Vedad Ibisevic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Lovac » 05 okt 2008, 20:40

sukisp je napisao/la:
Lovac je napisao/la:Pa treba biti pozitivan makar dok imamo dobre rezultate a sad za sad imamo i mi kao repka a i Vedo, ko zna mozda ga sad stane pa ne zabije vise ni jedan gol, al daj zato da uzivamo dok momak zabija golove i asistira..
Vedo ne zna sredine i to ce ga ebavati uvijek.On pici na ono ,,ili si bos il hadzija,,.
Dok za razliku od Vede Dzeko gdje god da ode svojom stalozenoscu kako na terenu tako i van.
Svi ga strucnjaci objerucke prihavataju.
Ma dobro to je tvoje misljenje, Vedo je tek ove sezone proradio kako treba i nadam se da ce s vremenom biti sve bolji i bolji..
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

samko74
Postovi: 96
Pridružen/a: 09 apr 2008, 01:42
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la samko74 » 05 okt 2008, 22:21

Lovac je napisao/la:
sukisp je napisao/la:
Lovac je napisao/la:Pa treba biti pozitivan makar dok imamo dobre rezultate a sad za sad imamo i mi kao repka a i Vedo, ko zna mozda ga sad stane pa ne zabije vise ni jedan gol, al daj zato da uzivamo dok momak zabija golove i asistira..
Vedo ne zna sredine i to ce ga ebavati uvijek.On pici na ono ,,ili si bos il hadzija,,.
Dok za razliku od Vede Dzeko gdje god da ode svojom stalozenoscu kako na terenu tako i van.
Svi ga strucnjaci objerucke prihavataju.
Ma dobro to je tvoje misljenje, Vedo je tek ove sezone proradio kako treba i nadam se da ce s vremenom biti sve bolji i bolji..
Bez obzira zabijao vedo il ne , to je uvjek trenutno.Ali ko ga je pratio i gledao jedno vrijeme zna da je vedo ipak igracina.

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Ibisevic na Yahoo naslovnici !

Post Postao/la Bosnier » 08 okt 2008, 13:20

Vedad Ibisevic nas reprezentativac i prvi strijelac bundes lige , je na naslovnici popularne Yahoo stranice
pogledajte

slika

http://sports.yahoo.com/sow;_ylt=AgdSym ... IzZps5nYcB
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Ibisevic na Yahoo naslovnici !

Post Postao/la BIHfan » 08 okt 2008, 15:14

Fino. :)
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la ribery » 08 okt 2008, 21:27

Ibišević: Poznavanje stranih jezika je moje najveće bogatstvo

Hladnog i vjetrovitog jutra u četvrtak proteklog tjedna momčad njemačkog bundesligaša TSG 1899 Hoffenheima je trenirala u trening centru Sinsheim pod vodstvom trenera Ralfa Rangnicka. Pripremali su se za utakmicu protiv Frankfurta proteklog vikenda, u kojoj su na kraju slavili pobjedu rezultatom 2:1. Sa ta tri osvojena boda došli su na drugo mjesto bundesligaške ljestvice.

To je gotovo nevjerojatan učinak s obzirom na klupsku povijest. Ranih devedesetih, kad ih je kupio softverski magnat Dietmar Hopp, Hoffenheim je bio amaterska momčad. Prije samo devet godina bili su u šestoj ligi. Ali Hopp, koji je bio igrač u mlađim kategorijama kluba, je puno investirao i svoju momčad odveo sve do Bundeslige.

Veliki dio uspjeha Hoffenheima može se pripisati mladosti, budući da imaju u prosjeku najmlađu momčad u ligi. Jedan od tih mladih nogometaša je i bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević, trenutno prvi strijelac Bundeslige sa sedam postignutih golova.

Rođen u Vlasenici, 24-godišnji nogometaš i njegova obitelj su preselili u St. Louis kada mu je bilo 16 godina, a prije toga su kratko vrijeme proveli u Švicarskoj, gdje mu je FC Basel ponudio profesionalni ugovor. U Missouriju je bio član poznatog i jakog omladinskog kluba Busch. Njegov tadašnji trener, Mike Turner, rekao je da je nakon prvog treninga u Ibiševiću vidio veliki talent.

Nakon srednje škole Ibišević je godinu dana pohađao sveučilište u St. Louisu, a 2003. godine je zahvaljujući 18 postignutih golova bio proglašennajboljim debitantom u NCAA-u. Sljedećeg ljeta je pozornost na sebe privukao sjajnim igrama u mladoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine, nakon čega je potpisao ugovor sa Paris St. Germainom, na čijoj je klupi sjedio Vahid Halilhodžić, ali ubrzo je preselio u Dijon.

