Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Momciluk » 17 sep 2015, 15:54

Elegant je napisao/la:Sta je sa Arslanagicem, sjecam se jednom pisalo kao da je dobio nas pasos i sad jos neki papiri nedostaju pa evo prođe dugo, dugo ni traga ni glasa za njega. Tankovic dugo ga niko ne spomenu a svata je bilo oko njega.
Arslanagic nam nije potreban, ako zeli poziv nek sredi papire i stane u red.. al nacekao bi se u redu trenutno imamo 5 stopera boljih od njeg.
This time next year we'll be millionaires.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 15:56

aleksandar_veliki je napisao/la:Milicevic se jos uvijek nada pozivu svicarskog selektora i po pitanju papirologije nista ne radi. Vama ljudi nekad treba crtati. Igra frajer igru kao sto je igrao i Gudelj. Covjek nema ni naseg pasosa, ko zna kad mu je istekao. Dakle, jedina istina je to da ga je selektor patio kada mi ovdje nismo ni pricali o njemu, ali da on jednostavno ne radi nista kako bi svima olaksao posao sredjivanja papirologije jer se frajer jos nada Petkovicevom pozivu, ali od toga nema nista...
Odlicno, koliko sam vidio, Mesa je obdaren sposobnoscu govora, neka fino javno kaze ,"Milicevic nas vuce za nos. Nudili smo mu poziv, nije uradio sto je morao". Onda ce i Milicevic imati priliku da potvrdi, demantuje ili ignorise tu izjavu i stavicemo tacku na stvar, a ne neki tunjavi odgovori, poluinformacije, FIFA, papiri, problemi...
Pa necemo valjda selektoru opet davati alibi argumentima kojima se sluzio Susic !?

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Momciluk » 17 sep 2015, 16:01

Pa nek nam fino sve objasni sta nas pravi i on debilima.. ovako mi zvuci kao ovi nasi u policiji kad kazu "detalji akcije nisu poznati jer je istraga u toku" :puke:
This time next year we'll be millionaires.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:03

aleksandar_veliki je napisao/la:Milicevic se jos uvijek nada pozivu svicarskog selektora i po pitanju papirologije nista ne radi. Vama ljudi nekad treba crtati. Igra frajer igru kao sto je igrao i Gudelj. Covjek nema ni naseg pasosa, ko zna kad mu je istekao. Dakle, jedina istina je to da ga je selektor patio kada mi ovdje nismo ni pricali o njemu, ali da on jednostavno ne radi nista kako bi svima olaksao posao sredjivanja papirologije jer se frajer jos nada Petkovicevom pozivu, ali od toga nema nista...
Zasto to selektor ne rece ni u zadnjem interviewu? Zasto opet nesto neodredjeno muti? Zasto spominje neke nove igrace koji su u igri za buducnost ako on ima ugovor samo do kraja ovih kvalifikacija? Zar moramo doziviti debakl da bi izrazili skepsu za njegov rad. Zasto je izignorirao dvojac iz Poljske u zadnjem pozivu? Vranjes je prodan u bolji tim od prethodnog kada je bio pozvan. Zasto je poslije prodaje naglo odustao od Vrsajevica? Vjerujem da si ti obavjesten bolje od mene ali je puno nepoznanica vezanih za Mesu u zadnjih godinu dana da bi to ignorirali. Uvjeren sam da bi i Safet ciji ja nisam bio pobornik doveo Vrancica. To je manje vise sve sto je Mesa uradio. Eto, ide mu i bonus za dolazak Djurica ali bogme i za odlazak Salihovica. Cudan je meni taj Mesa svat.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:08

