Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 18 feb 2018, 12:08

edinjo-bih je napisao/la:i ja sam mislio da ce cajic postati ozbiljan igrac
bitno je da si vjerovao u prevljaka kad smo svi odustali hehe

nedavno te zezam za njega, kako neko ko je zabio jedan gol u zadnjih nekoliko mjeseci, ne moze biti ozbiljna opcija za repku...kad smajo zabi 4 komada u 2 tekme...
fino, samo naprijed da ide i od ljeta pocne zabijati za salzburg, i definitivno se nametne za drugu ili trecu opciju u repki.
konkurencija: bajic, hodzic, kodro, djuric...trenutno nije ni za puno losije repke od nase....i dok je dzeko neprikosnoven, ostali bi trebali biti tu po trenutnoj formi.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 18 feb 2018, 12:27

VanBasten je napisao/la:
babino je napisao/la:hajd scuk, to je zavrsena prica ali ja sam se prilicno negativno iznenadio razvojem dogadjaja kod aldina cajica...imao je dosta dobrih tekmi u ceskoj, isao i na neke probe u njemacku a zavrsi u drugoj turskoj ligi..
vidim ovaj klub mu je u vrhu, ako bi kako usli u prvu ligu, mozda i ne bi bilo kasno.....uh...evo vidim da vec ima 25 kuka, tesko:-)
Takodjer. Rano je on, jele, debitirao za Teplice, s nekih 17 godina. Pa one jedne sezone, nije imao vise od 19 je bio standardni prvotimac, dobro partije pruzao. Ja sam bio uvjeren, ko i ti, da ce od njega biti u najmanju ruku pristojan evropski fudbaler: kontam sace on u Spartu ili Plzen pa u Njemacku, ili slicno. Bas bi me interesovalo gdje zapelo u po frke kod njega... imao dobar sut iz vana, sjecam se za mladu je zabio jednu golcinu ono strasnu..
Najveci talenat u Ceskoj je bio Anes Haurdic, veci i od Cajica.
Nazalost spopala ga je neka nefudbalska bolest, jedva se izvukao, ali nikada nije realizovao talenat.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la VanBasten » 18 feb 2018, 12:30

A jbg... ne moze se nikom ono uzimati za zlo, ili kritikovati jer je fulio sa prognozom sa nekim mladim igracem. Mnogo je ipak tu varijabli, veliki broj njih van kontrole i samog igraca kamoli nas ovdje forumskih analitacara i prognozera. Sad recimo kad bi iskpao one liste najvecih potencijala za posljednjih pet godina , zaboravih koja publikacija je upitanju - uglavnom raspolazu s vise informacija od nas ovdje, srcniji ljudi prate, rade, analiziraju i rankiraju na toj listi od nas ovdje - i uporedio sa njihovim danasnjim statusom, koliko je od njih ispunilo prognoze nasao bi ne bas statisticki povoljan broj onih koji su ispunili prognoze.

On se meni bas svidjao kao fudbaler, kako je igrao... ne znam, mozda sam i malo subjektivan ali mi je ono teze palo sto nije postao ono sto je mogao, ili bar blizu. Mozda vise nego sto bi trebalo s obzirom da nije ni prvi a nece biti ni posljednji.
Zadnja izmjena: VanBasten, dana/u 18 feb 2018, 12:36, ukupno mijenjano 1 put.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la VanBasten » 18 feb 2018, 12:35

