Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 15 avg 2019, 14:32

Ovaj Zurich jeste bas grohno, niju ni blizu nekog ozbiljnog kluba, a vidim jos gori od njih su Grasshopers.. Sta ti je vrijeme, nekada "velikani", danas nigdje.

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 14:42

Obicno mogu napravit fin transfer u cvajtu iz ekipa sa dna Svicarske lige. Ma da su poceli i da prelaze u trecu Bundesligu (naprimjer brat od onog Rodrigueza sto igra za Milan, bio je igrao za FC St. Gallen i sad u Uerdingen, 3. Bundesliga). Generalno liga je losa kao nikad do sad. Najveci problem je sto fudbal u Cirihu (a i vecini drzave) nije profitabilan, jer je Hokej sport broj 1. Kad igra Cirih jedva privuce 3000.

Grasshopers je propao jer nece vise niko da pokrije minus od oko 5-6 miliona godisnje koji su pravili - pa sad evo uglavnom igraju igraci iz te njihove Akademije. Bazel ispada od tamo neke seoske ekipe tipa Linz, jer se i tu promijenila struktura kluba, okrecu se domacim igracima i nece se dovodit vise stranci bez razloga. Glavni igraci nisu vise neki Argentinci ili Afrikanci vec eto ono sto se pokazalo kao solidno u drugoj ligi Svicarske ili u prvoj sa dna tablice.

Uglavnom, ne bih zvao nikog iz te lige bar za sada. Igrac koji je u inostranstvu nije odmah bolji od nekog "naseg".

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 15 avg 2019, 14:42

Amarinho WroteColonZurich ti dodje ovako kao Mladost Doboj-Kakanj. U pet deka. Pa pola nase lige bi ih razvalili.

Nema razlog da se nekog iz te lige zove i stavlja u zvijezde. Ako predje nekad, bujrum.

:rol:

Jos manje razloga ima da se neko zove iz bosanske premijerke.

Razlika je sto je Omeragic 2002 godiste i ima mnogo prostora za napredak. Ne bi odmah bio u pocetnoj postavi A reprezentacije, ali da bude U21 recimo bi bilo odlicno.
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 14:47

Vucevich WroteColon
Amarinho WroteColonZurich ti dodje ovako kao Mladost Doboj-Kakanj. U pet deka. Pa pola nase lige bi ih razvalili.

Nema razlog da se nekog iz te lige zove i stavlja u zvijezde. Ako predje nekad, bujrum.

Razlika je sto je Omeragic 2002 godiste i ima mnogo prostora za napredak. Ne bi odmah bio u pocetnoj postavi A reprezentacije, ali da bude U21 recimo bi bilo odlicno.

Dobro, malo sam pretjerao... :D Nasi bi izginuli poslje 15min igre. Fizicka spremnost i kondicija 0 bodova :D

Ali prvih 15min bila bi sasvim otvorena utakmica!

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 14:50

Amarinho WroteColon
Vucevich WroteColon

Dobro, malo sam pretjerao... :D Nasi bi izginuli poslje 15min igre. Fizicka spremnost i kondicija 0 bodova :D

Ali prvih 15min bila bi sasvim otvorena utakmica!

Steta sto utakmice traju 90 minuta.
Ja i moja raja bi sigurno odigrali kvalitetne 2-3 minute.

Omeragica treba zvati sada. Decko je 2002. godiste, kada napravi transfer u neki bolji klub bice kasno. Nisu Svicarci levati.
Sto se Zuricha tice, i ovko grohno pravi transfere u Njemacku, Spaniju...
"Kod nas nije bilo tako, kod nas je bilo ozbiljno", odgovorio je Handanović.

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 15:07

DrFilgud WroteColonSteta sto utakmice traju 90 minuta.

Omeragica treba zvati sada. Decko je 2002. godiste, kada napravi transfer u neki bolji klub bice kasno. Nisu Svicarci levati.

Fazon je sto mu pada cijena na trzistu za bar 50% u ocima Ciriha ako igra npr. za BH U21 a ne za njihovu U21. Niti bi se on odazvao u ovom trenutku, niti ga treba zvat. A da ne pricam koji se pritisak vrsi na igrace. To su za razliku od Schalkea, Hamburga itd seoske ekipe.

A znam da njihova U21 nije nista bolja od nase. Meni se cini cak smo ih dobili kod kuce ove prosle kvale.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 15:32

Amarinho WroteColon
DrFilgud WroteColonSteta sto utakmice traju 90 minuta.

Fazon je sto mu pada cijena na trzistu za bar 50% u ocima Ciriha ako igra npr. za BH U21 a ne za njihovu U21. Niti bi se on odazvao u ovom trenutku, niti ga treba zvat. A da ne pricam koji se pritisak vrsi na igrace. To su za razliku od Schalkea, Hamburga itd seoske ekipe.

A znam da njihova U21 nije nista bolja od nase. Meni se cini cak smo ih dobili kod kuce ove prosle kvale.