aleksandar_veliki je napisao/la:
SjeverniVjetar je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: To je poanta svega Vjetre. U momentu izbora novog selektora shvativsi da je Halilhodzic nedostizan moj favorit je bio Prosinecki. Bio sam protiv Bazdarevica. Njegovim dolaskom na celo nacionalnog tima i ubrzani scouting mi je izgledao perfektno. Ugrizao sam se za jezik mislivsi da sam se ogrijesio o Bazdarevica. Cinilo se da smo dobili upravo ono sto je toliko falilo. Sada nakon godinu dana a posto ja nisam navijac Zelja i Sarajeva i ti me odnosi ne doticu pomalo dolazim do zakljucka da je sva prica o razgovorima sa novim igracima totalna prevara. Ne zelim nabrajati sve momente moga razocarenja u Bazdarevica ali mi se cini da je on nastavio gdje je Safet stao. Samo to zna lijepo prikriti alibi izjavama u slobodnom vremenu izmedju utakmica. Prvi put sam vidio i onaj Susicevski izgubljeni pogled tokom drugog poluvremena utakmice u Belgiji. Da bog da pa ja budem u krivu ali mi se cini da je dobit od promjene izbornika minorna. Ovaj nas ne minira sastavom a sve ostalo je na slicnom nivou.
Ma sto se mene tice , Mesa ima punu podrsku, ali na ovoj temi je i Safet poceo da pada. Mesa tu treba da bude ozbiljan i ne dozvoli da se uplete u sopstvene lazi.
Cuj "Interesantan nam je Vejinovic"!?
Pa ako ti je inetresantan, a trebao bi biti itekako, nazovi ga , dogovori sastanak i pitaj hoce li igrati za BiH! Ako hoce, naredi savezu da sredi papire i obraduj nas informacijom da smo dobili novog igraca.
Ali jok, ovo je kupovina vremena, bacanje prasine u oci navijacima, ko fol se nesto radi, pa ce za godinu biti "eto Vejinovic nije sredio papire". :roll:
Inace, kupuje frajer vrijeme, a ima jos mjesec dana ugovora. Svi ti igraci, ocekuju poziv nekog drugog i mi smo im rezervna varijanta, pa se zbog toga mora i biti oprezan. Nije to kao sto vi mislite. Ponovit cu jos jednom, Milicevic je gledan od strane Bazdarevica kad mi ovdje nismo ni znali da on igra negdje, da postoji. Pricalo se s njim, ali on mora biti taj koji ce napraviti naredni korak ili pak da ode Mesa i za usi ga povuce i pukne mu jednu samarcinu i nacrta sta treba da uradi... Jesi li znao za ovog iz Frosinonea i ovog za Feyenoorda, ja nisam, a mogu se pohvaliti da dobro pratim fudbal, no eto vidis da selektor zna, dakle prati, razgovora, trazi...

SjeverniVjetar, vidis da je Mesa ipak mnogo pametniji i iskusniji od tebe i da se bori na pravi nacin za igrace. Nece da kaze to sto ti hoces da kaze jer bi to bio kraj svih nadanja, covjek ne gubi nadu, bori se svim silama, a ja i ti to tako ne bismo radili nego bismo odmah na prvu sve uprskali...
I ovdje cu te kratko demantirati. Milicevica je Pauleta spominjao puno prije dolaska Bazdarevica i bogme bio ismijavan radi toga.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 16:09

aleksandar_veliki je napisao/la: SjeverniVjetar, vidis da je Mesa ipak mnogo pametniji i iskusniji od tebe i da se bori na pravi nacin za igrace. Nece da kaze to sto ti hoces da kaze jer bi to bio kraj svih nadanja, covjek ne gubi nadu, bori se svim silama, a ja i ti to tako ne bismo radili nego bismo odmah na prvu sve uprskali...
Ma nije pametniji, ta politika hodanja po jajima ce mu se razbiti o glavu.
Izmanipulusace ga i na kraju, ako je situacija takva kako kazes, nece izabrati BIH, a Mesa ce ispasti mutav, lazov, nesposoban.
Ne pravite visoku politiku , tamo gdje je nema.
Da je pametan, ne bi spominjao Vejinovica. Sada ce mu se naklatiti na kosti i poslije svake dobre utakmica Vejinovica, prozivace ga i pitati sta se radi po tom pitanju.
Plus, otkrio je karte i uzbunio komsije koje ce nam, iz ciste pakosti, skinuti igraca...
Dakle DA, Mesa kupuje brze i jeftine poene pricama o igracima koji su na dugom stapu, a to mu se vec polako obija o glavu.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:12

