Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 20 jan 2020, 14:34

Svaka iole normalna repka bi Demirovica stavila pokraj Dzeke. Pa mladi ti je reprezentativac. Najtalentovaniji. Idu ga golovi. Tvoj je igrac, uvjek mu prvi izbor bio nas dres. Znaci tu nema nikve dileme. Jedini problem sto mi nismo normalna repka pa nam tudze g.ovno vise mirise...
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 20 jan 2020, 15:08

Demirović je sezonu u drugoj Španskoj diviziji proveo na klupi, Budimir je standardan u prvoj

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 20 jan 2020, 15:12

Provodio je i Budimir sezone po drugoj ligi. Nije to mjerilo. Demirovic je talentovaniji igrac od Budimira. I zabija isto redovno zato i treba da ide u A repku.

Budimir je takodzer sa 22/23 godine zabio 0 golova u drugoj bundesligi. Nije to mjerilo.
Ne kazem da je los igrac. Ali Demirovic ima zelju igrati za nas. Kod Budimira sumnjam.
Zadnja izmjena: Maestro, dana/u 20 jan 2020, 15:16, ukupno mijenjano 1 put.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
hurem
Postovi: 8622
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 20 jan 2020, 15:15

Maestro je napisao/la:
20 jan 2020, 14:34
Svaka iole normalna repka bi Demirovica stavila pokraj Dzeke. Pa mladi ti je reprezentativac. Najtalentovaniji. Idu ga golovi. Tvoj je igrac, uvjek mu prvi izbor bio nas dres. Znaci tu nema nikve dileme. Jedini problem sto mi nismo normalna repka pa nam tudze g.ovno vise mirise...
Sad je tako i treba ga zvati jer ima momentum a pogotovo sto je U-21 repka ostala bez sansi i treba je pripremati za novi ciklus...dakle sada je sve na strani Demirovica u kontekstu reprezentacije.
Prije 6 mjeseci nije zasluzivao poziv u A-repku i bio je idealna opcija za mladu reprezentaciju i njoj potrebniji.

Dakle sada DA...ranije NE.
Isto tako s mnogo drugih koji se nikakvim argumentima guraju.
Burnic se prije 2 godine gurao u A-reprezentaciju a da niti jedan validan argument nije postojao za to...
Tek ovo igranje (u zadnje vrijeme i neigranje) zadnjih godinu dana u Dresdenu je preporuka za eventualni poziv.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 20 jan 2020, 15:18

Maestro je napisao/la:
20 jan 2020, 15:12
Provodio je i Budimir sezone po drugoj ligi. Nije to mjerilo. Demirovic je talentovaniji igrac od Budimira. I zabija isto redovno zato i treba da ide u A repku.

Budimir je takodzer sa 22/23 godine zabio 0 golova u drugoj bundesligi. Nije to mjerilo.
Ne kazem da je los igrac. Ali Demirovic ima zelju igrati za nas. Kod Budimira sumnjam.
Sumnjam za pola igrača reprezentacije ali to je realnost države i reprezentacije na žalost

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 20 jan 2020, 15:21

Maestro je napisao/la:
20 jan 2020, 15:12
Provodio je i Budimir sezone po drugoj ligi. Nije to mjerilo. Demirovic je talentovaniji igrac od Budimira. I zabija isto redovno zato i treba da ide u A repku.

Budimir je takodzer sa 22/23 godine zabio 0 golova u drugoj bundesligi. Nije to mjerilo.
Ne kazem da je los igrac. Ali Demirovic ima zelju igrati za nas. Kod Budimira sumnjam.
Jedino logicno razmisljanje. Prioriteti trebaju biti prvo nasi igraci koji imaju kvalitet i zelju da igraju za reprezentaciju. Koji su tu duzi period u reprezentaciji. Tu su meni Demirovic i Djuric. Onda bi dodao i Turkesa ako pokaze kvalitet u prvoj ligi Svicarske, ipak se momak odrekao Svicarske da bi za nas igrao.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 20 jan 2020, 15:24

Ma nema nikakve dileme treba li pozvati Demirovica za baraz, barem po formi u jesenjem dijelu sezone.
Ne znam sto se uopste diskutuje o tome. Ko je to bolja opcija?
Prica o Branimiru je u sferi pretpostavki, a cak i da hoce da igra, za baraz se ne mogu srediti papiri.

