Dal Varešanović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Imajednabrigada
Postovi: 1635
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Imajednabrigada » 01 jun 2023, 19:36

@vendetta
Samo se nismo razumjeli😁

To ce biti igrači ali igraci tipa Amir, Cimirot Krunic a nikad vrhunski igrači kako se najavljuje, koji donose prevagu na terenu i koji odlucuju utakmicu. E to jesam rekao.

Svi bi mi voljeli da smo dobili na vrijeme Huseinbasica jer i on nikakav igrac trenutno ali zna se naci u završnici, tad Dala niko ne bi ni spomenuo niti bi bio u planovima vjerovatno. Kad vec nema Denisa okrenes se drugim rjesenjima iako losije. Dal nije reprezentativni kalibar za neki visi nivo, tu ne treba puno znanja za skontat ali bez obzira sto igra ovu saban ligu eneragican je i ima sta ponudit u nedostatku boljeg rjesenja.

Bogdo da mi imamo toliko puno kvalitetnih rjesenja.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la jasmin10 » 02 jun 2023, 01:04

Kad nam već glupavi selektor ne može objasniti, De probaj ti objasniti na osnovu čega je Dal najsličniji Pjanicu ?
Niti su ista pozicija, niti su im karakteristike u igri slične.
Možda jedini sličan ukus shishe vole, jer ništa drugo nemaju zajedničko.

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la harden » 02 jun 2023, 11:01

Imajednabrigada je napisao/la:
01 jun 2023, 18:54
Rukfas rekao da mu je Dal NAJSLIČNIJI Pjaniću a ovdje se odmah digla hajka kao da je covjek rekao da je Dal novi Pjanić.
Pa poenta je sto je i ovo teska provala od izjave.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Imajednabrigada
Postovi: 1635
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Imajednabrigada » 02 jun 2023, 11:33

jasmin10 je napisao/la:
02 jun 2023, 01:04
Kad nam već glupavi selektor ne može objasniti, De probaj ti objasniti na osnovu čega je Dal najsličniji Pjanicu ?
Niti su ista pozicija, niti su im karakteristike u igri slične.
Možda jedini sličan ukus shishe vole, jer ništa drugo nemaju zajedničko.
Eto već si jednu sličnost naveo... shisa :D
Dobro, to pitanje je stvar struke, nama laicima nezahvalno je govorit o tome osim ovako neformalno iznositi vlastito misljenje.

Pusti ti poziciju, znas kako je rekao Ciro ili Osim prije: "Pozicija je samo mrtvo slovo na papiru".. danas nije fudbal iz 80tih kada je fudbal bio mnogo sporiji i jednostavniji.

Puno bitnije od pozicije je profil igraca, njegov karakter, mentalno stanje, brzo razmišljanje, odvažnost ili kako volimo reći muda na terenu da se ne libi ući u dribling, da zna odigrat pass u prostor, dobar u tranziciji isl.

Za ove naše standarde, Dal je tu predobar, ima taj prvi korak koji u startu napravi razliku, dinamiku i energiju prema napred, odlicno se snalazi u i na vrhu 16terca, dovoljno je samo vidjeti kako je pratio akciju i kretanje kod prvog gola protiv Zelje, brzo razmislja i ima dobra rjesenja u smislu da odigra pass u prostor i baš klasični je polušpic. Jedino takticki ne znam kako stoji i ne kontam se u to. E sad do kog nivoa to moze ici vidjet cemo, temelje dobre ima.

Tu vidim neku sličnost izmedju njih , sudeći prema onom sto sam vidio u derbiju protiv Želje i Zrinjskog i to se moglo vidjet i ko ne prati fudbal uopste.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Imajednabrigada
Postovi: 1635
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Imajednabrigada » 02 jun 2023, 11:42

harden je napisao/la:
02 jun 2023, 11:01
Imajednabrigada je napisao/la:
01 jun 2023, 18:54
Rukfas rekao da mu je Dal NAJSLIČNIJI Pjaniću a ovdje se odmah digla hajka kao da je covjek rekao da je Dal novi Pjanić.
Pa poenta je sto je i ovo teska provala od izjave.
Pa meni nije neka velika provala. Velika je razlika izmedju sličnosti ili npr da je rekao mali je novi Pjanic. Sličan mogu biti i ja ali ne mogu biti kvalitetan toliko. :D
Ipak ja mislim da nas velika vecina nije skontala tu izjavu i sto je covjek htio da kaže.

