Igrač br. 6

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la amho » 18 nov 2010, 15:37

Željovac je napisao/la:
tanzla je napisao/la:Pogrešno sam se izrazio Željovac, htio sam reći da Dinamo ZAGREB briljira, pobjeda protiv Viljareala kući (treća ekipa Primere), i u gostima protiv Briža je briljantan uspjeh. A ovaj Šerif ih je istuk'o. :D

Ogi pravi pitbull. :)
Ovaj sada Vahin Dinamo i taj kojeg su oni istukli na penale se ne mogu porediti. I slovenački Koper ih je istukao.
rezon vam je za deset... serif dobio dinamo... dinamo dobio viljareal i briz... slijedi: serif bolji od viljarela i briza..

iliti analogno: bjelorusija pobijedi francusku... luksemburg remizira s bjelorusijom.. slijedi: luksemburg bolji od francuske...

svaka cast na analizi...

Avatar
Željovac
Postovi: 3591
Pridružen/a: 16 avg 2009, 15:22
Lokacija: Sektor B
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Željovac » 18 nov 2010, 15:56

Ne znam što mene citira i još napisa "vam". Taj rezon donekle i prolazi i govori nešto kad je forma ekipa kostantna. Nisam ni mislio da govori sve. Jer pazi, Željo je ne tako davno sa Malagom igrao 0:0, a Malaga je te godine uzela Real Madrid 0:1. Znači, Željo je tad bio bolji od Reala. Također, nešto ranije smo uzeli Wolfsburg 2:0, koji je imao odličnih rezultata u Njemačkoj. Da ne povlačim i tu paralelu :mrgreen:
Red hat oooooo grandmaaaaaaa, red hat ooooooooo granyyyyyyyyyy, red hat for my Edin, oooooooooo grandma, granny. I wish Edin ooooooooo grandmaaaaaaa, I wish Edin oooooooo grannyyyyyy, I wish Edin scores, oooooooooo grandma, grannyyyyyyyy.

Visca el Višća!

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la tanzla » 18 nov 2010, 16:10

Poenta je bila da Šerif u kojem nastupa naš Ognjen Vranješ nije loša ekipa.

Simple as that. :=)
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la AYAN » 18 nov 2010, 16:12

Mujdžu je odlično zamijenio...sigurno kvalitetan igrač i ovakve prilike su za te igrače vrlo značajna stvar.

Ali svi nekako dobijaju prilike, ali Štilić nikako... :evil:
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

RKO
Postovi: 1095
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:47
Lokacija: TZ
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la RKO » 18 nov 2010, 17:05

AYAN je napisao/la:Mujdžu je odlično zamijenio...sigurno kvalitetan igrač i ovakve prilike su za te igrače vrlo značajna stvar.

Ali svi nekako dobijaju prilike, ali Štilić nikako... :evil:

Zato sto ima najvecu komkurenciju...Pjanic,Misimovic,Ibricic..pa i Medunjanin mada on igra u reprezentaciji drugu ulogu....

Ogi je super sam ga j***** bubasvabe :lol:
RIP SALE VILENJAK

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Evil Genius » 18 nov 2010, 18:00

susic mu treba zabranit pasove duze od 2 metra i dobice najkorisnijeg igraca u timu :D
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la gruezi » 19 nov 2010, 03:10

Esii TM87 je napisao/la:Odlican Vranjes! Samo kad se sjetim prica,da ce momak otici da igra za repku Srbije...ispostavilo se da su to bili suplje price.Sinoc se borio kao lav i ja mu cestitam na tome.Nije kao Mujdza...ali je odlicna alternativa bar sto se tice defanzivnih zadataka.
e moj jarane da je srbima trebao nebi mu ni na pamet palo da igra za bih...tako razmisljaju ljudi u rs u sto god vise njih ima to gore za repku...ja se iskreno nadam da cemo otic u baraz i susresti se sa srbijom pa da se uvjerite u ovo sto govorim...2005 u beogradu u odlucujucoj tekmi bajic dobio proljev a grujic nije htio igrat...ali ne,bosnjama nikad nista nije jasno