Sto se tice Burnica, u vrijeme kada je bio u kombinacijama za prvi tim Dortmunda, kada je bio u kombinacijama Stuttgarta, poziv u A selekciju je bio opravdan. Radilo se o decku sa 17, 18 godina. Slicno kao danas Omeragic.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 jan 2020, 15:59

Demirović ako ne bude pozvan :crazy: :crazy: .

Trenutno igrač pored Pjanića i Džeke najviše in-form.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Tili
Postovi: 1234
Pridružen/a: 17 nov 2019, 01:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tili » 20 jan 2020, 16:14

Vucevich je napisao/la:
20 jan 2020, 15:08
Demirović je sezonu u drugoj Španskoj diviziji proveo na klupi, Budimir je standardan u prvoj
Budimir je drvo..haman mu 30 godina helem u najboljim godinama klupa Crotone druga liga :kafa:
Mozes ovo drvo porediti, analize sa Bajicem, Hodzicem, Alen Skoro i slicnim drvima :kafa:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 jan 2020, 16:27

Budimir ima solidne brojke, bolji od Kodre. Eh Kodro je pravi balvan, da se nije zatekao u Baskijskom porodilištu igrao bi po Njemačkoj regionalnoj.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Tili
Postovi: 1234
Pridružen/a: 17 nov 2019, 01:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tili » 20 jan 2020, 16:31

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 jan 2020, 16:27
Budimir ima solidne brojke, bolji od Kodre. Eh Kodro je pravi balvan, da se nije zatekao u Baskijskom porodilištu igrao bi po Njemačkoj regionalnoj.
Tino Sven Susic da je rodjen u Baskiji bio bi im glavna figura.
Propao je Ath.Bilbao, baskijske majke radjaju hipi skart :kafa:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 jan 2020, 16:33

Baskijske mame trebaju uvoziti ove migrante, možda im se potrefi pokoji Inaki Williams.

A ove panjeve iz Bosne će proslijediti dole u porodilištu u Navaru hehehehe.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ghuraba » 20 jan 2020, 16:39

Maestro je napisao/la:
20 jan 2020, 06:53
Za nas je uvjek sve rano. Da napomenem da je itten suigrac demirovica. Losiji igrac i losiji ucinak od demirovica. Petkovic ga pozove u repku koja redovno ide na ep i sp. Momak odma zabije 2-3 gola za repku. Stigle vec ponude za njega. Ali ne kod nas jos treba cekati da igrac bude 25 najmanje pa onda u repku.
Ukljucis malo mozak i pokusas shvatiti sta se napisalo. Ja nisam rekao da njega ne treba zvati, niti da nema kvalitet, nego da treba biti oprezan prilikom donosenja nekakvih zakljucaka jer momak zabija u ligi koja nije nikakav garant kvaliteta. Iz tog razloga sam naveo i Bajica, koji je zabijao kao lud u ligi koja je jaca od svicarske, a znamo svi sta je poslije bilo. Ok, super je sto zabija i to nas sve treba radovati, ali ne treba zaboraviti da nije imao mjesta u spanskim i francuskim velikanima poput Alavesa i Sochauxa.

Demirovic je po meni svakako ispred Bajica, Prevljaka i Kodre, a s Hodzicem je u pet deka trenutno, mada mislim da ima mnogo veci potencijal i da ce napraviti vecu karijeru. Da je u ovom trenutku bolji i korisniji od Budimira - sigurno nije. U svakom slucaju, ja bih ga svakako zvao da bude treci napadac. Neka ga tu oko reprezentacije, nek stjece potrebno iskustvo, nek dobija minutazu u rijesenim tekmama protiv amaterskih reprezentacija, ali nama sad treba neko ko moze uci s klupe i biti neka prijetnja, a jok da bude kao muha bez glave (kakav dojam imam kad recimo vidim Bajica na terenu). Zamisli, ne dao Bog, dodjes u situaciju da se Dzeko povrijedi u barazu i ti razmisljas hoces li s klupe uvesti momka koji je za 4-5 mjeseci zabio 10-ak golova u ponajjacoj ligi na svijetu, ili ces poslati momka kome je najjaci protivnik u karijeri bio jedan Basel. Svako normalan zna odgovor na ovo pitanje.

