Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_


Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 24 jun 2021, 19:28

OnakoBa je napisao/la:
24 jun 2021, 18:43
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
24 jun 2021, 10:24
Samo po shishama ide
I tekmama repke
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 12:42

Hoce li Omic zaigrati seniorski fudbal sledece sezone? I kakve su sanse da promijeni uskoro drzavljanstvo? Bio je na formu lik koji je govorio da poznaje porodicu.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 25 jun 2021, 13:12

Stoper Emin Hasic (18) standardan za juniore Leccea ove godine nakon prelaska iz Hackena zimus. Bio je pozvan na jedno od nezvanicni okupljanja sto je savez drzao prije par godina, ne znam jel se odazavao jer nas savez ne mari toliko za detalje.

Podsjeca malo na Anela, sto sa visinom/gradjom sto sa mirnocom u igri i dobroj pasing igri. Nebi bilo lose iskoristiti situaciju sto mladje selekcije Svedske vec odnedavno ne igraju meceve i pozvat ga u juniorsku repku. Bilo bi interesantno vidjeti ga u paru sa Tarikom Muharemovicem.

@igrajlopte 🐦

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 13:24

Dok se Gigovic ne odluci Šveđanima treba uvesti sanskcije. :mrgreen:

Imacemo najvise stopera per capita. :D

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 25 jun 2021, 13:43

h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 12:42
Hoce li Omic zaigrati seniorski fudbal sledece sezone? I kakve su sanse da promijeni uskoro drzavljanstvo? Bio je na formu lik koji je govorio da poznaje porodicu.
Imat ćeš još godinu juniorskog fudbala, moguće da odigra par mečeva za Juventus u23 u Seriji C.
Ove sezone je bio jednom na klupi.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 14:54

ASD je napisao/la:
25 jun 2021, 13:43
h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 12:42
Hoce li Omic zaigrati seniorski fudbal sledece sezone? I kakve su sanse da promijeni uskoro drzavljanstvo? Bio je na formu lik koji je govorio da poznaje porodicu.
Imat ćeš još godinu juniorskog fudbala, moguće da odigra par mečeva za Juventus u23 u Seriji C.
Ove sezone je bio jednom na klupi.
I nije mu to najpametniji potez. Hvala ti na odgovoru. :thumbup:
Npr. Agoume je njegovih godina, a vec se naigrao sa seniorima.

A gdje je i sta radi Alen Karahasanovic, talenat iz Ajaxa. :)
Hoce li se on poceti profesionalno baviti fudbalom?

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 25 jun 2021, 15:00

h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 14:54
ASD je napisao/la:
25 jun 2021, 13:43
h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 12:42
Hoce li Omic zaigrati seniorski fudbal sledece sezone? I kakve su sanse da promijeni uskoro drzavljanstvo? Bio je na formu lik koji je govorio da poznaje porodicu.
Imat ćeš još godinu juniorskog fudbala, moguće da odigra par mečeva za Juventus u23 u Seriji C.
Ove sezone je bio jednom na klupi.
I nije mu to najpametniji potez. Hvala ti na odgovoru. :thumbup:
Npr. Agoume je njegovih godina, a vec se naigrao sa seniorima.

A gdje je i sta radi Alen Karahasanovic, talenat iz Ajaxa. :)
Hoce li se on poceti profesionalno baviti fudbalom?
Bas sam danas pogledao i njegov profil kad sam guglao neke mladje nase igrace. Slobodan igrac postaje ovog ljeta jer mu ugovor sa Ajaxom istice.
@igrajlopte 🐦

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 25 jun 2021, 15:03

h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 14:54
ASD je napisao/la:
25 jun 2021, 13:43
h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 12:42
Hoce li Omic zaigrati seniorski fudbal sledece sezone? I kakve su sanse da promijeni uskoro drzavljanstvo? Bio je na formu lik koji je govorio da poznaje porodicu.
Imat ćeš još godinu juniorskog fudbala, moguće da odigra par mečeva za Juventus u23 u Seriji C.
Ove sezone je bio jednom na klupi.
I nije mu to najpametniji potez. Hvala ti na odgovoru. :thumbup:
Npr. Agoume je njegovih godina, a vec se naigrao sa seniorima.

