Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la bhsport » 08 jul 2015, 10:27

DzemoVoliMarmeladu je napisao/la:Covjek samo istinu rece. Bosnjo mu samo zna opsovati. :bih: :bih: :bih:
Kkavu ba istinu, pa Cimirot ce pojesti njhovog defanzivnog svakog, Amir ce biti bolji od Mezge a dosao je po Bajica, eto nasi igraci valjaju Dinamu koji je Barselona za Maribor.
Zahovic lupa, a licno bih mu rekao da Maribor nema para da plati nase najbolje igrace i uostalom kome su oni ikad ikog prodali i proizveli, fale se Velikonjom koji se potuca po posudbama, a garantujem da su Papac, Dzeko, Beslija, Hrgovic, Berberovic, Skoro igraci koji su ponikli u nasoj ligi pet koplji ispred Maribora i svakog njihovog igraca.
Zahovic je obicni klosar, prije 3 godine se krio po kukuruzima dok je spijunirao Zelju. Uostalom i dan danas se tamo zaklinju u Zebu.

Sto ne mogu prepotentnih janeza...
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TMovac » 08 jul 2015, 11:13

kako pitari sredise za sekund drzavljanstvo Barbaricu, ipak se moze kad se hoce. A ovim hadaljima iz FS BIH treba godina i vise dana
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 08 jul 2015, 11:25

TMovac je napisao/la:kako pitari sredise za sekund drzavljanstvo Barbaricu, ipak se moze kad se hoce. A ovim hadaljima iz FS BIH treba godina i vise dana
Fakat gledam i ne vjerujem. Je li moguce da kad je u pitanju NSBIH to toliko traje sad ne znam kako ide to oko sportskog, Tomo sad ima BIH drzavljanstvo ali nije reprezentativni kandidat pa ne mora mijenjati to sportsko ili kako to vec ide?
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 08 jul 2015, 11:40

SjeverniVjetar je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Ovo je jedan prepotentni magarac a njegov klub je jednom igrom slucaja vidio LP i nikad je vise nece vidjeti. Prosli su Celtic lani kojega je koliko se sjecam i poslovicno uspjesni Dinamo(u Evropi) nadigrao u obje utakmice a ako se dobro sjecam Legija ili tko je vec lani bio prvak Poljske davastirao u kvalifikacijama. Samo je nonsalantnost Poljaka pomogla Celticu da prodje dalje. Svi klubovi iz bivse Juge ukljucujuci najbolje Dinamo, Maribor, Rijeka, Zvezda, Partizan samo slucajno mogu dotaknuti LP a boga mi i EL. Koji bi to od nabrojanih klubova dobio protivnika Sarajeva iz proslogodisnje EL. Borusija bi bez pola muke kresnula Slovensku reprezentaciju sa svim Evropskim zvijezdama ako takve uopce postoje u toj reprezentaciji. Zato neka se ovaj magarac pokrije po usima i suti a ne dolazi uzeti Bajica i ovako podmuklo spusta cijenu jer kao taj velikan ne moze platiti vise od 200000 Eura za igraca. A velikana i jada, naravno ocekivamo ponovan plasman u LP koji ce dokazati konzistentnost kvalitete Slovenskog giganta Maribora. Dodje mi da se smijem. Boze sacuvaj. I onda kazu Hajduk mali klub.
Ne znam ima li smisla diskutovati o ovome?
Maribor je tri puta zaredom igrao EL, 11/12, 12/13, 13/14 , a onda se 14/15 plasirao u CL, to nesto govori. U svakom smislu su primjer malog, relativno siromasnog tima, iz male zemlje, koji uspjesnim menadzmentom, profesionalnoscu, radom stvara rezultate i zaradjuje novac.
Ne vidim smisao umanjivanja njihovog uspjeha od strane nas, koji nismo primirisali Europa Ligi, nismo prizveli pristojnog igraca i u svemu smo negativan primjer. Zahovic je bio mozda nediplomatican, ali to sto je rekao je istina, umjesto sto se ljutiumo, trebali bi se zagledati u sebe i zasto nas tretiraju tako.
Ovako ja to vidim care. Dugogodisnja dominacija u losijim ligama dize koeficijent pojedinim klubovima i obezbjedjiva im status nisitelja pa u posljednjim pretkolima za EL ili LP im donese klubove njima slicnih mogucnosti. Evo lani je Dinamo mogao preko skromnog Alborga u LP ili preklani protiv Austrije iz Beca. Dodao bih jos i ovo. Mislis li da bi u BiH ligi neki menadzer tipa Mamica na netransparentan nacin bio omogucen da ovlada ligom i savezom. Ta institucija je stvorena kao i drzava na bazi etnicke podjele i za sve treba konsenzus. Morao bi potrositi gomile novaca da sprijeci entitetsko glasanje u NS BiH i kupi sve narode. To je razlog zasto to tesko ide i niko vec godinama nije uspio uspostaviti dominaciju u BiH nogometu. U isto vrijeme to je uspjelo Ludogorecu, Serifu i Dinamu Zagreb naprimjer. Sve klubovi koje vodi polusvijet i u koje je usao pa rekao bi netransparentni kapital. To su ujedno i jedini klubovi iz siromasnijeg dijela Evrope koji mogu igrati u Evropskim ligama uz sumnjiv uspjeh naravno. Niko od njih ne bi imao sanse sa Borusijom u 2 utakmice. Ne trebamo se lagati. Maribor nije neko cudo od tima samo je nijansu manje los od Sarajeva ili Zeljeznicara. Sa tim da ga Sarajevo vrlo brzo stize ako ovako nastavi. Ovo sve i nije bitno za to sto sam rekao da je ovaj tip magarac. Vrijedjao je Hajduk, reprezentaciju BiH a sada i cijelu ligu. Ako mu nisu dovoljno dobri igraci iz BiH neka pojacanja trazi u Njemackoj. Ovoliko od mene i cini mi se stvarno da je sve ovo vise splet okolnosti a ne nekog super genija gospodina Zahovica.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 08 jul 2015, 11:43

