Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 12 jan 2019, 15:33

nije bas krilo, koliko mi se cini vecinom igra na #10 poziciji ili RAM

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 12 jan 2019, 15:36

Goalgetter je napisao/la:
ASD je napisao/la: Pa dobro sad, ne znamo kakve je ponude imao da kazemo da je ovo lose.
Svakako je bolje nego igrati HNL.
Ako su zaista postojale ponude iz lige petice, a ne sumnjam da je bilo, siguran sam gdje je trebao ici. :D Ali dobro, za mene je kandidat za reprezentaciju, jer smo tanki na krilnim pozicijima, posebno zbog Duljevica koji ne igra.

Btw. placen je 2,5 Miliona Eura a ne 4 kao sto se to u medijima prenosilo.
Postojale jesu, ali ne znamo da li su zadovoljavale celnike Osijeka.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 12 jan 2019, 15:43

nije krilo, igra isto sto i lulic
Zarathustra

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 13 jan 2019, 09:24

pa nisam znao da je i ristić iz Bijeljine :urnebes: ristic, jovic, joveljic, onaj mali iz Partizana, užas
Zarathustra

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 13 jan 2019, 09:48

Moggi je napisao/la:pa nisam znao da je i ristić iz Bijeljine :urnebes: ristic, jovic, joveljic, onaj mali iz Partizana, užas
Iz Ugljevika.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 17:50

Osijek ga proda za tri miliona eura i procenat, da je odlazio iz naše lige otišao bi za pola miliona maraka.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 14 jan 2019, 15:04

Nije los transfer Hajradinovica.
Ima 24-5 godina i , realno, jednu dobru polusezonu u Hrvatskoj i jednu pristojnu u Norveskoj.
Malo je to za neki transfer u lige 5, sreca da je Hrvatska odlican izlog za prodaju.
Turska liga je u tranziciji, ali nije toliko losa koliko se pokusava predstaviti. Ipak je u top 10 liga (doduse zadnja :D ).
Ako nastavii igrati dobro, otice dalje.

bavarian_bk
Postovi: 4843
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la bavarian_bk » 15 jan 2019, 18:54

Tandir danas 4 gola za Ruzemberok u prijateljskoj. U drugoj prijateljskoj, Mustedanagic zabio 1 gol.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 15 jan 2019, 20:52

Bosanski biser iz Salzburga

Mada mi Aldinov otac Mirsad Aganović, nekako između sjete i rezignacije kaže: »A gdje sad da se vraćam? Ovdje u Austriji su mi se rodili sinovi,ovdje škole učili…tu u Lebinitzu su mi svi najdraži i najbitniji i nema se gdje drugo.«

Ali, svejedno, znamo i on i ja kako se živi u toj našoj Bosni i jedino što nam preostaje jeste da se složimo i sa sljedećom rečenicom Mirsada Aganovića: »Bosna je u mojoj duši glavna i gdje god da smo mi tu Bosnu sa sobom i u sebi nosimo…«

No, kako je sa Mirsadovim sinovima, pogotovu Aldinom koji se prije osamnaest godina rodio u Lebnitzu?

»Učili smo i mogu reći i naučili našu djecu da i oni zavole Bosnu, mada je njihov život jedna sasvim drugačija priča. Svake godine idemo u naše krajeve, mi smo inače iz Mehonića. I oni se kao i mi raduju susretu sa našom domovinom.«

To je sentimentalni dio priče o porodici Aganović čija izbjeglička priča je slična hiljadama drugih naših sunarodnjaka rasutih mimo svoje volje po bijelom svijetu. Drugi dio odnosi se na Mirsadovog starijeg sina Aldina i u svakom slučaju vrijedan je ovog zapisa.

Fudbal u kući Aganovića bio je oduvijek prisutan kroz gledanje televizije i srčano navijanje za Barcelonu. A prvi Aldinovi koraci na zelenom terenu datiraju iz sedme godine njegovog života. Nije ga trebalo posebno nagovarati, bio je sretan da počinje svoju fudbalsku priču u A.C. Lindenu. Šest punih godina trajalo je to učenje fudbalske abecede, no vrlo brzo postalo je jasno i trenerima i onima koji su gledali malog Aldina da se radi o izuzetnom potencijali. I šta je onda logičnije nego krenuti stepenicama koje vode naviše? Najprije je obukao dres kultnog austrijskog kluba Flavia Solva, a već sljedeće sezone našao se u ekipi mladih nada Sturma. Ko prati austrijsku ligu zna da u njoj već godinama dominira ekipa Red Bull Salzburga i ima li onda jače ponude od one koja dođe iz ovog kluba? Nema. I onda je sasvim logično da mladi Aldin.

