Emir Spahić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
nut_shell
Postovi: 424
Pridružen/a: 22 avg 2009, 01:31
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la nut_shell » 17 feb 2018, 14:11

DrFilgud je napisao/la:Hibic je u Atletico dosao kad su ovi bili u drugoj ligi.
Igrao je dvije godine u drugoj i dvije u prvoj ligi.
To je najlosiji period Atletica u novijoj istoriji, slicno je i sa Sevillom, dvije godine u Segundi, dvije u Primeri.
Mislim da se Hibiceva karijera precjenjuje, imena klubova su velika, ali kao sto rekoh, to je bio izuzetno los period u oba kluba.
Spahiceva Sevilla je bila za dvije klase bolja od Hibiceve. Na koncu, Hibic je u ligama 5 (Primeri) igrao svega 4 godine, ostalo je Celik i Hajduk.
Slicno je i sa Konjicem, vecinu karijere proveo u Championshipu.
Nema puno dileme da su Spahic, Hibic i Konjic nasi najbolji stoperi poslije rata. Hibic je igrao u Primeri ali je i sa Hajdukom igrao Ligu Prvaka. Konjic isto tako je bio u velikom Monacu gdje je takodjer igrao LP. Ne moramo omalozovati jednog da bi uzdigli druge. I onako cisto radi nostalgije:

Rođeni, Rođeni
Kraj Neretve Rođeni


"Mislim na Sea, dakle postojim."

Avatar
emir79
Postovi: 8763
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la emir79 » 17 feb 2018, 14:14

DrFilgud je napisao/la:Hibic je u Atletico dosao kad su ovi bili u drugoj ligi.
Igrao je dvije godine u drugoj i dvije u prvoj ligi.
To je najlosiji period Atletica u novijoj istoriji, slicno je i sa Sevillom, dvije godine u Segundi, dvije u Primeri.
Mislim da se Hibiceva karijera precjenjuje, imena klubova su velika, ali kao sto rekoh, to je bio izuzetno los period u oba kluba.
Spahiceva Sevilla je bila za dvije klase bolja od Hibiceve. Na koncu, Hibic je u ligama 5 (Primeri) igrao svega 4 godine, ostalo je Celik i Hajduk.
Slicno je i sa Konjicem, vecinu karijere proveo u Championshipu.
Ako cemo se koristiti googlea onda je to tako, a ako cemo koristiti njegove ige onda je to vec sasvim druga prica. Sad ti napisah viz koliko je kvalitetan igrac bio da je Real nudio bogatstvo Hibicu. Samo zato sto je vec obecao usmeno predsjedniku Atletika odbio njihovu ponudu. Da ne pricam koliko je ondasnja Hrvatska pravila pritiske sa Cirom na njeg da igra za najbolju Hrvatsku ikad. Pa je pobjegao povrijedjen i dosao u reprezentaciju BiH i upise taj jedan nastup samo da ga ostave na miru.

Niko ne spori kvalitet Spahica, ako misli da je neki drugi igrac bolji od njeg. Hibic je za mene bio bolji, a licno i Konjic, kod kojeg si mozda i namjerno izostavio igre pod palicom Tigane u Monaku.

Ali vec napisah ukusi su razliciti i tesko cemo se svi sloziti po tom pitanju.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la DrFilgud » 17 feb 2018, 14:19

nut_shell je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Hibic je u Atletico dosao kad su ovi bili u drugoj ligi.
Igrao je dvije godine u drugoj i dvije u prvoj ligi.
To je najlosiji period Atletica u novijoj istoriji, slicno je i sa Sevillom, dvije godine u Segundi, dvije u Primeri.
Mislim da se Hibiceva karijera precjenjuje, imena klubova su velika, ali kao sto rekoh, to je bio izuzetno los period u oba kluba.
Spahiceva Sevilla je bila za dvije klase bolja od Hibiceve. Na koncu, Hibic je u ligama 5 (Primeri) igrao svega 4 godine, ostalo je Celik i Hajduk.
Slicno je i sa Konjicem, vecinu karijere proveo u Championshipu.
Nema puno dileme da su Spahic, Hibic i Konjic nasi najbolji stoperi poslije rata. Hibic je igrao u Primeri ali je i sa Hajdukom igrao Ligu Prvaka. Konjic isto tako je bio u velikom Monacu gdje je takodjer igrao LP. Ne moramo omalozovati jednog da bi uzdigli druge. I onako cisto radi nostalgije:

Ne pada mi na pamet da omalovazavam bilo koga, nego mislim da se kvalitet, kao i karijera, Hibica i Konjica malo preuvelicava.
Naravno, nostalgija...uvijek je bolje ono sto je bilo.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la DrFilgud » 17 feb 2018, 14:26

emir79 je napisao/la: Ako cemo se koristiti googlea onda je to tako, a ako cemo koristiti njegove ige onda je to vec sasvim druga prica. Sad ti napisah viz koliko je kvalitetan igrac bio da je Real nudio bogatstvo Hibicu. Samo zato sto je vec obecao usmeno predsjedniku Atletika odbio njihovu ponudu. Da ne pricam koliko je ondasnja Hrvatska pravila pritiske sa Cirom na njeg da igra za najbolju Hrvatsku ikad. Pa je pobjegao povrijedjen i dosao u reprezentaciju BiH i upise taj jedan nastup samo da ga ostave na miru.

