Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ponos Torina » 19 jul 2018, 15:08

Kod nas sve neki talenti,a u stvarnosti sve djeca koja zeli igrati u zemljama EU i zaraditi sto vise mogu.To je plafon kad su u pitanju njihove "ambicije"
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 19 jul 2018, 15:09

Vucevich je napisao/la:
hurem je napisao/la:Mi imamo nesrecu, da svi ti potencijalni nasljednici Pjanica i Dzeke imaju velike povrede ili ucestale male, spomenuvsi eto Hadziahmetovica, Gojaka, Prevljaka.
Cak i Besic koji je sada vec mogao igrati vaznu ulogu u timu poput Evertona, cak i mozda velikanu nekom, uskracen je za takvo sto upravo zahvaljujuci teskim povredama koje su ga udavaljale od terena 3-8 mjeseci.
Ako se dobro sjecam Besic je zbog tih povreda ukupno bio van terena skoro dvije godine u Evertonu
Tako je, imao je neke povrede koje su ga udaljavale 3 mjeseca, znam kad je pokidao ligamente da ga nije bilo 8,9 mjeseci.
Taman se vrati nakon povrede, odigra dobro par tekmi i onda opet nova povreda i pauza par mjeseci...to ubija u pojam.
I ovu trojicu nabrojanih su povrede usporile, sto opet ne znaci da bi nesto aman zaman napravili u karijeri, ne mozemo znati.
Najvaznije da ih sada akoBogda zdravlje posluzi, u jos uvijek za njih prelomnom periodu.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 jul 2018, 15:12

Ponos Torina je napisao/la:Kod nas sve neki talenti,a u stvarnosti sve djeca koja zeli igrati u zemljama EU i zaraditi sto vise mogu.To je plafon kad su u pitanju njihove "ambicije"
zar to ne ide jedno s drugim :D
kome nije cilj igrati u top klubovima za koje navija, igrati u ligama petice, ligu prvaka... a ukoliko procijene da nemaju kuvveta za to onda se odlucuju za neke druge opcije koje sigurno nisu EU klubovi
Zarathustra

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ponos Torina » 19 jul 2018, 15:19

Moggi je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:Kod nas sve neki talenti,a u stvarnosti sve djeca koja zeli igrati u zemljama EU i zaraditi sto vise mogu.To je plafon kad su u pitanju njihove "ambicije"
zar to ne ide jedno s drugim :D
kome nije cilj igrati u top klubovima za koje navija, igrati u ligama petice, ligu prvaka... a ukoliko procijene da nemaju kuvveta za to onda se odlucuju za neke druge opcije koje sigurno nisu EU klubovi
Ko je igrao i trenirao zna kako se stvari odvijaju,ali uvijek sve ostane na onome ja zelim,potrudit cu se i slicno..Normalno da svi zele sto bolje da se osiguraju i naravno to dolazi kad te neko mentalno"s.****"ti odustanes od sebe ides da zaradis a batalis ambicije da igras na vecem nivou i da radis na sebi svakodnevno kako bi ljudi(skauti)vidjeli da ti vrijedis i da si vrijedan rizika/ulaganja..

Primjer je Dzeko koji nije psihicki pokleknuo kada je bio u BIH i isto tako kada je otisao i bio sam u Ceskoj itd..Pogotovo u to vrijeme kada je para bilo malo da ne govorim o prehrani,uslovi treniranja i ostalim stvarima..

Ne mozes se ti opijati,pusiti nagrilu,gusiti se u duhanu navece a sutra fol ici tenirati i praviti se da si sportista..

Dijete koje je talentovano ne moze bez roditelja ici u druge drzave i razvijati se dok klubovi koji zele dovesti nekog talentovanog moraju roditeljima obezbjediti posao,mjesto za stanovanje itd..Rijetko ko ima taj luksuz da na svoj racun sve to finansira..

Cinjenica da jedan prosjecni panj koji sebe naziva ex pro futbalerom(danas trener) sa ovih nasih livada naplacuje roditeljima 50-60km za 30-45min rada na individualnom nivou sa jednim djetetom..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 jul 2018, 15:34

Ponos Torina je napisao/la: Ne mozes se ti opijati,pusiti nagrilu,gusiti se u duhanu navece a sutra fol ici tenirati i praviti se da si sportista..
U pravu si, a tu jos treba dodati da se ne mozes razvijati na oranicama, hraniti burekom i parizerom, da te ne mogu trenirati petorazredni, potplaceni strucnjaci, koji gledaju kako ce im neciji babo tutnuti 100 maraka i dzep. Ne mozes stasavati u ligi u kojoj su najbolji igraci polovnjaci iz Srbije i Hrvatske itd ... uz sve to ne mozes ocekivati da ces biti na nivou vrsnjaka iz ozbiljnih, profesionalnih sportskih sredina.

