Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 28 mar 2018, 22:13

Ako gdje postoji arhiva nekadašnjeg avazovog "Sporta", može se pronaći broj u kojem Džeko iz Teplica govori da mu Česi nude da uzme državljanstvo i igra za njih i da on nema ništa protiv toga, nedugo nakon toga je pozvan i debitovao za BiH i ostalo je historija, ali toliko o patriotizmu.

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 mar 2018, 22:19

Drape je napisao/la:Ako gdje postoji arhiva nekadašnjeg avazovog "Sporta", može se pronaći broj u kojem Džeko iz Teplica govori da mu Česi nude da uzme državljanstvo i igra za njih i da on nema ništa protiv toga, nedugo nakon toga je pozvan i debitovao za BiH i ostalo je historija, ali toliko o patriotizmu.
Gdje?
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marconato » 28 mar 2018, 22:46

NiftyDribbler je napisao/la:Ali eto nek su Nastić, Jojić i Jović Dani Alves, Iniesta i Suarez. Manja ke razlika između igrača nego što se misli, o klasama ovdje nepričam. Tim igra, timski duh, ideje trenera to je jako bitno!
Nastić i Jojić su tu gdje i jesu, nemaju jos mnogo prostora za neki veliki napredak, dok je potencijal Jovića, ako mislis na Luku Jovića, neogranicen! Taj bukvalno moze postati world class igrac ako se nastavi ovako razvijati... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 28 mar 2018, 22:48

Vranjes je pogrijesio s tetovazom i ispravio svoju gresku...on je medju nasih top 5 igraca trenutno i igrac koji najvise gine na terenu, vise i od Besica i Kolasinca. Sve dok je tako zelim ga u prvih 11 i bit ce mi jedan od drazih reprezentativaca, isto kao i Milan Djuric koji je svaki put na svoj nacin i spram svojih mogucnosti davao maksimum.
Svi mi vrlo dobro znamo sta je u njihovim glavama, nemojte nam pametovati o povijesti...trenutno zivimo u relativnom miru. Nazalost Bosnjak na Bosnjaka udara, pa sta se to cudimo kad nebosnjak udari?
Vise volim Ogija koji gine za svaku loptu pa taman mrzio BiH, nego Bosnju kojem je mrsko hodati po zelenom travnjaku a bajg neki patriota.

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 mar 2018, 22:51

marconato je napisao/la:
NiftyDribbler je napisao/la:Ali eto nek su Nastić, Jojić i Jović Dani Alves, Iniesta i Suarez. Manja ke razlika između igrača nego što se misli, o klasama ovdje nepričam. Tim igra, timski duh, ideje trenera to je jako bitno!
Nastić i Jojić su tu gdje i jesu, nemaju jos mnogo prostora za neki veliki napredak, dok je potencijal Jovića, ako mislis na Luku Jovića, neogranicen! Taj bukvalno moze postati world class igrac ako se nastavi ovako razvijati... :kafa:
Ako misliš da će Luka Jović htjet igrat za nas, bravo. Ma dajte molim vas haha
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 mar 2018, 22:54

Nema sanse da ce igrat za nas, a marconato je srbijanac. Inace tom Jovicu nije mjesto na ovoj temi, prije ce Ibrahimovic igrati za BiH.

Avatar
Miske01
Postovi: 1075
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Miske01 » 28 mar 2018, 23:44

Drape je napisao/la:Ako gdje postoji arhiva nekadašnjeg avazovog "Sporta", može se pronaći broj u kojem Džeko iz Teplica govori da mu Česi nude da uzme državljanstvo i igra za njih i da on nema ništa protiv toga, nedugo nakon toga je pozvan i debitovao za BiH i ostalo je historija, ali toliko o patriotizmu.
NACIONAL: Pokazalo se da je vaše samopouzdanje utemeljeno jer su vas Teplice nakon šest mjeseci u drugoj ligi doveli da igrate za njihovu prvu momčad. I ne samo to, ponuđeno vam je i da uzmete češko državljanstvo.