Faraone, da super ti je taj sarkazam za drzavu u kojoj ce 70% Bosnjaka iz dijaspore izabrati da igra za zemlju u kojoj su rodjeni (prije nego nas, tj. zemlju iz koje vuku korijene) i 100% Srba i Hrvata, koji ce izabrati nas samo u slucaju da ih Srbija ili Hrvatska ni u kom slucaju ne zele. Sve su to momcine kojima patriotizam curi na usta! :bih:

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 20 jan 2020, 16:48

Ghuraba je napisao/la:
20 jan 2020, 16:39
Maestro je napisao/la:
20 jan 2020, 06:53
Za nas je uvjek sve rano. Da napomenem da je itten suigrac demirovica. Losiji igrac i losiji ucinak od demirovica. Petkovic ga pozove u repku koja redovno ide na ep i sp. Momak odma zabije 2-3 gola za repku. Stigle vec ponude za njega. Ali ne kod nas jos treba cekati da igrac bude 25 najmanje pa onda u repku.
Ukljucis malo mozak i pokusas shvatiti sta se napisalo. Ja nisam rekao da njega ne treba zvati, niti da nema kvalitet, nego da treba biti oprezan prilikom donosenja nekakvih zakljucaka jer momak zabija u ligi koja nije nikakav garant kvaliteta. Iz tog razloga sam naveo i Bajica, koji je zabijao kao lud u ligi koja je jaca od svicarske, a znamo svi sta je poslije bilo. Ok, super je sto zabija i to nas sve treba radovati, ali ne treba zaboraviti da nije imao mjesta u spanskim i francuskim velikanima poput Alavesa i Sochauxa.

Demirovic je po meni svakako ispred Bajica, Prevljaka i Kodre, a s Hodzicem je u pet deka trenutno, mada mislim da ima mnogo veci potencijal i da ce napraviti vecu karijeru. Da je u ovom trenutku bolji i korisniji od Budimira - sigurno nije. U svakom slucaju, ja bih ga svakako zvao da bude treci napadac. Neka ga tu oko reprezentacije, nek stjece potrebno iskustvo, nek dobija minutazu u rijesenim tekmama protiv amaterskih reprezentacija, ali nama sad treba neko ko moze uci s klupe i biti neka prijetnja, a jok da bude kao muha bez glave (kakav dojam imam kad recimo vidim Bajica na terenu). Zamisli, ne dao Bog, dodjes u situaciju da se Dzeko povrijedi u barazu i ti razmisljas hoces li s klupe uvesti momka koji je za 4-5 mjeseci zabio 10-ak golova u ponajjacoj ligi na svijetu, ili ces poslati momka kome je najjaci protivnik u karijeri bio jedan Basel. Svako normalan zna odgovor na ovo pitanje.

Faraone, da super ti je taj sarkazam za drzavu u kojoj ce 70% Bosnjaka iz dijaspore izabrati da igra za zemlju u kojoj su rodjeni (prije nego nas, tj. zemlju iz koje vuku korijene) i 100% Srba i Hrvata, koji ce izabrati nas samo u slucaju da ih Srbija ili Hrvatska ni u kom slucaju ne zele. Sve su to momcine kojima patriotizam curi na usta! :bih:
U takvoj situaciji sto si naveo sa Dzekom, logicno je ubaciti Djurica. Vec dokazao da zna postici golove u bitnim utakmicama, poznaje reprezentativce vec, igrao od u21 do A reprezentacije, i trenutno u dobroj formi.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 jan 2020, 17:15

Slažem se sa Ghurabarom, koji je Budimirov status, ima li naš pasoš?

Ali poenta je da ako imaš igrača pred nosom, zašto ganjati tamo nekog desetog kojem je status a najbitnije volja upitna.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ghuraba » 20 jan 2020, 17:19

Ok, slazem se da je bolje uvesti momka koji prosjecno zabije gol svaka 3-4 mjeseca, i to superjakoj Seriji B. To sto nam je koristio prije 3-4 godine opravdava poziv i Ibisevicu, koji je jedno vrijeme harao Njemackom. Sta ima veze sto je to bilo prije 10-ak godina. :hmmmmm:

Ne kontam kako ne shvatate da se gleda trenutna forma. Proslost se moze okaciti macku o rep. Naravno, sanse da Budimir stekne pravo da zaigra za nas u barazu su ravne nuli, taman to silno zeljeli i on i ovi nasi iz saveza. Poenta mojih postova je to da vi olahko odbacujete momka koji je u ovoj sezoni zabio vise golova nego Dzeko, kao da smo mi, u najmanju ruku, u rangu jedne Spanije.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 20 jan 2020, 17:41

Demirovica ne treba porediti s Hodzicem i bajicem. Kod njega se vidi lagan, ali siguran napredak iz godine u godinu.
Skolovan igrac s radnim navikama, takticki i fizicki spreman, pokretljiv, defanzivno koristan.