Mi umisljamo da imamo talente, a ukupno ne mozemo nabrojati desetak igraca koji su u rosteru klubova iz liga 5. :roll:
Imamo talente, ako se poredimo sa Estonijom, ako se poredimo sa drzavama koje bi nam trebale biti konkurencija, u ambicijama i rezultatima koje zelimo postici, onda smo taraba.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ponos Torina » 19 jul 2018, 15:44

DrFilgud je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la: Ne mozes se ti opijati,pusiti nagrilu,gusiti se u duhanu navece a sutra fol ici tenirati i praviti se da si sportista..
U pravu si, a tu jos treba dodati da se ne mozes razvijati na oranicama, hraniti burekom i parizerom, da te ne mogu trenirati petorazredni, potplaceni strucnjaci, koji gledaju kako ce im neciji babo tutnuti 100 maraka i dzep. Ne mozes stasavati u ligi u kojoj su najbolji igraci polovnjaci iz Srbije i Hrvatske itd ... uz sve to ne mozes ocekivati da ces biti na nivou vrsnjaka iz ozbiljnih, profesionalnih sportskih sredina.

Mi umisljamo da imamo talente, a ukupno ne mozemo nabrojati desetak igraca koji su u rosteru klubova iz liga 5. :roll:
Imamo talente, ako se poredimo sa Estonijom, ako se poredimo sa drzavama koje bi nam trebale biti konkurencija, u ambicijama i rezultatima koje zelimo postici, onda smo taraba.

Imamo mi puno talenata to je sigurno ali kakve koristi kad oni ne mogu prebroditi pubertet,nisu mentalno jaki da se nose sa pritiskom i onim sto ti zivot donosi tj cega sve moras da se odreknes da bi uspio(mozda)

Na ovu temu bi se dalo razgovarati danima,mjesecima..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 jul 2018, 15:47

DrFilgud je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la: Ne mozes se ti opijati,pusiti nagrilu,gusiti se u duhanu navece a sutra fol ici tenirati i praviti se da si sportista..
U pravu si, a tu jos treba dodati da se ne mozes razvijati na oranicama, hraniti burekom i parizerom, da te ne mogu trenirati petorazredni, potplaceni strucnjaci, koji gledaju kako ce im neciji babo tutnuti 100 maraka i dzep. Ne mozes stasavati u ligi u kojoj su najbolji igraci polovnjaci iz Srbije i Hrvatske itd ... uz sve to ne mozes ocekivati da ces biti na nivou vrsnjaka iz ozbiljnih, profesionalnih sportskih sredina.

Mi umisljamo da imamo talente, a ukupno ne mozemo nabrojati desetak igraca koji su u rosteru klubova iz liga 5. :roll:
Imamo talente, ako se poredimo sa Estonijom, ako se poredimo sa drzavama koje bi nam trebale biti konkurencija, u ambicijama i rezultatima koje zelimo postici, onda smo taraba.
reprezentacije s kojima se mi poredimo su svedska,danska,ukrajina,turska, eventualno poljska ,austrija,srbija i nismo taraba
Zarathustra

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 jul 2018, 15:50

Ponos Torina je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la: Ne mozes se ti opijati,pusiti nagrilu,gusiti se u duhanu navece a sutra fol ici tenirati i praviti se da si sportista..
U pravu si, a tu jos treba dodati da se ne mozes razvijati na oranicama, hraniti burekom i parizerom, da te ne mogu trenirati petorazredni, potplaceni strucnjaci, koji gledaju kako ce im neciji babo tutnuti 100 maraka i dzep. Ne mozes stasavati u ligi u kojoj su najbolji igraci polovnjaci iz Srbije i Hrvatske itd ... uz sve to ne mozes ocekivati da ces biti na nivou vrsnjaka iz ozbiljnih, profesionalnih sportskih sredina.

Mi umisljamo da imamo talente, a ukupno ne mozemo nabrojati desetak igraca koji su u rosteru klubova iz liga 5. :roll:
Imamo talente, ako se poredimo sa Estonijom, ako se poredimo sa drzavama koje bi nam trebale biti konkurencija, u ambicijama i rezultatima koje zelimo postici, onda smo taraba.