2006. godine je potpisao za njemačkog drugoligaša Alemannia Aachen, gdje je proveo godinu dana, da bi u ljeto 2007. godine stigao u Hoffenheim.

Kako je točno došlo do toga da završite u Hoffenheimu? Uprava Aachena je bila ljuta zbog načina na koji ste otišli.
"Pa, Hoffenheim mi je poslao ponudu koju je bilo jako teško odbiti. Izuzetno sam sretan što sam ovdje. Klupsko osoblje je sjajno, klupske prostorije i tereni su prvoklasni, a navijači su predivni."

Prošle sezone, dok ste bili u drugoj ligi, imali ste problema sa opravdavanjem reputacije strijelca, jer ste zabili samo pet golova. Ove godine ste vodeći strijelac Bundeslige. Što se promijenilo?
"Da, prošle sezone jednostavno nisam imao samopouzdanja. Nakon što sam propustio nekoliko velikih prilika počeo sam sumnjati u sebe. Nakon sezone i nakon odmora sam sebi obećao kako ću biti u potpunosti koncentriran, znao sam da još uvijek imam kvalitet i da ću postati bolji igrač. Ove sezone mi se vratilo samopouzdanje i sve je kako treba. Sada sam u dobroj formi, a momčad igra odlično zajedno. Imamo momčadskog nutricionista i fizioterapeuta koji mi daju savjete i pomažu. Do sada nisam imao ozljeda i u vrhunskoj sam kondiciji."

Što mislite, kakve su šanse reprezentacije BiH da se u skupini pored Španjolske i Turske kvalificira na Svjetsko prvenstvo 2010.?
"To je teška skupina. I Turska i Španjolska su jake momčadi. Natjecanje je tek počelo i svašta se može dogoditi. Naša obrana i dalje napreduje, ali naša snaga je u napadu. Gotovo cijela momčad igra u najjačim europskim ligama. Izgubili smo 1:0 od Španjolske, ali imali smo svoje prilike. Pobijedili smo Estoniju rezultatom 7:0."

Zajedno sa obitelji si došao u Sjedinjene Države još kao tinejdžer. Kako je do toga došlo?
"Nakon rada moji su roditelji teško pronalazili posao, a financijska situacija je bila očajna. Preselili smo u Švicarsku, a onda nam se ukazala prilika da odemo u Sjedinjene Države i iskoristili smo je. Moja obitelj još uvijek živi u St. Louisu, a ja ih posjećujem što češće mogu. Odlazak u USA je bio dobar izbor i za mene i za moju obitelj."

Što mislite o nogometu u Sjedinjenim Državama i jeste li razmišljali o igranju u tamošnjoj ligi i za njihovu reprezentaciju?
"Kada sam tek došao tamo vidio sam samo stadione za bejzbol i američki nogomet, bio sam razočaran što nogomet nije toliko popularan u Sjedinjenim Državama. Ali, nisam mijenjao svoje planove oko toga da postanem profesionalni nogometaš i samo sam nastavio raditi još jače. Tamo mi je bilo sjajno u omladinskoj momčadi, ali nisam nikada razmišljao o tome da zaigram u MLS ligi, ali nisam imao ni ponuda od tamošnjih klubova. O reprezentaciji i jesam i nisam razmišljao. Imao sam zelenu kartu, ali ne i američko državljanstvo. Ali najvažnije od svega je to da mi nisu dali ponudu u pravom trenutku, iako je bilo kontakata."

Jeste li u kontaktu sa svojim prijateljima u USA i BiH?
"Naravno, često posjećujem obitelj, a u kontaktu sam s njima i preko interneta. Isto vrijedi i za moje prijatelje iz djetinjstva iz BiH. Oni prate moj napredak u Njemačkoj, a vidimo se svaki put kada dođem u BiH na utakmice reprezentacije."

Živjeli ste u pet različitih država, u kojima se govore četiri različita jezika. Je li to zbunjujuće?
"Jedna od stvari na koje sam najviše ponosan jeste to što sam naučio govoriti toliko različitih jezika. Puno je lakše živjeti kad možete komunicirati na jeziku koji se govori u određenoj državi."

Kako je živjeti u ruralnom dijelu pokrajine Sinsheim? Prepoznaju li vas ljudi na ulici?
"Tiho, jako tiho. Nema puno toga što vam može privući pažnju, ali ljudi me prepoznaju češće nego ranije."