TMovac je napisao/la:kako pitari sredise za sekund drzavljanstvo Barbaricu, ipak se moze kad se hoce. A ovim hadaljima iz FS BIH treba godina i vise dana
Srede i oni kada hoce, vidi slucaj TSS, u ostalim slucajevima je klasicna opstrukcija i bezobrazluk. "Nece nama novine i forumi sastavljati reprezentaciju i gurati dijasporu", uvijek se mogu napraviti budale i reci da je problem s papirima, sto i rade.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 08 jul 2015, 11:46

Sabinho je napisao/la:
TMovac je napisao/la:kako pitari sredise za sekund drzavljanstvo Barbaricu, ipak se moze kad se hoce. A ovim hadaljima iz FS BIH treba godina i vise dana
Fakat gledam i ne vjerujem. Je li moguce da kad je u pitanju NSBIH to toliko traje sad ne znam kako ide to oko sportskog, Tomo sad ima BIH drzavljanstvo ali nije reprezentativni kandidat pa ne mora mijenjati to sportsko ili kako to vec ide?
Ti dripci iz saveza ne zele srediti papire potencijalnim igracima jer bi im to izbijalo onu sicu za koju prodaju pozicije u mladim repkama. To vise samo nije jasno onim koji to ne zele vidjeti. Kako drugacije objasniti mlade selekcije koje su apsurd same po sebi.

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TMovac » 08 jul 2015, 11:47

Sabinho je napisao/la:
TMovac je napisao/la:kako pitari sredise za sekund drzavljanstvo Barbaricu, ipak se moze kad se hoce. A ovim hadaljima iz FS BIH treba godina i vise dana
Fakat gledam i ne vjerujem. Je li moguce da kad je u pitanju NSBIH to toliko traje sad ne znam kako ide to oko sportskog, Tomo sad ima BIH drzavljanstvo ali nije reprezentativni kandidat pa ne mora mijenjati to sportsko ili kako to vec ide?
ma sportsko ide isto jako brzo, ako predas svu dokumentaciju, cini mi se da su obavezni dati zeleno svijetlo prije naredne zvanicne tekme repke.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pauleta » 08 jul 2015, 15:40

emir79 je napisao/la:
Pauleta je napisao/la:
Pa ja u Barbaića ne vjerujem, ali nadam se da će me demantirati. Što se Bunoze tiče, znamo svi da nije zaigrao, jer je Safet pravio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Siguran sam da će kod Meše igrati najbolji i da će Bunoza zaigrati.
Pape nacionalista :mrgreen: , e svasta Pauleta, da li se on odnosio prema druga dva naroda kako su se u njegovo vrijeme odnosili u savezu bivse Jugoslavije prema igracima iz BIH, nebi za BIH zaigrao niti jedan nebosnjak.