Imamo mi puno talenata to je sigurno ali kakve koristi kad oni ne mogu prebroditi pubertet,nisu mentalno jaki da se nose sa pritiskom i onim sto ti zivot donosi tj cega sve moras da se odreknes da bi uspio(mozda)

Na ovu temu bi se dalo razgovarati danima,mjesecima..
Kad kazem -talenat- ne mislim na onaj prirodni, takvog imamo na pretek, mislim na igrace koji sa 19-20 imaju izgradjene fizicke i mentalne kvalitete da naprave ozbiljnu karijeru. Toga nemamo.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 jul 2018, 15:59

ordagic se izgleda vraca u zelju
Zarathustra

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 jul 2018, 15:59

Moggi je napisao/la: reprezentacije s kojima se mi poredimo su svedska,danska,ukrajina,turska, eventualno poljska ,austrija,srbija i nismo taraba
Pogledaj mladje kategorije tih reprezentacija, klubove u kojima igraju, minutazu koju imaju i vidjeces da su ispred nas.
Na koncu, sve te U21 reprezentacije su barem jednom izborile veliko takmicenje, mi nikada.
Nas problem je sto mi mislimo da je Gojak Maradona, a Menalo Messi, a tesko da ce igrati u Dinamu.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 19 jul 2018, 16:00

Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
:kafa:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 jul 2018, 16:04

Vrlo je teško, da ne kažem skoro nemoguće, da se neki 'svjetski' talenat pojavi u domaćoj ligi BiH, ako ne odeš van prije što napuniš 20 godina onda sigurno nećeš postati takav igrač. Prvo zbog infrastrukture i loših uslova (i još gori terena), pa i zbog neosposobljenih i neobrazovanih trenera koji ne znaju raditi sa mladim igračima, zapravo mislim da skoro nijedan trener omladinskih pogona u BiH nema UEFA Pro Licencu iako BiH ima više trenera sa UEFA licencima nego Belgija i Portugal. Pa zatim je sami nivou lige jako loš i takav talenat, ako ga neko ima, se neće baš pokazati u ovoj ligi 'hrvanja'.
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 19 jul 2018, 16:08, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 jul 2018, 16:07

Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
Šteta što se nije mogao izboriti za mjesto u Norveškoj, iako je ovdje bio jedan od najboljih igrača... nije ta Norveška liga uopšte nešto jaka.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 jul 2018, 16:12

Vucevich je napisao/la:
Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
Šteta što se nije mogao izboriti za mjesto u Norveškoj, iako je ovdje bio jedan od najboljih igrača... nije ta Norveška liga uopšte nešto jaka.
mislim da je zakasnio sa transferom vani, 25 godina je vec pravo kasno, za takve je bolje da se opredijele za ove nase klubove da se napadne kakva grupna faza napokon
Zarathustra

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 19 jul 2018, 16:15

Moggi je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
Šteta što se nije mogao izboriti za mjesto u Norveškoj, iako je ovdje bio jedan od najboljih igrača... nije ta Norveška liga uopšte nešto jaka.
mislim da je zakasnio sa transferom vani, 25 godina je vec pravo kasno, za takve je bolje da se opredijele za ove nase klubove da se napadne kakva grupna faza napokon
A jesi pametan danas Allaha mi
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 jul 2018, 16:16

Rokoko87 je napisao/la: A jesi pametan danas Allaha mi
trenutno sam fudbalski znalac mode: ON
Zarathustra

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 19 jul 2018, 16:16

Vucevich je napisao/la:
Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
Šteta što se nije mogao izboriti za mjesto u Norveškoj, iako je ovdje bio jedan od najboljih igrača... nije ta Norveška liga uopšte nešto jaka.
nije steta vec je zalosno da je tako..jedan od boljih ili izvikanijih igraca lige ode u grebenu norvesku i ne moze igrati..i sad on takav treba biti pojacanje zelji ili bilo kojem klubu iz vrha...u gosk bih ja njega sad aili u celik :D

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 jul 2018, 16:20

babino je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Moggi je napisao/la:ordagic se izgleda vraca u zelju
Šteta što se nije mogao izboriti za mjesto u Norveškoj, iako je ovdje bio jedan od najboljih igrača... nije ta Norveška liga uopšte nešto jaka.
nije steta vec je zalosno da je tako..jedan od boljih ili izvikanijih igraca lige ode u grebenu norvesku i ne moze igrati..i sad on takav treba biti pojacanje zelji ili bilo kojem klubu iz vrha...u gosk bih ja njega sad aili u celik :D
Tako i Šerbečić (koji mi dosta dobro izgledao ovdje kad je igrao za Radnik) sjedi na klupi slabog Rosenborga već 7 mjeseci, šteta bi bilo da njegov talent propadne.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 19 jul 2018, 16:21

Ordagić je Iniesta naše lige i nije se uspio nametnuti u Norveškoj :roll:

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ponos Torina » 19 jul 2018, 16:44

Radna etika je cudo..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.