Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 31 maj 2020, 20:12

DrFilgud je napisao/la:
31 maj 2020, 20:00
"Struka je odobrila je da se krene u akciju..."
Znači do sada nije ništa ozbiljno urađeno. Ne bi me čudilo da je ovo opet bacanje prašine u oči, da se kupi vrijeme i podiđe navijačima.
Očekujem da su već spremni članci u kojima će se obrušiti na spomenute, kako odbijaju da se jave na telefon, kako nisu patriote i kako se definitivno moramo okrenuti domaćim snagama, bla bla.
Sve smo to prošli. Na kraju ćemo dobiti neki srpskohrvatski otpad, kao rezultat ove akcije.

Ti baš voliš da predviđaš budućnost. :D

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 31 maj 2020, 20:19

Koga su zmije ujedale i guštera se boji.
Neka me demantuju, rado ću im se izviniti. Do sada su isključivo lagali i obmanjvali, zašto bi sada bilo drugačije?

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 31 maj 2020, 20:23

Drago mi je da se pokrenulo, nadam se da će uspjeti.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la gruezi » 31 maj 2020, 20:42

Ovaj vukitic je smjesan igrac... Bicakcic dzumic memisevic hadzikadunic atslanagic dilaver kovacevic ahmedhodzic svi su redom bolji od njega... Tako da?mi je fakat glupost uopste njega dovoditi u kontekst s repkom... I ofirni su ovi placenicki clanci ...

Bufucnost repke ce zavisiti od toga koji ce od dijasporaca igrati za nas tj burnic imeragic hadzikadunic i kako ce se razvijati ovi koje vec imamo tipa gazibegovic dedic catic demirovic itd

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Jusko00 » 31 maj 2020, 20:43

Ovo oko ove trojice samo Juka Becirovic moze zavrsiti :mrgreen: covjek ce doci u kucu igracima i dok ih ne ubijedi da igraju za BiH ne odustaje :tokralju:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 31 maj 2020, 20:45

Svi će oni tražiti zagarantovano mjesto u užoj konkurenciji A reprezentacije da bi promjenili dres, treba odvagati ko te garancije i zaslužuje a kome treba poručiti: "Idi ti momak pa od Njemačke traži mjesto"

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 31 maj 2020, 20:48

Svima obećati kapitensku traku, јebi ih.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 31 maj 2020, 20:59

gruezi je napisao/la:
31 maj 2020, 20:42
Ovaj vukitic je smjesan igrac... Bicakcic dzumic memisevic hadzikadunic atslanagic dilaver kovacevic ahmedhodzic svi su redom bolji od njega... Tako da?mi je fakat glupost uopste njega dovoditi u kontekst s repkom... I ofirni su ovi placenicki clanci ...

Bufucnost repke ce zavisiti od toga koji ce od dijasporaca igrati za nas tj burnic imeragic hadzikadunic i kako ce se razvijati ovi koje vec imamo tipa gazibegovic dedic catic demirovic itd
Ma to i ja mislim. Pričaće se o Omeragiću i Hadžikaduniću, a dobićemo nekog Vukotića i isti plaćenici će pisat kako savez radi sjajan posao.
Pitanje je da li će se uopšte nešto pokušati sa ovim koji su kvalitetni.
Ja našem menadžerskom savezu i menadžerskim medijima ništa ne vjerujem. Ako ima šanse da naprave neku prevaru, sigurno će je napraviti.
Bajević se sigurno neće baviti ovim stvarima

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 31 maj 2020, 21:03

Također treba upratiti Kenana Hadžiavdića, Hertha i Njemačka u17. Statistike kao i kod Demirovića, krilni igrač!

Za ovog Kojića nisam siguran da nije kakav Albino.

Hadžikadunić i Omeragić će sigurno biti nivo iznad Bičakčića i Šunjića :kafa:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 31 maj 2020, 23:17

Toliko se riječi potrošilo na Dilavera, Arslanagića, Bećira, Hadžikundića...a na kraju opet igraju i igrat će Zukanović, Šunjić i ponekad Bičakčić.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Derdiyok » 01 jun 2020, 01:11

FUDBALSKI SAVEZ BIH KREĆE PO TROJICU DRAGULJA IZ ŠVEDSKE I ŠVICARSKE

Duško Bajević, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, protekle sedmice održao je sastanak sa svojim pomoćnicima, prenosi '****'

Kako se život počeo vraćati u normalu nakon svih problema uzrokovanih pandemijom koronavirusa, tako i u bh. kući fudbala već razmišljaju o narednim potezima.

