Edin Džeko - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BelminM23 » 23 okt 2018, 23:26

Edin je meni centar svijeta.

Ponosan. :bow:

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la SPY » 23 okt 2018, 23:52

:tokralju: BABO :tokralju:

Avatar
313
Postovi: 1102
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la 313 » 23 okt 2018, 23:56

Volim te gigantu!!!
Walk on

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Italia » 24 okt 2018, 00:16

Maestro je napisao/la:
emir79 je napisao/la:
mcmanaman je napisao/la: A ko je bio prije njega?
Bio Mandzukic, sad mu Dzeko bjezi 2 gola.
Nikad mi nece biti jasno kako je mario mogao biti u toliko veliki klubova a dzeko za dvije klase bolji igrac od maria. Stvarno mu se sve potrefilo cak ligu sampiona osvojio. A bio klupa dzeki u wolfsburgu.
Birao prave klubove. Mandzo je danas u Juventusu jedan od omiljenih likova, pored toliko zvijezda. Znao je izabrat klub koji odgovara njegovim karakteristikama. Mandzukicevo znanje i talenat su daleko daleko manji od Dzekinih, ali kad pogledas karijere unazad, a Bogami i trenutnu, jedan se bori za titule na svim frontovima i prvotimac Juventusa, dok drugi u "osrednjoj" Romi lagano privodi svoju karijeru kraju. Ko je kriv Dzeki sto ode u City i EPL gdje je bitniji dribling, nacin oblacenja i 1 efektan gol u 30 utakmica nego li sve ostale karakteristike. Da je u svom prajmu otisao u neki klub slican Romi (Milan, Juve), tada bi bio sigurno ponajbolji napadac Evrope i danas imao daleko vecu reputaciju, pa mozda i igrao u nekom boljem klubu.

Pjaniceva hronologija: Lyon -> Roma -> Juventus. Ali u svakom igrao, starter bio, pa kroz koju sezonu zvijezda ekipe. Danas je ponajbolji igrac Juventusa. U godinama u kojima je Dzeko grijao klupu u Citiju.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la rope11 » 24 okt 2018, 00:56

Ni ja nikad neću prežaliti što je otišao u Siti u najboljim godinama u top formi, yebo li ga onaj ko ga nagovori na to. :roll:
Pojeli mu četiri velike godine karijere, pojeli mu šanse da naposljetku nađe bolji klub od Rome, iako se u tom momentu i Roma činila predobra s obzirom u kakvom stanju je bio. I još mu je pojedena prva sezona u Romi jer je valjalo vratiti staru formu poslije 3 sezone slabe minutaže i grijanja klupe.


Mislim, bez obzira na sve ima strašnu statistiku iza sebe i može biti ponosan na karijeru, ali ne mogu se oteti utisku da je igrač njegovog kalibra mogao ostvariti i bolju karijeru. Da je mogao ostaviti bolji trag u top klubu, da je mogao imati daleko više trojefa u vitrini i da je mogao imati daleko veću reputaciju nego danas. Bez obzira koliko dobro igrao, nekako imam osjećaj da još uvijek njegove igre u Romi nepravedno prolaze ispod radara i da je i dalje debelo podcjenjen igrač.

Ali ako ništa, ostati će upisan zlatnim slovima u reprezentaciji, a na putu je i da skine Tottija sa trona, bar po statistici. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la TonySosa » 24 okt 2018, 01:00

Uvijek može uskočiti na Benzemino mjesto.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la jasmin10 » 24 okt 2018, 01:05

Mandzukic je nogiran iz svakog kluba. Dzeko je klasa za njega. Mandzukic trenutno može i igrati samo u Juventusu i nigdje više. Frajer nije prebacio 10 golova u ligi, a igra u Juventusu.
Kada bi se gledali samo trofeji onda ispade da je Khedira bolji igrač od Gerrarda.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12870
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Pantelija » 24 okt 2018, 01:19

jasmin10 je napisao/la:Mandzukic je nogiran iz svakog kluba. Dzeko je klasa za njega. Mandzukic trenutno može i igrati samo u Juventusu i nigdje više. Frajer nije prebacio 10 golova u ligi, a igra u Juventusu.
Kada bi se gledali samo trofeji onda ispade da je Khedira bolji igrač od Gerrarda.
Da smo jasni, meni je dzako .... tona stepenica pa mandzukic
Ali , dzeko je jesnodimenzionalan igrac za juve npr. Koji trazi od igraca (alegri) da igra pored toga u napadu jos 2-3 takticke role.... eddin nije taj tio, edin je ubica koji cee da trpa i trpa i trpa ali je pitanje da li ce tim sobiti tekmu ..mandzo je tip kojo cev99% vremena da smeta protivniku, da uzima duele u skoku i iz odbijanca ili nekog prikucavanja zabije .... jednostavno, radilica sa izvrsnim njuhom za gol i igranje u defanzivi. I zato klub kjem treba takav igrac ga i uzme.
Edin je strasan striker ali nikad nece pratiti libijsko kretanje ekipe, nece defanzivu odigrati, nece raditi rokase i sl.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la jasmin10 » 24 okt 2018, 01:32