- Da, ja bih, da sam prihvatio, bio prvi stranac u češkoj reprezentaciji. Nakon šest mjeseci u drugoj ligi te šest mjeseci u Teplicama, ukupno godinu dana u Češkoj, ponuđeno mi je državljanstvo. Moj trener u klubu Teplice bio je Vlastislav Mareček koji je bio i pomoćni trener mlade reprezentacije Češke. Imao sam 20 godina i igrao sam jako dobro za Teplice a, s druge strane, nisam dobivao pozive da igram za mladu reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Stoga su me počeli pitati bi li igrao za češku reprezentaciju, ali ja sam odmah rekao kako čekam poziv bosanske reprezentacije. Upravo u to vrijeme su me i pozvali da igram za mladu reprezentaciju BiH i iste sekunde prestao sam razmišljati o ponudi da igram za Češku. Sve se dogodilo jako brzo, uvijek sam imao želju igrati za BiH tako da nije bilo ni vremena da razmislim o češkoj ponudi.
BHF

rifresh
Postovi: 22
Pridružen/a: 23 feb 2018, 13:15
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rifresh » 28 mar 2018, 23:55

Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 28 mar 2018, 23:56

Miske01 je napisao/la:
Drape je napisao/la:Ako gdje postoji arhiva nekadašnjeg avazovog "Sporta", može se pronaći broj u kojem Džeko iz Teplica govori da mu Česi nude da uzme državljanstvo i igra za njih i da on nema ništa protiv toga, nedugo nakon toga je pozvan i debitovao za BiH i ostalo je historija, ali toliko o patriotizmu.
NACIONAL: Pokazalo se da je vaše samopouzdanje utemeljeno jer su vas Teplice nakon šest mjeseci u drugoj ligi doveli da igrate za njihovu prvu momčad. I ne samo to, ponuđeno vam je i da uzmete češko državljanstvo.

- Da, ja bih, da sam prihvatio, bio prvi stranac u češkoj reprezentaciji. Nakon šest mjeseci u drugoj ligi te šest mjeseci u Teplicama, ukupno godinu dana u Češkoj, ponuđeno mi je državljanstvo. Moj trener u klubu Teplice bio je Vlastislav Mareček koji je bio i pomoćni trener mlade reprezentacije Češke. Imao sam 20 godina i igrao sam jako dobro za Teplice a, s druge strane, nisam dobivao pozive da igram za mladu reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Stoga su me počeli pitati bi li igrao za češku reprezentaciju, ali ja sam odmah rekao kako čekam poziv bosanske reprezentacije. Upravo u to vrijeme su me i pozvali da igram za mladu reprezentaciju BiH i iste sekunde prestao sam razmišljati o ponudi da igram za Češku. Sve se dogodilo jako brzo, uvijek sam imao želju igrati za BiH tako da nije bilo ni vremena da razmislim o češkoj ponudi.
Mislim da je razumnom jasno da sam ja pisao o onome što je Džeko govorio prije, a ne nakon što je postao reprezentativac BiH, sa čime ti repliciraš.

Čak ni Hajrović nije toliko glup da bi iz današnje perspektive izjavio da mu BiH nije bila prva opcija.

Avatar
Miske01
Postovi: 1075
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Miske01 » 29 mar 2018, 00:04

Drape je napisao/la:
Miske01 je napisao/la:
Drape je napisao/la:Ako gdje postoji arhiva nekadašnjeg avazovog "Sporta", može se pronaći broj u kojem Džeko iz Teplica govori da mu Česi nude da uzme državljanstvo i igra za njih i da on nema ništa protiv toga, nedugo nakon toga je pozvan i debitovao za BiH i ostalo je historija, ali toliko o patriotizmu.
NACIONAL: Pokazalo se da je vaše samopouzdanje utemeljeno jer su vas Teplice nakon šest mjeseci u drugoj ligi doveli da igrate za njihovu prvu momčad. I ne samo to, ponuđeno vam je i da uzmete češko državljanstvo.

- Da, ja bih, da sam prihvatio, bio prvi stranac u češkoj reprezentaciji. Nakon šest mjeseci u drugoj ligi te šest mjeseci u Teplicama, ukupno godinu dana u Češkoj, ponuđeno mi je državljanstvo. Moj trener u klubu Teplice bio je Vlastislav Mareček koji je bio i pomoćni trener mlade reprezentacije Češke. Imao sam 20 godina i igrao sam jako dobro za Teplice a, s druge strane, nisam dobivao pozive da igram za mladu reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Stoga su me počeli pitati bi li igrao za češku reprezentaciju, ali ja sam odmah rekao kako čekam poziv bosanske reprezentacije. Upravo u to vrijeme su me i pozvali da igram za mladu reprezentaciju BiH i iste sekunde prestao sam razmišljati o ponudi da igram za Češku. Sve se dogodilo jako brzo, uvijek sam imao želju igrati za BiH tako da nije bilo ni vremena da razmislim o češkoj ponudi.
Mislim da je razumnom jasno da sam ja pisao o onome što je Džeko govorio prije, a ne nakon što je postao reprezentativac BiH, sa čime ti repliciraš.

