Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Justin » 22 avg 2019, 15:03

DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Omeragić:
Bosna je Bosna. Osjetim to. Ali meni je lijepo u Švicarskoj. Zvali su me da igram za BiH, ali za sada nema ništa od toga. Prihvatio bih razgovor kad bi me pozvali u A reprezentaciju BiH. Još je rano, znam.
Logicno i ocekivano, poruka jasna.
Ne znam cemu pozivi u nase mlade selekcije, kada je odavno poznato da perspektivni igraci nece mijenjati drzavljanstvo, radi juniorskih selekcija.
Pa pozvat ga vec sada i dati mu 5 minuta na kraju neke utakmice. Da se osiguramo ako bude nesto od njega.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2019, 15:11

ASD je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Odmah obaviti razgovor i pozvati ga u seniore, kada bude tehnicki izvodivo. To bi bio racionalan odgovor.
Kod nas ce odgovor biti - ko mu j...mater, nece on nas ucjenjivat. Imamo mi talenata koji ce igrati srcem.
Ne nego neće biti dr.filgurda da ide od kuće do kuće i objašnjava zašto Omeragić ide odmah u seniore, a ne Dedić koji tu igra i za mlade, a vjerovatno nije ništa slabiji talenat.
Međutim, eto ovaj ide fino, a drugi bezobrazan.
Mada, ne bih se čudio ni da ga se pozove ubrzo, ovo je Bosna, hebo sistem i što će neko drugi ispušit.

Dedića sam uzeo kao primjer, valja još desetorici objasniti što su budale pa idu u mlade.
Omeragic od proljeca redovno igra u vrlo pristojnoj svicarskoj ligi i u renomiranoj ekipi Zurich.
Nivo koji sigurno visi od turske cvajte, saudijske, slovenske, madjarske, pa i hrvatske lige iz kojih nam dolazi pola reprezentativaca.
Reci mi, koji to mladi reprezentativac igra na nivou Omeragica, a nije u kombinacijama za seniore? Pozive su dobili i Civic, i Todorovic, i Gojak, i Demirovic, i Cavar, i Menalo
Dedic je tek zaigrao drugoj austrijskoj ligi i kada dobaci do prve, ne bi bilo pogresno da dobije poziv, jer je veliki talenat.

Po vama valjda treba da se u seniorima izredaju Serbecic, Mujakic, Bojo...da bi poziv dobio Omeragic?
Kamo srece da imamo kvalitetne igrace u juniorima, kojem bi se trebalo objasnjavati sto pozivamo Omeragica. :roll:
Na nasu nesrecu takvih nema, Omeragic moze odmah u seniore umjesto Kovacevica ili Todorovica.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 16:42

babino je napisao/la:asd...kakvu poruku, roditeljima fine djece koja treniraju i prolaze sve selekcije, salju primjeri poput kovaca?

o cemu bolan i o kakvoj finoci i redu ti pises kad je bih u pitanju:-)
Ne kontam, kakvu poruku?

Ma ja, samo pustiti nered, i čuditi se što SDA vlada.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 16:45

DrFilgud je napisao/la:
ASD je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Odmah obaviti razgovor i pozvati ga u seniore, kada bude tehnicki izvodivo. To bi bio racionalan odgovor.
Kod nas ce odgovor biti - ko mu j...mater, nece on nas ucjenjivat. Imamo mi talenata koji ce igrati srcem.
Ne nego neće biti dr.filgurda da ide od kuće do kuće i objašnjava zašto Omeragić ide odmah u seniore, a ne Dedić koji tu igra i za mlade, a vjerovatno nije ništa slabiji talenat.
Međutim, eto ovaj ide fino, a drugi bezobrazan.
Mada, ne bih se čudio ni da ga se pozove ubrzo, ovo je Bosna, hebo sistem i što će neko drugi ispušit.

Dedića sam uzeo kao primjer, valja još desetorici objasniti što su budale pa idu u mlade.
Omeragic od proljeca redovno igra u vrlo pristojnoj svicarskoj ligi i u renomiranoj ekipi Zurich.
Nivo koji sigurno visi od turske cvajte, saudijske, slovenske, madjarske, pa i hrvatske lige iz kojih nam dolazi pola reprezentativaca.
Reci mi, koji to mladi reprezentativac igra na nivou Omeragica, a nije u kombinacijama za seniore? Pozive su dobili i Civic, i Todorovic, i Gojak, i Demirovic, i Cavar, i Menalo
Dedic je tek zaigrao drugoj austrijskoj ligi i kada dobaci do prve, ne bi bilo pogresno da dobije poziv, jer je veliki talenat.

Po vama valjda treba da se u seniorima izredaju Serbecic, Mujakic, Bojo...da bi poziv dobio Omeragic?
Kamo srece da imamo kvalitetne igrace u juniorima, kojem bi se trebalo objasnjavati sto pozivamo Omeragica. :roll:
Na nasu nesrecu takvih nema, Omeragic moze odmah u seniore umjesto Kovacevica ili Todorovica.
Redovno igra, a ima samo par nastupa.
Jedina prednost Omeragića je što je prije dobio šansu da zaigra. Znači ne bi ga u prvi tim jer je bolji nego zato što mu je Sion dao šansu.