Ne mogu se sjetiti utakmice, ali se dobro sjecam ovog detalja, da smo u udarnoj postavi po prvi put haman od postojanja imali 3 Srbina , Pape je u prvih 11 tad imao Misimovica, Vranjesa i Stevanovica. Mislim ovo mi je totalno glupo da moram komentarisati, jer ako je neko kvalitet boli me ona stvar ko je i sta je. Krvi bih dao Malinovicu, Karacicu, Prci, sa kojim zarom moci igraju za svoju zemlju. Ljudi placu kada izgubi reprezentacija, dao Bog da jednog dana ovako nesto dozivimo i u fudbalu.
Nigdje ja nisam napisao da je Pape nacionalist ili domoljub ili patriot, nego da je radio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Ćiro je taj ciklus počeo i počistio sve, a Pape dovršio i danas imamo situaciju iz 1997. Zašto i za čiji račun su to oni napravili ne znam, ali rezultat je vidljiv. Samo kada se sjetim situacije Pandža/Ibričić. Obojica su iz generacije "Češka", s tim da je Pandža dao puno više reprezentaciji. U polusezoni prije SP-a, Pandža odigra više utakmica nego Ibričić, a na SP ode naravno Ibro. Ili u sezoni prije SP-a mi nemamo trećeg napadača, a u poljskoj Legiji Radović trese mreže (u zadnji 7 kola dao 8 golova). Naravno da je na SP otišao Višća, koji je tada igrao pomalo u turkom drugoligašu. Možemo i o zadnjem veznom. Odluka između kapetana Grasshoppersa i prekaljenog rutinera Salatića i nedokazanog i problematičnog igrača Ferencvarosa Bešića. Naravno da je na SP otišao Bešić, koji je doduše odigrao fenomenalno. Hoćemo još? Za četiri pozicije na lijevoj strani konkururaju samo trojica (Lulić, Salihović, Kolašinac). Sezonu prije SP-a Bunoza odigra fenomenalnu sezonu, a standardan je bio i Pavlović u Grasshoppersu. Naravno da je od bekova SP vidio samo Kolašinac, a danak smo platili protiv Nigerije. Možemo malo i usporediti Vrančića i Hadžića ili Fejzića i Stankovića. Dakle, nemojte pričati bajke. Sada će se jaiti neko pametan i spominjati papire, ali sve se to riješi u kratkom vremenu ako postoji volja.
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SafetSajo » 08 jul 2015, 15:51

Ne znam koliko puta sam pročitao ime stanković daj ba pustite tu priču nema od tog ništa ;) nikad taj za bosnu neće igrat nije što mi njega nećemo nego jer on neće nas :)
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 08 jul 2015, 16:12

Pauleta je napisao/la:
emir79 je napisao/la:
Pauleta je napisao/la:
Pa ja u Barbaića ne vjerujem, ali nadam se da će me demantirati. Što se Bunoze tiče, znamo svi da nije zaigrao, jer je Safet pravio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Siguran sam da će kod Meše igrati najbolji i da će Bunoza zaigrati.
Pape nacionalista :mrgreen: , e svasta Pauleta, da li se on odnosio prema druga dva naroda kako su se u njegovo vrijeme odnosili u savezu bivse Jugoslavije prema igracima iz BIH, nebi za BIH zaigrao niti jedan nebosnjak.

