Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Osim13 » 03 maj 2020, 17:59

Ko da će ga ko pitati.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4260
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Ghuraba » 03 maj 2020, 18:03

Valja djeci crtati, dzaba je. U zadnjih 15 godina otkako se Pjanic otprilike vodi kao fudbaler, Barcelona ima 3, a Real 4 osvojene Lige prvaka. S druge strane, u LA Ligi Barca ima 9, a Real 4 osvojene titule. Sto se tice spanskog kupa, Barca ima 6, a Real 2 titule. Ako ovo nije dovoljno obrazlozenje zasto je katalonski klub u zadnjoj deceniji i po bolji od madridskog, onda ne znam sta jeste. Kad na sve to dodas cinjenicu da ovamo ima najboljeg igraca u historiji fudbala, a ovamo ekipu bez neke izrazite zvijezde, pa samo bi budala izabrala Hazarda prije Messija. Ostale ekipe iz ostalih zemalja (poput Bayerna, Juventusa, Manchestera jednog i drugog, PSG-a itd), nije fer dovoditi u ovaj kontekst jer su uglavnom bili uspjesni samo u domacim prvenstvima (a neki nisu ni to).

Opet kazem, ne sporim cinjenicu da je Juve trenutno medju 5-6 najboljih timova na svijetu i ako mu je glavni cilj da gotovo cijelu karijeru provede u Italiji - onda je najlogicnije da tu i ostane. S druge strane, ako ima imalo motiva i zelje da se dokaze u nekim drugim ligama - onda je definitivno Barcelona najbolji klub za takvo nesto.

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la forza_juve » 03 maj 2020, 18:20

De onda racunicu zadnjih 5 godina. Sta onda dobijemo od trofeja?
Real je veci klub od Barce i to je neupitno. Ti nabrajas zadnjih 15 godina lik ima 30. Barca je veliki klub ali najveci nije sigurno. Pjanic u zadnje vrijeme igra slabo i treba ga prodati, ziheras pravi postao
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16731
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ronaldo99 » 03 maj 2020, 18:49

Ma ne mozes reci da je najbolji klub kad nije,Juve je isto top klub,tu su uvijek u borbi za sami vrh,sad ko kakav fudbal voli je druga stvar,ja vise volim tal nego spanski,njega gledam samo kad igraju medjusobno real,barca i atl madrid,oatalo je za mene ne gledljivo.

Daleko najbolji ili ti ga najatraktivniji fudbal se igra na otoku i to je ono sto je sigurno.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12053
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la BoixosNois1899 » 03 maj 2020, 20:54

ronaldo99 je napisao/la:
03 maj 2020, 17:21
Ghuraba je napisao/la:
03 maj 2020, 17:19
ronaldo99 je napisao/la:
03 maj 2020, 17:13
A otkud to da je Barca najbolji klub na svijetu,nesto sam propustio zadnjih godina ne kontam?
U periodu u kojem je Pjanic bio profesionalni fudbaler, oni su vjerovatno bili najbolji klub na svijetu. Nemam namjeru naklapati se oko toga, nek bude i da su top3, ali bi, bar za mene, poseban motiv bio igrati s Messijem i istovremeno se boriti za sve trofeje.
Vise se sa Juventusom moze boriti za sve trofeje trenutno nego Barcom,a to sto ihra sa CR to nikome nista
I da se razumijemo Real je svakako veci klub od Barce
Ako misliš na trofeje u Italiji, odnosno Scudetto kojeg je već osvajao x puta i kikiriki Kup onda da.
Ako cilja na nešto više i neki trofej u Evropi onda je definitivno Barcelona logičan izbor.

Mada da se razumijemo, ne bi ga volio u Barceloni ako bi to značilo da će Arthur put Torina. Trampa Rakitić-Pjanić već može proći.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4755
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la LlullSergio » 03 maj 2020, 20:57

Bas vala, smijesno rezonovanje.

Ono sta me briga gdje ce i hoce li ici u Barcu,ali Pjanic je ono u vakat govorio kako mu je kao Real najdrazi klub i da mu zao bi radi onog gola 2010. na Bernabeu. Zidane omiljeni igrac, a kao neko rodjen 90.-te godine imao je priliku gledati 3 CL od 98.-02. Reala. Glupa logika da mu je eto Barca najbolji klub,al' aj :D

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Osim13 » 03 maj 2020, 20:59

Ne bi ni njemu bilo mrsko reći kako je igrao i sa Ronom i sa Mesijem.

Al opet kažem, nekako mi se čini da se on ne bi previše ni pitao tu.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 03 maj 2020, 21:16

LlullSergio je napisao/la:
03 maj 2020, 20:57
Bas vala, smijesno rezonovanje.

Ono sta me briga gdje ce i hoce li ici u Barcu,ali Pjanic je ono u vakat govorio kako mu je kao Real najdrazi klub i da mu zao bi radi onog gola 2010. na Bernabeu. Zidane omiljeni igrac, a kao neko rodjen 90.-te godine imao je priliku gledati 3 CL od 98.-02. Reala. Glupa logika da mu je eto Barca najbolji klub,al' aj :D
Nebitno je šta igrač kaže, svi mi želimo da Pjanić pređe u Barsu jer preći u Barsu ili Real znači puno veći ugled nego biti u Juventusu. Ali od ovog transfera nema ništa, iste priče se pričaju kao i prije par sezona..
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Drape » 03 maj 2020, 22:41