Vjerovatno je mislio od trenutnog kadra što imamo da je on najsličniji a naravno svi bi mi bili presretni da imamo neko provjerenije i bolje rješenje ili neku Miretovu kopiju.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la jasmin10 » 02 jun 2023, 11:46

Trudiš se da braniš tu njegovu izjavu i onda i sam napises da je Dal poluspic.
Nema potrebe da se trudiš da opravdaš tu preglupo izjavu.
Prošli smo već to sa Papetom i lažnim zadnjim veznim Tinom.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Robust » 02 jun 2023, 11:51

Zukanovic je napisao/la:
01 jun 2023, 11:31
slika
slika

Očevi dijelili svlačionicu u reprezentaciji, sinovi 24 godine kasnije saigrači u dresu Zmajeva

Zanimljivo, u prvom Hadžibegićevom mandatu na klupi naše reprezentacije (1999. godine) saigrači u reprezentaciji su bili očevi Dala i Kenana - Mirza Varešanović i Meho Kodro.

Poslije 24 godine njihovi će sinovi, također pod palicom Hadžibegića (drugi mandat na klupi Sarajeva), dijeliti svlačionicu u A reprezentaciji BiH.
jel te stid nepismena levatino da ovoliko dizes cijene i pravis cirkus od transfermarkta :puke:

Avatar
zgembo89
Postovi: 4841
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la zgembo89 » 02 jun 2023, 11:52

vrijedi sad 1mil eura kao i Benjamin Tahirovic hehe eto sta znaci poziv :kafa:

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la harden » 02 jun 2023, 11:53

Imajednabrigada je napisao/la:
02 jun 2023, 11:42
harden je napisao/la:
02 jun 2023, 11:01
Imajednabrigada je napisao/la:
01 jun 2023, 18:54
Rukfas rekao da mu je Dal NAJSLIČNIJI Pjaniću a ovdje se odmah digla hajka kao da je covjek rekao da je Dal novi Pjanić.
Pa poenta je sto je i ovo teska provala od izjave.
Pa meni nije neka velika provala. Velika je razlika izmedju sličnosti ili npr da je rekao mali je novi Pjanic. Sličan mogu biti i ja ali ne mogu biti kvalitetan toliko. :D
Ipak ja mislim da nas velika vecina nije skontala tu izjavu i sto je covjek htio da kaže.

Vjerovatno je mislio od trenutnog kadra što imamo da je on najsličniji a naravno svi bi mi bili presretni da imamo neko provjerenije i bolje rješenje ili neku Miretovu kopiju.
Ama nije poenta u kvaliteti uopce, potencijalu, plafonu. Dal i Miralem se jednostavno nisu susreli na terenu sto se tice karakteristika i nacina igre.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la hurem » 02 jun 2023, 11:53

Ne postoji segment igre u kojem su Dal i Mire slicni. Totalno različite pozicije, stil, profil...
Jedino po čemu se donekle, uslovno rečeno, mogu porediti jeste da mogu iz potpune letargije i bezidejnosti na terenu izmajmunisati neki potez koji ce donijeti neku promjenu, Pjanic magičnom asistencijom kao ona protiv Finske za Dzeku, ili Dal da se iskoprca izmedju 2,3 protivnicka igraca i zabije.

Imajednabrigada
Postovi: 1635
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Imajednabrigada » 02 jun 2023, 12:25

jasmin10 je napisao/la:
02 jun 2023, 11:46
Trudiš se da braniš tu njegovu izjavu i onda i sam napises da je Dal poluspic.
Nema potrebe da se trudiš da opravdaš tu preglupo izjavu.
Prošli smo već to sa Papetom i lažnim zadnjim veznim Tinom.

Druže citavo vrijeme pricamo kako se poziciji u modernom nogometu ne smije robovati vec PROFILU igraca nebitno na kojoj poziciji i vec sta novo moze ponuditi ekipi i svi opet zapeli za tu poziciju. :mrgreen:

Ne trudim se da branim nikog nit imam kakve veze sa Sarajevom samo iznosim svoje misljenje.

Ali evo ako laze koza ne laze rog, jasno se vidi da i Pjanic moze na poluspic ali normalno da je jači od Dala u organizaciji igre i tu nema razloga za polemiku.

slika

slika
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

konjicanin01
Postovi: 653
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la konjicanin01 » 02 jun 2023, 12:26

Gledaj ti bosnjackih besposlicara,danima tabire iz konteksta izvucene izjave selektora.Da nije nikog zovnuo iz PL oci bi mu iskopali.Sta ste se skacili momka ?Rekao je Faruk da je najbliži Miretu od igraca koje bi mogao zovnuti iz PL,al svjestan je da nece biti standardan kao ni ostali iz PL.Kao sto je rekao da nezna igraca koji igra 90min u kontinuitetu,a vi to prevedoste kao da ne zna Menala.Ovaj forum je teska bolest...pakost,zloba i ljubomora .