Igrac 2002. godiste, koji redovno igra na seniorsdkom nivou je rijetkost. To je sigurno vanserijski talenat. Pogotovo jer igra u svicarskoj ligi, koja je respektabilna iako je ti pokusavas predstaviti kao ligu Andore.
Za njega se treba sada postarati i pooslati mu poziv za seniore. To ce mu i podici cijenu, a pretpostavljam da ni Zurich ne bi pravio probleme.

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 15:36

DrFilgud WroteColonIgrac 2002. godiste, koji redovno igra na seniorsdkom nivou je rijetkost. To je sigurno vanserijski talenat. Pogotovo jer igra u svicarskoj ligi, koja je respektabilna iako je ti pokusavas predstaviti kao ligu Andore.

Pa znam kakva je liga kad mi igraju maltene ispred vrata.

Al dobro haj. Ti valjda bolje znas.

Btw. U biti nije pitanje kakva je liga, vec smisao toga da se poziva sad taj momak. Igranje za BH je odluka koja je za te porodice davno pala, neki teoretski poziv u neku nasu U21 reprezentaciju vise ce mu skodit nego olaksat put ka transferu, profesionalcu itd.

A sto je najajjjjjjludje... kazes da igra redovno na seniorskom nivou. A djecak odigrao prvi put u zivotu 90min na seniorskom nivou. U brutalno losem klubu u poprilicno losoj ligi. I odmah kao treba ga pozvat. I onda se cudimo sto nas razvali neka tamo Finska.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 15:58

Amarinho WroteColon
DrFilgud WroteColonIgrac 2002. godiste, koji redovno igra na seniorsdkom nivou je rijetkost. To je sigurno vanserijski talenat. Pogotovo jer igra u svicarskoj ligi, koja je respektabilna iako je ti pokusavas predstaviti kao ligu Andore.

Pa znam kakva je liga kad mi igraju maltene ispred vrata.

Al dobro haj. Ti valjda bolje znas.

Btw. U biti nije pitanje kakva je liga, vec smisao toga da se poziva sad taj momak. Igranje za BH je odluka koja je za te porodice davno pala, neki teoretski poziv u neku nasu U21 reprezentaciju vise ce mu skodit nego olaksat put ka transferu, profesionalcu itd.

A sto je najajjjjjjludje... kazes da igra redovno na seniorskom nivou. A djecak odigrao prvi put u zivotu 90min na seniorskom nivou. U brutalno losem klubu u poprilicno losoj ligi. I odmah kao treba ga pozvat. I onda se cudimo sto nas razvali neka tamo Finska.

A eto mi ne znamo kakva je svicarska liga!?
Nismo culi za Basel, nismo gledali Young Boys prosle sezone u CL...smijesno je da pokusavas degradirati tu ligu.

Omeragic je pred kraj prosle sezone redovno igrao i pocinjao utakmice. Bio bi starter i ove sezone , da nije bio povrijedjen.
Finska nas je pobijedila radi igraca od 25-30 godina, koji igraju po azijskim ligama i B timovima osrednjih liga.
Ova prica me podsjeca na Seferovica - neka debituje za seniore Fiorentine, neka preda papire, neka dodje pjeske, neka ovo, neka ono...izdajnik, neprijatelj. On zaigra za Svicu, a poluamateri Tinki Vinki i Anelka na SP.

Decko je 2002. godiste i treba vec poceti raditi na dovodjenju u nasu reprezentaciju. Dovodjenju u seniore, jer nije lud da dodje u nase juniorske cirkus selekcije. U suprotnom,osudjeni smo na Serbecica, "Inivisible" Sadikua, supermegatalentovanog Mujakica...

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 16:10

Ma nije igrao nikad 90min. Ovo mu je prvi put.

Al eto dobro upravu si haj treba zvat ovog 2002 god u seniorsku reprezentaciju posto je igrao 90min za ekipu koja zavrsava kao 7. od 10. Svicarske.

Pa tako ni reprezentacija Gruzije ne razmislja.

Al da cu se sad ja ubijedjivat tu - necu. Znamo da je glupost.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 16:17

Amarinho WroteColonMa nije igrao nikad 90min. Ovo mu je prvi put.

Al eto dobro upravu si haj treba zvat ovog 2002 god u seniorsku reprezentaciju posto je igrao 90min za ekipu koja zavrsava kao 7. od 10. Svicarske.

Pa tako ni reprezentacija Gruzije ne razmislja.

Al da cu se sad ja ubijedjivat tu - necu. Znamo da je glupost.

https://www.transfermarkt.de/spielberic ... ht/3050927
https://www.transfermarkt.de/spielberic ... ht/3050917
Evo ti dokaz da je zapoceo tekme prosle sezone. Je li odigrao 75 ili 90 minuta je trivijalno pitanje.
On je vec skoro godinu clan seniora Zuricha, a ponavljam, 2002.godiste!
Ne bi ja njega zvao da sutra bude stub odbrane, nego da osiguramo potencijal koji za 2-3 godine moze biti svjetska klasa.
Jer ako budemo lijeni i spori, ostace u svicarskoj reprezentaciji.

