Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 16 maj 2019, 21:18

Na instagramu ima uz Belgijsku zastavu i Bosno-Hercegovacko. Tako da nije zaboravio našu zemlju, drugo, kada je Safet Sušic selektor bio. Tražili su papire za njega, ipak kada je dobio otkaz. Nisu više gledali na njega i njegove papire kako znam. Neznam da je ta informacija taćno...

Avatar
Varg
Postovi: 2593
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 16 maj 2019, 21:25

vukotu zvati odmah
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 17 maj 2019, 03:54

Anel Hajric iz NK Radomlje iz 27 utakmice 32 puta pogodio u drugoj lige Slovenije. Aldin Turkes danas 2 puta bio strijelac zajedno za Miroslav Stevanovica. A Turkes je trenutno prvi strijelac zajedno za Nico Siegrist iz SC Kriensa. Po meni su Aldin Turkes i Anel Hajric veći potencijali nego jedan Koljic ili Kodro. Pogotovo što mnogo klubove iz švicarske želi Turkesa, koji su jači od ekipe iz Seria B ili Srpsku liga. Za Hajric je jasno da je bio jedno vrijeme u Maribor, razlog bio što je napustio Maribor je bilo, da nije htieo biti 3 opcija (trenutno Mulahusejnovic) iza Luka Zahovica i Jasmin Mešanovica, tako da je bilo gdje htieo ići da igra. Poslje ga Nermin Bašic doveo u svoju ekipu (tada NK Radomlje) koji prvi bio na tabeli... Ja se iskreno bojim da će ga Slovence prija nas uzeti, jer ima Slovenski papire. Ipak je on več igrao za BiH od u18 do u19. Sve zajedno ima 6 nastupe za našu mladu selekciju. On će sigurno na meti biti od Maribor, Olimpije ili Domžale. Moguće i
u Hrvatskoj ligi. Ugovor ima do 2020 u NK Radomlje. On ima trenutno 23 godine i isto je 96 godište kao Aldin Turkes. Tako da imaju velku šancu da nešto napravi za svoju karieru. Haris Kadric iz Olimpija Ljubljana je isto jedan velk potencijal. 18 godine ima i redovno igra... Trebali nešto napravit od njih pogotovo što obadvje igraće imaju još pravo za BiH da igraju!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 maj 2019, 11:16

Harise je napisao/la:Trebali nešto napravit od njih pogotovo što obadvje igraće imaju još pravo za BiH da igraju!
To bi sve Juka trebo zavrsit ... Slo je njegova mahala, ne mora cak ni slobodne dane uzimat a kamoli bolovanje ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2019, 11:24

Harise je napisao/la:Anel Hajric iz NK Radomlje iz 27 utakmice 32 puta pogodio u drugoj lige Slovenije. Aldin Turkes danas 2 puta bio strijelac zajedno za Miroslav Stevanovica. A Turkes je trenutno prvi strijelac zajedno za Nico Siegrist iz SC Kriensa. Po meni su Aldin Turkes i Anel Hajric veći potencijali nego jedan Koljic ili Kodro. Pogotovo što mnogo klubove iz švicarske želi Turkesa, koji su jači od ekipe iz Seria B ili Srpsku liga. Za Hajric je jasno da je bio jedno vrijeme u Maribor, razlog bio što je napustio Maribor je bilo, da nije htieo biti 3 opcija (trenutno Mulahusejnovic) iza Luka Zahovica i Jasmin Mešanovica, tako da je bilo gdje htieo ići da igra. Poslje ga Nermin Bašic doveo u svoju ekipu (tada NK Radomlje) koji prvi bio na tabeli... Ja se iskreno bojim da će ga Slovence prija nas uzeti, jer ima Slovenski papire. Ipak je on več igrao za BiH od u18 do u19. Sve zajedno ima 6 nastupe za našu mladu selekciju. On će sigurno na meti biti od Maribor, Olimpije ili Domžale. Moguće i
u Hrvatskoj ligi. Ugovor ima do 2020 u NK Radomlje. On ima trenutno 23 godine i isto je 96 godište kao Aldin Turkes. Tako da imaju velku šancu da nešto napravi za svoju karieru. Haris Kadric iz Olimpija Ljubljana je isto jedan velk potencijal. 18 godine ima i redovno igra... Trebali nešto napravit od njih pogotovo što obadvje igraće imaju još pravo za BiH da igraju!
Sve je to lijepo, ali to su igraci koji imaju po 23 godine i igraju u svicarskoj i slovenskoj 2. ligi.
Neka barem doguraju do prvih divizija u tim zemljama i pocnu davati golove, pa da se o njima prica.
Uz to i jedan i drugi su vec reprezentativci BiH, ne vidim sta se tu treba raditi?
Taj Kadric je vec druga prica i trebalo bi nesto probati, ali znajuci i nas savez i Slovence, mrka kapa.