Ne mogu se sjetiti utakmice, ali se dobro sjecam ovog detalja, da smo u udarnoj postavi po prvi put haman od postojanja imali 3 Srbina , Pape je u prvih 11 tad imao Misimovica, Vranjesa i Stevanovica. Mislim ovo mi je totalno glupo da moram komentarisati, jer ako je neko kvalitet boli me ona stvar ko je i sta je. Krvi bih dao Malinovicu, Karacicu, Prci, sa kojim zarom moci igraju za svoju zemlju. Ljudi placu kada izgubi reprezentacija, dao Bog da jednog dana ovako nesto dozivimo i u fudbalu.
Nigdje ja nisam napisao da je Pape nacionalist ili domoljub ili patriot, nego da je radio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Ćiro je taj ciklus počeo i počistio sve, a Pape dovršio i danas imamo situaciju iz 1997. Zašto i za čiji račun su to oni napravili ne znam, ali rezultat je vidljiv. Samo kada se sjetim situacije Pandža/Ibričić. Obojica su iz generacije "Češka", s tim da je Pandža dao puno više reprezentaciji. U polusezoni prije SP-a, Pandža odigra više utakmica nego Ibričić, a na SP ode naravno Ibro. Ili u sezoni prije SP-a mi nemamo trećeg napadača, a u poljskoj Legiji Radović trese mreže (u zadnji 7 kola dao 8 golova). Naravno da je na SP otišao Višća, koji je tada igrao pomalo u turkom drugoligašu. Možemo i o zadnjem veznom. Odluka između kapetana Grasshoppersa i prekaljenog rutinera Salatića i nedokazanog i problematičnog igrača Ferencvarosa Bešića. Naravno da je na SP otišao Bešić, koji je doduše odigrao fenomenalno. Hoćemo još? Za četiri pozicije na lijevoj strani konkururaju samo trojica (Lulić, Salihović, Kolašinac). Sezonu prije SP-a Bunoza odigra fenomenalnu sezonu, a standardan je bio i Pavlović u Grasshoppersu. Naravno da je od bekova SP vidio samo Kolašinac, a danak smo platili protiv Nigerije. Možemo malo i usporediti Vrančića i Hadžića ili Fejzića i Stankovića. Dakle, nemojte pričati bajke. Sada će se jaiti neko pametan i spominjati papire, ali sve se to riješi u kratkom vremenu ako postoji volja.
Odlican post ali po meni dio njega i nije bas presudan. Ibricic je isao u Brazil ali nije igrao tamo ni minut vise od Pandze. Niti jedan nije trebao ici i to je njihova daljnja karijera i pokazala. Besic nije prepreka Salaticu jer su trebala ici obojica. TSS je ubacen na mjesto lijevog krila i indirektno je ukrao mjesto Bunozi a boga mi i Zukanovicu koji nije losiji igrac od njega. U isto vrijeme otvorila se sansa Hajduku i Germaniji za zaradu. Bunoza je mogao biti u sastavu(pogotovu sto moze i popuniti poziciju stopera) kao i mnogo puta spominjani Milicevic pogotovu od tvoje strane. Naravno sa punim pravom. Stankovic je mogao takodjer biti pozvan kao 3. golman. Sto se bekova tice vidio si i sam Susicu protiv Nigerije nije trebao niti Kolasinac. Siguran sam da onaj bivsi dripac nije ove stvari radio radi nekakve nacionalne osvjescenosti a Ciru spocitavati tako nesto i nije bas realno. Ciro je ovu repku poslozio i digao na nivo na kojem nikad prije nije bila a Susic nije bio u stanju kapitalizirati ono sto je dobio vec je na kraju mandata uspio urusiti pa cak je zamalo i upropastiti bas do kraja. Nadam se da ce Bazdarevic biti bolji i brzi iako mi njegovi prvi koraci i ne izgledaju bas onako kako sam ja zelio. Svakako dokazalo se da si sa nekim igracima bio bas u pravu. Milicevic i Stankovic npr.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11695
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AllGunsBlazing » 08 jul 2015, 16:16

Bunoza je flertovao sa hrvatskom reprezentacijom, i sta ce nam takav igrac? A sad kad ga nisu pozvali moze i Bosna? E pa ne moze.

Post paulete je glupost do gluposti. Sve neki dokazani igraci za koje je samo on cuo.

