Ermin Bičakčić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la HankMoody » 26 avg 2017, 16:04

Napravio penal, baš je opravdao povjerenje trenera...
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 16:11

HankMoody je napisao/la:Napravio penal, baš je opravdao povjerenje trenera...
Penal upitan ko kuca i mislim da je prestrogo dosudjen. Bicakcic je mozda malo nagazio protivnickog igraca, ali sumnjam da je bilo elemenata za jedanaesterac.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la dino-92 » 26 avg 2017, 16:26

po meni cist penal, nije ni pogodio loptu, nego samo protivnika kojem je stao na nogu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 16:56

dino-92 je napisao/la:po meni cist penal, nije ni pogodio loptu, nego samo protivnika kojem je stao na nogu.
Ma minimalno mu je stao na nogu i ocito je da nema namjere (tj. htio je da prije dodje do lopte), a ovaj se bacio kao da je bager presao preko stopala. Faul svakako jeste, ali je penal itekako upitan, pogotovo sto bi ovaj igrac Bajera vrlo tesko napravio nesto iz one situacije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 17:11

kobe24 je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:po meni cist penal, nije ni pogodio loptu, nego samo protivnika kojem je stao na nogu.
Ma minimalno mu je stao na nogu i ocito je da nema namjere (tj. htio je da prije dodje do lopte), a ovaj se bacio kao da je bager presao preko stopala. Faul svakako jeste, ali je penal itekako upitan, pogotovo sto bi ovaj igrac Bajera vrlo tesko napravio nesto iz one situacije.
A šta je faul u šesnaestercu, ako ne penal? :crazy:

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Federer17 » 26 avg 2017, 17:16

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:po meni cist penal, nije ni pogodio loptu, nego samo protivnika kojem je stao na nogu.
Ma minimalno mu je stao na nogu i ocito je da nema namjere (tj. htio je da prije dodje do lopte), a ovaj se bacio kao da je bager presao preko stopala. Faul svakako jeste, ali je penal itekako upitan, pogotovo sto bi ovaj igrac Bajera vrlo tesko napravio nesto iz one situacije.
A šta je faul u šesnaestercu, ako ne penal? :crazy:
Jedanaesterac?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 17:28

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:po meni cist penal, nije ni pogodio loptu, nego samo protivnika kojem je stao na nogu.
Ma minimalno mu je stao na nogu i ocito je da nema namjere (tj. htio je da prije dodje do lopte), a ovaj se bacio kao da je bager presao preko stopala. Faul svakako jeste, ali je penal itekako upitan, pogotovo sto bi ovaj igrac Bajera vrlo tesko napravio nesto iz one situacije.
A šta je faul u šesnaestercu, ako ne penal? :crazy:
:crazy:

Nije isto napraviti faul na sredini terena i u sesnaestercu. Nije svaki kontakt dovoljan da se svira penal, plus sto sudija nekad procjenjuje da li bi igrac npr. uopste stigao loptu, bez obzira sto je fauliran.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 17:47

kobe24 je napisao/la:
Nije isto napraviti faul na sredini terena i u sesnaestercu. Nije svaki kontakt dovoljan da se svira penal, plus sto sudija nekad procjenjuje da li bi igrac npr. uopste stigao loptu, bez obzira sto je fauliran.
Preporucujem ti da procitas pravila fudbala, ako napravis faul u sesnaestercu, to je penal.

Izvoli:

http://static-3eb8.kxcdn.com/documents/ ... _LAW14.pdf
A penalty kick is awarded if a player commits a direct free kick offence inside
their penalty area or off the field as part of play as outlined in Laws 12 and 13
https://www.fifa.com/mm/document/afdeve ... _47379.pdf

slika

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 18:03

Vucevich je napisao/la:.
:facepalm: :facepalm:

Ja ne znam pratis li ti ovaj sport uopste?! Nije uvijek dovoljan isti kontakt za sviranje faula na centru terena i u kaznenom prostoru. Faul na sredini nece uopste promijeniti tijek utakmice, a smijesno sviranje penala na minalan kontakt propracen sa 90% simulacije ce totalno okrenuti utakmicu. Je li moguce da nisi nikad u zivotu vidio da je mali kontakt u sesnaestercu ocigledan, ali sudija nije svirao penal?! Ili, da je faul ocigledan, ali je lopta vec izasla iz terena i sudija nije svira penal?! Ja nisam kategoricno rekao da je Bicakcicev faul nedovoljan za penala, jer se ovakve stvari sviraju. Ali, isto tako i da se penal nije svirao, 8/10 ljudi ne bi reklo da je Leverkuzen ostecen. Mrsko mi dalje ici u OT, na kraju je i nebitno sve ovo.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 18:09

kobe24 je napisao/la: :facepalm: :facepalm:

Ja ne znam pratis li ti ovaj sport uopste?! Nije uvijek dovoljan isti kontakt za sviranje faula na centru terena i u kaznenom prostoru. Faul na sredini nece uopste promijeniti tijek utakmice, a smijesno sviranje penala na minalan kontakt propracen sa 90% simulacije ce totalno okrenuti utakmicu. Je li moguce da nisi nikad u zivotu vidio da je mali kontakt u sesnaestercu ocigledan, ali sudija nije svirao penal?! Ili, da je faul ocigledan, ali je lopta vec izasla iz terena i sudija nije svira penal?! Ja nisam kategoricno rekao da je Bicakcicev faul nedovoljan za penala, jer se ovakve stvari sviraju. Ali, isto tako i da se penal nije svirao, 8/10 ljudi ne bi reklo da je Leverkuzen ostecen. Mrsko mi dalje ici u OT, na kraju je i nebitno sve ovo.
Pravila kazu da faul = slobodan udarac, ili penal ako je u sesnaestercu. Ti si rekao "faul jeste bio", i ako je bio faul, onda je penal. Nije svaki kontakt faul, niko nije rekao da jeste, ali si TI rekao da jeste bio faul, sto znaci da je penal, kao sto kaze u pravilima!
Nije uvijek dovoljan isti kontakt za sviranje faula na centru terena i u kaznenom prostoru.
Jeste, procitaj pravila:
A penalty kick is awarded if a player commits a direct free kick offence inside
their penalty area
or off the field as part of play as outlined in Laws 12 and 13
li moguce da nisi nikad u zivotu vidio da je mali kontakt u sesnaestercu ocigledan, ali sudija nije svirao penal?!
Sudije prave greske.

https://www.fifa.com/mm/Document/Footba ... eutral.pdf

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 18:16

:facepalm: :facepalm:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 18:18

kobe24 je napisao/la::facepalm: :facepalm:
:bow:
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 26 avg 2017, 18:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16406
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la gaston » 26 avg 2017, 18:26

Vucevicu ne razumijes sta ti pokusava da kaže. :mrgreen:

Vjerovatno si 100x cuo do sad da komentator kaže za neku upitnu situaciju u kaznenom da bi sudija sigurno svirao faul da je bilo izvan kaznenog, al' da je prestrogo za penal.
To ti pokušava objasniti.
Penal se uglavnom dosuđuje za očigledne prekršaje tj.kad je sudija 100% siguran u svoju odluku ili odluku svog pomoćnika. (Osim kada su u pitanju veći klubovi :mrgreen: )
Tu nema prostora za gresku jer penal mijenja tok utakmice.

Nije niko debil da ne zna šta je penal u 21 stoljeću jbt. :?
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2017, 18:37

gaston je napisao/la:Vucevicu ne razumijes sta ti pokusava da kaže. :mrgreen:

Vjerovatno si 100x cuo do sad da komentator kaže za neku upitnu situaciju u kaznenom da bi sudija sigurno svirao faul da je bilo izvan kaznenog, al' da je prestrogo za penal.
To ti pokušava objasniti.
Penal se uglavnom dosuđuje za očigledne prekršaje tj.kad je sudija 100% siguran u svoju odluku ili odluku svog pomoćnika. (Osim kada su u pitanju veći klubovi :mrgreen: )
Tu nema prostora za gresku jer penal mijenja tok utakmice.

Nije niko debil da ne zna šta je penal u 21 stoljeću jbt. :?
Upravo to pokusavam reci sve vrijeme, ali je izgleda trebalo koristiti bojice i flomastere da se sve slikovito pojasni i da mozda tek onda bude nekog efekta. On meni lijepi definicije penala kao da sam s Marsa pao, i jos govori da koristim dobre izvore. :lol: Necemo mu zamjeriti, inace je fin momak. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 18:37

gaston je napisao/la:Vucevicu ne razumijes sta ti pokusava da kaže. :mrgreen:

Vjerovatno si 100x cuo do sad da komentator kaže za neku upitnu situaciju u kaznenom da bi sudija sigurno svirao faul da je bilo izvan kaznenog, al' da je prestrogo za penal.
To ti pokušava objasniti.
Penal se uglavnom dosuđuje za očigledne prekršaje tj.kad je sudija 100% siguran u svoju odluku ili odluku svog pomoćnika. (Osim kada su u pitanju veći klubovi :mrgreen: )
Tu nema prostora za gresku jer penal mijenja tok utakmice.

Nije niko debil da ne zna šta je penal u 21 stoljeću jbt. :?
Ja to dobro razumijem, ali to nije u skladu sa pravilima. Tu sudije prave greske.

Danas je sudija dao Sterlingu crveni karton, sto je i trebalo, jer tako kaze pravila,dok neki drugi sudija ne bi.

Isto vazi to kad sudija nece dati dva crvena kartona uzastopno da ne bi previse 'ostetio' tim, na primjer onaj start Kadusica na derbiju prosle sedmice, koji je 100% bio za crveni karton (da ne kazem start za zatvor!). To je kontra pravila.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16406
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la gaston » 26 avg 2017, 18:42

To ti je jednim nazivom poznato kao slobodna sudijska procjena.

Tako je bilo uvijek i tako će da bude sve dok same sudije ne zamjeni tehnologija.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2017, 19:03

gaston je napisao/la:To ti je jednim nazivom poznato kao slobodna sudijska procjena.

Tako je bilo uvijek i tako će da bude sve dok same sudije ne zamjeni tehnologija.
Dobro, a ne znaci da je ta procjena u pravu :thumbup:

U ovom slucaju, Bico je napravio faul i Bayer je zasluzeno dobio jedanaesterac! :)

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Zglavkar » 26 avg 2017, 19:13

Slično kao što sudije često imaju drugačiji kriterij za prvi i za drugi žuti karton jednom igraču, mada ne bi trebali imati.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la bhfanatic14 » 09 sep 2017, 17:36

Bicakca u prvih 11 hoffenheima protiv bayerna
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ermin Bičakčić

Post Postao/la Raonffa » 09 sep 2017, 17:39

Opet je Hubner nešto povrijeđen, rotirat će se dosta igrači u Hofenhajmu ove sezone, tako da će imati Bičakčić sigurno imati nekih 20ak, 25 utakmica u sezoni.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.