Avatar
kasap
Postovi: 135
Pridružen/a: 17 jul 2008, 11:55
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la kasap » 09 okt 2008, 20:28

"Tottenhem zeli Ibiševića"
http://www.****/
...od mora do Save, od Drine do Une
Jedna si jedina moja domovina
Jedna si jedina Bosna i Hercegovina....

sukisp
Postovi: 528
Pridružen/a: 15 sep 2008, 06:09
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la sukisp » 09 okt 2008, 23:32

Ni za zivu glavu u Tottenhem barem ne sad. :!:

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Bosnier » 10 okt 2008, 09:49

u totenhemu ga vide kao novog berbatova, mislim da sada nije vrijeme za prelazak , barem ne jos
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Avatar
amko
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 mar 2008, 20:48
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la amko » 10 okt 2008, 20:07

Lud je ako predje u Tottenham, u ekipu koja se bori za opstanak i koja sumnjam da ce igrati u Evropi. Trenutno mu je puno bolje u Hoffenheimu koji razvaljuje i koji bi lahko mogao do Evrope vec ove sezone.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la calcio » 10 okt 2008, 20:30

Ma to su, bar zasad, samo novinarske spekulacije. prelazni rok je tek zavrsen a do iduceg ima jos puno vremena. Mada ako ce Ibisevic negdje prelaziti uvijek je bolje cekati ljetnu pauzu nego prelaziti u novu sredinu i novu ekipu u sred sezone. To je moje misljenje.

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la GunnerS » 10 okt 2008, 21:25

Ma totenham če se dignuti, neće oni sigurno ostati u donjem dijelu tabele Engleske premier lige, ali da sam na njegovom mjestu ja bih ostao sa Salihovićem u Hoffenhaim-u, zbog toga što on je mlad, treba mu još utakmica da bi postao još bolji i da privuče na sebe pažnju jačih i boljih klubova od Totenhama. Mislim, njemu bi bolje odgovaralo da ode u Španiju, zbog toga što u Engleskoj se igra puno brži fudbal nego u Njemačkoj, pa se nebi možda uklopio, i propao bih onda i eto belaja :( Kao što vidimo primjer sa Lukom Modrićem... 8-)
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

ochaMO
Postovi: 42
Pridružen/a: 19 sep 2008, 04:41
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la ochaMO » 11 okt 2008, 12:54

vedo je igracina ljudi.ima momak pokret kad primi loptu,ima stav ko pravi englez i sto je najvaznije ima njuh i uvjek je blizu lopte.pogledajte snimak kad je grcima dao gol.nageo se ulijevo kao da ce u tu stranu pucati kad ono ode lopta udesno.sve se desilo u stotinki,,,yeben je vedo igrac

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Lovac » 23 okt 2008, 18:56

Evo kao sto sam napisao u temi nasi igraci u ino ligama mislim da zasluzuje da napisem i ovdje.

Po svim njemackim medijima pise da je Mancester pravo zagrijan za Vedada Ibisevica, po meni to bi mu bio pravo los potez ako ode tamo jer oni imaju hrpu napadaca, haj se uklopi pored berbatova, rooneya, teveza itd itd, to sam danas cuo na radiju..
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

samko74
Postovi: 96
Pridružen/a: 09 apr 2008, 01:42
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la samko74 » 23 okt 2008, 18:59

Lovac je napisao/la:Evo kao sto sam napisao u temi nasi igraci u ino ligama mislim da zasluzuje da napisem i ovdje.

Po svim njemackim medijima pise da je Mancester pravo zagrijan za Vedada Ibisevica, po meni to bi mu bio pravo los potez ako ode tamo jer oni imaju hrpu napadaca, haj se uklopi pored berbatova, rooneya, teveza itd itd, to sam danas cuo na radiju..
Ma najbolje bi mu bilo da predje u Wolfsburg , da se konacno vidi koje bolji dzeko il vedo, :D :D :D :D

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Lovac » 23 okt 2008, 19:02

samko74 je napisao/la:
Lovac je napisao/la:Evo kao sto sam napisao u temi nasi igraci u ino ligama mislim da zasluzuje da napisem i ovdje.

Po svim njemackim medijima pise da je Mancester pravo zagrijan za Vedada Ibisevica, po meni to bi mu bio pravo los potez ako ode tamo jer oni imaju hrpu napadaca, haj se uklopi pored berbatova, rooneya, teveza itd itd, to sam danas cuo na radiju..
Ma najbolje bi mu bilo da predje u Wolfsburg , da se konacno vidi koje bolji dzeko il vedo, :D :D :D :D
Heheh al ste i vi zapeli ko je bolji heh, ma nek igraju obojica su dobri..samo nek zabijaju golove..to je vazno, ibisevic nije jos proradio u repki, al ja mislim kad proradi da ce to biti drama
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

Avatar
Nerko_Juventino
Postovi: 557
Pridružen/a: 04 okt 2008, 01:37
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Nerko_Juventino » 23 okt 2008, 21:48