Čak ni Hajrović nije toliko glup da bi iz današnje perspektive izjavio da mu BiH nije bila prva opcija.
Znam šta si pisao, a ti ako vjeruješ Avazu koji je to vjerovatno izvukao iz konteksta radi klikova, to je tvoja stvar. Hajrović je uvijek bio brutalno iskren, a sjeti se njegove izjave 2012. gdje je rekao da je dobio poziv Švicarske za utakmicu s Tunisom, ali da još čeka na BiH.
BHF

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 29 mar 2018, 00:07

rifresh je napisao/la:Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.
prvi i zadnji post nadam se
Zarathustra

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 29 mar 2018, 01:26

rifresh je napisao/la:Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.
Semire jesi to ti :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bassha » 29 mar 2018, 01:33

DevilsAdvocate je napisao/la:
rifresh je napisao/la:Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.
Semire jesi to ti :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la legenda reala » 29 mar 2018, 01:52

Goalgetter je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Begovic izjavio na radiju da nema teorije da ce igrati za BiH a sada zamjenik kapitena. Medunjanin cekao do kraja Holandiju. Hajrovic upisao nastup za Svicu. Da ne pricam o propalom Tankovicu koji neki i dan danas zale etc. Mujdza promjenio drzavljanstvo kada je shvatio da nema nista od Hrvatske. I tako dalje, i tako dalje. Ali ne, problem je jedan igrac ili dva :lol:
Tako je. Mnogi lako zaboravljaju sta se desavalo u proslosti. ;)
Ne mozete Mujdžu u tu skupinu stavljati on je kopao i rukama i nogama da igra za BIH dolazio na okupljanja mlade repke i vraćo se ko popišan jer mu nisu mogli da srede papire i onda zaigro za Hrvate al čim je FIFA promjenila pravila on je odma preso da igra za BIH
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sheyi » 29 mar 2018, 02:24

Sto puta prezvakana priča dolazi uvijek iznova na forum, a i generalno u društvo. Sasvim je normalna stvar da neki klinac, koji nije bošnjačke nacionalnosti, koji je rođen neposredno prije, za vrijeme ili poslije rata na teritoriju koji pripada jednom od dva razgrađujuća faktora ove države, koji je odgojen na način da mu je jedna od susjedsko-komšijskih zemalja jedina domovna i kojeg u međuvremenu životni put usmjeri ka sportu, biva odlučan u nastojanjima da jednoga dana obuče dres sa državnim grbom i da pjeva svoju himnu. Tek nakon što se ta nastojanja pokažu propalim, otvara se mogućnost za igranje, tamo gdje se ne pjeva himna. Dakle, u nakaradnim okolnostima je ovo jedna normalna stvar.
Ja nemam problema s tim, da prihvatamo takve igrače, koji nam svojim kvalitetom mogu donijeti određeni napredak u igri.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Kompromis » 29 mar 2018, 08:00

NiftyDribbler je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:Ne smeta pojedinim kBosnjak koji je anti-patriota ali im smeta Srbin ili Hrvat koji je to isto... ovo k je kvazi po uzoru na quazi novac...
Dvostruki arsini... puca mi neka stvar ako on ne voli BiH ali ako ce igrati profesionalno i pozrtvovano kao ogi vranjes koji je 100x veca patriota od onih sto mu zvizde i sto hucu po tribinama kao kakvi primati i domoroci...
Je.bo majku ako je četa vranješ posto patriota, onda idi i ti sebi jedan fin tatoo RS napravi.

Daj bože da mi jednog medu i asmira opet dobijemo.
Ako je iko za grđansku BiH, onda sam ja, ali netreba bit naivan.
Znas li citati ti?... procitaj kompletnu tu recenicu i onda debelo i dugo razmisli o tome sta pise... covjek igra profesionalno i požrtvovano i samim time to ga cini 100x boljim od onih koji to ne cijene i koji mu zvizde... e ti nisu patriote jer drukanjem na ogija drukaju i na bih, a ogi jest jer ako se za nekog može reci da se trudi, gine i ostalo onda je to on.... i da je ostavio tetovazu RSa ja nemam nista protiv (onako je ispao samo glup sa satom zeleci se dodvoriti nekome) jer je to sastavni dio BiH koji neko to zelio priznati ili ne... ja sam realista koji zivi ovdje i koji to shvata... problem bi bila tetovaza Srbije ili jos gore velike Srbije sa dijelom BiH... ovo je normalno... i jos jednom tri puta mi je drazi prelivoda Srbin ili Hrvat nego prelivoda BiH poput Hajrovica ili Seferovica jer su ta djeca ako nista odgajana da vole BiH....