Aganović, odnosno njegov otac, prihvati ponudu kluba koji je sami vrh austrijskog fudbala. No, ništa se nije desilo slučajno, jer Aldin se toliko isticao među svojim mlađahnim kolegama da ja zapeo za oko stručnjacima koji prate mlade talente i velike nade.

Teška odluka, kako za dječaka koji nema još ni 14 godina, tako i za roditelje koji, logično, vole da im je dijete blizu i da ga mogu vidjeti svakoga dana, a ne da je daleko više od 300 kilometara i da se susreti događaju jedanput sedmično. Ali, Aldin voli fudbal,očvrsnuo je dovoljno kroz utakmice i treninge i ne zaboravlja niti zanemaruje niti školske obaveze. Završio je ekonomsku školu a u fudbalu sa svojih 18 postigao mnogo. Naputovao se Evropom,učestvovao na raznim turnirima, radio sa poznatim trenerima…Kakav je Aldin Aganović igrač svjedoče uspjesi i njegovi i njegovog kluba. Koliki ja talenat potvrđuje činjenica da je kao petnaestogodišnjak igrao na memorijalnom turniru Mirana Kralja u Domžalama na kojem su učestvovali stariji dječaci (U17) i poznati klubovi: Žilina, Čukarički, Rijeka, Sarajevo… Najboljim igračem turnira proglašen je Aldin Aganović. Sasvim logično je da je kao takav igrao za mlade reprezentacije Austrije.

Možda i veći dokaz Aldinove fudbalske kvalitete predstavlja činjenica da je igrajući Ligu šampiona za mlade sa svojim Salzburgom a pod vodjstvom tadašnjeg trenera mladih Marka Rosea, osvojio tu laskavu titulu. Ako znamo da je Marko Rose jedan od trenera kojeg fudbalski svijet izuzetno cijeni, onda je i činjenica da je mladi Aganović bio nezamjenjiv i ponajbolji u njegovom timu govori takođe dosta o tom momku.

Stručnjaci Aldinov stil igre upoređuju sa igrom Lukasa Podolskog,a odlikuje ga izuzetna brzina i eksplozivnost. Ima sjajan pregled igre i uvijek predstavlja i onu dodanu vrijednost igrača za koje kažemo da mogu sami riješiti utakmicu. Koliko je moćan igrač svjedoči i riječ televizijskog komentatora koji je prenoseći jednu od utakmica sa turnira u Kataru rekao doslovno: »Salzburg ne može izgubiti jer za njih igra Aganović…«

Trenutno Salzburg dominira austrijskom ligom a i u Evropi je postao itekako respektabilan klub. I predstavlja pravu riznicu fudbalera.Kad jednom timu ide dobro, onda trener nerado mijenja sastav. I tu je možda i Aldinova nesreća trenutno. Stoga se njegov otac Mirsad pita nisu li trebali prihvatiti ponude koje su dolazile iz Njemačke i engleske Premier lige? Ponuda Midlesbrougha bila je jasna i na stolu, ali…

»Ma nekako smo mislili, mlad je i ima vremena. A navikao je na austrijsku školu fudbala i smatrali smo da je logično da ostane i zaigra za prvu ekipu Salzburga. No, pitanje je kada će se to desiti jer Salzburg ima trenutno ogroman broj igrača izuzetno kvalitete,« govori Mirsad.

A reprezentacija Bosne i Hercegovine?

»Ah, naravno da bih i ja kao i Aldin volio da možda jednoga dana zaigra za bosanskohercegovački reprezentaciju, ali je na znam kako stvari pravno stoje i koliko je to moguće.«

Aldinovi aduti sa mladost i reference koje je do sada stekao. Redovno igra u reprezentativnim ekipama austrijskih mladih igrača koji će, logično, uskoro postati uglavnom okosnica seniorske reprezentacije. Možda ne bi bilo loše da neko od skauta naše reprezentacije pogleda tog igrača. Da ne bude jednog skorog dana kasno. Kao što je bilo u toliko slučajeva velikih zvijezda koje su na vrijeme prepoznali stručnjaci iz zemalja u kojima su živjeli,a ne oni kojima po porijeklu ti igrači pripadaju.