A gdje je i sta radi Alen Karahasanovic, talenat iz Ajaxa. :)
Hoce li se on poceti profesionalno baviti fudbalom?
Agoume je bio puno bolji u juniorima. Mladi reprezentativac Francuske.
Ja se nadam da će se Omić ove sezone ustaliti u prvu postavu juniorske ekipe. Ove sezone jednu igra, drugu klupa. To bi bio napredak.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 16:01

ReX je napisao/la:
25 jun 2021, 15:00
Bas sam danas pogledao i njegov profil kad sam guglao neke mladje nase igrace. Slobodan igrac postaje ovog ljeta jer mu ugovor sa Ajaxom istice.
Valjda ce naci odgovarajuci klub za sebe. Sumnjam da ce produziti sa Ajaxom.

Dobar ovaj Hasic btw.
Bar po onome sto se vidi na snimku. Momak igra sa obje noge :shock: , ne znam koliko je to karakteristicno za stopere. Cesce je to slucaj sa napadacima. I to igra jako dobro.
Slicnom sa Anelom je i sto izgleda sjajno iznosi loptu.


ASD je napisao/la:
25 jun 2021, 15:03

Agoume je bio puno bolji u juniorima. Mladi reprezentativac Francuske.
Ja se nadam da će se Omić ove sezone ustaliti u prvu postavu juniorske ekipe. Ove sezone jednu igra, drugu klupa. To bi bio napredak.
Nisam znao da mu je takav status u klubu. Ma poredio sam ih cisto po godinama, mada ne trebamo se mozda ni previse zamarati sa njim da ne bude kao slucaj Jakupovic. Juventus juniori, talenat, na kraju Slovenija i Domzale.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 25 jun 2021, 16:12

h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 16:01
ReX je napisao/la:
25 jun 2021, 15:00
Bas sam danas pogledao i njegov profil kad sam guglao neke mladje nase igrace. Slobodan igrac postaje ovog ljeta jer mu ugovor sa Ajaxom istice.
Valjda ce naci odgovarajuci klub za sebe. Sumnjam da ce produziti sa Ajaxom.

Dobar ovaj Hasic btw.
Bar po onome sto se vidi na snimku. Momak igra sa obje noge :shock: , ne znam koliko je to karakteristicno za stopere. Cesce je to slucaj sa napadacima. I to igra jako dobro.
Slicnom sa Anelom je i sto izgleda sjajno iznosi loptu.
Ma ime momcina sve da postane solidan/veoma dobar stoper u buducnosti. Visinu, mozak, dobar pas.. malo sam iznenadjen da je skoro odigrao sve utakmice za Lecce od prelaska u februaru ove godine ali eto ocigledno je se odma uspio dokazati. U Hackenu su pricali puno dobro o njemu, bio ja na klupi par utakmica vec kao 16-17godisnjak ali nije debitovao za A-tim zbog konkurencije. Prosao par svedski omladinski selekcija.

Ja sam njegovo ime "provlacio" evo ima godina i vise dana s vremena na vrijeme, i potajno se nadao da bi mozda dobio poziv u U17 ili U19. Pogotovo imajuci u vidu da je bio na onom spisku za zimski kamp 2020 mescini tako da postoji sigurno neki kontakt izmedju igraca i saveza..

https://www.nfsbih.ba/vijesti/nogomet-m ... 3-godiste/
Na tom spisku je bio i brat Gigovica, to sam zaboravio. :)
@igrajlopte 🐦

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 18:37

ReX je napisao/la:
25 jun 2021, 16:12
h1a2s3o4 je napisao/la:
25 jun 2021, 16:01
ReX je napisao/la:
25 jun 2021, 15:00
Bas sam danas pogledao i njegov profil kad sam guglao neke mladje nase igrace. Slobodan igrac postaje ovog ljeta jer mu ugovor sa Ajaxom istice.
Valjda ce naci odgovarajuci klub za sebe. Sumnjam da ce produziti sa Ajaxom.