Najbolje da napravimo kao i u drzavi 33% bosnjaka 33% srba i 33% hrvata. Ne moramo valjati, ali nek se to ispostuje da neki ne bi srali okolo.
Celik!3,2,2.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 08 jul 2015, 16:22

Pauleta je napisao/la: Nigdje ja nisam napisao da je Pape nacionalist ili domoljub ili patriot, nego da je radio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Ćiro je taj ciklus počeo i počistio sve, a Pape dovršio i danas imamo situaciju iz 1997. Zašto i za čiji račun su to oni napravili ne znam, ali rezultat je vidljiv. Samo kada se sjetim situacije Pandža/Ibričić. Obojica su iz generacije "Češka", s tim da je Pandža dao puno više reprezentaciji. U polusezoni prije SP-a, Pandža odigra više utakmica nego Ibričić, a na SP ode naravno Ibro. Ili u sezoni prije SP-a mi nemamo trećeg napadača, a u poljskoj Legiji Radović trese mreže (u zadnji 7 kola dao 8 golova). Naravno da je na SP otišao Višća, koji je tada igrao pomalo u turkom drugoligašu. Možemo i o zadnjem veznom. Odluka između kapetana Grasshoppersa i prekaljenog rutinera Salatića i nedokazanog i problematičnog igrača Ferencvarosa Bešića. Naravno da je na SP otišao Bešić, koji je doduše odigrao fenomenalno. Hoćemo još? Za četiri pozicije na lijevoj strani konkururaju samo trojica (Lulić, Salihović, Kolašinac). Sezonu prije SP-a Bunoza odigra fenomenalnu sezonu, a standardan je bio i Pavlović u Grasshoppersu. Naravno da je od bekova SP vidio samo Kolašinac, a danak smo platili protiv Nigerije. Možemo malo i usporediti Vrančića i Hadžića ili Fejzića i Stankovića. Dakle, nemojte pričati bajke. Sada će se jaiti neko pametan i spominjati papire, ali sve se to riješi u kratkom vremenu ako postoji volja.
Ne mogu se sjetiti niti jednog igraca , Hrvata ili Srbina, koji je kvalitetom zasluzivao mjesto u reprezentaciji, a da nije bio pozivan. Pandzu poredis sa Ibricicem i Viscom, koji igraju suprotne pozicije na terenu, Pandzina konkurencija je bila prejaka da bi se ugurao u reprezentaciju, a forma sve slabija.

Po pitanju igraca sa "stranim papirima" , Susic nas je kostao Seferovica, Tankovica, mozda i Halilovica, tako da su , u poredjenju s njima , tridesetogodisnji Radovic i Salatic, koji igraju u Poljskoj i Svicarskoj, najobicniji marginalci.
Susicevu korumopiranost i idiotizam, nemoj mijesati sa nacionalizmom. U reprezentaciji uvijek ima vise Srba i Hrvata , nego sto to objektivno, kvalitetom zasluzuju. Mislim da si nekorektan!

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pauleta » 08 jul 2015, 17:00

AllGunsBlazing je napisao/la:Bunoza je flertovao sa hrvatskom reprezentacijom, i sta ce nam takav igrac? A sad kad ga nisu pozvali moze i Bosna? E pa ne moze.

Post paulete je glupost do gluposti. Sve neki dokazani igraci za koje je samo on cuo.

Najbolje da napravimo kao i u drzavi 33% bosnjaka 33% srba i 33% hrvata. Ne moramo valjati, ali nek se to ispostuje da neki ne bi srali okolo.
Flertovao je i Begović sa kanadskom, Medunjanin sa nizozemskom, Hajrović pogotovo sa švicarskom, Mujdža također sa hrvatskom, Bičakčić i Kolašinac sa njemačkom, kao i mnogi drugi, pa danas daju 100% i ostavljaju srce na terenu, ali svojim si postom potvrdio ono što sam naveo prije. Bunozi se ne može oprostiti :puke:
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pauleta » 08 jul 2015, 17:04