Italijanski fudbal i nije zahvalan prema igračima kao Pjanić. Osim izuzetaka kao Atalanta kod svih ekipa igra se bazira na rigoroznom poštivanju taktike, defanzivnoj odgovornosti, snazi. Šteta je plemenitog veznjaka držati u ograničenim kalupima, španski klubovi bi mu više odgovarali jer su kod njih ekipe kao Atletico izuzeci.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Robust » 04 maj 2020, 00:59

moze u barsu preci jedino da grije minder nema on vic u igri za barse preveliki je alibi igrac

Avatar
TonySosa
Postovi: 7274
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la TonySosa » 04 maj 2020, 01:08

Ne bih da se upuštam u rasprave, ali mislim da ima veću šansu osvojiti LP sa Juventosom nego sa Barcelonom u idućih par godina.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2253
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 04 maj 2020, 02:54

Pjanic je idealan igrac za Barcelonu. Povrh svega naš najbolji veznjak svih vremena. :bih:

To da je alibi igrac nema smisla pricati. Posto navijam za Inter i gledam utakmice Serie A, u svakom derbiju Italije Pjanic je izdominirao gdje Inter bude "pojeden" na sredini terena.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36508
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Donnie Darko » 04 maj 2020, 12:30

Pjanić je savršen za onu Valverdeovu Barcelonu koja je imala dva veznjaka na toj poziciji ono čisto da ih ima na papiru i da stvore iluziju da se nalaze tu i na terenu, ali u stvarnosti nisu imali nikakvu ulogu osim da upute par pasova unazad tokom utakmice i par najbližem do sebe.

Setien ima drugačije vizije, ako ih implementira nisam siguran koliko bi mogao odgovoriti zadatku.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2253
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 04 maj 2020, 13:52

Kako drugacije on onoga sto je Pjanić igrao kod Alegrija ? Sarija ne računam, on mi nije jasan. :D

Setien voli vertikalna dodavanja i da ima posjed,ne vidim kako to nije match za Pjanica. Čak moze igrati i Busquetsovi poziciju, to ustvari i igra sve vrijeme u Juventusu. Najodgovorniji igrac na sredini terena. Sistemi kao sto je Alegrijev ili sad Conteov puno zavise od takvih igrača.

gigun
Postovi: 574
Pridružen/a: 20 mar 2013, 17:56

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la gigun » 04 maj 2020, 14:21

Zec u šumi, a ražanj se uveliko pravi. :lolno: :lolno: :lolno:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la DrFilgud » 04 maj 2020, 19:09

Jel se drug @Husika oglasio po pitanju ovog transfera?
Doduše, danas mu je dan žalosti, stoji negdje mirno od 3:05.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4260
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Ghuraba » 04 maj 2020, 21:35

Forumski strucnjaci hladno napravise od Pjanica 'dodaj prvom do sebe' igraca, a cijeli fudbalski svijet ga vec godinama gura medju 5-6 najboljih na njegovoj poziciji. Od Lyona, preko Rome do Juventusa, igrao je na gotovo svim pozicijama u veznom redu i nikad niko nije izjavio da je Pjanic samo igrac na papiru, ali nasi znalci su i to uspjeli... :clap:

babino
Postovi: 7198
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la babino » 04 maj 2020, 22:42

Ghuraba je napisao/la:
04 maj 2020, 21:35
Forumski strucnjaci hladno napravise od Pjanica 'dodaj prvom do sebe' igraca, a cijeli fudbalski svijet ga vec godinama gura medju 5-6 najboljih na njegovoj poziciji. Od Lyona, preko Rome do Juventusa, igrao je na gotovo svim pozicijama u veznom redu i nikad niko nije izjavio da je Pjanic samo igrac na papiru, ali nasi znalci su i to uspjeli... :clap:
ma pjanic je biser i medju 10 najboljih igraca sredine terena 100%, poslije njega i dzeke neka nam je Bog na pomoci....mada, vidimo da i s njima nije bajno:-)

medjutim,cinjenica je da je ovu sezonu odigrao daleko ispod svog nivoa,bas je u dosta tekmi bio kriminalan.
ja bih rekao i ubijedjen sam da su 2 razloga za to...prvi je trener, koji mu je dao tu neku kocnicu, obavezu brzog dodavanja i nabijanja tacnih pasova a drugi razlog je ronaldo,nije glup da ne vidi da mu lik uzima slobodnjake a zna da je bolji od njega u tome. dosao je do toga da i onih nekoliko sto je dobio kroz sezonu,izveo ih je uglavnom lose...voljni momenat je cudo, jedan gol iz slobodnog udarca mu je automatski davao podstrek i naboj u igri inace, a zamisli voljni momenat kad redovno zabijas euro golove o kojim svijet prica.

da bih ga volio vidjeti u barsi, svakako, iako to vise nije ona barsa koju smo svi zavoljeli i uzivali.
nova sansa,nova liga, extra klub, igra sa najboljim na svijetu....ali ima belaj, opet bi bio bez slobodnjaka jer i messi cesto uzima one koje ne bi trebao:-)

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la jasmin10 » 05 maj 2020, 06:25

Donnie Darko je napisao/la:
04 maj 2020, 12:30
Pjanić je savršen za onu Valverdeovu Barcelonu koja je imala dva veznjaka na toj poziciji ono čisto da ih ima na papiru i da stvore iluziju da se nalaze tu i na terenu, ali u stvarnosti nisu imali nikakvu ulogu osim da upute par pasova unazad tokom utakmice i par najbližem do sebe.

Setien ima drugačije vizije, ako ih implementira nisam siguran koliko bi mogao odgovoriti zadatku.
Strasne su mu vizije sa 789 dodavanja i veznim redom Rakitić, Vidal, Busquets.

Tifoze123
Postovi: 36
Pridružen/a: 27 apr 2020, 19:21
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Tifoze123 » 05 maj 2020, 11:58

Savrsen za Barcu !!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada i 4 gosta.