Pantelija je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Mandzukic je nogiran iz svakog kluba. Dzeko je klasa za njega. Mandzukic trenutno može i igrati samo u Juventusu i nigdje više. Frajer nije prebacio 10 golova u ligi, a igra u Juventusu.
Kada bi se gledali samo trofeji onda ispade da je Khedira bolji igrač od Gerrarda.
Da smo jasni, meni je dzako .... tona stepenica pa mandzukic
Ali , dzeko je jesnodimenzionalan igrac za juve npr. Koji trazi od igraca (alegri) da igra pored toga u napadu jos 2-3 takticke role.... eddin nije taj tio, edin je ubica koji cee da trpa i trpa i trpa ali je pitanje da li ce tim sobiti tekmu ..mandzo je tip kojo cev99% vremena da smeta protivniku, da uzima duele u skoku i iz odbijanca ili nekog prikucavanja zabije .... jednostavno, radilica sa izvrsnim njuhom za gol i igranje u defanzivi. I zato klub kjem treba takav igrac ga i uzme.
Edin je strasan striker ali nikad nece pratiti libijsko kretanje ekipe, nece defanzivu odigrati, nece raditi rokase i sl.
Mandzukic nikada nije bio vodja nijedne ekipe niti će ikada biti. Lik je radilica i na osnovu toga i igra za Juve. Medjutim gdje je god da je igrao nije ostavio dubok trag kao Dzeko. I igrali su u istom klubu, a ne moram govoriti ko je legenda tog kluba.
Dzeko gdje god da je igrao je ostao upamćen kao jedna od legendi tog kluba.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12870
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Pantelija » 24 okt 2018, 01:40

Na zalost nisi shvatio ... neki igraci zabijaju, neki igraci cine druge igrace boljima...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Vucevich » 24 okt 2018, 01:40

jasmin10 je napisao/la:Mandzukic je nogiran iz svakog kluba. Dzeko je klasa za njega. Mandzukic trenutno može i igrati samo u Juventusu i nigdje više. Frajer nije prebacio 10 golova u ligi, a igra u Juventusu.
Kada bi se gledali samo trofeji onda ispade da je Khedira bolji igrač od Gerrarda.
:lol:


Izgleda da nemas pojma koja je uloga Mandzukica u Juve-u.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Derdiyok » 24 okt 2018, 01:43

La ilahe illallah
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Ramiy » 24 okt 2018, 05:32

Derdiyok je napisao/la:La ilahe illallah
Sabah hajrula
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la jasmin10 » 24 okt 2018, 06:08

Vucevich je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Mandzukic je nogiran iz svakog kluba. Dzeko je klasa za njega. Mandzukic trenutno može i igrati samo u Juventusu i nigdje više. Frajer nije prebacio 10 golova u ligi, a igra u Juventusu.
Kada bi se gledali samo trofeji onda ispade da je Khedira bolji igrač od Gerrarda.
:lol:


Izgleda da nemas pojma koja je uloga Mandzukica u Juve-u.
Glupko frajer ne može prebaciti 10 golova zato to nadoknadjuje trkom i borbenošću. Nema kvalitet kao Edin da bi bio udarna igla u napadu.

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la hurem » 24 okt 2018, 06:33

Vec sam napomenuo, Mandzukic je uvijek bivao bar DUPLO pa i vise jeftiniji od Dzeke i zato je transferirao bolje od njega. Da je tako dobar ne bi ga se klubovi olahko rjesavali a pri tom bi uzimali velike novce od kupca...
Nebitno..

Nego, EDF rece ono sto sam davno i ja spominjao, a to je da Edin dosta vise voli vecernje termine nego rane popodnevne, 12:30 ili 15h. :mrgreen:

Alipasino
Postovi: 7888
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Alipasino » 24 okt 2018, 06:55

Ima i toga.Ja Remzu isto vise volim navece nego na sabahu.Koji ba Mandzo otkud on odze.Znaci najbolji strijelac sa ovih prostora za Repku,pa u ligi petice pa u ligi sampinjona.Sta treba jos da srusi,precku, stativu.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la japa » 24 okt 2018, 22:11

Pa normalno da Mandzukic nije legenda svojih ekipa kada je puno teze postati legenda Bayerna, Juventusa, Atletica nego li timova tipa Wolfsburg ili City, mada je smijesno pricati o tome da je Dzeko legenda Citya, legende Citya ce vjerovatno biti Aguero, Silva, Kompany i mozda jos neko a Dzeko sigurno nece imati takav status u historiji kluba Npr. ako bi pravio usporedbe sa Arsenalom Aguero, Silva i Kompany su ti njima legende kao sto su Arsenalu bili Henry, Bergkamp i Sol Campbell a Dzeko je neko tipa Kanu ili Wiltord, po znacaju naravno...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BelminM23 » 24 okt 2018, 22:19

U Cityu ne može biti legenda, ali može biti upisan kao ključni igrač za titulu u zadnjem kolu i neke derbi utakmicu.

Kao što je nama Hajrović, mogao je poslije toga da ne odigra ni minute, ali da ostane zlatnim slovima upisan u historiju.

Edin je odigrao dovoljno godina i dobrih utakmica u Cityu, tako da ga se na lijep način mogu sjećati, a povrh svega bio je igrač sa kojim su osvojili prve dvije titule nakon toliko godina, a toga se uvijek svi sjećaju.

Wolfsburg ne treba spominjati, a za Romu je bolje što više golova da postigne.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 24 okt 2018, 22:39

Pa dobro, u MC nece biti legenda, ali ce sigurno biti upamcen kao jedan od simbola nove, sampionske ere M.Cityja.
U Wolfsburgu jeste legenda, a ako u Romi ostane jos sezonu dvije, mogao bi i tamo dostici taj status.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 25 okt 2018, 00:15

Po komentarima na City-evim objavama na Facebooku možemo vidjeti da Džeko ima status legende u Manchester City-u.
Uzalud je pričati da neće imati status legende kad hoće...
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: DaVinci i 22 gosta.