U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Imajednabrigada
Postovi: 1701
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 mar 2023, 21:11

@marlonstanf1
Hahahaha štaviše, komšija mi je.

Ali nije to razlog zaista, dijete bar ima nešto od nogometa i mlad je a nit ga ko "gura" kao neke druge antitalente.
Od 2004 godišta jedino on igra u prvom timu od svih akademaca.

Onakave centarsuteve i igru u polju ja nikad nisam vidio od nekog bocnog igraca Sarajeva jos od vremena Dzeme Berberovica ostalo sve propaliteti na silu gurani.

Prosjek je bio jedan dobar prodor ili centarsut u polusezoni.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX » 13 mar 2023, 21:32

marlostanf1eld je napisao/la:
13 mar 2023, 18:49
Imajednabrigada je napisao/la:
13 mar 2023, 14:42
Jučerašnja utakmica je potvrdila da je Enedin Mulalić najbolji,najmlađi, najkompletniji i najmoderniji desni bek lige. Smiren, staložen tehnički jak fudbalski inteligentan, s preciznim centaršutevima koji pogađaju u glavu i u nogu napadače koji očito nemaju neko znanje.

Centaršutevi u stilu kao nekad Mujdza.

Defanzivno uvijek tu, dobro postavljen smiren, bez panike, pravovremene reakcije.

Još fizicki nije na dobrom nivou sitnije građe ali i to ce nadoći s vremenom.

Velika greška Jankovica koju ce sam uocit.
Mali je klocina, dzabe prosipas pricu samo jer je buzimljan
Ne ulazim u to jel dijete novi Mujdza ili ne. Nadam se da ce napraviti i bolju karijeru od Dedica, sto se mene tice.

Ali stvarno ne postoji jaci lobi od navijaca Sarajeva po drustvenim mrezama kad su u pitanju mladi igraci. Cim neko odigra 2-3 solidne utakmice odma kapitenska traka. :yawn: :mrgreen:
@igrajlopte 🐦

Imajednabrigada
Postovi: 1701
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 mar 2023, 21:55

ReX je napisao/la:
13 mar 2023, 21:32
marlostanf1eld je napisao/la:
13 mar 2023, 18:49
Imajednabrigada je napisao/la:
13 mar 2023, 14:42
Jučerašnja utakmica je potvrdila da je Enedin Mulalić najbolji,najmlađi, najkompletniji i najmoderniji desni bek lige. Smiren, staložen tehnički jak fudbalski inteligentan, s preciznim centaršutevima koji pogađaju u glavu i u nogu napadače koji očito nemaju neko znanje.

Centaršutevi u stilu kao nekad Mujdza.

Defanzivno uvijek tu, dobro postavljen smiren, bez panike, pravovremene reakcije.

Još fizicki nije na dobrom nivou sitnije građe ali i to ce nadoći s vremenom.

Velika greška Jankovica koju ce sam uocit.
Mali je klocina, dzabe prosipas pricu samo jer je buzimljan
Ne ulazim u to jel dijete novi Mujdza ili ne. Nadam se da ce napraviti i bolju karijeru od Dedica, sto se mene tice.

Ali stvarno ne postoji jaci lobi od navijaca Sarajeva po drustvenim mrezama kad su u pitanju mladi igraci. Cim neko odigra 2-3 solidne utakmice odma kapitenska traka. :yawn: :mrgreen:
Isto sto od tebe ne postoji jači lobi za igrace iz Svedske. :mrgreen:

Nisam navijač Sarajeva uopste niti preferiram neki klub u našoj ligi ali eto pratim Sarajevo zbog Enedina i Velež zbog Nanica on mi je čak familija ali nikad ga nisam spomenuo u kontekstu repke jer osim debija jos se nije nametnuo u prvom timu.

Opet kažem govorim na osnovu činjenica a činjenice su da momak igra standardno i dobro, skoro od pocetka sezone.