Avatar
Esii TM87
Postovi: 1408
Pridružen/a: 12 feb 2010, 13:34
Lokacija: Juzna tribina
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Esii TM87 » 19 nov 2010, 09:48

gruezi je napisao/la:
Esii TM87 je napisao/la:Odlican Vranjes! Samo kad se sjetim prica,da ce momak otici da igra za repku Srbije...ispostavilo se da su to bili suplje price.Sinoc se borio kao lav i ja mu cestitam na tome.Nije kao Mujdza...ali je odlicna alternativa bar sto se tice defanzivnih zadataka.
e moj jarane da je srbima trebao nebi mu ni na pamet palo da igra za bih...tako razmisljaju ljudi u rs u sto god vise njih ima to gore za repku...ja se iskreno nadam da cemo otic u baraz i susresti se sa srbijom pa da se uvjerite u ovo sto govorim...2005 u beogradu u odlucujucoj tekmi bajic dobio proljev a grujic nije htio igrat...ali ne,bosnjama nikad nista nije jasno
Ma pusti se ti bolan teorije zavjere,zasto uvjek razmisljati u negativnom kontekstu :?: Ja hocu da vjerujem da je Ognjen htio od samog pocetka da igra za nasu repku...igrao je za mladu kada ja nosio dres Crvene Zvijezde,evo sad igra za A repku i vjeruj mi da se odlicno osjeca u drustvu Spahica,Dzeke,Pjanica itd...

Sto se tice tekme one Beogradu,raspolazes informacijama kao da si bio tu...jos bi samo uzeo primjer Ninoslava Milenkovica on je igrao za nas a rodjen je u Srbiji,nije ga bolio stomak :mrgreen:
Zadnja izmjena: Esii TM87, dana/u 19 nov 2010, 09:58, ukupno mijenjano 2 puta.
1921-2011

SrdjanBL
Postovi: 707
Pridružen/a: 20 maj 2010, 08:49
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la SrdjanBL » 19 nov 2010, 09:54

Mali Vranjes je sjajan igrac. Bice sjajan defanzivni igrac, njegova prirodna pozicija je stoper, mada u Moldaviji igra i na beku. 8-)

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la tanzla » 19 nov 2010, 12:41

SrdjanBL je napisao/la:Mali Vranjes je sjajan igrac. Bice sjajan defanzivni igrac, njegova prirodna pozicija je stoper, mada u Moldaviji igra i na beku. 8-)
Pa evo i protiv Slovačke je igrao na beku, i sasvim solidno odigrao. Lopta može proći, ali igrač je na travi u roku od par stotinki. :)

Kao što je napisano već par desetaka puta, treba popraviti ofanzivu, probijanje te svoje strane i biće dobar, ma qrac dobar odličan. :)
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la gruezi » 19 nov 2010, 23:14

Esii TM87 je napisao/la:
gruezi je napisao/la:
Esii TM87 je napisao/la:Odlican Vranjes! Samo kad se sjetim prica,da ce momak otici da igra za repku Srbije...ispostavilo se da su to bili suplje price.Sinoc se borio kao lav i ja mu cestitam na tome.Nije kao Mujdza...ali je odlicna alternativa bar sto se tice defanzivnih zadataka.
e moj jarane da je srbima trebao nebi mu ni na pamet palo da igra za bih...tako razmisljaju ljudi u rs u sto god vise njih ima to gore za repku...ja se iskreno nadam da cemo otic u baraz i susresti se sa srbijom pa da se uvjerite u ovo sto govorim...2005 u beogradu u odlucujucoj tekmi bajic dobio proljev a grujic nije htio igrat...ali ne,bosnjama nikad nista nije jasno
Ma pusti se ti bolan teorije zavjere,zasto uvjek razmisljati u negativnom kontekstu :?: Ja hocu da vjerujem da je Ognjen htio od samog pocetka da igra za nasu repku...igrao je za mladu kada ja nosio dres Crvene Zvijezde,evo sad igra za A repku i vjeruj mi da se odlicno osjeca u drustvu Spahica,Dzeke,Pjanica itd...

Sto se tice tekme one Beogradu,raspolazes informacijama kao da si bio tu...jos bi samo uzeo primjer Ninoslava Milenkovica on je igrao za nas a rodjen je u Srbiji,nije ga bolio stomak :mrgreen:
jbg htio bih i ja vjerovat da je miske bio zaista povrijedzen protiv potugala ali nije bio..nije igrao jer mu je dodik zaprijetio..ja ti obecavam tj garantujem ti da nikad nijedan bh srbin nece zaigrati za nas ukoliko bude potreban srbiji,nece jer im je bosna zadnja rupa na svirali..a ti i tebi slicni i dalje sanjajte o bratstvu i jedinstvu ..otidzite lijepo u bl pa pitajte ljude za kog navijaju i slicno..bicete zaprepasteni odgovorima,,,

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Devil » 19 nov 2010, 23:18

Vranjes je igracina,i njegovom igrom sam prijatno iznenadjen,mada igrao je desnog beka sto i nije njegova prava pozicija,i jedva cekam da ga ponovo vidim u crveno-belom dresu,nadam se da ce mi se ta zelja ostvariti.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la harishp » 19 nov 2010, 23:25

