U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 18 maj 2019, 13:11

ASD je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Hrvatska je u nogometu uspjesnija nego sto je Jugoslavija bila. Tako da .... A nije neka sredjena sezava.
Naravno da nije, ni blizu.
Ne mozes dva prvenstva porediti sa citavim fudbalom. Reprezentacijom, Ligom, uticajem igraca na fudbal, uticajem same skole na fudbal i mnogih drugih stvari.
Cak je i ona Hrvatska koja je zavrsila treca (najbolja Hrvatska ikad) rezultat jugoslavenske skole.
I plus Jugoslavija nije krala igrace od drugih drzava kao sto je to Hrvatska uradila sa recimo Rakiticem.

Mada, Jugoslavija je svakako proslost, mi se trebamo vratiti u nasu realnost i spustiti kriterije, tacnije svesti ih u tu realnost.
Kako objasniti ovu losiju generaciju koja je bila druga. U njoj od 11 prvotimaca 10 dolazi iz HNL-a.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 13:15

Pa slabija je od one sto je bila treca, ali je imala nesto bolji raspored.

Ali da, Rakitic je drugi najbolji igrac od te ekipe i njega su uvezli.
Jugoslavija to nije radila.

p.s. ni sa Hrvatskom nas ne treba porediti, puno su ozbiljnija drzava. Samo se treba postaviti u realnost.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 18 maj 2019, 13:22

ASD je napisao/la:Pa slabija je od one sto je bila treca, ali je iimala nesto bolji raspored.

Ali da, Rakitic je drugi najbolji igrac od te ekipe i njega su uvezli.
Jugoslavija to nije radila.
Uspjeh Hrvatske zemlje od 4 miliona stanovnika u reprezentativnom nogometu je veci nego sto je bio Jugoslavenski a drzava je imala 20 miliona ljudi.
U sustini nije to ni vazno. To je moj argument da PL ne mora biti losa kao sto je sada. Ona moze i mora napredovati i poceti proizvoditi vrhunske igrace jer materijala za to je u Bosni uvijek bilo. Ne smiju navijaci BiH klubova traziti opravdanja za 8:0. Ako to pravdamo predjimo u amatere i sta napravimo napravimo. Tako to meni makar izgleda.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Osim13 » 18 maj 2019, 13:36

Budućnost je pred nama
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
emir79
Postovi: 8763
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la emir79 » 18 maj 2019, 14:18

Prosto ne mogu da vjerujem da ljudi i nakon 20 godina ostaju pri istom misljenju. nevjerovatno kakva razmisljanja.
Sa Srbijom i Hrvatskom se sad ne mozemo mjeriti, jer oni su odmah poceli pravilno da rade i ispravno, ali mogu da nam budu primjer.

Reprezentacija nema buducnost bez lige, i obratno, kako covjek ovo nama u Bosni da objasni.

Spominje igraca iz srpske lige kako nije morao doci do seniora, ali ipak 5 miliona Eura. Pa pasa moj, oni odavno imaju kult jake lige sa ovih prostora i normalno da ih sa zapada gledaju drugacijim ocima, nego na BiHPL. Oni odavno vezu reprezentaciju i ligu, i jedno od drugom ovise, a ne kao mi kao mazge nedokazne i dalje furamo pricu da nam dijaspora mora praviti reprezentaciju. I nakon 20 godina se fura ista prica, a mi i dalje u mjestu kaskamo.


90% hrvatske reprezentacije, ako ne i vise je HNL, ali ne da su postali reprezentativci kada su izasli van, nego iz HNL direkt u reprezentaciju, pa onda milionski transferi. i to je ono sto ja zagovaram kod nas.
Nije Hrvatska ni veca niti bogatija zemlja od nas, niti je ikada to bila. Samo sto mi ne znamo da koristimo nase potencijale, glavna prica Bosnje je sprdacina, pa nas tako i gledaju sa strane, sa sprdnjom.

BiH je uz Srbiju davala najvise i prvoligasa i drugoligasa, jer se u to vrijeme radilo ispravno, danas sve kontra toga.

Mujakic ispod 5 miliona iz srpske lige ne bi nikad otisao, sa ovim istim kvalitetom kojeg sada posjeduje.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 14:26

dubrovnik je napisao/la:
ASD je napisao/la:Pa slabija je od one sto je bila treca, ali je iimala nesto bolji raspored.