SjeverniVjetar je napisao/la:
Pauleta je napisao/la: Nigdje ja nisam napisao da je Pape nacionalist ili domoljub ili patriot, nego da je radio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Ćiro je taj ciklus počeo i počistio sve, a Pape dovršio i danas imamo situaciju iz 1997. Zašto i za čiji račun su to oni napravili ne znam, ali rezultat je vidljiv. Samo kada se sjetim situacije Pandža/Ibričić. Obojica su iz generacije "Češka", s tim da je Pandža dao puno više reprezentaciji. U polusezoni prije SP-a, Pandža odigra više utakmica nego Ibričić, a na SP ode naravno Ibro. Ili u sezoni prije SP-a mi nemamo trećeg napadača, a u poljskoj Legiji Radović trese mreže (u zadnji 7 kola dao 8 golova). Naravno da je na SP otišao Višća, koji je tada igrao pomalo u turkom drugoligašu. Možemo i o zadnjem veznom. Odluka između kapetana Grasshoppersa i prekaljenog rutinera Salatića i nedokazanog i problematičnog igrača Ferencvarosa Bešića. Naravno da je na SP otišao Bešić, koji je doduše odigrao fenomenalno. Hoćemo još? Za četiri pozicije na lijevoj strani konkururaju samo trojica (Lulić, Salihović, Kolašinac). Sezonu prije SP-a Bunoza odigra fenomenalnu sezonu, a standardan je bio i Pavlović u Grasshoppersu. Naravno da je od bekova SP vidio samo Kolašinac, a danak smo platili protiv Nigerije. Možemo malo i usporediti Vrančića i Hadžića ili Fejzića i Stankovića. Dakle, nemojte pričati bajke. Sada će se jaiti neko pametan i spominjati papire, ali sve se to riješi u kratkom vremenu ako postoji volja.
Ne mogu se sjetiti niti jednog igraca , Hrvata ili Srbina, koji je kvalitetom zasluzivao mjesto u reprezentaciji, a da nije bio pozivan. Pandzu poredis sa Ibricicem i Viscom, koji igraju suprotne pozicije na terenu, Pandzina konkurencija je bila prejaka da bi se ugurao u reprezentaciju, a forma sve slabija.

Po pitanju igraca sa "stranim papirima" , Susic nas je kostao Seferovica, Tankovica, mozda i Halilovica, tako da su , u poredjenju s njima , tridesetogodisnji Radovic i Salatic, koji igraju u Poljskoj i Svicarskoj, najobicniji marginalci.
Susicevu korumopiranost i idiotizam, nemoj mijesati sa nacionalizmom. U reprezentaciji uvijek ima vise Srba i Hrvata , nego sto to objektivno, kvalitetom zasluzuju. Mislim da si nekorektan!
Nisi pročitao post, ali odmah napadaš. Pandžu nisam usporedio sa Višćom, nego sa Ibričićem. Usporedio sam ih zbog specifične situacije u kojoj su se našli. Ibro je otišao na SP zbog starih zasluga i jer je "nešto počeo igrati u zadnje vrijeme", a Pandži se nisu brojile zasluge i nije otišao "jer često sjedi na klupi", a igrao je tu polusezonu više od Ibre. Nabrojao sam ti igrače. Tamo gdje je Hrvat ili Srbin nešto bolji, ide Bošnjak, a tamo gdje nema Bošnjaka, ne ide niko (drugi lijevi bek, treći napadač). Naravno da ima previše Hrvata i Srba, ovaj broj od 4 treba podhitno skresati. Kralj si svega mi :bih:
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 08 jul 2015, 17:11

Pauleta je napisao/la: Nisi pročitao post, ali odmah napadaš. Pandžu nisam usporedio sa Višćom, nego sa Ibričićem. Usporedio sam ih zbog specifične situacije u kojoj su se našli. Ibro je otišao na SP zbog starih zasluga i jer je "nešto počeo igrati u zadnje vrijeme", a Pandži se nisu brojile zasluge i nije otišao "jer često sjedi na klupi", a igrao je tu polusezonu više od Ibre. Naravno da ima previše Hrvata i Srba, ovaj broj od 4 treba podhitno skresati. Kralj si svega mi :bih:
Ibricic je otisao zato sto je Dzekin jaran, to bila Safetova protuusluga za nepotizam koji je provodio. To nije stvar koju treba petljati s nacionalizmom, Pandza nije imao mjesta u reprezentaciji, prosto.
Nisam rekao da je previse Hrvata i Srba u reprezentaciji , rekao sam vise nego kvalitetom zasluzuju, dakle temu skreces na polje nacionalizma, a u ovom slucaju apsolutno nema mjesta tome, prica ti je glupa i destruktivna.

