovakvi nam trebaju, nema hocu, necu, kmeee, ovo ono, izgovori, BOSNA i kraj priče.

Stvara se jako dobra skupina mladih igrača za budućnost.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Ghuraba » 21 mar 2023, 11:21

ASD je napisao/la:
21 mar 2023, 10:52
Po čemu majke ti?

Po ovome kako igra teško da i u mladoj ima mjesta. Ilinković, Sučić i Krdžalić su trenutno veći prospecti.
Po tome sto vec sad s 19-20 godina igra redovno na nivou koji je tek nesto malo losiji od onog na kojem su spomenuta dvojica (mislim na lige i protivnike s kojima se susrecu u njima). Cimirot je konstantno isti - nit smrdi, nit mirise, a Gojak je u strmoglavom padu forme. Prosao je je skolu Salzburga i Juventusa, sad mu jos malo treba da se adaptira na seniorski nivo i da lagano do 22-23. godine postane nesto sto je recimo Gazibegovic trenutno (u Ervinovim godinama igrao drugu ligu u Lieferingu).

Za Krdzalica se slazem da je veci prospekt, a za ovu dvojicu ne znam nista dok ne odu iz Zrinjskog. Njihova minutaza je bazirana na pravilu zasticenog godista, igraju u ekipi koja je daleko najjaca u nasoj ligi i za mene su macak u vreci sve dok ne zaigraju negdje drugo.

Avatar
TopRemove
Postovi: 1354
Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la TopRemove » 21 mar 2023, 11:23

ASD je napisao/la:
21 mar 2023, 11:10
Jašić je baš prospekt i sigurno veliki dobitak za nas. Inteligentan igrač i ima jako dobru nogu, plus ono što mi se sviđa je kada pruži pas na desno krilo i ulteti mu iza leđa, to jako dobro radi i poprilično dobar tajming ima za to.
Ono što su otvorena pitanja kod njega je, koliko zapravo može doprinijeti na protivničkoj polovici. Kakav napadački arsenal posjeduje kojim bi repka mogla profitirati. Znamo svi da su te stvari ono što će kreirati mišljenje o njemu većine nas, a još ne znamo.

Omić je neaktivan. Ne kreće se. Upitne fizičke predispozicije (evo recimo, kod nas su zadnji vezni godinama baš jaki fizički, Hadžiahmetović, Cimirot, Bešić), plus nije neko ko će uzeti loptu i kreirati.
Istina, mlad je, ali ništa specijalno za sada u odnosu na ostale u mladoj repci. Može biti na spisku, ali neku garantovanu minutažu u mladoj repci ne zaslužuje.
Mnogi kažu da će se uskoro vidjeti da je Jašić čak bolji od Dedića. Vidim potencijalno i zašto, u Wolfsbergeru je Jašić igrao desnog beka, a Dedić lijevog. Da li mu je uzeo mjesto na toj poziciji jer je bolji? Također Jašić ima bolju prosječnu ocjenu ove sezone iako igra u slabijem klubu. Što se tiče napadačkog arsenala, momak ima 8 G/A ove sezone.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la ASD » 21 mar 2023, 11:42

TopRemove je napisao/la:
21 mar 2023, 11:23
ASD je napisao/la:
21 mar 2023, 11:10
Jašić je baš prospekt i sigurno veliki dobitak za nas. Inteligentan igrač i ima jako dobru nogu, plus ono što mi se sviđa je kada pruži pas na desno krilo i ulteti mu iza leđa, to jako dobro radi i poprilično dobar tajming ima za to.
Ono što su otvorena pitanja kod njega je, koliko zapravo može doprinijeti na protivničkoj polovici. Kakav napadački arsenal posjeduje kojim bi repka mogla profitirati. Znamo svi da su te stvari ono što će kreirati mišljenje o njemu većine nas, a još ne znamo.