SjeverniVjetar je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la: SjeverniVjetar, vidis da je Mesa ipak mnogo pametniji i iskusniji od tebe i da se bori na pravi nacin za igrace. Nece da kaze to sto ti hoces da kaze jer bi to bio kraj svih nadanja, covjek ne gubi nadu, bori se svim silama, a ja i ti to tako ne bismo radili nego bismo odmah na prvu sve uprskali...
Ma nije pametniji, ta politika hodanja po jajima ce mu se razbiti o glavu.
Izmanipulusace ga i na kraju, ako je situacija takva kako kazes, nece izabrati BIH, a Mesa ce ispasti mutav, lazov, nesposoban.
Ne pravite visoku politiku , tamo gdje je nema.
Da je pametan, ne bi spominjao Vejinovica. Sada ce mu se naklatiti na kosti i poslije svake dobre utakmica Vejinovica, prozivace ga i pitati sta se radi po tom pitanju.
Plus, otkrio je karte i uzbunio komsije koje ce nam, iz ciste pakosti, skinuti igraca...
Dakle DA, Mesa kupuje brze i jeftine poene pricama o igracima koji su na dugom stapu, a to mu se vec polako obija o glavu.
Pa nije komsijama Vjetre lako uzeti ove igrace podrijetlom iz BiH koji su rodjeni u inostranstvu. Ne ide to bas tako. Moraju pronaci link ako postoji. Ako ga nema nista od toga. Svicarskoj Milicevic do sada nije bio interesantan a sada ako zabije jos koji mozda i bude. Ali vremena nije falilo.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 16:24

aleksandar_veliki je napisao/la:
Sve sam manje u ovim raspravama jer jednostavno nije to za mene. Zavrsit cu s citiranjem tvog posta i siguran sam da ces shvati, Ne valja kad se suti, ne valja kad se poziva Avdija, ne valja kad se ne poziva. Ne valja ako zove Susica, ma mora ga zvati. Sta zove Medunjanina, sto ne zove Medunjanina. Sto ne posjecuje reprezentativce, sto ih posjecuje. Sto ne trazi nove igrace i ne kaze nam koji su to igraci, sto ih koji klinac trazi i jos nam govori koji su. Jednostavno je: "Nije se rodio ko je Bosnji ugodio".
A da neko , konacno, pocne govoriti istinu, pocne se ponasati profesionalno, prestane kupiti jeftine, populisticke poene, da dva puta razmisli prije nego da izjavu, da neko konacno prestane tretirati nasu javnost kao osobe sa dvocifrenim IQ, da na svako nezgodno pitanje , odgovor ne bude "ko ce Bosnji ugoditi " ?
Naravno, niko nece Bosnji ugoditi, ne moze i dobro je sto je tako, ali oni moraju da se trude maksimalno da nam ugode, jer su za to placeni. I ja sam siguran da ces ti ovo shvatiti. ;)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61307
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 sep 2015, 16:30

Vidim 'ogar opleo i po ovom selektoru.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Elegant » 17 sep 2015, 16:30

Kad pojedini navijaci shvate da smo mi (BiH) obicija B vecini potencijalnih i novih igraca, onda ce im sve stvari biti daleko jasnije !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:32