Hodzic i Bajic imaju onaj sirovi talenat i tehniku, ali nikakvu nadgradnju. Bljesnuli su relativno slabim ligama, nazalost se izgubili i mislim da je to njihov vrhunac.
Ne treba ih prekriziti, narocito Hodzic je spodoban da bljesne i odradi dobar posao.
Kao potencijal za buducnost, Demirovic je ispred njih jer ima puno prostora da napreduje. Mislim da je vec sada puno korisniji od konkurencije, kada su u pitanju teske utakmice.

Avatar
Mokes
Postovi: 14894
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Mokes » 20 jan 2020, 17:44

Ghuraba je napisao/la:
20 jan 2020, 17:19
Ok, slazem se da je bolje uvesti momka koji prosjecno zabije gol svaka 3-4 mjeseca, i to superjakoj Seriji B. To sto nam je koristio prije 3-4 godine opravdava poziv i Ibisevicu, koji je jedno vrijeme harao Njemackom. Sta ima veze sto je to bilo prije 10-ak godina. :hmmmmm:

Ne kontam kako ne shvatate da se gleda trenutna forma. Proslost se moze okaciti macku o rep. Naravno, sanse da Budimir stekne pravo da zaigra za nas u barazu su ravne nuli, taman to silno zeljeli i on i ovi nasi iz saveza. Poenta mojih postova je to da vi olahko odbacujete momka koji je u ovoj sezoni zabio vise golova nego Dzeko, kao da smo mi, u najmanju ruku, u rangu jedne Spanije.
Đurić bi kao joker s klupe odlično došao, kada se ganja rezultat i igra na duge lopte. Bez obzira na status u klubu. On nikada nije, niti će biti neki rasni golgeter. Više je Giroud tip napadača. I da te podsjetim u prvaku svijeta igra Giroud, čovjek koji nije imao, pazi sad, niti 1 jedini šut na prvenstvu. Još uz to Francuzi imaju i sigurno 4,5 boljih napadača od njega.

Šta imamo od forme Višće, kad to ne može da prenese u reprezentaciju :think:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

soko
Postovi: 3771
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la soko » 20 jan 2020, 20:44

Mokes je napisao/la:
20 jan 2020, 17:44
Ghuraba je napisao/la:
20 jan 2020, 17:19
Ok, slazem se da je bolje uvesti momka koji prosjecno zabije gol svaka 3-4 mjeseca, i to superjakoj Seriji B. To sto nam je koristio prije 3-4 godine opravdava poziv i Ibisevicu, koji je jedno vrijeme harao Njemackom. Sta ima veze sto je to bilo prije 10-ak godina. :hmmmmm:

Ne kontam kako ne shvatate da se gleda trenutna forma. Proslost se moze okaciti macku o rep. Naravno, sanse da Budimir stekne pravo da zaigra za nas u barazu su ravne nuli, taman to silno zeljeli i on i ovi nasi iz saveza. Poenta mojih postova je to da vi olahko odbacujete momka koji je u ovoj sezoni zabio vise golova nego Dzeko, kao da smo mi, u najmanju ruku, u rangu jedne Spanije.
Đurić bi kao joker s klupe odlično došao, kada se ganja rezultat i igra na duge lopte. Bez obzira na status u klubu. On nikada nije, niti će biti neki rasni golgeter. Više je Giroud tip napadača. I da te podsjetim u prvaku svijeta igra Giroud, čovjek koji nije imao, pazi sad, niti 1 jedini šut na prvenstvu. Još uz to Francuzi imaju i sigurno 4,5 boljih napadača od njega.

Šta imamo od forme Višće, kad to ne može da prenese u reprezentaciju :think:
Problem je sto nemamo igraca koji znaju poslati te duge lopte. Ja mislim da bi trebalo zvati Stevanovica, on i Djuro bi mogli zajedno da igraju. Sa klupe kad trazimo rezultat

Avatar
hurem
Postovi: 8622
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 20 jan 2020, 22:35

Kod igrača tipa Djuric je forma nebitna...bitno je sta ti taj igrac moze donijeti.
Zadnjih 15 minuta kada ganjas igru ti treba igrac koji je mrcina, visok 2m, snazan, nenadmasan u skok igri...
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 20 jan 2020, 22:54, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 37 gostiju.