Nama preostaje samo da se sistematski, na vrijeme borimo za talente iz dijaspore, jer ovo ovdje je neupotrebljivo

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 15 avg 2019, 16:29

Na slucaju Omeragic uveliko se radi. Ne treba samo dizati prasinu, inace ce Svicarci napraviti pritisak i onda ga mozemo zaboraviti.

Inace je zapikiran i od Brace Salihamidzica.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 16:31

Uz duzno postovanje, ja ovdje nikome nista ne vjerujem. Kad ga cujem i vidim da prica o Bih , vjerovacu.

Varg
Kontakt:

PostPostao/la Varg » 15 avg 2019, 16:33

emir79 WroteColonNa slucaju Omeragic uveliko se radi. Ne treba samo dizati prasinu, inace ce Svicarci napraviti pritisak i onda ga mozemo zaboraviti.

Inace je zapikiran i od Brace Salihamidzica.

sta se radi? odakle info?

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 15 avg 2019, 16:34

Samo me zanima kako se i koliko se radi na njegovom slučaju, mislim da ima minimalno godina dana kako se on spominjao kao top talenat, da su tada krenuli završavati papirologiju, do sada bi dečko već bio u našem dresu.

Ne vjerujem ja našim levatima ništa, nismo uspjeli klepiti nekog talenta još od Kolašinca prije šest yebenih godina.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Amarinho
Kontakt:

PostPostao/la Amarinho » 15 avg 2019, 16:35

Pa odigrao jednom 75, 90 (bukvalno prije 2 dana, prvi put u zivotu) i tri puta po par minuta. Gdje je to standardno. Uz to je igrao samo jer je standardni desni bek povrijedjen.

Nekog zvat u A reprezentaciju (!!!) zbog 250 minuta profesionalnog fudbala u ispodprosjecnoj ligi je glupost. Bilo je igraca nasih sto su sa 17 igrali za Arsenal, Chelsea, Bayern... sad su moleri i konobari valjda. Nek se dokaze pa nek dodje. Ako hoce vec sad u U19 ili sta vec...to je vec druga prica.. tu mu je i mjesto. Ali ne vjerujem, jer kao sto sam rekao... u ocima maticnog mu kluba odmah pada cijena za 50% u odnosu na reprezentativca Svicarske.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 16:37

Raonffa WroteColonSamo me zanima kako se i koliko se radi na njegovom slučaju, mislim da ima minimalno godina dana kako se on spominjao kao top talenat, da su tada krenuli završavati papirologiju, do sada bi dečko već bio u našem dresu.

Ne vjerujem ja našim levatima ništa, nismo uspjeli klepiti nekog talenta još od Kolašinca prije šest yebenih godina.

Znajuci ove nase likove, to su samo price da se smiri raja i skine pritisak.
Vidis da gledaju kako ce otjerati i ovo sto imamo da valja. :roll:

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 15 avg 2019, 16:38

DrFilgud WroteColonUz duzno postovanje, ja ovdje nikome nista ne vjerujem. Kad ga cujem i vidim da prica o Bih , vjerovacu.
To i jeste problem sto svi hoce da cuju. Kada cuju krece medijska pompa, a kad ona krene onda smo ih izgubili. Ovakve stvari se rade u tajnosti, nazalost se svakome mora to na tanjiru servirati da bi povjerovao. Nije tebi licno upuceno, mislim generalno takvi smo svi.
Omeragic je odavno kontaktiran od dobrih pozitivaca hajmo tako reci.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 15 avg 2019, 16:42

Zanimljivo kako niko ne spominje kadusica iako je bolji igrac i od susica i todorovica....vidim neki kake po bazelu e pa taj bazel je izbacio psv proslo pretkolo i neigraju im akademci nego zuffi stocker frei ird sve igraci sa internacionalnim iskustvom....young noys da ne govorimo ljudi su jaci od sve i hednog kluba na balkanu....servette je usao imaju iza sebe lika koji pumpa pare...tako da je za omeragica ovo super liga za sazrijevanje...i treba ga zvati da se kaparise...a omerbasic igra u 3coj ligi za sonnehoff...3ca liga njemacke je nivo srednjoevropskih liga i jaca je od nase...
Zadnja izmjena: gruezi, dana/u 15 avg 2019, 16:44, ukupno mijenjano 1 put.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 15 avg 2019, 16:42

emir79 WroteColon
DrFilgud WroteColonUz duzno postovanje, ja ovdje nikome nista ne vjerujem. Kad ga cujem i vidim da prica o Bih , vjerovacu.
To i jeste problem sto svi hoce da cuju. Kada cuju krece medijska pompa, a kad ona krene onda smo ih izgubili. Ovakve stvari se rade u tajnosti, nazalost se svakome mora to na tanjiru servirati da bi povjerovao. Nije tebi licno upuceno, mislim generalno takvi smo svi.
Omeragic je odavno kontaktiran od dobrih pozitivaca hajmo tako reci.

Koliko mi je poznata dosadasnja praksa, a dobro mi je poznata, svaki put su navijaci "krv propisali" da natjeraju savez da reaguje.
Sto bi sada bilo drugacije?
Oni kontinuirano rade protiv interesa naseg fudbala. (vidi pod SDA)

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: jasmin10 i 6 gostiju.