Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Tristan10 » 09 maj 2022, 21:07

izdzezveubrazil je napisao/la:
09 maj 2022, 21:02
Ma ne može inžinjer zaraditi kao dobar fudbaler u BiH, nema šanse.

Pa u Sarajevu je bilo otkad je Tan došao xy fudbalera sa 10 hiljada i više maraka mjesečno.
Postani medium softverski inzinjer i zaraditi ces kao dobar igrac u BiHPL. Naravno ne kao onih 5% najplacenih igraca. Ali koliko oni vremena mogu zaradjivati takve novce u svojoj karijeri, i koliko od igraca koji su poceli trenirati ce i do toga dogurati.

izdzezveubrazil
Postovi: 2350
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 09 maj 2022, 21:14

Ma dobro, to ne sporim :D

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Tristan10 » 09 maj 2022, 21:28

izdzezveubrazil je napisao/la:
09 maj 2022, 21:14
Ma dobro, to ne sporim :D
Ma iskreno, yebat ih sviju kako tesko obicni ljudi zive. Mislim opcenito u svijetu.

izdzezveubrazil
Postovi: 2350
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 09 maj 2022, 22:41

Eh, i to se slažem definitivno, ali šta ćeš :D

Avatar
zgembo89
Postovi: 4882
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la zgembo89 » 10 maj 2022, 00:42

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
09 maj 2022, 19:41
Bosnjaka ima 1.6 miliona, domaće S i H ne treba ni ubrajat jer najbolji materijal ide u maticu.

Kako možete porediti sa Srbijom i Hrvatskom?
Racunaj na to milion raseljenih mahom Bosnjaka iz Istocne Bosne i Krajine od 95te do 2022 je 27godina period sto znaci da se vec dvije tri generacije djece izrodile i postali 18godisnjaci ali se ne radi nista u savezu i to je problem

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ASD » 10 maj 2022, 01:04

Pa šta može savez raditi? Ići vani i proizvoditi igrače.

Nemoj mi podrinjce. Tanković ti je Podrinjac, iz Srebrenice, a najveće smeće ikad koje se povezivalo s repkom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Raonffa » 10 maj 2022, 09:24

Justin je napisao/la:
09 maj 2022, 20:41
Raonffa je napisao/la:
09 maj 2022, 20:07
Slažem se druže u potpunosti, mi uvijek lagano nađemo krivca u svemu osim u našem javašluku, nestručnosti, neorganizaciji i tako dalje.
Masa sportova gdje ne treba toliko ulaganja, vec se trazi samo talenat uz trud i rad na sebi. Pa opet ne mozemo do jedne medalje na OI. Treba objektivno sagledati stvari.
Tačno, ima rezona, ali popularnost tih "ostalih sportova" je kod nas minorna. Nekako najviše takmičara imamo u ovim borilačkim sportovima ali upitan je motiv kod ljudi što se time bave, ne znam koliko novca ima u tome.

Imali smo nekih uspjeha na kontinentalnim i interkontinentalnim takmičenjima ali medalje nema i to jeste problem nema govora.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 10 maj 2022, 09:32

Istočna Bosna nam je dala dva odlična igrača.
Vedad Ibišević je iz Vlasenice, napadač koji nas je odveo na prvenstvo i postigao prvi gol. Haman da ce biti kako je on otisao da je i Dzeko grohnuo. Tu je i Sejad Salihović iz Zvornika (Šepka), koji je jedan od boljih igrača koji je igrao za nas, a više igrao na neprirodnoj poziciji. Naši stručnjaci. :crazy:

Savez ne mora ici vani proizvoditi igače, ne proizvodi ih ni u domacem prvenstvu. Sve sto je valjalo u reprezentaciji proizvedeno je vani, a Savez je uradio odlicnu stvar jer im je eto dozvolio da igraju za reprezentaciju.

U principu nije ni Savez taj koji direktno proizvodi igrače (ali može pomoci). To su klubovi. Ali kad vidis kakvi mozgovi se motaju oko klubova i fudbala kod nas jasno je da tu nema hajra.