Ali da, Rakitic je drugi najbolji igrac od te ekipe i njega su uvezli.
Jugoslavija to nije radila.
Uspjeh Hrvatske zemlje od 4 miliona stanovnika u reprezentativnom nogometu je veci nego sto je bio Jugoslavenski a drzava je imala 20 miliona ljudi.
U sustini nije to ni vazno. To je moj argument da PL ne mora biti losa kao sto je sada. Ona moze i mora napredovati i poceti proizvoditi vrhunske igrace jer materijala za to je u Bosni uvijek bilo. Ne smiju navijaci BiH klubova traziti opravdanja za 8:0. Ako to pravdamo predjimo u amatere i sta napravimo napravimo. Tako to meni makar izgleda.
Plitko gledas, recimo Jugoslavija je bila puno veca, ali je recimo u Jugoslaviji i druga liga bila jaka, bio je bas ponos imati klub u toj ligi.
Danas recimo imas HNL gdje imas Dinamovih 3-4 filijale, o cemu pricamo.

Medjutim, ja licno ne volim takva poredjenja, vise volim neku realnost.

Hrvatska recimo ulaze ogromne pare u infrastrukturu, u budzete i sta ja znam vec da je to na neki nacin i problem.
Jugoslavija je recimo jos vise para upumpavala (za ono vrijeme naravno).
Mi to nemamo, mi se trebamo vratiti u realnost, a ne mastati.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 18 maj 2019, 14:34

ASD je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
ASD je napisao/la:Pa slabija je od one sto je bila treca, ali je iimala nesto bolji raspored.

Ali da, Rakitic je drugi najbolji igrac od te ekipe i njega su uvezli.
Jugoslavija to nije radila.
Uspjeh Hrvatske zemlje od 4 miliona stanovnika u reprezentativnom nogometu je veci nego sto je bio Jugoslavenski a drzava je imala 20 miliona ljudi.
U sustini nije to ni vazno. To je moj argument da PL ne mora biti losa kao sto je sada. Ona moze i mora napredovati i poceti proizvoditi vrhunske igrace jer materijala za to je u Bosni uvijek bilo. Ne smiju navijaci BiH klubova traziti opravdanja za 8:0. Ako to pravdamo predjimo u amatere i sta napravimo napravimo. Tako to meni makar izgleda.
Plitko gledas, recimo Jugoslavija je bila puno veca, ali je recimo u Jugoslaviji i druga liga bila jaka, bio je bas ponos imati klub u toj ligi.
Danas recimo imas HNL gdje imas Dinamovih 3-4 filijale, o cemu pricamo.

Medjutim, ja licno ne volim takva poredjenja, vise volim neku realnost.
Sve je isto sto se liga tice. Jugoslavenska liga je takodjer bila leglo korupcije i titule su cesto politicki dijeljene. I tada su najveci klubovi imali filijale kao i danas. Dzarovski je simbol Yu lige. Ipak sportski segment je ono gdje su zemlje regiona ostale na makar slicnom nivou a Bosna je totalno propala. Djeca BiH drzavljana doseljenih 90-ih u Hrvatsku su okosnica Hrvatskog nogometa i reprezentacije. Djeca Bosanaca koji su ostali u Bosni nemaju od koga sta nauciti. Moje izlaganje ide u tom pravcu. Trebalo bi resetirati struku u BiH.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 14:41

dubrovnik je napisao/la: Sve je isto sto se liga tice. Jugoslavenska liga je takodjer bila leglo korupcije i titule su cesto politicki dijeljene. I tada su najveci klubovi imali filijale kao i danas. Dzarovski je simbol Yu lige. Ipak sportski segment je ono gdje su zemlje regiona ostale na makar slicnom nivou a Bosna je totalno propala. Djeca BiH drzavljana doseljenih 90-ih u Hrvatsku su okosnica Hrvatskog nogometa i reprezentacije. Djeca Bosanaca koji su ostali u Bosni nemaju od koga sta nauciti. Moje izlaganje ide u tom pravcu. Trebalo bi resetirati struku u BiH.
Ali da se Dinamo i filijala bore za titulu, to nije vidjeno.
Pogledaj recimo odnos Dinama i Rijeke prije par sezona. Recimo, Kramarica su im dzaba dali iako su mogli za njega uzeti pare, jos su im neke igrace dali iako su im bili glavni konkurent tada.