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pauleta » 08 jul 2015, 17:14

SjeverniVjetar je napisao/la:
Pauleta je napisao/la: Nisi pročitao post, ali odmah napadaš. Pandžu nisam usporedio sa Višćom, nego sa Ibričićem. Usporedio sam ih zbog specifične situacije u kojoj su se našli. Ibro je otišao na SP zbog starih zasluga i jer je "nešto počeo igrati u zadnje vrijeme", a Pandži se nisu brojile zasluge i nije otišao "jer često sjedi na klupi", a igrao je tu polusezonu više od Ibre. Naravno da ima previše Hrvata i Srba, ovaj broj od 4 treba podhitno skresati. Kralj si svega mi :bih:
Ibricic je otisao zato sto je Dzekin jaran, to bila Safetova protuusluga za nepotizam koji je provodio. To nije stvar koju treba petljati s nacionalizmom, Pandza nije imao mjesta u reprezentaciji, prosto.
Nisam rekao da je previse Hrvata i Srba u reprezentaciji , rekao sam vise nego kvalitetom zasluzuju, dakle temu skreces na polje nacionalizma, a u ovom slucaju apsolutno nema mjesta tome, prica ti je glupa i destruktivna.
Da nisam lijepo nabrojao igrače koji su trebali ići i one koji su umjesto njih otišli, bilo bi ok, ali ja sam lijepo argumentirao sve. Zaustaviti će mo se na ovom glupa i završiti našu raspravu, da ne bi bilo kao sa Cartmanom.
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ajax » 08 jul 2015, 17:29

@Pauleta Jajalo bi mogao da bude nas drugi zadnji vezni i prva zamjena Besica samo njemu se igra samo za Hrvatsku i imas takvih igraca koliko hoces. Nazalost radi se o najkvalitetnijim igracima. Vrancic je vec pozitivan primjer koji i ima kvalitet i vidjecemo koliko ce ga Mesa koristiti ja mislim da hoce. Bunoza ako kvalitetom zasluzuje isto ga treba pozvati. A Pape je prica za sebe. Izostavio je on mnoge igrace svih nacionalnosti.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24501
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 08 jul 2015, 17:38

Pauleta je napisao/la: Nigdje ja nisam napisao da je Pape nacionalist ili domoljub ili patriot, nego da je radio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Ćiro je taj ciklus počeo i počistio sve, a Pape dovršio i danas imamo situaciju iz 1997. Zašto i za čiji račun su to oni napravili ne znam, ali rezultat je vidljiv. Samo kada se sjetim situacije Pandža/Ibričić. Obojica su iz generacije "Češka", s tim da je Pandža dao puno više reprezentaciji. U polusezoni prije SP-a, Pandža odigra više utakmica nego Ibričić, a na SP ode naravno Ibro. Ili u sezoni prije SP-a mi nemamo trećeg napadača, a u poljskoj Legiji Radović trese mreže (u zadnji 7 kola dao 8 golova). Naravno da je na SP otišao Višća, koji je tada igrao pomalo u turkom drugoligašu. Možemo i o zadnjem veznom. Odluka između kapetana Grasshoppersa i prekaljenog rutinera Salatića i nedokazanog i problematičnog igrača Ferencvarosa Bešića. Naravno da je na SP otišao Bešić, koji je doduše odigrao fenomenalno. Hoćemo još? Za četiri pozicije na lijevoj strani konkururaju samo trojica (Lulić, Salihović, Kolašinac). Sezonu prije SP-a Bunoza odigra fenomenalnu sezonu, a standardan je bio i Pavlović u Grasshoppersu. Naravno da je od bekova SP vidio samo Kolašinac, a danak smo platili protiv Nigerije. Možemo malo i usporediti Vrančića i Hadžića ili Fejzića i Stankovića. Dakle, nemojte pričati bajke. Sada će se jaiti neko pametan i spominjati papire, ali sve se to riješi u kratkom vremenu ako postoji volja.
Prvo, poredjenje Ibricic - Pandza: Ibricic, od januara 2014 do kraja sezone odigrao 8 utakmica, Pandza 5. Obje statistike nisu za pohvaliti, Ibro je otisao na SP vjerovatno da se smiri situacija u reprezentaciji, a svakako obojica nisu trebali na SP, Pandza opravdano ostao bez poziva jer su Spahic, Bicakcic, Sunjic, Vranjes i Kolasinac imali bolju sezonu od njega.