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la dinoo » 10 maj 2022, 09:42

Justin je napisao/la:
09 maj 2022, 20:41
Raonffa je napisao/la:
09 maj 2022, 20:07
Slažem se druže u potpunosti, mi uvijek lagano nađemo krivca u svemu osim u našem javašluku, nestručnosti, neorganizaciji i tako dalje.
Masa sportova gdje ne treba toliko ulaganja, vec se trazi samo talenat uz trud i rad na sebi. Pa opet ne mozemo do jedne medalje na OI. Treba objektivno sagledati stvari.
Nazalost, apsolutno nisi u pravu. Pojedinacni sportovi su skupi kao sam djavo. A da bi pobjedio ostalih 250 zemalja na dunjaluku, samo talenat definitivno nije dovoljan. Trener koji ce od tebe napraviti da trcis ili plivas i skaces 5 sekundi, desetinki, metara, centimetara vise nego neko drugi kosta. Ishrana kosta.
Za borilacke sportove manje znam, ali pretpostavljam ds i tu nije dovoljno ici u lokalnu teretanu i na balkasnko prvenstvo nego mnogo mnogo vise.
Larisa, ili ovaj momak sa zadnje olimpijade su dokaz da se moze donekle doci...a hajd sad uzmi tog momka, zavrsi mu egzistenciju (jer dok on udara za poene, vrsnjaci zavrsavaju za softvet developera npr), obezbjedi 24/7 trenera (vise njih), hranu, opremu, hotele, avione, strucni tim....

Kazem na pocetku nazalost, jer zaista talenata imamo ali nista drugo nemamo i to je eliminatoran faktor, nazalost.

Da li bi salihamidzic, dzeko, musa, nurkic, teletovic, terzic, spahic, cilic, ljubicic...i stotine drugih bili sto jesu da su ovisili o nasim uslovima?
Put je jasan, talenat imamo, prepozna se porpilicno lahko, radi se u mladjim kategorijama kako se zna u umije, i NAZALOST, molis Boga da sto prije nadjes dalje odrediste za svog talenta.

Zasto su kk bosna i kk jedinstvo bili prvaci evrope? Jednostavno, talenat, isti kao i danas je bio i tada samo dodaj u formulu strucnost, rad, plan itd itd.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ASD » 10 maj 2022, 16:32

Čak i da ima istine kako će u Inter. To bi mu bila katastrofalna odluka jer ne bii 10 utakmica odigrao ukupno.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la DaVinci » 11 maj 2022, 09:00

Propade nam Pjanke ko zeton ... a kontali ga jos min. 5 godina gledat kako mrljavi loptu na centru i pogleda sat na semaforu ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Sport90
Postovi: 1162
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Sport90 » 11 maj 2022, 09:33

ASD je napisao/la:
10 maj 2022, 01:04
Pa šta može savez raditi? Ići vani i proizvoditi igrače.

Nemoj mi podrinjce. Tanković ti je Podrinjac, iz Srebrenice, a najveće smeće ikad koje se povezivalo s repkom.
Ne! Savez treba obezbijediti odlicne uslove za rad mlade djece i talenata (govorim uopsteno za sport)
1. Treba obezbijediti infrastrukturu - stadioni, dvorane, bazeni, atletska igralista...
2. Treba obezbijediti strucnjake - treba da se ulaze u skolu, ucenje i razvoj - to sto je neko prije bio dobar sportista ne znaci da je dobar strucnjak i trener - vec se ti ljudi moraju uvijek obrazovati, uvjek uciti i uvijek napredovati - u nasem slucaju pogotovo oni koji rade sa djecom
3. Treba iskorijeniti maksimalno svaki vidi korupcije - gdje se zanemari kavlitet djeteta i sansa pruza drugom djetetu jer otac ima debel novcanik.
Kada se obezbjedi ovo 3 stvorice se uslovi da talenti napreduju razvijaju se, kada se stvori ti uslovi doci ce i rezultati, pocece se medalje osvajati, postaces standardan na SP i EP i kad to dostignes onda djeca koja su rodjena u BiH nece kako predhodni komentar kaze ici u "maticu" - Bosna ce postati matica jer moze obezbijediti kvalitetan rad, razvoj i nakraju rezultat na velikoj sceni.