Selektor Zmajeva i njegovi pomoćnici Rusmir Cviko, Slaven Musa, Adnan Čustović i Eldin Jelešković, razradili su buduće akcije kada je u pitanju praćenje forme reprezentativaca koji bi trebali zaigrati u baražu za Evropsko prvenstvo protiv Sjeverne Irske i nadamo se u finalu protiv boljeg iz duela Slovačka - Republika Irska.

Uz to, Bajević i njegovi asistenti razgovarali su i o zalogu za budućnost. Konkretno, struka je odobrila da se krene "u akciju" i u državni tim naše zemlje pokušaju dovesti trojica fudbalera koji nastupaju za druge reprezentacije.

Riječ je o Dennisu Hadžikadunića i Anelu Ahmedhodžiću, koji nastupaju za mladu reprezentaciju Švedske, te Bećiru Omeragiću, mladom reprezentativcu Švicarske. Za razgovore sa njima zadužen je Zvjezdan Misimović, v.d. tehničkog direktora Zmajeva. Sva trojica su defenzivci i predstavljali bi zalog za budućnost.

Anel Ahmedhodžić je rođen 26. marta 1999. godine. Visok je 192 cm, igra na poziciji stopera. Nosi dres Malmea, prošao je sve omladinske selekcije Švedske, a ima i jedan nastup za A reprezentaciju ove zemlje (9. januara 2020. godine u prijateljskom meču protiv Moldavije odigrao 90 minuta).

Dennis Hadžikadunić je rođen 9. jula 1998. godine. Visok je 191 cm, igra na poziciji stopera, a prošao je sve omladinske selekcije Švedske. U ljeto 2018. godine potpisao je petogodišnji ugovor za ruski Rostov. Ove sezone odigrao je 13 utakmica za četvrtoplasirani tim ruske elite.

Bećir Omeragić je praktično još junior. Rođen je 20. januara 2002. godine. Visok je 187 cm, a kao i ranije pomenuti dvojac igra na poziciji stopera, s tim da po potrebi može igrati i desnog beka.

Nosi dres Züricha, bio je na meti slavnog italijanskog Milana, a prošao je i sve omladinske selekcije Švicarske. Misimović je u janauru već kontaktirao ovog defanzivca, a u narednom periodu očekuje se i nova "runda" razgovora.

Osim njih trojice u FSBiH prate i ostale mlade igrače koji nastupaju širom Evrope, jer je podmlađivanje reprezentacije
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 01 jun 2020, 01:52

Ovo treba srediti do baraza. A vremena se ima do tad. Hadzikadunic i Omeragic su vec sad za A repku. Ali vjerovacu ovo tek kad vidim taj dvojac u repki. Uz to da Dedic jos napreduje i imacemo solidnu zadnju liniju za buducnost.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

SanaBosna
Postovi: 762
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SanaBosna » 01 jun 2020, 04:10

Derdiyok je napisao/la:
01 jun 2020, 01:11
FUDBALSKI SAVEZ BIH KREĆE PO TROJICU DRAGULJA IZ ŠVEDSKE I ŠVICARSKE

Duško Bajević, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, protekle sedmice održao je sastanak sa svojim pomoćnicima, prenosi '****'

Kako se život počeo vraćati u normalu nakon svih problema uzrokovanih pandemijom koronavirusa, tako i u bh. kući fudbala već razmišljaju o narednim potezima.

Selektor Zmajeva i njegovi pomoćnici Rusmir Cviko, Slaven Musa, Adnan Čustović i Eldin Jelešković, razradili su buduće akcije kada je u pitanju praćenje forme reprezentativaca koji bi trebali zaigrati u baražu za Evropsko prvenstvo protiv Sjeverne Irske i nadamo se u finalu protiv boljeg iz duela Slovačka - Republika Irska.

Uz to, Bajević i njegovi asistenti razgovarali su i o zalogu za budućnost. Konkretno, struka je odobrila da se krene "u akciju" i u državni tim naše zemlje pokušaju dovesti trojica fudbalera koji nastupaju za druge reprezentacije.

Riječ je o Dennisu Hadžikadunića i Anelu Ahmedhodžiću, koji nastupaju za mladu reprezentaciju Švedske, te Bećiru Omeragiću, mladom reprezentativcu Švicarske. Za razgovore sa njima zadužen je Zvjezdan Misimović, v.d. tehničkog direktora Zmajeva. Sva trojica su defenzivci i predstavljali bi zalog za budućnost.