I normalno ne treba svakog srbina ili hrvata zvati... nego samo one koji kvalitetom mogu pomoci... a ovaj nastic je suhveli ali s obzirom na godine nije toliko losa opcija za probati.... i drugo barem ima velike veze sa BiH jer je rodjen u njoj...

rifresh
Postovi: 22
Pridružen/a: 23 feb 2018, 13:15
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rifresh » 29 mar 2018, 10:40

Bassha je napisao/la:
DevilsAdvocate je napisao/la:
rifresh je napisao/la:Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.
Semire jesi to ti :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
nije semir edine dzeko je pacenici :) oba

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la mire96 » 29 mar 2018, 10:54

Novopečeni švicarski reprezentativac Izet Hajrović oštro je uzvratio našem reprezentativcu Edinu Džeki, koji je putem Twittera Izetu Hajroviću i Harisu Seferoviću poručio da se drže podalje od svetinje BiH, nakon što su odlučili zaigrati za švicarski nacionalni tim umjesto za Zmajeve.

"Džekina reakcija je potpuno nepotrebna. Haris i ja smo odabrali Švicarsku i to treba prihvatiti", rekao je Hajrović, prenose švicarski mediji.

On je dodao kako ga je Džeko tri puta zvao telefonom kako bi ga privolio da igra za našu reprezentaciju. Ipak, Hajrović je odabrao Švicarsku, kao i Seferović.

Međutim, Hajrovića su naljutile Džekine riječi te je žestoko uzvratio.

"Šteta je što je Zlatan Ibrahimović odabrao Švedsku umjesto BiH. Tada bi Ibra igrao za BiH, a Džeke nigdje ne bi bilo. Ibra je za klasu bolji od njega", poručio je Izet Hajrović.
_____________________
Veliki patriota Izet Hajrovic. Mislim, oni su izgladili te stvari, i ne zamjeram ja njemu toliko sada, ali reci kako je on uvijek htio igrati za BiH, i da je neki vrhunski patriota je bezvezarija. On nije imao mjesta u Svici, to je i sam vidio, i odabrao je nas gdje je igrao SP. Pogotovo danas ne bi imao mjesta kod njih, ali zato ima kod nas. **** ga, treba prihvatiti da smo iz mnogo razloga vecini druga opcija. Danas je zavladao kapitalizam, i ljudi razmisljaju o tome sta je njegova domovina pruzila njemu. Kao da u Svicarskoj reprezentaciji ljudi igraju jer su domoljubi i vole svoju djedovinu Svicu. Ljudi su profesionalci, Svica im je pruzila ogromnu platformu da se ostvare kao fudbaleri (ili bilo sta drugo), i oni odluce da to vrate.

rifresh
Postovi: 22
Pridružen/a: 23 feb 2018, 13:15
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rifresh » 29 mar 2018, 12:23

Moggi je napisao/la:
rifresh je napisao/la:Stilic,veliki grijeh svih selektora,i danas je u solidnom klubu i odlicno igra.A u svakom klubu je bio i najbolji igrac svog tima i medju najboljim u ligi,falilo mu je reprezentativnih poziva da zavrsi u nekoj od liga petice.
prvi i zadnji post nadam se
zasto se nadas,primitivac pravi fakat,svi skoro ,to je moje misljenje ,jbg ko ti je kriv sto je tvoj kao goovno odmah zasmrdis,nesto ti smeta moj post. hehe jado samo se ti nadaj

rifresh
Postovi: 22
Pridružen/a: 23 feb 2018, 13:15
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rifresh » 29 mar 2018, 12:26

sanjin prcic potencijalan,valjda nije zaboravljen.kad su ga zvali bio je truba,sad i nije toliko los,nema BiH u nogometu nekog potencijala sad za sad u seniorskom nogometu.Ocekivati je od nekolicine mladih da uspiju al haj ko ce ti ga znat.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot] i 25 gostiju.