Ognjen je bio dobar u Borcu kao i u mladoj repci,zato je i otisao u zvezdu.Posto Zvezda radi ''izvrsno'' sa mladima igraciima :lol: dala ga Sherifu.A ovaj to maksimalno iskoristio i sasvim lijepe pare klub dobio igranjem u Evropi.Dok se Zvezda za to vrijeme udarala po usima. :D
Ogi je uz to imao puno kvalitetnih meceva kao i u mladoj repci je bio jedan od boljih.
imam neki osjecaj da bi se ovaj vremenom mogao prekvalifikovati na Rahimicevo mjesto.To jest destrukcija protivnicke igre u sredini.
Zadnja izmjena: harishp, dana/u 19 nov 2010, 23:26, ukupno mijenjano 1 put.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

k_c
Postovi: 619
Pridružen/a: 14 jan 2010, 14:49
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la k_c » 19 nov 2010, 23:54

SrdjanBL je napisao/la:Mali Vranjes je sjajan igrac. Bice sjajan defanzivni igrac, njegova prirodna pozicija je stoper, mada u Moldaviji igra i na beku. 8-)
Samo da ode u jaci klub bice to extra za njegovu karijeru i za reprezentaciju,moze igrati stopera i desnog beka,super..napredovat ce on jos dosta,pogotovo ako ode u jacu ligu..

Saban
Postovi: 594
Pridružen/a: 20 nov 2009, 03:34
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Saban » 20 nov 2010, 00:19

harishp je napisao/la:Ognjen je bio dobar u Borcu kao i u mladoj repci,zato je i otisao u zvezdu.Posto Zvezda radi ''izvrsno'' sa mladima igraciima :lol: dala ga Sherifu.A ovaj to maksimalno iskoristio i sasvim lijepe pare klub dobio igranjem u Evropi.Dok se Zvezda za to vrijeme udarala po usima. :D
Ogi je uz to imao puno kvalitetnih meceva kao i u mladoj repci je bio jedan od boljih.
imam neki osjecaj da bi se ovaj vremenom mogao prekvalifikovati na Rahimicevo mjesto.To jest destrukcija protivnicke igre u sredini.
Hm, nisam bas siguran oko ovoga za Rahimicevu poziciju. Jeste da je dobar u "destrukciji protivnicke igre", ali mi se cini da to radi previse brutalno pa sam misljenja da bi veliki broj utakmica zavrsio prije vremena, a dao protivniku sansu za dobre pozicije iz slobodnih udaraca. Rahimic tu destrukciju radi haman pa do savrsenstva, stalno kljuca pomalo, dovoljno da te izbaci iz takta a sudija ga obicno opomene po pet-sest puta prije nego mu pokaze zutaca. Dobro, Rahimic ima iskustvo, Vranjes tek treba da uci takve stvari, ali za sada, mislim da je sigurniji na poziciji desnog beka (u "kombinaciji" sa Mujdzom naravno)
Bosno mojaaaa - divna, mila, lijepa, gizdavaaaa!!!!!!!
U tebi jeeeee Safet Susic, majstor fudbalaaaaaa!!!!!!!

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la harishp » 20 nov 2010, 00:29

Saban je napisao/la:
harishp je napisao/la:Ognjen je bio dobar u Borcu kao i u mladoj repci,zato je i otisao u zvezdu.Posto Zvezda radi ''izvrsno'' sa mladima igraciima :lol: dala ga Sherifu.A ovaj to maksimalno iskoristio i sasvim lijepe pare klub dobio igranjem u Evropi.Dok se Zvezda za to vrijeme udarala po usima. :D
Ogi je uz to imao puno kvalitetnih meceva kao i u mladoj repci je bio jedan od boljih.
imam neki osjecaj da bi se ovaj vremenom mogao prekvalifikovati na Rahimicevo mjesto.To jest destrukcija protivnicke igre u sredini.
Hm, nisam bas siguran oko ovoga za Rahimicevu poziciju. Jeste da je dobar u "destrukciji protivnicke igre", ali mi se cini da to radi previse brutalno pa sam misljenja da bi veliki broj utakmica zavrsio prije vremena, a dao protivniku sansu za dobre pozicije iz slobodnih udaraca. Rahimic tu destrukciju radi haman pa do savrsenstva, stalno kljuca pomalo, dovoljno da te izbaci iz takta a sudija ga obicno opomene po pet-sest puta prije nego mu pokaze zutaca. Dobro, Rahimic ima iskustvo, Vranjes tek treba da uci takve stvari, ali za sada, mislim da je sigurniji na poziciji desnog beka (u "kombinaciji" sa Mujdzom naravno)
Hah,i to sam presao preko svog misljenja.Brutalan je i to zestoko. :mrgreen: Ebeno ako napravi par takvih poteza blizu sesnaesterca.Uvaljat ce ga kakav od protivnika i eto belaja.
On je u stvari stoper,ali je u repci a tako i u Sherifu prekomandovan na desnog beka.Sto upste nije ni ta solucija losa.Mada zbog te njegove brutalnosti,mozda je bolje da reze protivnicke igrace malo dalje od gola ili sesnaesterca.
Ali momku je tek dvadeset i neka,pa bi bilo vremena da koju pametnu i tu upije.Taman dok rahim definitivno ne spakuje kofere.
kad je Mudonja mogao da ''sljegne'' na poziciju pored Rahima ,mozda bi i ovaj legao vremenom.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la NoName » 20 nov 2010, 01:00