Sport90
Postovi: 1162
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Sport90 » 11 maj 2022, 09:44

Tristan10 je napisao/la:
09 maj 2022, 21:07
izdzezveubrazil je napisao/la:
09 maj 2022, 21:02
Ma ne može inžinjer zaraditi kao dobar fudbaler u BiH, nema šanse.

Pa u Sarajevu je bilo otkad je Tan došao xy fudbalera sa 10 hiljada i više maraka mjesečno.
Postani medium softverski inzinjer i zaraditi ces kao dobar igrac u BiHPL. Naravno ne kao onih 5% najplacenih igraca. Ali koliko oni vremena mogu zaradjivati takve novce u svojoj karijeri, i koliko od igraca koji su poceli trenirati ce i do toga dogurati.
Kao prosjecan fudbaler mozda, ali kao dobra nece taj medium softver inzenjer zaraditi-jer dobar fudbaler ce sigurno napraviti makar jedan inostrani transfer. Prije 10 godina transferi dobrih/solidnih igraca u neke 3 lige po uspjesnosti - pouzdano znam recimo jednom fudbaleru transfer u skandinavsku zemlju je donijeli 150k€ godisnju platu (netto) fudbaleru i za 3 godine to je bilo 450k€ netto - fudbaleru koji je za nase uslove solidan/dobar bio i isto tako tamo. Taj fudbaler sto je zaradio za te 3 godine jednom inzinjeru da ima platu 5000KM treba skoro 15 godina, a taj fudbaler kao solidan/dobar prije 6-10 godina je imao platu u rasponu od 3000-6000 KM u Bosni. Sad je sve to otislo gore i plate su samo vece i vece.
Problem sportistima je sto te pare dolaze u "velikim" kolicinama nekih 10tak godina i onda najednom prestane - i on nije spreman za taj prestanak i nastupe problemi. Dok ostalim "obicnim" radnicima dolazi puno manje ali je ravnomjerno rasporedjeno na citav zivot - i naucis se da zivis sa manje- dok on nauci da zivi sa puno vise i onda sve prestane- kad si trosio mjesecno 5-6000KM tesko je poceti trositi 1500KM

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Tristan10 » 11 maj 2022, 11:02

Slazem se sa tobom. Moze se isto kao Tatar, Saric, Memisevic i slicni igraci bas dobro zaraditi. Moja je pointa bila vise kad bi klubovi imali nesto vece budzete, da bi se vise dinamike stvorilo. Dovodio bi i kvalitetnije igrace iz vana, mladi domaci igraci bi kvalitetnije trenirali, jer bi i ljestvica bila veca. Ovako igrac tipa Nedim Hadzic koji je u domacim okvirima bio top talenat zavrsi u Slobodi gdje vjerujem da nema neka primanja. To je samo moja pointa. Naravno nece on sad postati duplo bolji fudbaler, kad bi imao duplo vecu platu. Nego on upravo prima onoliko u skladu kako se trziste krece. Ali u ozbiljnjijim domacim okvirima, sto se tice lige, vjerujem da bi ti igraci i vrijednije trenirali, vidili neku perspektivu i da ostane malo duze u drzavi.