Avatar
hurem
Postovi: 8606
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 17 maj 2019, 12:29

Aldin Turkes 193cm, 1996.g.
Edin Dzeko 193cm, 1986.g.
:mrgreen:

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 17 maj 2019, 12:58

Slažem se na vaše komentare i ja imam isto mišljenje, da prvo trebaju igrati u 1 ligu pa onda u njih pratit kako igraju tamo. Dzeko je isto bio najboli gol geter ćini mi se u drugoj českoj lige tako da ne zaboravimo njih dvojca. Turkes i Hajric. Drugo, ja mislim da neće više Prosinecki na Kodro uzdati dok ne igra više. Čovjek nema ni na klupi više. A Prevljak redovno ulazi u igri, Bajic isto tako poćeo igrati i bio neki dan starter, dao čak strašan goal. Imamo budućnost u napad. Nermin Haškic je sigurno zaslužio poziv. Igra u Srbiju strašno, za Djuric je meni žao šta se njemu događalo ipak se vratio u formi mada da je to Serija B tako da sam za mlađu generaciju. Pogotovo za Bajica i Prevljaka, Koljic trebao isto biti tu. PS: ja nemam baš dobru gramatiku kao vi, ja se nadam da će te razumjeti šta sam napisao ja sam rođen i odrasto u švicarskoj...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2019, 13:13

Harise je napisao/la:Slažem se na vaše komentare i ja imam isto mišljenje, da prvo trebaju igrati u 1 ligu pa onda u njih pratit kako igraju tamo. Dzeko je isto bio najboli gol geter ćini mi se u drugoj českoj lige tako da ne zaboravimo njih dvojca. Turkes i Hajric. Drugo, ja mislim da neće više Prosinecki na Kodro uzdati dok ne igra više. Čovjek nema ni na klupi više. A Prevljak redovno ulazi u igri, Bajic isto tako poćeo igrati i bio neki dan starter, dao čak strašan goal. Imamo budućnost u napad. Nermin Haškic je sigurno zaslužio poziv. Igra u Srbiju strašno, za Djuric je meni žao šta se njemu događalo ipak se vratio u formi mada da je to Serija B tako da sam za mlađu generaciju. Pogotovo za Bajica i Prevljaka, Koljic trebao isto biti tu. PS: ja nemam baš dobru gramatiku kao vi, ja se nadam da će te razumjeti šta sam napisao ja sam rođen i odrasto u švicarskoj...
Ma ne sekiraj se za gramatiku, dok te razumijemo ;) (mada bi mogao malo poraditi na tome, ako imas vremena)
Imaju ova dvojica i previse godina za igranje u drugim ligama , i to Slovenije i Svicarske.
Prevljak je stariji samo godinu, Bajic dvije, a vec su afirmisani igraci u ozbiljnim ligama i klubovima.
Sto se Dzeke tice, on je sa 19 bio najbolji igrac ceske 2. lige, a sa 20 najbolji stranac ceske 1. lige. Ostalo je legenda.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 maj 2019, 22:08