SjeverniVjetar je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:
Sve sam manje u ovim raspravama jer jednostavno nije to za mene. Zavrsit cu s citiranjem tvog posta i siguran sam da ces shvati, Ne valja kad se suti, ne valja kad se poziva Avdija, ne valja kad se ne poziva. Ne valja ako zove Susica, ma mora ga zvati. Sta zove Medunjanina, sto ne zove Medunjanina. Sto ne posjecuje reprezentativce, sto ih posjecuje. Sto ne trazi nove igrace i ne kaze nam koji su to igraci, sto ih koji klinac trazi i jos nam govori koji su. Jednostavno je: "Nije se rodio ko je Bosnji ugodio".
A da neko , konacno, pocne govoriti istinu, pocne se ponasati profesionalno, prestane kupiti jeftine, populisticke poene, da dva puta razmisli prije nego da izjavu, da neko konacno prestane tretirati nasu javnost kao osobe sa dvocifrenim IQ, da na svako nezgodno pitanje , odgovor ne bude "ko ce Bosnji ugoditi " ?
Naravno, niko nece Bosnji ugoditi, ne moze i dobro je sto je tako, ali oni moraju da se trude maksimalno da nam ugode, jer su za to placeni. I ja sam siguran da ces ti ovo shvatiti. ;)
Placeni su predobro za nerad koji pokazuju u svim segmentima sporta. A da se nije rodio koji je Bosancu ugodio nije tocno. Tuka i mladi kosarkasi su nam svima ugodili. Mesa makar za sada meni osobno nije. Ako vecina ljudi misli da je sve ovo u redu onda ok. Nema tu puno politike potpuno si u pravu Vjetre. Ovi iz saveza oko Burnica prave politiku a mali dolazi navijati za mlade reprezentacije. To je sumorno i za komentirati ali ako ovo sto pisemo nekad pobudi interes samo jednog novinara pa da upita Begica zasto se to dogadja. Mi smo uspjeli.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61307
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 sep 2015, 16:38

Jedino u čemu uspijevate jeste da serete k'o foke, od spiska do spiska, od utakmice do utakmice, sve bi vi znali bolje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 16:40

dubrovnik je napisao/la: Placeni su predobro za nerad koji pokazuju u svim segmentima sporta. A da se nije rodio koji je Bosancu ugodio nije tocno. Tuka i mladi kosarkasi su nam svima ugodili. Mesa makar za sada meni osobno nije. Ako vecina ljudi misli da je sve ovo u redu onda ok. Nema tu puno politike potpuno si u pravu Vjetre. Ovi iz saveza oko Burnica prave politiku a mali dolazi navijati za mlade reprezentacije. To je sumorno i za komentirati ali ako ovo sto pisemo nekad pobudi interes samo jednog novinara pa da upita Begica zasto se to dogadja. Mi smo uspjeli.
Deset mjeseci je valjda dovoljno da se procijeni hoce li Milicevic igrati za Bih ili nece.
Mesa je imao vremena da odigra sve strateske igre, ako hoce . hoce, ako nece , daleko mu kuca...Mesa dovodi sebe u situaciju da ga se proziva kao i Safeta.
Neka kaze istinu i idemo dalje, a ne ovo zavlacenje.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61307
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 sep 2015, 16:41

SjeverniVjetar je napisao/la:Mesa dovodi sebe u situaciju da ga se proziva kao i Safeta.
Naravno, kad je takvima kao ti dozvoljeno da radite ovo što radite, a posebno jer ima naivčina koji se kače za to što pišete.
Evribadi sej Željo
Željoooo