Taj veze nema, govorio sam da je Muslim bolji od njega i povrijedjen sto je i dokaz'o protiv Armenije. Cist dokaz kolko je jaka Bundesliga. Neki su govorili treba mu dat vecu minutazu, eto protiv Armenije je dobio i ne treba vise nikad, nije se sast'o s loptom. Neka ulazi s klupe. Jedini igrac koji treba dobit vecu minutazu je Miralem Pjanic. Taj momak ce bit' nesto poput Barbareza - zato sto je pravi patriota i extra fudbaler. Bolje o njemu otvorit' temu (ako je vec neko nije postavio), 'ebes Ibisevica.
BE A JUVE FAN OR PRAY THAT YOUR TEAM WINS!!!!!!!!

samko74
Postovi: 96
Pridružen/a: 09 apr 2008, 01:42
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la samko74 » 23 okt 2008, 22:08

Nerko_Juventino je napisao/la:Taj veze nema, govorio sam da je Muslim bolji od njega i povrijedjen sto je i dokaz'o protiv Armenije. Cist dokaz kolko je jaka Bundesliga. Neki su govorili treba mu dat vecu minutazu, eto protiv Armenije je dobio i ne treba vise nikad, nije se sast'o s loptom. Neka ulazi s klupe. Jedini igrac koji treba dobit vecu minutazu je Miralem Pjanic. Taj momak ce bit' nesto poput Barbareza - zato sto je pravi patriota i extra fudbaler. Bolje o njemu otvorit' temu (ako je vec neko nije postavio), 'ebes Ibisevica.

E nek si nas bas ti prosvjetlio.Cuj Bundesliga slaba , jel de hahahahahahaha a ima li jos koji , hajmo dalje.
Danas bi se dobar broj provala mogao navuci.Dobio 45 minuta i to je to, dosta vise, kapak a jadna mu majka da si ti trener , ti bi i Ibrahimovica upropastio koliko si talentiran za trenera.

Avatar
Phantom
Postovi: 159
Pridružen/a: 01 sep 2008, 14:13
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Phantom » 23 okt 2008, 22:16

ja mislim samo da je barabarez jednom davno bio najbolji strijelac bundeslige i vise niko u ligi petice sad covjek prvi strijalc i nesta protiv njega govorite mi da imamo mesija u repki vi biste se i na njega posrali

PeppermintParkRanger
Postovi: 89
Pridružen/a: 06 maj 2008, 20:20
Lokacija: SARAJEVO
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la PeppermintParkRanger » 23 okt 2008, 22:20

on je igrac kojem trebaju 10 prilika da da jedan gol, i to su mi najodvratniji spicevi, dakle meni se licno ne svidja, al se kvalitet ne moze osporiti..
-HZ-

Avatar
Nerko_Juventino
Postovi: 557
Pridružen/a: 04 okt 2008, 01:37
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Nerko_Juventino » 23 okt 2008, 22:20

samko74 je napisao/la:
Nerko_Juventino je napisao/la:Taj veze nema, govorio sam da je Muslim bolji od njega i povrijedjen sto je i dokaz'o protiv Armenije. Cist dokaz kolko je jaka Bundesliga. Neki su govorili treba mu dat vecu minutazu, eto protiv Armenije je dobio i ne treba vise nikad, nije se sast'o s loptom. Neka ulazi s klupe. Jedini igrac koji treba dobit vecu minutazu je Miralem Pjanic. Taj momak ce bit' nesto poput Barbareza - zato sto je pravi patriota i extra fudbaler. Bolje o njemu otvorit' temu (ako je vec neko nije postavio), 'ebes Ibisevica.

E nek si nas bas ti prosvjetlio.Cuj Bundesliga slaba , jel de hahahahahahaha a ima li jos koji , hajmo dalje.
Danas bi se dobar broj provala mogao navuci.Dobio 45 minuta i to je to, dosta vise, kapak a jadna mu majka da si ti trener , ti bi i Ibrahimovica upropastio koliko si talentiran za trenera.
Glupane, citam tvoje komentare i ne mogu se nacudit kolko fudbalskog znanja posjedujes. Pa na sve imas nesto dodat, ko bukvar si, sipa znanje iz tebe. Idiote jel ti to Ibisevic rodbina pa ga toliko branis? Ja, evo OPET TI PONAVLJAM, BUNDESLIGA JE SMECE OD LIGE spram ostalih liga petice. 'ebes ligu gdje su ti bosanci,srbi, i hrvati glavni igraci u svojim klubovima. Nemas ti veze o fudbalu,ostavi malo taj kompjuter i pogledaj koju utakmicu, umjesto sto citas clanke o tome kako Ibisevic buši, a ne gledas kako bi bez Salihovica i onog crnje u napadu bio rupa živa, sve mu ljudi namjeste. I de mi samo ovo odgovori: Jel bolji Ibisevic od Muslimovica?
BE A JUVE FAN OR PRAY THAT YOUR TEAM WINS!!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.