DrFilgud je napisao/la:
VanBasten je napisao/la:
babino je napisao/la:hajd scuk, to je zavrsena prica ali ja sam se prilicno negativno iznenadio razvojem dogadjaja kod aldina cajica...imao je dosta dobrih tekmi u ceskoj, isao i na neke probe u njemacku a zavrsi u drugoj turskoj ligi..
vidim ovaj klub mu je u vrhu, ako bi kako usli u prvu ligu, mozda i ne bi bilo kasno.....uh...evo vidim da vec ima 25 kuka, tesko:-)
Takodjer. Rano je on, jele, debitirao za Teplice, s nekih 17 godina. Pa one jedne sezone, nije imao vise od 19 je bio standardni prvotimac, dobro partije pruzao. Ja sam bio uvjeren, ko i ti, da ce od njega biti u najmanju ruku pristojan evropski fudbaler: kontam sace on u Spartu ili Plzen pa u Njemacku, ili slicno. Bas bi me interesovalo gdje zapelo u po frke kod njega... imao dobar sut iz vana, sjecam se za mladu je zabio jednu golcinu ono strasnu..
Najveci talenat u Ceskoj je bio Anes Haurdic, veci i od Cajica.
Nazalost spopala ga je neka nefudbalska bolest, jedva se izvukao, ali nikada nije realizovao talenat.
Ne znam.. Meni je Cajic uvijek bio blizi srcu. A HAurdica sam imao priliku gledati i u mom Sarajevu, ha.. sjecam se da sam mislio super, mogao bi ovdje mozda oziviti karijeru jer je jos uvijek bio dovoljno mlad. a, eto, bi sta bi.

Nisam znao za tu bolest. Sjecam se da je imao jednu ozbiljnu povredu dok je bio u Ceskoj, ligamenti, ili nesto slicno. mensecin. Ili sam mozda pomjesao. Dok je bio u Ceskoj, ili poslije kad je dosao kod nas. O kakvoj situaciji se radilo?
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 18 feb 2018, 12:39

Naravno da je generalno mali broj onih koji uspijevaju u fudbalu.
Koliko malih Njemaca igra za mlade katregorije klubova, a koliko ce ih napraviti karijeru? Promili.
Mi , pored svega , imamo prilicno veliki broj realizovanih talenata iz dijaspore.
Mislim da stotine mladih Srba i Hrvata igra u njemackim, austrijskim, svicarskim...juniorskim klupskim pogonima, a vrlo malo ih dodje do profesionalnog nivoa.
Nas kljucni problem je sto nemamo domaci pogon, koji ce nas namirivati igracima za reprezentaciju.
Da su nam uslovi kao u Sloveniji, ne bi znali sta cemo s kvalitetom.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 18 feb 2018, 12:44

VanBasten je napisao/la: Ne znam.. Meni je Cajic uvijek bio blizi srcu. A HAurdica sam imao priliku gledati i u mom Sarajevu, ha.. sjecam se da sam mislio super, mogao bi ovdje mozda oziviti karijeru jer je jos uvijek bio dovoljno mlad. a, eto, bi sta bi.

Nisam znao za tu bolest. Sjecam se da je imao jednu ozbiljnu povredu dok je bio u Ceskoj, ligamenti, ili nesto slicno. mensecin. Ili sam mozda pomjesao. Dok je bio u Ceskoj, ili poslije kad je dosao kod nas. O kakvoj situaciji se radilo?
Sjecam se da se zalio kako je imao neku bolest, nisam siguran da li je neka stomacna infekcija ili tako nesto, i da je lezao mjesecima u bolnici.
Zalio se da je sve to proslo ispod radara medija, a da je jedva izvukao zivu glavu, to se nekako uvezalo brzo nakon neke teze povrede ligamenata...
Poslije, kada je dosao u Sarajevo, vec je bilo gotovo s velikim ambicijama.
Tako je nesto bilo, koliko se sjecam.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la VanBasten » 18 feb 2018, 12:50

Eto vidis brate... slijed dogadjaja koji niko nije mogao predvidjeti... jbg, ima taj sportski svijet i tu nazovimo je mracniju stranu... sad si tu, vec se viziuliziras kako igras neko finale evropskog takmicenja, neke velike tekme, novinari, treneri, prijatelji, svi te salijecu, ti si taj novi Messi, ovaj, onaj... i onda se desi tako nesto, i sutra si vec zaboravljen, futnota na nekoj temi lokalnog portala, niko i nista.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 18 feb 2018, 13:42

