Edin Džeko

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

voltron30
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la voltron30 » 30 jun 2015, 13:39

Head je napisao/la:To Irfo kuco staraaa :opaopa:

Auu... kakve traume ostadoše od zadnjeg Džekinog transfera. :lol:

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 30 jun 2015, 13:40

Kad odbiješ menadžere i sve one što su se ugradili u transfer ne ostane mu ni pola.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

LordVader
Kontakt:

Post Postao/la LordVader » 30 jun 2015, 13:42

SamoZeljo je napisao/la:[quote="macak_"]A koliko uopšte Džeko dobije nakon poreza u Engleskoj nakon tih 6 mil.. Koliko znam tamo su porezi jako veliki, pa čisto sumnjam da je to velika razlika u zaradi kada se odbije italijanski porez od ovih 4,5 mil..

Edinova plata je 8.47 miliona eura. (vjerovatno bruto pa bi neto mogao biti oko 6 miliona)[/quote]
A caka kod Italijana je ta da uvijek prikazuju neto plate, tj tih 4,5 miliona je neto. U Italiji je porez ogroman, koliko klub dadne igracu toliko mora i drzavi, zato Serie A klubovi ne mogu bacat ogromne plate na igrace ko npr u Spaniji.

Marsal
Kontakt:

Post Postao/la Marsal » 30 jun 2015, 13:45

Ma svi oni imaju svoje ljude koji im navuku da plate što manje poreza, ganjaju olakšice i te pichke materine ko u onom filmu Shawshank Redemption :rol: Rijetko ko da recimo zaradi 10 miliona i od toga 4.5 dadne državi. Uštelili su se oni, recimo jedan Dennis Bergkamp je u ono doba kad igrači nisu zarađivali ko danas bio među najbogatijim sportašima poslije Beckhama, zaradio za vrijeme karijere oko 125 miliona funti, to sigurno nije postigao plaćajući porez a on je jedan od prvih ljudi koji su imali svog finansijskog savjetnika zbog tih problema. Baš sam čitao članak o tome prije par godina ali ne mogu ga sada naći.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

isakovich
Kontakt:

Post Postao/la isakovich » 30 jun 2015, 13:57

nece on nikuda,u Romi bi morao da igra,a u Šitiju ima zagarantovanu klupu i lovu, hebe mu se .
VOLIM BAYERN

macak_
Kontakt:

Post Postao/la macak_ » 30 jun 2015, 13:58

E vala ako mu je nakon toliko godina skupljanja miliona stalo do tih 1,5 mil godišnje, nek se ubije.. pogotovo jer će opet dobijati jako dobru platu.. Za uzvrat će u Rimu imati sve ono što mu treba: Bliže Dubrovnik i Sarajevo, puno ljepši grad, puno bolja klima, manje utakmica, duža pauza ljeti, pauza zimi, slabija konkurencija.. Čak mislim da i Roma ide na američku turneju pa će moći i amricu obilaziti..
Pravda za flash-a!!!

Zagor
Kontakt:

Post Postao/la Zagor » 30 jun 2015, 14:05

sodaacm je napisao/la:
Zagor je napisao/la:Ma Edin je upropastio karijeru kada je došao u City. Bio je dobar možda godinu ipo, ali kasnije, pogotovo zadnje godinu dana je definitivno jedna od najgorih njegovih sezona. I ne mogu vjerovat da neće da mijenja klub. Izgleda da su mu bitne samo pare, nažalost...

Cuj upropastio karijeru? Covjek je uzeo dva premiership-a u kojima je imao veliku ulogu i usput uzeo kesh a kada o keshu govorimo da li si ti svjestan da je on dugo vremena, mislim preko 3 godine, bio medju 30 najboljih placenih fudbalera u svijetu, mislim nemas pojma sta pricas,A danas je para mjerilo svega, nazalost ali je tako,

:D Haj mi ti reci , jeli se to današnji fudbal mjeri sa tim ko je koliko plaćen !??? Po meni ne bi to trebalo biti mjerilo... Namoj me pogrešno shvatit , ja sam ljubitelj Džeke, pa onih prvih godinu-dvije, kada je tek došao u City, sam pratio gotovo svaku njegovu utakmicu, dok to više i ne činim, jer je čovjeku draža klupa izgleda od terena.. A ima priliku da se pokaže u drugim klubovima, gdje bi po mom skromnom mišljenju, PLANUO !
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Sabinho
Kontakt:

Post Postao/la Sabinho » 30 jun 2015, 14:19

Hahahah e moj Edine hahahha
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

jasko_juve
Kontakt:

Post Postao/la jasko_juve » 30 jun 2015, 14:23

Dzeko vise nema volje da "plane" s Amrom u krevetu a kamoli na terenu. Gdje god da predje nema od tog nista. Lik je izgubio volju za tim nekim natjecanjem il da igra il da ne igra, svejedno mu. Momak ima pare i pomirit se s tim trebamo. Jedini razlog sto nece da ide je sto bi izgubio pola plate sigurno bilo gdje da ode i nije budala, misli lik na sebe sto bi i ja uradio, iskreno da sam na njegovom mjestu. Bolje sjedit na klupi i uzimat oko 8m godisnje nego ic igrat negdje za 4m. Simply as that :D
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

džakailibu
Kontakt:

Post Postao/la džakailibu » 30 jun 2015, 14:30

ne znam ali jel naivno pomisliti da je ovaj irfan ipak malo veća igračina pa pokušava uplašiti city da smanji odštetu za džeku. kao ono , ne misli on nigdje iz citya što znači da ga ovi moraju debelo plačati a nije u prvom planu. Realno i za city i za džeku je vrijeme da se rastanu. no problem je sto ja ne vidim da city radi išta ozbiljno u kontekstu kupovine napadača. anjima realno treba još jedan napadač svjetske klase, poput aguera (bony to realno nije).
strašno me stomak boli! može li od jukana "mene nosi mutna rijeka"!!!

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 30 jun 2015, 14:30

jasko_juve je napisao/la:Dzeko vise nema volje da "plane" s Amrom u krevetu a kamoli na terenu. Gdje god da predje nema od tog nista. Lik je izgubio volju za tim nekim natjecanjem il da igra il da ne igra, svejedno mu. Momak ima pare i pomirit se s tim trebamo. Jedini razlog sto nece da ide je sto bi izgubio pola plate sigurno bilo gdje da ode i nije budala, misli lik na sebe sto bi i ja uradio, iskreno da sam na njegovom mjestu. Bolje sjedit na klupi i uzimat oko 8m godisnje nego ic igrat negdje za 4m. Simply as that :D

Mi samo mozemo predpostavljati sta je u pitanju.
Poznavajuci nas mentalitet neupitno je koliko ga boli klupa. Opet ne znamo detalje ugovora, i sta se desava sa finansijske strane ako klub odluci da ga se rijesi, tj kolika bi bila odsteta a u tom slucaju i veca plata u novkm klubu jer dolazi kao slobkdan igrac. I ja samo nagadjam.
Sve u svemu nije bio u prvom planu ni kada je bio u zenitu, mozda i prvi naladac tima, i tada se npr forsirao mrtvi Balo uprkos odlicnim igrama i golovima.
Sve u svemu najvjerovatnije ko sto Englezi kazu; na kraju dana sve se svodi na novac.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

SjeverniVjetar

Post Postao/la SjeverniVjetar » 30 jun 2015, 14:32

I ja mislim da je covjek izgubio zelju, strast za fudbalom, da se opustio.
Vjerovatno mu lakse sjediti na klupi u MC, nego mijenjati grad, drzavu, jezik, ponovo se dokazivati...a manja lova.
Steta, nadao sam se da cu barem jos jednu sezonu gledati "Dzeku iz Wolfsburga", pa makar u Francuskoj...nazalost mi se cini da od toga nema nista. :thumbdown:

molotovljev

Post Postao/la molotovljev » 30 jun 2015, 15:03

e jbg sad... a taman sam se ponadao da će obući bordo dres i ponovo biti u centru pažnje. Međutim... sjedi i uživaj.
F.K.SARAJEVO

dubrovnik
Kontakt:

Post Postao/la dubrovnik » 30 jun 2015, 15:25

Stvarno mi je drag igrac jedan od najdrazih. Ali sta se u njegovoj glavi dogdja to bog dragi ne zna. Gledat cemo mi njega kako trese nosom na klupi Cityija. Kako dobar igrac ali vecu neambicioznost u zivotu nisam vidio. I sada bi u Romi bio najbolji napadac Serie A. E moj Dzeksone ako ostanes i pristaje ti ime klupica.

NoName
Kontakt:

Post Postao/la NoName » 30 jun 2015, 15:53

Samo lagano, market se tek otvara. Neka priča Irfan šta god hoće (klasična menadžerska priča) ovdje itekako ima interesa svih strana da se ovaj transfer realizira.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Pauk
Kontakt:

Post Postao/la Pauk » 30 jun 2015, 15:54

Ja ovo govorim zadnje dvije godine o nasem dijamantu...vidim da su konacno i mnogima oci otvorene...iako su me mnogi pljuvali.
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

mirzatele
Kontakt:

Post Postao/la mirzatele » 30 jun 2015, 16:28

Ko je tebe pljuvao kralju, da vidim tu hrabrost

Head
Kontakt:

Post Postao/la Head » 30 jun 2015, 16:30

Posto je Dino Selimovic dobar prijatelj sa Redzepagicem rekao je da ni po koju cijenu ne prodaje Edina. Idemo sad, teorije zavjere, 3,2,1... :cool:
1946

bordo_Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 30 jun 2015, 16:32

mirzatele je napisao/la:Ko je tebe pljuvao kralju, da vidim tu hrabrost

:lol:
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

SjeverniVjetar

Post Postao/la SjeverniVjetar » 30 jun 2015, 16:42

https://www.youtube.com/watch?v=aUiD1NeCNvQ
Evo sta kaze Edin, na 20:59, vidjecemo je li istina?

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.