Harise, gotovo u svakom postu spominješ Mudonju :) Ne znam da li si to primjetio ali mi se svidja tvoja flexibilnost. A za Vranješa i poziciju defanzivnog veznog mislim da si 100% u pravu.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Devil » 20 nov 2010, 01:04

Ja sam misljenja da bi Ogi mnogo bolje igrao na zadnjem nego na desnom beku.Gledao sam poprlican broj njegovih treninga nekoliko tekmi i nije on kalibar za desnog beka mada bi bilo lepo da to nastavi igrati jer cemo svakako sledece sezone imati problema sa desnim bekom,a on ce hvala Bogu da se vrati kod nas. :D
Vranjes mi nije resenje za desnu stranu u modernom fudbalu,gde se trazi brzina,probojnost i odlicna pas igra te kvalitetna defanziva,Ogi to nazalost jos uvek nema.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la harishp » 20 nov 2010, 01:18

NoName je napisao/la:Harise, gotovo u svakom postu spominješ Mudonju :) Ne znam da li si to primjetio ali mi se svidja tvoja flexibilnost. A za Vranješa i poziciju defanzivnog veznog mislim da si 100% u pravu.
Pricamo o zadacima fudbalskim.Na stranu sto je on go-vno kao covjek.Ni u najvecim mojim kritikama nisam spomenuo da Mudonja ne zna,boze sacuvaj.
Medjutim skeptika je bila da je on doveden na poziciju gdje nam bila potrebna,a to mu bas nikako nije islo u Spanskoj ligi.cak su i Holandiji na neki nacin digli ruke.A kao desetka ili osmica pored Pjanica,Misimovica,misija nemoguce.
i vidi vraga bas Pape ubode da to ipak moze na nesto liciti.A ne da je licilo,nego bas ono sto je Bajramovic cinio godinama.Vjerujem da ce nastaviti sa onim sto je pokazao u zadnje dvije tekme.
Zato kazem ako je Mudonja mogao da sljegne,vjerujem da bi i Vranjes mogao ulogu Rahimica polako i natenane da preuzme.Momak nije glup,a vremenom bi dobio ono sto Rahimica godinama krasi.
Za beka pogotovo desnog je ipak Mujdza dugorocno rjesenje.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Saban
Postovi: 594
Pridružen/a: 20 nov 2009, 03:34
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Saban » 20 nov 2010, 01:43

Devil je napisao/la:Ja sam misljenja da bi Ogi mnogo bolje igrao na zadnjem nego na desnom beku.Gledao sam poprlican broj njegovih treninga nekoliko tekmi i nije on kalibar za desnog beka mada bi bilo lepo da to nastavi igrati jer cemo svakako sledece sezone imati problema sa desnim bekom,a on ce hvala Bogu da se vrati kod nas. :D
Vranjes mi nije resenje za desnu stranu u modernom fudbalu,gde se trazi brzina,probojnost i odlicna pas igra te kvalitetna defanziva,Ogi to nazalost jos uvek nema.
Da, istina je to sto kazes, bar je to pokazala ova utakmica, ali ja sam manje vise mislio na soluciju kada bi Vranjes sa desne strane trebao da se pomjera malo u sredinu u situacijama kada lijevi bek krene napred ( te lijevi centralni bek pokrije dio njegove strane), a na lijevoj strani imamo "kijamet" takvih (Subasic, Lulic, Salihovic). Tada bi prelazili na igru sa trojicom pozadi dok se taj sa lijeve strane ne vrati. Svakako mnogi kazu da se Vranjes dobro snalazi kao stoper. Za zadnjeg veznog osim onoga sto sam gore pobrojao jako je vazno da zna i iznijeti loptu, uputiti pravovremeni pas pod pritiskom, a nesto nisam vidio da je Vranjes za to sposoban. Mozda i moze, kad se ustima, haj pa ga znaj. U svakom slucaju veliki dobitak i jedna mogucnost vise za nasu reprezentaciju.
Bosno mojaaaa - divna, mila, lijepa, gizdavaaaa!!!!!!!
U tebi jeeeee Safet Susic, majstor fudbalaaaaaa!!!!!!!

Zaključano

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.