Sport90
Postovi: 1162
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Sport90 » 11 maj 2022, 13:08

Tristan10 je napisao/la:
11 maj 2022, 11:02
Slazem se sa tobom. Moze se isto kao Tatar, Saric, Memisevic i slicni igraci bas dobro zaraditi. Moja je pointa bila vise kad bi klubovi imali nesto vece budzete, da bi se vise dinamike stvorilo. Dovodio bi i kvalitetnije igrace iz vana, mladi domaci igraci bi kvalitetnije trenirali, jer bi i ljestvica bila veca. Ovako igrac tipa Nedim Hadzic koji je u domacim okvirima bio top talenat zavrsi u Slobodi gdje vjerujem da nema neka primanja. To je samo moja pointa. Naravno nece on sad postati duplo bolji fudbaler, kad bi imao duplo vecu platu. Nego on upravo prima onoliko u skladu kako se trziste krece. Ali u ozbiljnjijim domacim okvirima, sto se tice lige, vjerujem da bi ti igraci i vrijednije trenirali, vidili neku perspektivu i da ostane malo duze u drzavi.
To sve krece od organizacije, strucnosti i infrastrukture. Kada bi nasi klubovi imali infrastrukturu na zadovoljavajucem nivou (trenutno je na nivou najsiromasnijih zemalja svijeta), kada bi ulagali u obrazovanje strucnog kadra koje bi koristili za razvoj omladinskog pogona, kad bi roditelj jednog djeteta dosao tu i pogledao i rekao vidi pa ovdje moje djete se moze i obrazovati i trenirati i napredovati i kao sportista i kao covjek to je pravo mjesto za njeg - talenti bi se okupljali, pravilno bi se sa njima radilo, napredovali bi i poceli bi se bolje predstavljati u evropi, porasli bi iznosi transfera, povecao bi se budzet kluzbova, samim tim plate i igraci bi duze ostajali, bolje rezultate bi imali i na kraju plodove bi brala reprezentacija BiH.
Recimo primjer takve dobre organizacije Dinamo Zagreb - Dani Olmo clan najpopularnije i jedne od najboljih nogometnih skola na svijetu La Masia - otac dodje u Zagreb Dinamo mu predstavi svoju skolu fudbala, svoj program, svoje strucne ljude i covjek svoje djete pokupi iz La Masie i dovede u Zagreb sa 15 godina. - Dinamo kasnije tog momka proda za 30-40 mil Eura.
Sve pocinje od temelja a temelj u nasim uslovima moraju biti djeca i talenti ako njih dobro "odgojimo" kad odrastu svi ce vidjeti koristi, ako sa njima pogrijesimo nemamo nista koliko god novca da neka ekipa ima.
- Dok svaki nas inostrani transfer nasih fudbalera je primjer kako se lose i slabo radi i kako dodju nestrucni, nespremni u druge klubove - nasem svakom fudbaleru treba dobra godina dana da se navikne na drugi leige, na tempo, taktike - iako nasi ne prave transfere u najjace lige svijeta.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ASD » 11 maj 2022, 19:49

Tristan10 je napisao/la:
11 maj 2022, 11:02
Slazem se sa tobom. Moze se isto kao Tatar, Saric, Memisevic i slicni igraci bas dobro zaraditi. Moja je pointa bila vise kad bi klubovi imali nesto vece budzete, da bi se vise dinamike stvorilo. Dovodio bi i kvalitetnije igrace iz vana, mladi domaci igraci bi kvalitetnije trenirali, jer bi i ljestvica bila veca. Ovako igrac tipa Nedim Hadzic koji je u domacim okvirima bio top talenat zavrsi u Slobodi gdje vjerujem da nema neka primanja. To je samo moja pointa. Naravno nece on sad postati duplo bolji fudbaler, kad bi imao duplo vecu platu. Nego on upravo prima onoliko u skladu kako se trziste krece. Ali u ozbiljnjijim domacim okvirima, sto se tice lige, vjerujem da bi ti igraci i vrijednije trenirali, vidili neku perspektivu i da ostane malo duze u drzavi.
Pa dobro. To dosta zavisi od mnogo faktora. Ta trojica nabrojanih su s finansijske strane napravili top transfere. Vjerovatno milioneri ili multimilioneri su danas.
Nedim nažalost i nije još imao kvalitet da napravi jedan takav transfer.