Omić je neaktivan. Ne kreće se. Upitne fizičke predispozicije (evo recimo, kod nas su zadnji vezni godinama baš jaki fizički, Hadžiahmetović, Cimirot, Bešić), plus nije neko ko će uzeti loptu i kreirati.
Istina, mlad je, ali ništa specijalno za sada u odnosu na ostale u mladoj repci. Može biti na spisku, ali neku garantovanu minutažu u mladoj repci ne zaslužuje.
Mnogi kažu da će se uskoro vidjeti da je Jašić čak bolji od Dedića. Vidim potencijalno i zašto, u Wolfsbergeru je Jašić igrao desnog beka, a Dedić lijevog. Da li mu je uzeo mjesto na toj poziciji jer je bolji? Također Jašić ima bolju prosječnu ocjenu ove sezone iako igra u slabijem klubu. Što se tiče napadačkog arsenala, momak ima 8 G/A ove sezone.
Ne bi me iznenadilo. Jašić mi nekako djeluje inteligentniji od Dedića, bolja rješenja pronalazi.
Dobro, 3 asistencije su protiv amaterskih klubova.
Rekao sam da ima dobru nogu, ali dobru nogu imaju i Dedić i Gazibegović.
Ja samo kažem da još nisam vidio ni od jednog od njih neki veći arsenal pred protivničkih 16. (Ne kažem da nemaju i istina je da su mladi)
A konkretno taj segment je nešto gdje se najviše naši igrači pljuju i vrhunac je igre jednog modernog beka.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la ASD » 21 mar 2023, 11:49

Ghuraba je napisao/la:
21 mar 2023, 11:21
ASD je napisao/la:
21 mar 2023, 10:52
Po čemu majke ti?

Po ovome kako igra teško da i u mladoj ima mjesta. Ilinković, Sučić i Krdžalić su trenutno veći prospecti.
Po tome sto vec sad s 19-20 godina igra redovno na nivou koji je tek nesto malo losiji od onog na kojem su spomenuta dvojica (mislim na lige i protivnike s kojima se susrecu u njima). Cimirot je konstantno isti - nit smrdi, nit mirise, a Gojak je u strmoglavom padu forme. Prosao je je skolu Salzburga i Juventusa, sad mu jos malo treba da se adaptira na seniorski nivo i da lagano do 22-23. godine postane nesto sto je recimo Gazibegovic trenutno (u Ervinovim godinama igrao drugu ligu u Lieferingu).

Za Krdzalica se slazem da je veci prospekt, a za ovu dvojicu ne znam nista dok ne odu iz Zrinjskog. Njihova minutaza je bazirana na pravilu zasticenog godista, igraju u ekipi koja je daleko najjaca u nasoj ligi i za mene su macak u vreci sve dok ne zaigraju negdje drugo.
Puno je lošiji nivo.
Nije on jedini mladi igrač koji igra na ovom nivou. Pa bilo ih je 10 na terenu njegovih godina sad na utakmici. Ista situacija je godinama unazad. Pola ih se ne zadrži na nivou kada napune neke godine. Politika klubova u ligi je takva, prodaja igrača. Igraš dok si mlad, ako se ne uspiješ prodati ideš u amatere.

I Ferenc i Standard su preveliki nivo u odnosu na Wolfsberger. Siguran sam da se Prevljak, Gojak ili Cimirot vrate u Wolfsberger, bili bi daleko najveća imena tamo među tom djecom.

GG3
Postovi: 2765
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la GG3 » 21 mar 2023, 12:53

Omic je macak u vreci, ja sam malo skeptican sto se njega tice.

Nadam se da ce mali Karic pocet dobivat Minute u Prvom sastavu WAC-a!

Gojak sigurno ne bi bio prvo ime ni u jednoj Austrijskoj ekipi.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
Mow
Postovi: 293
Pridružen/a: 30 jul 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Mow » 21 mar 2023, 14:33

Ja sam za to, da se momka zove cim prije moguce, ali da ga se odma "baca u vatru" kao birvaktile Pjanica i Besica. On ako se pocne keljati po U21, nastaje opasnost da se predomisli ili pocne kofrciti kao Hamulic. Sjecam se kad su Pjanic i Besic igrali mozda 2-3 utakmice za U21, a prije toga vec zaigrali za A-tim, pa su se vjerovatno i oni pitali cemu to sve, samo zato sto je U21 tad imala neku od historijskih tekmi za daljni plasman...
⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24513
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Adis Jašić

Post Postao/la Goalgetter » 21 mar 2023, 14:36

Adis je za A-Repke, igrac koji je sigurno u rangu Dedica sto se tice potencijala, samo sto je Dedic ove godine bas napredovao kad je izborio prvih 11 u Salzburgu, nadam se da ce i Jasic poslije ove sezone napraviti skok u veci klub.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 41 gost.