Dobar ovaj Hasic btw.
Bar po onome sto se vidi na snimku. Momak igra sa obje noge :shock: , ne znam koliko je to karakteristicno za stopere. Cesce je to slucaj sa napadacima. I to igra jako dobro.
Slicnom sa Anelom je i sto izgleda sjajno iznosi loptu.
Ma ime momcina sve da postane solidan/veoma dobar stoper u buducnosti. Visinu, mozak, dobar pas.. malo sam iznenadjen da je skoro odigrao sve utakmice za Lecce od prelaska u februaru ove godine ali eto ocigledno je se odma uspio dokazati. U Hackenu su pricali puno dobro o njemu, bio ja na klupi par utakmica vec kao 16-17godisnjak ali nije debitovao za A-tim zbog konkurencije. Prosao par svedski omladinski selekcija.

Ja sam njegovo ime "provlacio" evo ima godina i vise dana s vremena na vrijeme, i potajno se nadao da bi mozda dobio poziv u U17 ili U19. Pogotovo imajuci u vidu da je bio na onom spisku za zimski kamp 2020 mescini tako da postoji sigurno neki kontakt izmedju igraca i saveza..

https://www.nfsbih.ba/vijesti/nogomet-m ... 3-godiste/
Na tom spisku je bio i brat Gigovica, to sam zaboravio. :)
Pa nisi dobro lobirao. :D

Dobar je momak bez šale, ne bi me iznenadilo da dobije poziv za mlađe selekcije ako ima i naše državljanstvo. Naravno i da nastavi u Italiji igrati, ko zna mozda bude i promocija. :)
Potencijala ima.

Gigovica treba hitno zavrsavati. Za nasu repku on je the next big thing!
Talentovan, ozbiljne minute vec odavno na seniorskom nivou, u Rusiji poprilicno standardan, jos uz to takvog igraca u oba smjera odavno nismo imali. Ako smo ga i imali, mozda Sejo Salihovic ali Arminov potencijal je dosta veci.
Argument da je mlad i ne treba ga gurati u A repku ne pije vode, jer je poprilicno dokazan u seniorskom fudbalu. Mada i da hoces ne mozes ga smjetiti u nasu U21, jer je vec igrao za Sveđane.


EDIT:

Kad smo vec kod Gigovica jel prva asocijacija je Misimovic. Radi Miske, nemoj zabusavati. :D
Sjecam se da u periodu kada je "zavrsavao" Anela i Dennisa Miske spominjao i Amera Dedica iz Augsburga. Sta je sa njega?

Avatar
hurem
Postovi: 8622
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 25 jun 2021, 18:53

Mislim da nije niko spominjao Gigovica u kontekstu naše mlade reprezentacije, čak ni Miske...isključivo A-selekcija.
Miske je svoje uradio, sve je na Gigovicu.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 25 jun 2021, 19:08

Amer Dedić je već igrao za naše mlađe repke.
Prema transfermarktu je potpisao za Memmingen. Završili 16. u regionalligi Bayern.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 25 jun 2021, 19:11

hurem je napisao/la:
25 jun 2021, 18:53
Mislim da nije niko spominjao Gigovica u kontekstu naše mlade reprezentacije, čak ni Miske...isključivo A-selekcija.
Miske je svoje uradio, sve je na Gigovicu.
Jeste, izgleda da je ponuda tu a on nešto dugo "razmišlja"...

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 19:40

ASD je napisao/la:
25 jun 2021, 19:08
Amer Dedić je već igrao za naše mlađe repke.
Prema transfermarktu je potpisao za Memmingen. Završili 16. u regionalligi Bayern.
Ma jeste, ali karijera mu bas ne ide uzlaznom putanjom.
Kad smo ga vec spomenuli, danas izgleda mu updatovan profil na transfermarktu. Potpisao za FC Memmingen.