Taj sistem je bio puno bolji i rezultat toga je ta titula Crvene Zvezde, ali mene licno to danas ne zanima. Mi imamo svoju realnost i trebamo da djelujemo u okviru te realnosti, a ne porediti se sa neuporedivim.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 18 maj 2019, 16:02

ASD je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Hrvatska je u nogometu uspjesnija nego sto je Jugoslavija bila. Tako da .... A nije neka sredjena sezava.
Naravno da nije, ni blizu.
Ne mozes dva prvenstva porediti sa citavim fudbalom. Reprezentacijom, Ligom, uticajem igraca na fudbal, uticajem same skole na fudbal i mnogih drugih stvari.
Cak je i ona Hrvatska koja je zavrsila treca (najbolja Hrvatska ikad) rezultat jugoslavenske skole.
I plus Jugoslavija nije krala igrace od drugih drzava kao sto je to Hrvatska uradila sa recimo Rakiticem.

Mada, Jugoslavija je svakako proslost, mi se trebamo vratiti u nasu realnost i spustiti kriterije, tacnije svesti ih u tu realnost.
Razumijem da smo ljubomorni, ali je van pameti Hrvatima osporavati fudbalsku genijalnost.
Oni su , uz Urugvaj, daleko najkvalitetniji proizvodjac fudbalera na svijetu, kada se uzme u obzir velicina drzave, broj stanovnika, bogatstvo...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 18 maj 2019, 16:11

emir79 je napisao/la: Nije Hrvatska ni veca niti bogatija zemlja od nas, niti je ikada to bila. Samo sto mi ne znamo da koristimo nase potencijale, glavna prica Bosnje je sprdacina, pa nas tako i gledaju sa strane, sa sprdnjom.

BiH je uz Srbiju davala najvise i prvoligasa i drugoligasa, jer se u to vrijeme radilo ispravno, danas sve kontra toga.
Pa o ovome ti svo vrijeme i govorimo!!! :crazy:
Ne znamo, vode nas lopovi i amateri i tome treba stati u kraj. Situacija se nece promijeniti tako sto cemo poluigrace pozivati u reprezentaciju. Na taj nacin cemo samo srozati reprezentaciju jos vise. Treba rastjerati kriminalce, uloziti novac, dati sansu strucnjacima, napraviti infrastrukturu. Da konacno budemo u stanju proizvoditi igrace koji mogu igrati u ligama 5. Da to ne bude incident jedenom u 10 godina.

Evo dvadest godina pozivamo igrace iz BHPL u reprzentaciju, pa ne mozemo napraviti transfere koliko Dinamo, Partizan za polusezonu.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 16:27

E jesi i pametan. Tacno nam trebao neko da nam kaze kako trebamo uloziti novac i izgraditi infrastrukturu.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 16:28

DrFilgud je napisao/la:
ASD je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Hrvatska je u nogometu uspjesnija nego sto je Jugoslavija bila. Tako da .... A nije neka sredjena sezava.
Naravno da nije, ni blizu.
Ne mozes dva prvenstva porediti sa citavim fudbalom. Reprezentacijom, Ligom, uticajem igraca na fudbal, uticajem same skole na fudbal i mnogih drugih stvari.
Cak je i ona Hrvatska koja je zavrsila treca (najbolja Hrvatska ikad) rezultat jugoslavenske skole.
I plus Jugoslavija nije krala igrace od drugih drzava kao sto je to Hrvatska uradila sa recimo Rakiticem.

Mada, Jugoslavija je svakako proslost, mi se trebamo vratiti u nasu realnost i spustiti kriterije, tacnije svesti ih u tu realnost.
Razumijem da smo ljubomorni, ali je van pameti Hrvatima osporavati fudbalsku genijalnost.
Oni su , uz Urugvaj, daleko najkvalitetniji proizvodjac fudbalera na svijetu, kada se uzme u obzir velicina drzave, broj stanovnika, bogatstvo...
Nisam ljubomoran uopste, zelim im sve najbolje.
Ali nije uporedivo sa Jugoslavijom, ni blizu.
Govorimo, o kompletnom sistemu.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 18 maj 2019, 16:35

ASD je napisao/la: Nisam ljubomoran uopste, zelim im sve najbolje.
Ali nije uporedivo sa Jugoslavijom, ni blizu.
Govorimo, o kompletnom sistemu.
Jugoslavija i Hrvatska se ne mogu usporedjivati na taj naci. Drugo vrijeme, druge okolnosti...
Ono sto je egzaktno, je da Hrvatska ima bolji rezultat od Jugoslavije i da su svi igraci te generacije, osim Rakitica, domaci proizvod.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 16:37

Ato se ne bi mogli usporedjivati na taj nacin, objasni?
Sta fali Hrvatskoj da napravi klupski sistem?