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la soko » 12 maj 2022, 20:24

Sport90 je napisao/la:
11 maj 2022, 09:44
Tristan10 je napisao/la:
09 maj 2022, 21:07
izdzezveubrazil je napisao/la:
09 maj 2022, 21:02
Ma ne može inžinjer zaraditi kao dobar fudbaler u BiH, nema šanse.

Pa u Sarajevu je bilo otkad je Tan došao xy fudbalera sa 10 hiljada i više maraka mjesečno.
Postani medium softverski inzinjer i zaraditi ces kao dobar igrac u BiHPL. Naravno ne kao onih 5% najplacenih igraca. Ali koliko oni vremena mogu zaradjivati takve novce u svojoj karijeri, i koliko od igraca koji su poceli trenirati ce i do toga dogurati.
Kao prosjecan fudbaler mozda, ali kao dobra nece taj medium softver inzenjer zaraditi-jer dobar fudbaler ce sigurno napraviti makar jedan inostrani transfer. Prije 10 godina transferi dobrih/solidnih igraca u neke 3 lige po uspjesnosti - pouzdano znam recimo jednom fudbaleru transfer u skandinavsku zemlju je donijeli 150k€ godisnju platu (netto) fudbaleru i za 3 godine to je bilo 450k€ netto - fudbaleru koji je za nase uslove solidan/dobar bio i isto tako tamo. Taj fudbaler sto je zaradio za te 3 godine jednom inzinjeru da ima platu 5000KM treba skoro 15 godina, a taj fudbaler kao solidan/dobar prije 6-10 godina je imao platu u rasponu od 3000-6000 KM u Bosni. Sad je sve to otislo gore i plate su samo vece i vece.
Problem sportistima je sto te pare dolaze u "velikim" kolicinama nekih 10tak godina i onda najednom prestane - i on nije spreman za taj prestanak i nastupe problemi. Dok ostalim "obicnim" radnicima dolazi puno manje ali je ravnomjerno rasporedjeno na citav zivot - i naucis se da zivis sa manje- dok on nauci da zivi sa puno vise i onda sve prestane- kad si trosio mjesecno 5-6000KM tesko je poceti trositi 1500KM
Pa to je isto recimo sa jednim jakim software inzinjerom. Moze dobiti posao vani, otici u Ameriku i kao principal software inzinjer moze godisnje zaradjivati preko 200K dolara plus bonus plus 401K itd. Plus inzinjeri vecinom imaju karijere po 40+ godina dok fudbaler ne.
Drugo je recimo neki lik kao Dzeko.

Sport90
Postovi: 1162
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Sport90 » 13 maj 2022, 07:58

soko je napisao/la:
12 maj 2022, 20:24
Sport90 je napisao/la:
11 maj 2022, 09:44
Tristan10 je napisao/la:
09 maj 2022, 21:07