Vucevich je napisao/la:
25 jun 2021, 19:11
hurem je napisao/la:
25 jun 2021, 18:53
Mislim da nije niko spominjao Gigovica u kontekstu naše mlade reprezentacije, čak ni Miske...isključivo A-selekcija.
Miske je svoje uradio, sve je na Gigovicu.
Jeste, izgleda da je ponuda tu a on nešto dugo "razmišlja"...

Ma spominjalo se U21 u kontekstu sa njim, ali nije to vise ni bitno.
Bitno je sto on "razmislja", a znamo iz iskustava od ranije to nije dobar znak.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 25 jun 2021, 19:44

Gigović je igrač za prvih 11 bh reprezentacije i to mu treba obećat.Vjerujem da bi brže donio pozitivnu odluku.
Nadam se da više nećemo slušat gluposti, kako je ta pozicija pokrivena sa Cimirotom, Hadžiahmetovićem ili tamo nekim Danilovićem :roll: .
On već sad igra na višem nivou od svih naših cent/def veznih.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 25 jun 2021, 19:47

Ma razmisljao je i Anel :D I mnogi prije njih..

Ja iskreno bi bio veoma iznenadjen da Gigovic odbije BIH i igra za Svedsku. Sad kad na stolu ima "ponudu" za igranje pod nasom zastavom. Ne mogu reci da poznajem familiju Gigovic licno ali znam za njih i kroz razgovore, radi se o tipicnoj nasoj familji gdje BiH prva itd.

Sto se tice Svedske on je u U21 i tu nema napretka barem do kraja ovog ciklusa (koji tek je poceo). On je "podaleko" od A-repke iako bi komotno mogao biti tu, na spisku. Nesto poput Dennisa iskreno. I njega su drzali u U21 jer selektor Janne Andersson ne voli da mjenja ekipu nikako ni da zove nove/premlade igrace. E onda kad je bilo pet do 12 sjetise se njega i Anela.

No vidjetcemo, ima i Seferiqi ljiljane pa odabrao sta je odabrao.. :kafa:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 25 jun 2021, 21:48

Veliki plus je sto Anel i Denis redovno igraju, a i Adi Nalic je dobio sansu, sigurno da bi to mogla biti jedna od stvari koja ce donijeti prevagu u njegovoj situaciji. Nedavno sam bio na nekom sijelu gdje je bilo i dosta nasih iz Skandinavije, Malmea itd, dosta dobro Gigovici jos "kriju" kako bi mogla odluka ispasti, kod Anela i Denisa se vec moglo naslutiti duze vremena prije, pogotovo u uzem krugu. Ja mislim da cemo ga pridobiti, ali moglo bi jos potrajati, ne vjerujem da cemo ove godine docekati odluku.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2021, 22:44

Dok oni "kriju" i mudruju momčina može do eventualne odluke skupiti 10-ak nastupa.

Ako uzmemo u obzir da je SP naredne godine jasno je onda sta se čeka. Da se vidi ko ce se plasirati i onda stize odluka. Loš plan po meni.
Jer ako bude cekao tik pred prventsvo da odluci i ako ga uzme ta reprezentacija sumnjam da ce imati status prvotimca tada. Oni koji su iznijeli kvalifikacije ce igrati, svejedno koju reprezentaciju izabere.

On kod nas odmah moze imati status prvotimca, mlada je ekipa generalno sto znaci da nece biti puno senatora da im trune, pravi se ekipa igraca koji ce nositi reprezentaciju narednih 10-ak godina i ima sansu da bude jedan od glavnih protagonista.

Mozda ici sa take it or leave it ponudom do septembra? I mi moramo znaci sto se kaze na cemu smo. :D
Zadnja izmjena: h1a2s3o4, dana/u 25 jun 2021, 22:46, ukupno mijenjano 2 puta.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, TMovac i 31 gost.