Ali ovo jeste tacno, da je jedan od najboljih igraca Hrvatske koji igra u top klubu uvezen od Svicarske.
Bez njeg bi sigurno bili poprilicno slabiji.
To recimo Jugoslavija nije radila.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 18 maj 2019, 16:53

ASD je napisao/la:Ato se ne bi mogli usporedjivati na taj nacin, objasni?
Sta fali Hrvatskoj da napravi klupski sistem?

Ali ovo jeste tacno, da je jedan od najboljih igraca Hrvatske koji igra u top klubu uvezen od Svicarske.
Bez njeg bi sigurno bili poprilicno slabiji.
To recimo Jugoslavija nije radila.
Klupski sistem je u Hrvatskoj sasvim solidan znajuci da se puno toga promjenilo od 90 naovamo.
Nema vise dobnog ogranicenja za odlazak igraca, nema vise 20 miliona stanovnika, privreda ne postoji, Lp nije kup prvaka u danasnje vrijeme, EL isto. Takmicis se sa pola klubova Liga 5. Hrvatski klubovi se ne sramote po Evropi. Hrvatska liga je proizvela sluzbeno najboljeg igraca na svijetu.
Juniori igraju zavrsnice Evropskih kupova. Sve od iste sirovine koju i BiH posjeduje. I sada ti Rakitic upitan. Kad bi upotrijebio logiku kradje na BiH to bi jos uvecalo nas jad i cemer. Pola bi nam ekipe otpalo. Oni proizvode a Bosanci ne znaju i to je fakat. Kad samo pomislis da je pola ekipe Hrvatske Bosanskog porijekla to te ubije u pojam. Znaci sirovina je top ali proizvidjaci u BiH ne znaju kako je preraditi.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 16:56

Naravno da krademo, to je nama na sramotu. Samo su afrikanci gori od nas po tom pitanju.
Mozemo mi izboriti prvenstvo ali realnost je da ne pripadamo tom nivou.
Hrvatska bi i bez Rakitica bila na prvenstvu, samo pitanje koliko daleko.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 18 maj 2019, 17:00

Mislim da itekako jeste realnost da smo medju 24 reprezentacije Evrope :hmmmmm:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 18 maj 2019, 17:10

ASD je napisao/la:Naravno da krademo, to je nama na sramotu. Samo su afrikanci gori od nas po tom pitanju.
Mozemo mi izboriti prvenstvo ali realnost je da ne pripadamo tom nivou.
Hrvatska bi i bez Rakitica bila na prvenstvu, samo pitanje koliko daleko.
Pa zato ovo i pisemo covjece. Niti jedan klub iz bivse Jugoslavije koji je po uspjesima bio na nivou Zelja, Sarajeva, Veleza nije propao kao ti klubovi.
Kad pomislis da ta 3 i za Juge ozbiljna kluba nisu u stanju proizvesti ozbiljnog trenera uhvati te muka. O igracima da i ne pisem. Inter iz Zapresica bivsa Jugokeramika je sada bolja od ova 3 nekad velika kluba. Nema logike da se to objasnjava nedostatkom novca kojeg niko u regiji nema. Tu je vise u pitanju nedostatak pameti.
Hrvatska bi bez Rakitica bila malo losija ali zar Kovacic u to vrijeme nije takodjer igrao u Realu. Zasigurno ne bi bila drasticno losija.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 18 maj 2019, 17:25

Pa struka jeste uz infrastrukturu najveci problem i to dio struke koji je zaduzen za psihologiju, za kondiciju, nutricionizam i te stvari koje su kod nas tek zadnjih godina krenule.

Ali generalno, najvise je to stvar novca, mi ipak imamo manje nego Hrvati pa tako recimo se na infrastrukturi radi dosta sporije.
Strucnjaci iz oblasti koje sam nabrojao zahtijevaju jako puno novca pa ih samo 3 kluba imaju u drzavi i to samo zadnjih godina.
Strani klubovi ih imaju puno duze.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 18 maj 2019, 17:29

Mustedanagic gol, ko da se malo davraniso ovu polusezonu, igra dobro.

Čatakadabra takodjer gol. Uprkos losoj sezoni i igranju u veznom redu, drugi strijelac lige.
EDIT: evo i drugi.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beli98 i 29 gostiju.