On bi u seniorskom timu samo smetao na treninzima i prije svega najveću štetu bi on pokupio.

P.s.za mladog igrača je bolje biti u Lieferingu nego u Sionu.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 22 avg 2019, 16:46

Zurich, ne Sion

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 22 avg 2019, 16:48

Šta je sa Dilaverom
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 16:53

Vucevich je napisao/la:Zurich, ne Sion
Da, pardon.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2019, 16:55

ASD je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la: Redovno igra, a ima samo par nastupa.
Jedina prednost Omeragića je što je prije dobio šansu da zaigra. Znači ne bi ga u prvi tim jer je bolji nego zato što mu je Sion dao šansu.

On bi u seniorskom timu samo smetao na treninzima i prije svega najveću štetu bi on pokupio.

P.s.za mladog igrača je bolje biti u Lieferingu nego u Sionu.
Znaci jedina prednost mu je sto je prije dobio sansu da nastupi i igra u boljoj ligi.? :?
Znaci bolje je redovno igrati u austrijskoj drugoj, nego u svicarskoj pvoj ligi? :?

Uz to ne igra u Sionu nego u Zurichu, ali to i nije vazno nakon ovih argumenata. :wave:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 16:58

DrFilgud je napisao/la:
ASD je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la: Redovno igra, a ima samo par nastupa.
Jedina prednost Omeragića je što je prije dobio šansu da zaigra. Znači ne bi ga u prvi tim jer je bolji nego zato što mu je Sion dao šansu.

On bi u seniorskom timu samo smetao na treninzima i prije svega najveću štetu bi on pokupio.

P.s.za mladog igrača je bolje biti u Lieferingu nego u Sionu.
Znaci jedina prednost mu je sto je prije dobio sansu da nastupi i igra u boljoj ligi.? :?
Znaci bolje je redovno igrati u austrijskoj drugoj, nego u svicarskoj pvoj ligi? :?

Uz to ne igra u Sionu nego u Zurichu, ali to i nije vazno nakon ovih argumenata. :wave:
Zavisi u kom klubu. Sto posto sam siguran da veći talenti prolaze kroz Liefering nego kroz Zurich.
Daj shvatite jednom da ako igrač prije dobije šansu to ne znači da je on bolji igrač ili da će on automatski napraviti bolju karijeru. Pogotovo kad se porede dva različita kluba.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2019, 20:09

Ma komedija :lol:
Reprezentaciju nam sacinjavaju igraci iz: Saudija x2, turska cvajta x2, Hrvatska x3, njemacka cvajta x2, Poljska, Madjarska, Slovenija, Izrael. :oops:
I onda legenda kaze da decko koji je u prvih 11 Zuricha, a ima 17 godina, nema kvalitet za reprezentaciju

Valjda ce se naljutiti domaci megatalenti, koji cekaju u redu za poziv.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 20:36

Pa dečko koji igra u prvih 11 Zuricha sa 17 godina treba da bude na spisku A reprezentacije. Ali ko igra bar polusezonu, ne par mečeva.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2019, 20:41

On je od maja ove godine prvotimac, samo sto je na pocetku ove sezone bio povrijedjen.
Sada je vec siguran clan prvih 11. Dok bi mu se (hipoteticki) sredili papiri, imao bi desetine utakmica u nogama.
Izgleda da je bolje da nam na klupi sjede 25ogodisnji igraci iz njemacke cvajte i Poljske :crazy:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 20:50

Njihov kapiten i vjerovatno najbolji igrač igra na toj poziciji, ali je povrijeđen. Tako je Omeragić upao.
Ako uspije ostati standardan kad mu se konkurent vrati, onda se slažem da dečko zaslužuje u a tim

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 22 avg 2019, 20:55

Bošnjak iz Hrvatske Sandro Kulenović starter za Legiju, njemu bi ja ponudio mjesto u seniorskoj reprezentaciji, to je najbolji napadač u svojoj generaciji i Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Jedini problem je što su Bošnjaci iz Hrvatske zagriženiji Hrvati i od samih Hrvata.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 22 avg 2019, 20:59

Sanja dres Zmajeva :lol:

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 22 avg 2019, 21:03

Otac mu je čak i upisao neke nastupe za reprezentaciju BiH
https://www.nfsbih.ba/bih/igrac_frame.php?id=134

Avatar
Varg
Postovi: 2623
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 22 avg 2019, 21:14

ne sanjajte, taj je trenutno najveci hrvatski potencijal na mjestu napadača
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 22 avg 2019, 21:16

Anđušić ni u protokolu ove sezone za ijednu utakmicu Trabzonspora, čak nije ni registrovan u A timu čini mi se. Kako je uopšte došlo do tog transfera? Gledam doveli su Sturridgea i onda s druge strane Anđušića iz Mladost Doboj-Kakanj :lol:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 22 avg 2019, 23:53

Turci koji drže čelik ga preporučili.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 23 avg 2019, 09:45

Elvir Ibisevic na probi u TSV Hartberg

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brazzzoo123, Imajednabrigada i 32 gosta.