Harise je napisao/la:PS: ja nemam baš dobru gramatiku kao vi, ja se nadam da će te razumjeti šta sam napisao ja sam rođen i odrasto u švicarskoj...
Samo ti tipkaj momcino, sve te razumijemo ... kad sta zapne slobodno ubaci i koju rijec svapskog/italijanskog ... mi smo ti ovdje svi multilingualci ... :bih:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 17 maj 2019, 22:27

jasmin10 je napisao/la:Safet je obecao momku poziv cim zaigra za Fiorentinu. Ali poziva naravno nije bilo.
Poziv se moze uputiti samo ako igrac promjeni sportsko drzavljanstvo. Babo Hamza nije htio da cuje za to.
Ko god je htio da zaigra za Bosnu, a imao je kvalitet i zaigrao je.
Ako ti neko kaze da ces za Bosnu dobiti poziv ako zaigras za Fiorentinu, uradis sta?
Bespotrebno je braniti ljige koji glume po FB-u patriote.
A ima ih koji i danas igraju za BiH, a pregovarali su sa savezom kao da se prave transferi iz kluba u klub. Bolje imena da ne spominjem.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 maj 2019, 19:27

Jos jedna asistencija Kozulja :thumbup:

Rauber33
Postovi: 520
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:16
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Rauber33 » 19 maj 2019, 19:29

Gol i asistencija za Kožulja danas

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 maj 2019, 19:42

Jos jedna asistencija, u nevjerovatnoj je formi!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 19 maj 2019, 21:21

sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4714
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 19 maj 2019, 21:24

babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Nije, ima ugovor do 2021. godine. Valjalo bi kad bi presao u malo jaci klub.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 maj 2019, 21:26

babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Na poljskom Bosnjak znaci Bosanac, kao i u Madjarskoj i drugim drzavama

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 19 maj 2019, 21:37

babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Kao mali volio je Iliju Garasanina.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
kosevskobrdo
Postovi: 422
Pridružen/a: 29 dec 2016, 00:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la kosevskobrdo » 19 maj 2019, 21:40

babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Čitao sam nekad daavno da je neki kralj Poljske slao pismo kralju Bosne i tu naš narod oslovljavao bošnjanima i to je među prvim pisanim tragovima spominjanja bošnjaka kao naroda.

On topic- Zvone je odličan igrač, volio bi da dobije poziv već za sljedeće okupljanje.
Asim Ferhatović, Safet Sušić, Franjo Lovrić, Vahidin Musemić, Ibrahim Biogradilić, Svetozar Vujović, Želimir Vidović, Miroslav Brozović, Boško Antić, Edhem Šljivo... i još mnogi DIVOVI...FK SARAJEVO

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Raonffa » 19 maj 2019, 21:45

babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Vazda su nas njihovi komentatori oslovljavali tako, sjećam se dok sam nekada gledao englesku ligu ma poljskim kanalima, pa ono u vakat Džeko i Begović, uvijek je govorio "bošnjak" za obojicu :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 maj 2019, 21:45

kosevskobrdo je napisao/la:
babino je napisao/la:sta kaze ovaj poljski komentator..gol bosnjaka,zna covjek historiju bosne:-)

dobar kozulj, zgleda bas ne zna dati bezvezni gol...jel on na posudbi iz hajduka?
Čitao sam nekad daavno da je neki kralj Poljske slao pismo kralju Bosne i tu naš narod oslovljavao bošnjanima i to je među prvim pisanim tragovima spominjanja bošnjaka kao naroda.

On topic- Zvone je odličan igrač, volio bi da dobije poziv već za sljedeće okupljanje.
Elizabeta Kotromanic (kcerka Stjepana II) je bila kraljica Poljske, Ugarske i Hrvatske, kao zena kralja Ludovika I.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brazzzoo123, Cernica22, DanijelTZ, Imajednabrigada, Rosicky, senjak075, Venom i 89 gostiju.