(Dino Mujanović/****)

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la HankMoody » 17 jan 2019, 16:49

Hajradinović starter u prvoj utakmici nakon transfera.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 18 jan 2019, 17:14

Trener Osijeka Zoran Zekić za predstavnike medija silno je zanimljiv sugovornik, uvijek rječit, uvijek domišljat i otvoren do bola. Ali zna iznenaditi i one koji ga dobro poznaju, koji s njim razgovaraju nadugačko i naširoko. Na rastanku s Malim Lošinjem u kojem je svoje učenike spremao tjedan dana, servirao nam je, za naše nogometne prigode i ponašanja naših trenera, vrlo neobičnu izjavu. Dakle...

- Otišao nam je Haris Hajradinović, baš se radujem - kazao je Zekić.

Nije ga trebalo poticati na dodatno objašnjenje, brzo je udahnuo i bez potpitanja nastavio:

- Ostvario je veliki transfer i za klub i za sebe. Znao sam da će do toga doći, pa je rasplet njegova slučaja za mene bio sasvim očekivan. Neka je završilo tako kako je završilo, zaslužio je to svojim učinkom, zbog svega što je u ovih godinu i pol dana dao klubu, nama svima na igračkom planu, ali zbog dojma koji je na nas ostavio. Želim mu sve najbolje, a znam da će njegova karijera imati uzlaznu putanju, pravi je profesionalac.

Drugi vam je strijelac jesenske polusezone otišao, a vi ne kukate kao što bi to činili mnogi, čak i tvrdite da vam je drago?

- Ništa se nije dogodilo na što nisam bio spreman. U našem se klubu sve radi dogovorno i planski. A transfer je dio zajedničkog posla, pa kada se on uspješno obavi, normalno je da svi dijelimo radost. Možda još netko ode - znakovito je završio misao trener Zekić.

slika

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AirRamiz » 19 jan 2019, 20:34

zna li se zasto nebi hadziahmetovica ni na klupi Konye? bio je starter par utakmica pred pauzu

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 19 jan 2019, 20:40

AirRamiz je napisao/la:zna li se zasto nebi hadziahmetovica ni na klupi Konye? bio je starter par utakmica pred pauzu
jucer je bio interview u kojem kaze da je dobio sitnu povredu i da treba odmoriti 3-4 dana.
sa novim-starim trenerom njemu svanulo a miosevicu, cini mi se, smrklo (ulazi uglavnom s klupe).

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Denchi » 20 jan 2019, 07:47

Memišević opet dobar na zadnjem veznom i dao iz penala gol
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 20 jan 2019, 19:12

mihojevic 90 min za ofi
Zarathustra

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 21 jan 2019, 17:16

Hajradinovic u prvih 11 protiv Rizespora.

Avatar
emir79
Postovi: 8749
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 21 jan 2019, 23:35

Arnel Jakupovic presao u Sturm Graz.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Shogun
Postovi: 1262
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Shogun » 22 jan 2019, 01:04

emir79 je napisao/la:Arnel Jakupovic presao u Sturm Graz.
Ako je zaista toliko talentovan kao sto tvrde, onda ce biti dominantan kao sto je Prevljak kad god igra za RB.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 jan 2019, 09:23

Jakupovicu je 20 godina, a jedva da je debitovao na seniorskom nivou.
Demirovic je prosle godine zabijao u La ligi, a isto su godiste.
Malo se previse dize prasina oko njega. Eto sace imati sansu, pa cemo vidjeti.

Avatar
emir79
Postovi: 8749
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 22 jan 2019, 23:01

DrFilgud je napisao/la:Jakupovicu je 20 godina, a jedva da je debitovao na seniorskom nivou.
Demirovic je prosle godine zabijao u La ligi, a isto su godiste.
Malo se previse dize prasina oko njega. Eto sace imati sansu, pa cemo vidjeti.
Danas debitovao za Sturm u pripremnoj utakmici i zabio 3 gola.
Od viska glava ne boli. Momku je tek 20 godina, bice na posudbi u Sturmu i treba ga pratiti, nista ne kosta.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], EdinjoBos, Imajednabrigada i 21 gost.