Sto nema Duljevica vec nekoliko utakmica. Znam da je imao 1 utakmicu suspenzije zbog kartona, a nakon te vec 2 utakmice ni na klupi...
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la kobe24 » 18 feb 2018, 13:43

forgempp je napisao/la:Sto nema Duljevica vec nekoliko utakmica. Znam da je imao 1 utakmicu suspenzije zbog kartona, a nakon te vec 2 utakmice ni na klupi...
Dobio je tri utakmice suspenzije, a ne jednu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 18 feb 2018, 13:50

riki ponovo prvi na klupi, dobro je:-)

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la VanBasten » 18 feb 2018, 13:51

kobe24 je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Sto nema Duljevica vec nekoliko utakmica. Znam da je imao 1 utakmicu suspenzije zbog kartona, a nakon te vec 2 utakmice ni na klupi...
Dobio je tri utakmice suspenzije, a ne jednu.
Jos je u fazi adaptacije u vom slucaju da stadioni u njemackoj imaju infrastrukuru za 30 kamera i pokrivaju svaki dio terena u HD kvalitetu, te otkrovpoljenje da 'citanje sa usana' zaista postoji mimo filmova. Neka, polahko, nece vise :mrgreen:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 18 feb 2018, 13:57

Pa prosle su onda 3 utakmice suspenzije, ima pravo danas igrati, svejedno ga nema
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 18 feb 2018, 13:58

forgempp je napisao/la:Pa prosle su onda 3 utakmice suspenzije, ima pravo danas igrati, svejedno ga nema
ma nisu prosle..

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 18 feb 2018, 14:05

tri musketira ponovo na klupi dinama...a neki bi barem dvojicu u prvih 11 repke:-)

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 18 feb 2018, 14:12

Upravu si.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 18 feb 2018, 14:19

babino je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:i ja sam mislio da ce cajic postati ozbiljan igrac
bitno je da si vjerovao u prevljaka kad smo svi odustali hehe

nedavno te zezam za njega, kako neko ko je zabio jedan gol u zadnjih nekoliko mjeseci, ne moze biti ozbiljna opcija za repku...kad smajo zabi 4 komada u 2 tekme...
fino, samo naprijed da ide i od ljeta pocne zabijati za salzburg, i definitivno se nametne za drugu ili trecu opciju u repki.
konkurencija: bajic, hodzic, kodro, djuric...trenutno nije ni za puno losije repke od nase....i dok je dzeko neprikosnoven, ostali bi trebali biti tu po trenutnoj formi.
brate neslusam svakakve price, nego pogledam koju akciju/koji potez igraca i sam vidim da li zna ili ne. steta i za malog haurdica, bio je talenat.
ako Bog da da svi oni uspiju u zivotu!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 18 feb 2018, 14:21

babino je napisao/la:tri musketira ponovo na klupi dinama...a neki bi barem dvojicu u prvih 11 repke:-)
:hmmmmm:

Ocekivao sam danas mozda da makar jedan od njih pocinje ali izgleda nista od toga. Realno ocekivano za Hodzica ali za Gojaka i Hajrovica sam ocekivao vise.

Na drugoj strani i Kozulj/Sehic na klupi :roll:
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 18 feb 2018, 14:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 18 feb 2018, 14:28

Djumic odigrao 30 minuta u pobjedi Utrechta 4-1 nad Rodom. Konačno.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 18 feb 2018, 14:47

Burnic ni na klupi.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la kobe24 » 18 feb 2018, 14:55

Vucevich je napisao/la:
babino je napisao/la:tri musketira ponovo na klupi dinama...a neki bi barem dvojicu u prvih 11 repke:-)
:hmmmmm:

Ocekivao sam danas mozda da makar jedan od njih pocinje ali izgleda nista od toga. Realno ocekivano za Hodzica ali za Gojaka i Hajrovica sam ocekivao vise.

Na drugoj strani i Kozulj/Sehic na klupi :roll:
Sehic vise nije u Hajduku. Otisao je na posudbu u Sloveniju - Rudar Velenje. Bas je prije 4-5 dana dao dva gola u pripremnoj utakmici svog novog kluba.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: nebeskasila i 37 gostiju.