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:43

SjeverniVjetar je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Placeni su predobro za nerad koji pokazuju u svim segmentima sporta. A da se nije rodio koji je Bosancu ugodio nije tocno. Tuka i mladi kosarkasi su nam svima ugodili. Mesa makar za sada meni osobno nije. Ako vecina ljudi misli da je sve ovo u redu onda ok. Nema tu puno politike potpuno si u pravu Vjetre. Ovi iz saveza oko Burnica prave politiku a mali dolazi navijati za mlade reprezentacije. To je sumorno i za komentirati ali ako ovo sto pisemo nekad pobudi interes samo jednog novinara pa da upita Begica zasto se to dogadja. Mi smo uspjeli.
Deset mjeseci je valjda dovoljno da se procijeni hoce li Milicevic igrati za Bih ili nece.
Mesa je imao vremena da odigra sve strateske igre, ako hoce . hoce, ako nece , daleko mu kuca...Mesa dovodi sebe u situaciju da ga se proziva kao i Safeta.
Neka kaze istinu i idemo dalje, a ne ovo zavlacenje.
Necu vise puno duziti o Milicevicu ali sam poprilicno siguran da je momak imao itekakvu zelju da obuce dres BiH. Trazio je neke garancije kao i ostatak koji mijenja dres naravno. Pa bi li ti promijenio papire da bi bio zamjena Hadzicu? Ja osobno koliko got volim BiH ne bi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61307
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 sep 2015, 16:44

Niti jedan fudbalski savez na svijetu ne može dati garancije igraču, osim ako se on ne zove C. Ronaldo, Messi ili recimo Zlatan Ibrahimović.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Cartman » 17 sep 2015, 16:45

Stvarno mi nije jasno zasto toliko price o liku koji ce uskoro napunit 30 godina? To jest Milicevic. Zar na takve igrace treba trosit vrijeme? Je li se tako podmladjuje repka?

Mesa sasvim dobro radi za sada, ali do kraja kvalifikacija neka zaboravi igrace kojima treba promjena drzavljanstva i neka se fokusira na one koji su vec nasi igraci. Ako ima kakav da moze pomoc, neka ga pozove, ako ne, neka smislja taktiku sa ovima sto ima.

U velikim smo problemima inace, zamjene za vazne igrace ne postoje. To dokazuje i povratak Spahica i sada ove price o Misimovicu. Zato smo se olako odrekli Salihovica. Taj covjek sa svojim iskustvom, svojom ljevicom i svojom borbom mora da bude na spisku za Vels i Kipar. Moze biti igrac za prvih 11.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 16:47

dubrovnik je napisao/la: Necu vise puno duziti o Milicevicu ali sam poprilicno siguran da je momak imao itekakvu zelju da obuce dres BiH. Trazio je neke garancije kao i ostatak koji mijenja dres naravno. Pa bi li ti promijenio papire da bi bio zamjena Hadzicu? Ja osobno koliko got volim BiH ne bi.
Ma sasvim je OK ako mu Mesa nije htio dati garncije ili sta vec...To je selktorovo pravo, princip ali daj da konacno izadju i otvoreno kazu, tu je problem , takva je situacija. dosta vise price da se ne zna stav se desava.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 sep 2015, 16:47

Virtu4l je napisao/la:Niti jedan fudbalski savez na svijetu ne može dati garancije igraču, osim ako se on ne zove C. Ronaldo, Messi ili recimo Zlatan Ibrahimović.
Bogme je Kolasincu dres odnesen na ruke i to tudji. Gdje ces vecu garanciju. I svi smo bili presretni. Ja sam i danas makar za taj potez. Sada se mogao Hadzicev broj dati Milicevicu npr. Pa i TSS.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61307
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 sep 2015, 16:50

dubrovnik je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Niti jedan fudbalski savez na svijetu ne može dati garancije igraču, osim ako se on ne zove C. Ronaldo, Messi ili recimo Zlatan Ibrahimović.
Bogme je Kolasincu dres odnesen na ruke i to tudji. Gdje ces vecu garanciju. I svi smo bili presretni. Ja sam i danas makar za taj potez. Sada se mogao Hadzicev broj dati Milicevicu npr. Pa i TSS.
Kolašincu je data garancija da neće ići u U21, već odmah u A selekciju, što i nije neka garancija jer bi on svakako dobijao pozive za A selekciju.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.