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la jasmin10 » 02 jun 2023, 12:29

Imajednabrigada je napisao/la:
02 jun 2023, 12:25
jasmin10 je napisao/la:
02 jun 2023, 11:46
Trudiš se da braniš tu njegovu izjavu i onda i sam napises da je Dal poluspic.
Nema potrebe da se trudiš da opravdaš tu preglupo izjavu.
Prošli smo već to sa Papetom i lažnim zadnjim veznim Tinom.

Druže citavo vrijeme pricamo kako se poziciji u modernom nogometu ne smije robovati vec PROFILU igraca nebitno na kojoj poziciji i vec sta novo moze ponuditi ekipi i svi opet zapeli za tu poziciju. :mrgreen:

Ne trudim se da branim nikog nit imam kakve veze sa Sarajevom samo iznosim svoje misljenje.

Ali evo ako laze koza ne laze rog, jasno se vidi da i Pjanic moze na poluspic ali normalno da je jači od Dala u organizaciji igre i tu nema razloga za polemiku.

slika

slika
Druze jesi li ti realan? Postavio si sliku sa transfermarkta kao neki dokaz ? Kada je Pjanic igrao poluspica u zadnjih 10 godina ?

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 02 jun 2023, 12:36

A o cemu se ovdje uopste raspravlja.

Faruk je de.bil, njegove izjave ne treba ozbiljno shvatati.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4382
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la MoodyHank » 02 jun 2023, 13:16

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
02 jun 2023, 12:36
A o cemu se ovdje uopste raspravlja.

Faruk je de.bil, njegove izjave ne treba ozbiljno shvatati.
Isto kao i brigada.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
DamirT
Postovi: 13409
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la DamirT » 02 jun 2023, 13:36

konjicanin01 je napisao/la:
02 jun 2023, 12:26
Gledaj ti bosnjackih besposlicara,danima tabire iz konteksta izvucene izjave selektora.Da nije nikog zovnuo iz PL oci bi mu iskopali.Sta ste se skacili momka ?Rekao je Faruk da je najbliži Miretu od igraca koje bi mogao zovnuti iz PL,al svjestan je da nece biti standardan kao ni ostali iz PL.Kao sto je rekao da nezna igraca koji igra 90min u kontinuitetu,a vi to prevedoste kao da ne zna Menala.Ovaj forum je teska bolest...pakost,zloba i ljubomora .
Samo luda osoba bi se zalila sto nema nijednog igraca iz PL u reprezentaciji. Nijedan od njih nema kvalitet za reprezentaciju. I Varesanovica je uvalio zbog njegovog oca. Hadzibegic je ubleha samo takva
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

kenoHZ
Postovi: 385
Pridružen/a: 23 jun 2022, 14:33

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la kenoHZ » 02 jun 2023, 13:49

konjicanin01 je napisao/la:
02 jun 2023, 12:26
Gledaj ti bosnjackih besposlicara,danima tabire iz konteksta izvucene izjave selektora.Da nije nikog zovnuo iz PL oci bi mu iskopali.Sta ste se skacili momka ?Rekao je Faruk da je najbliži Miretu od igraca koje bi mogao zovnuti iz PL,al svjestan je da nece biti standardan kao ni ostali iz PL.Kao sto je rekao da nezna igraca koji igra 90min u kontinuitetu,a vi to prevedoste kao da ne zna Menala.Ovaj forum je teska bolest...pakost,zloba i ljubomora .
Ovo boldirano je suština.

izdzezveubrazil
Postovi: 2342
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la izdzezveubrazil » 02 jun 2023, 13:49

Varešanović je okomit igrač, direktan, Pjanić nije. Ne mogu da vjerujem o čemu se ovdje rasprave vode.

Pjanić doprinosi u drugoj trećini terena, Dal je uglavnom igrač zadnje trećine. Pjanićevi kvaliteti su u organizaciji igre, Varešanović ih u tom kontekstu nema. On je igrač završnice.

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la harden » 02 jun 2023, 13:49

Imajednabrigada je ustvari Rukfas
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Hansestadt
Postovi: 2391
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Dal Varešanović

Post Postao/la Hansestadt » 02 jun 2023, 13:52

izdzezveubrazil je napisao/la:
02 jun 2023, 13:49
Varešanović je okomit igrač, direktan, Pjanić nije. Ne mogu da vjerujem o čemu se ovdje rasprave vode.

Pjanić doprinosi u drugoj trećini terena, Dal je uglavnom igrač zadnje trećine. Pjanićevi kvaliteti su u organizaciji igre, Varešanović ih u tom kontekstu nema. On je igrač završnice.
Okomit, ali u BiHPL. I Pjanke bi sve bio da pliva u plicaku.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl i 20 gostiju.