Visca nije igrao pomalo u Turskom drugoligasu, Visca je dominirao u drugoj ligi, i cesto je bio strijelac i asistent. Sto se tice Radovica, kako ce ga upratiti Susic kad on ni Seferovica i Kolasinca nije pratio?

Besic-Salatic, sam si rekao odgovor, svi smo ga gledali na SP. Zaboravio si i za Nemanju Gudelja, kojeg je cijela javnost gurala u reprezentaciju, i on nas je navukao sa onom jednom izjavom da bi volio igrati za BiH, sve sa ciljom da privuce interes Srbije za sebe. Naravno, kad je Susic digao guzicu, i Begic nazvao Gudelja, ovaj naravno odbio, i u Srbiji prosipa pricu kako nikada nije bila opcija da igra za BiH.

Vrancic <-> Hadzic ? Takodjer nijedan nije trebao na SP, Vrancic je tek stupio na scenu u drugoj polusezoni Bundeslige, a i krajnje neozbiljno bi bilo zvati ga tek tako. Takodjer, ni papire nije imao, niti bi ih dobio, a Anel, ni sam ne znam po kakvom parametru je otisao u Brazil.

Sto se tice Bunoze, mogao je a i nije morao dobiti poziv. Nisam ga gledao prosle sezone, pa ne mogu da kazem kakvu je imao sezonu, ali znas i sam da je mjesecima poslije SP bio bez kluba, pa je potpisao za Pescaru ili Dinamo nisam siguran, a najavljivan je u Seriji A, Bundesligi...

Malo pretjerujes po meni, jer nije istina da se vodi jednonacionalna reprezentaciji. Problem je vise bih rekao u tim igracima (govorim o onima koji imaju potreban kvalitet da igraju za repku), da obicno ovu zemlju ne smatraju svojom, i da smo im obicno druga opcija iza Srbije/Hrvatske, te ako ne uspije, onda se okrenu reprezentaciji BiH.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 08 jul 2015, 17:41

Iritantno forsiranje nacionalne ugrozenosti, tamo gdje nema mjesta, rak rana naseg drustva!
Safetu i Ciri se moze stosta prigovoriti, ali da su, po liniji nacionalizma, nekoga zakinuli, to je krajnje nekorektno.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11695
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AllGunsBlazing » 08 jul 2015, 17:42

Bunoza nije kvalitet Begovica. Druga stvar, on je bi omladinski reprezentativac Kanade. Pa i ako je postojala neka dvojba opravdana je. Bunoza je da te podsjetim bio NAS omladinski reprezentativac pa se onda upalila "hrvatska" lampica u glavi. Kolasinac nikad nije flertovao sa Njemcima. Ovi ostali koje si nabrojao su bili reprezentativci tih drzava.

Dakle, ne mozemo oprostiti onome ko je igrao za nas, pa je htio igrati za neke druge, i kad su ga odbili opet mi valjamo. A kriviti Begovica, Hajrovica i slicne je isto kriviti Ibrahimovica. Koliko god da su njihovi roditelji iz BIH oni su vecinom rodjeni i odrasli u tim drzavama, logicno je da postoji neka dvojba(koju su opet svi oni POZITIVNO rijesili).

I da, Begovic je mogao biti standardan u Kanadi, Seo je mogao biti cak i na ovom prvenstvu u Njemackoj(lijevi bek im je uzasan), Hajrovic isto tako. Bunzoa nije, pa ga daj vamo. Ne hvala.
Celik!3,2,2.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.