Niko ne spori kvalitet Spahica, ako misli da je neki drugi igrac bolji od njeg. Hibic je za mene bio bolji, a licno i Konjic, kod kojeg si mozda i namjerno izostavio igre pod palicom Tigane u Monaku.

Ali vec napisah ukusi su razliciti i tesko cemo se svi sloziti po tom pitanju.
Hibica sam gledao u Atleticu, kao sto rekoh, to je bio los period za klub.
Sjecam se da je pred kraj bio i kapiten, ali je takodjer poceo i gubiti mjesto u prvih 11, kako se Atletico vracao u gornji dio tabele.
To da ga je Real trazio, nije mi poznato, a pratio sam koliko se tada moglo pratiti.
Konjic je u Monacu igrao 1.5 godinu, pola godine u Premiershipu, ostatak su nize(slabije) lige. Jednu sezona u Monacu, kada su igrali u CL, je bio dobar, ostatak je Championship.
Nemam namjeru da ih omalovazavam, ali ne treba ni stvarati mitove. Dok su oni igrali, rezultati reprezentacije bas nisu bili sjajni.

Avatar
nut_shell
Postovi: 424
Pridružen/a: 22 avg 2009, 01:31
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la nut_shell » 17 feb 2018, 14:28

DrFilgud je napisao/la:Ne pada mi na pamet da omalovazavam bilo koga, nego mislim da se kvalitet, kao i karijera, Hibica i Konjica malo preuvelicava.
Naravno, nostalgija...uvijek je bolje ono sto je bilo.
Dobro, ljudi imaju razlicita misljenja. Sva tri su imali respektabilne karijere, ali mislim da su i sva trojica mogli imati bolje. Fakat je da i nemamo bas nekog izbora, poslije njih troje je drasticna razlika u kvalitetu ako gledamo ove 23 godine sto nam postoji repka.
Rođeni, Rođeni
Kraj Neretve Rođeni


"Mislim na Sea, dakle postojim."

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la bhsport » 17 feb 2018, 19:26

emir79 je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Mirsad Hibic je najbolji stoper poslije rata.
Koplje iznad Spahica po svemu. Kakvu je samo inteligenciju taj igrač imao.
Koliko god sa tobom imao "ratobornih komentara" ima i sigurno mnogo vise stvari sa kojima se sa tobom i slazem. Ovo je svakako jedna od tih.
Hiba je zarad usmenog dogovora sa predsjednikom Atletika iz Madrida odbio tad veliku ponudu Real Madrida.

Bio je to veliki igrac, a jos veci covjek. Stara garda koja prati repku od njenog nastanka moze to potvrditi. Iskreno meni je i Konjic bio bolji. Ali to su eto ukusi, pa svako isto ne gleda.
Hibic je igračina i ljudina, stoper u rangu Stimca i Bilica, dobar u zraku i na zemlji, bez mrlje u karijeri.
To za Real si u pravu a tu je dokazao svoj karakter kao kada je sa povredom koljena odigrao minut protiv Albanije i rekao ne Ćiri.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Moggi » 27 maj 2018, 19:27

kao sto sam govorio, spahic izrazio zelju da radi u savezu i vec razgovarao sa begicem o tome.
za nadati se da ce i misimovic ostati i dalje u nekom svojstvu u nfsbih, legende nam trebaju u fudbalskoj vladi
Zarathustra

Avatar
harden
Postovi: 23566
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la harden » 27 maj 2018, 19:31

spaha bjezi u MMA, za mjesec dana si spreman za prvi mec kralju
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la bhsport » 27 maj 2018, 21:08

Nama u savezu trebaju Vedo, Lulic,Medunjanin, Begovic a ako nas zajasu Spaha,Hasagic i klapica donji smo.
Spahu jedino u obezbjeđenje.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Drape » 27 maj 2018, 22:13

Kladim se da će u ovih 20 minuta pokazati da je i dalje bolji stoper od ovih Bičakčića od igrača.

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Miske01 » 27 maj 2018, 22:26

bhsport je napisao/la:Nama u savezu trebaju Vedo, Lulic,Medunjanin, Begovic a ako nas zajasu Spaha,Hasagic i klapica donji smo.
Spahu jedino u obezbjeđenje.
20 godina priča daj legende u savez - legende dođu i opet ne valja
BHF

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la samoposmatram » 27 maj 2018, 22:29

Spahu za sofera. Neka ide Mamicevim stopama.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Emir Spahić

Post Postao/la High » 27 maj 2018, 22:54

Drape je napisao/la:Kladim se da će u ovih 20 minuta pokazati da je i dalje bolji stoper od ovih Bičakčića od igrača.

;)
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Rokoko87 » 27 maj 2018, 22:57

High je napisao/la:
Drape je napisao/la:Kladim se da će u ovih 20 minuta pokazati da je i dalje bolji stoper od ovih Bičakčića od igrača.

;)
:kafa:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12157
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Sheyi » 27 maj 2018, 23:48

slika
Povedi nas kapitenu. :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Još uvijek bolji od svih naših stopera.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2018, 02:34

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Emir Spahić

Post Postao/la High » 28 maj 2018, 09:47

slika
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Drape » 28 maj 2018, 14:39

Misimović: Od odlaska Spahića fali nam lider u reprezentaciji!

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Cartman » 28 maj 2018, 18:20

HVALA TI KAPITENU
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Emir Spahić

Post Postao/la Drape » 28 maj 2018, 19:29

I dalje djeluje u top fizičkoj formi, kladim se da je spremniji od npr. Duljevića

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: guillermo i 21 gost.