Postani medium softverski inzinjer i zaraditi ces kao dobar igrac u BiHPL. Naravno ne kao onih 5% najplacenih igraca. Ali koliko oni vremena mogu zaradjivati takve novce u svojoj karijeri, i koliko od igraca koji su poceli trenirati ce i do toga dogurati.
Kao prosjecan fudbaler mozda, ali kao dobra nece taj medium softver inzenjer zaraditi-jer dobar fudbaler ce sigurno napraviti makar jedan inostrani transfer. Prije 10 godina transferi dobrih/solidnih igraca u neke 3 lige po uspjesnosti - pouzdano znam recimo jednom fudbaleru transfer u skandinavsku zemlju je donijeli 150k€ godisnju platu (netto) fudbaleru i za 3 godine to je bilo 450k€ netto - fudbaleru koji je za nase uslove solidan/dobar bio i isto tako tamo. Taj fudbaler sto je zaradio za te 3 godine jednom inzinjeru da ima platu 5000KM treba skoro 15 godina, a taj fudbaler kao solidan/dobar prije 6-10 godina je imao platu u rasponu od 3000-6000 KM u Bosni. Sad je sve to otislo gore i plate su samo vece i vece.
Problem sportistima je sto te pare dolaze u "velikim" kolicinama nekih 10tak godina i onda najednom prestane - i on nije spreman za taj prestanak i nastupe problemi. Dok ostalim "obicnim" radnicima dolazi puno manje ali je ravnomjerno rasporedjeno na citav zivot - i naucis se da zivis sa manje- dok on nauci da zivi sa puno vise i onda sve prestane- kad si trosio mjesecno 5-6000KM tesko je poceti trositi 1500KM
Pa to je isto recimo sa jednim jakim software inzinjerom. Moze dobiti posao vani, otici u Ameriku i kao principal software inzinjer moze godisnje zaradjivati preko 200K dolara plus bonus plus 401K itd. Plus inzinjeri vecinom imaju karijere po 40+ godina dok fudbaler ne.
Drugo je recimo neki lik kao Dzeko.
Ovdje se pise o medium softverskom inzinjeru, a ti pricas o softverskom inzinjeru koji je u toj bransi Dzeko. Ja sam svakako za skolovanje, obrazovanje i ucenje jer te stvari vode drustvo ka napretku i drustvo postaje bolje jace moralnije organizovanije ljepse za zivot, dok lahka lova, starlete, youtuberi, ticktokeri i ostale ovede drustvo u nemoral i propast, gdje je sve na cijeni ono sto ne treba biti na cijeni - ali nazalost doslo je stanje tako da svi ti pobrojani vise zaradjuju od doktora ili inzenjera kao u Bosni tako i u ostatku svijeta - ne govorim o pojedinacnim slucajevima vec o prosjeku. Svaki Solidan/dobar (ne najbolji, ne zlatna koka) iz nase BPL moze otici van i ode i potpise ugovor na 3-4 godine koji donese minimum 200€ netto - a da ne spominjemo jace lige (tipa HNL gdje je tu lova puno veca i ozbiljnija) - Moje prijatelj iz skolske klupe je potpisao za Dinamo - ne znam je li odgrao 10 utakmica primao je godisnje 250k€. Prosjecan fudbaler >>> Prosjecan Inzenjer/doktor.
U njemackoj prosjecan softver inzenjr ima platu 5500€ -brutto/mj. to je prosjek to ima najveca vecina - u Americi je vjerovatno to malo vise ali nije 10 puta vise

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la soko » 13 maj 2022, 14:16

@sport80, ne znam za tvog kolegu, dobro se uvalio.
Idem dobro u off topic.
Al evo npr Luka Menalo, Loncar i slicni su u HNL zaradjivali oko 120k eura godisnje. I ovo su top igraci BPL. Ja cak ne govorim o igracima tipa Amer Gojak koji je svemirski brod za prosjecene igrace iz bosanske lige.
Ja sam masinski inzinjer, zivim u Americi. Mi dobro zaradjujemo al ni blizu kao software inzinjeri.
Oprilike ovako, kad zavrsis fakultet plata je otprilike 60K godisnje.
Imas razlicite levele, prosjecno do seniora ti treba 5-6 godina, do principal ti treba 20-25.
U Americi se dosta vise zaradjuje nego u Europi. Pogotovo doktori

Nego sta ja hocu da kazem je da sad neko iz BiH ako ima volje i zelje ima vec mogucnost da postane software inzinjer i ode van u Europu ili cak Ameriku nego fudbaler kao recimo Amer Gojak ili Edin Visca

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ASD » 13 maj 2022, 18:36

Mislim da je u Svijetu puno više fudbalera nego softwte inžinjera.
Gojak spada u malu grupu igrača koja se dokopa visoke plate. Kad uzmemo u obzir koliko je momaka samo njegovih godina to pokušalo. Velika većina je godinama trenirala i uopšte seniorske plate ne dočekala. I kod nas i vani.

Mada. Meni ta priča nikada nije jasna. Oni ne zarađuju veliku lovu zato što znaju šutati loptu nego što su javne ličnosti. Šo je to što rade na televiziji, a to donosi jako puno mana. Da nema tv prijenosa oni bi bili na prosječnoj plati.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.