Anel Ahmedhodžić je rođen 26. marta 1999. godine. Visok je 192 cm, igra na poziciji stopera. Nosi dres Malmea, prošao je sve omladinske selekcije Švedske, a ima i jedan nastup za A reprezentaciju ove zemlje (9. januara 2020. godine u prijateljskom meču protiv Moldavije odigrao 90 minuta).

Dennis Hadžikadunić je rođen 9. jula 1998. godine. Visok je 191 cm, igra na poziciji stopera, a prošao je sve omladinske selekcije Švedske. U ljeto 2018. godine potpisao je petogodišnji ugovor za ruski Rostov. Ove sezone odigrao je 13 utakmica za četvrtoplasirani tim ruske elite.

Bećir Omeragić je praktično još junior. Rođen je 20. januara 2002. godine. Visok je 187 cm, a kao i ranije pomenuti dvojac igra na poziciji stopera, s tim da po potrebi može igrati i desnog beka.

Nosi dres Züricha, bio je na meti slavnog italijanskog Milana, a prošao je i sve omladinske selekcije Švicarske. Misimović je u janauru već kontaktirao ovog defanzivca, a u narednom periodu očekuje se i nova "runda" razgovora.

Osim njih trojice u FSBiH prate i ostale mlade igrače koji nastupaju širom Evrope, jer je podmlađivanje reprezentacije
Ovo kao da strucni stab i selektor prate forume i traze nove igrace, niko nije znao za tu trojicu dok nismo mi ukupno okrenuli paznju prema ti igraca na ovaj forum.

Dedic je solidan igrac i ja sam siguran da ce nam biti glavni desni bek za naredni 15 godina, ja bi ga pozvao da igra za U21 za godinu dvije dok se razvije momak i dobije vise iskustva, evo statistike do sad koliko nastupa je imao za mlade selekcije i za Liefering.



slika

slika

slika

Sto se tice Vukotica davno sam ga spominjao i mislim da bi trebali pozvati kao rezervni igrac jer mlad je i ima solidnu sezonu iza njega.
slika

slika

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la gruezi » 01 jun 2020, 05:30

Ja sam siguran da ce dedic ili beganovic uspjeti napravit pristojnu karijeru...jedan od njih plus oneragic i to je to za slhedecih 15 godina...nadam se da ce gazibegovic nastaviti igrati lijevog beka vise nego desnog jer nam je linevo potrebniji...ova korona nije mogla doci u boljem trenutku za njega oporavio se bio poceo igrati i sad dodatna 3 mjeseca pauze taman da psihicki ojaca jer jbg 9 mjeseci out nije malo....

Za sad omeragic hadzikadunic i burnic su 100 posto materijal za a repku tj odmah trebaju biti pozvani...naravno uz demirovica.... Caticu isrice ugovor nadam se da ce u neki slabiji klub u holandiji ili svicarskoj gdje ce moci igrati stalno...

Hajradinovic mora biti pozvan trenutno je najbolje sto imamo na krilu...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 01 jun 2020, 08:36

Samo da se opet ne počne forsirati da ove treba zvati u U21 i slične gluposti. Od toga nema ništa u startu.

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vrebac » 01 jun 2020, 09:08

Od kud je ovaj Dedić rodom? Posto ih u Bosni ima svuda.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 01 jun 2020, 09:09

DrFilgud je napisao/la:
01 jun 2020, 08:36
Samo da se opet ne počne forsirati da ove treba zvati u U21 i slične gluposti. Od toga nema ništa u startu.
Svedski dvojac nema pravo igrati za u-21.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 01 jun 2020, 12:45

Vrebac je napisao/la:
01 jun 2020, 09:08
Od kud je ovaj Dedić rodom? Posto ih u Bosni ima svuda.
Negdje sam citao da je iz Gracanice, ta okolina.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jun 2020, 12:48

Ima još jedan Dedić što ga je Misimović spominjao. Amer Dedić u 19 Augsburg. Štoper.

Imat ćemo štopera na izvoz. Sljedeća smo Grčka..
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DeeWa » 01 jun 2020, 18:03

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
01 jun 2020, 12:48
Ima još jedan Dedić što ga je Misimović spominjao. Amer Dedić u 19 Augsburg. Štoper.

Imat ćemo štopera na izvoz. Sljedeća smo Grčka..
Trebaju prvo pristati igrati da bi ih imali. Daj boze i da pola od njih pristane, a ti vec ocekujes da ce svi.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3 i 49 gostiju.