Npr isto bih rekao za Sučica iz Zrinjskog kao vezni igrač, iato mlad i jako dobar.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 13 mar 2023, 22:09

Imajednabrigada je napisao/la:
13 mar 2023, 21:55
Isto sto od tebe ne postoji jači lobi za igrace iz Svedske. :mrgreen:

Nisam navijač Sarajeva uopste niti preferiram neki klub u našoj ligi ali eto pratim Sarajevo zbog Enedina i Velež zbog Nanica on mi je čak familija ali nikad ga nisam spomenuo u kontekstu repke jer osim debija jos se nije nametnuo u prvom timu.

Opet kažem govorim na osnovu činjenica a činjenice su da momak igra standardno i dobro, skoro od pocetka sezone.

Npr isto bih rekao za Sučica iz Zrinjskog kao vezni igrač, iato mlad i jako dobar.
Iskreno se čudim da neko još ima energije da se bavi talentima iz BHPL, a da u tome nema koristi. Koliko smo puta čuli i vidjeli sve ovo? Onda se ispostavi da taj supertalenat, sa 19 godina ne može igrati u drugom timu portugalskog drugoligaša.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1701
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 mar 2023, 22:53

Horoz je napisao/la:
13 mar 2023, 22:09
Imajednabrigada je napisao/la:
13 mar 2023, 21:55
Isto sto od tebe ne postoji jači lobi za igrace iz Svedske. :mrgreen:

Nisam navijač Sarajeva uopste niti preferiram neki klub u našoj ligi ali eto pratim Sarajevo zbog Enedina i Velež zbog Nanica on mi je čak familija ali nikad ga nisam spomenuo u kontekstu repke jer osim debija jos se nije nametnuo u prvom timu.

Opet kažem govorim na osnovu činjenica a činjenice su da momak igra standardno i dobro, skoro od pocetka sezone.

Npr isto bih rekao za Sučica iz Zrinjskog kao vezni igrač, iato mlad i jako dobar.
Iskreno se čudim da neko još ima energije da se bavi talentima iz BHPL, a da u tome nema koristi. Koliko smo puta čuli i vidjeli sve ovo? Onda se ispostavi da taj supertalenat, sa 19 godina ne može igrati u drugom timu portugalskog drugoligaša.
Pa ne pričamo o nekim supertalentima, nemamo mi inače takvih igrača niti imamo to u mentalitetu.
Pričamo o momcima koji se iole izdvajaju ovoj nakaradnoj amaterskoj ligi i to vecinom iz nekih semtimentalnih ili privatnih razloga, koji bi možda mogli napravit neki iskorak.

Opet kažem, naravno da to nisu neki igrači ali se koliko toliko izdvajaju s obzirom na njihove godine, isto kao što npr Huseinbasic, Tahirovic, Gigovic, Nezirovic... nisu nikakvi talenti u evropskim okvirima niti zanimljivi igraci ali eto blizu su prvog tima u svojim klubovima i kao takvi za naše poluamaterske uslove i repku...oni su zanimljivi za pratiti jer mozes bar ocekivat nesto od njih bar prosjek neki jer je to najbolje što nudi dijaspora.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 15 mar 2023, 12:12

Mislim da igrači koji sa 20 ili 21 godinom, nisu standardni u austrijskoj, švicarskoj, skandinavskim ligama, teško da će napraviti neku karijeru.
Zasada, talenti na koje zaista može računati da će nešto više postići, su Jašić i Tahirović. Dedić je već afirmisan igrač
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Pantelija » 15 mar 2023, 14:50

Pa problem i jeste što upravo repka treba sa sad gura u21 naravno, mulalica jer igra standardno sa 18/19 u sarajevu.
A ne da zove juniore borca.

I da, igrač ako hoce da napravi nešto do 17 max 18 mora biti u razvojnoj ligi slovenije, austrije, ceske
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la marlostanf1eld » 15 mar 2023, 19:16

Gol Bristrica

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX » 17 mar 2023, 12:27

Faris Dzevahiric bez poziva u U16 za razvojni turnir iduce sedmice. :roll:

Nije valjda da ga i dalje zajebavaju zbog epizode u ekipi rezima manjeg bh. entiteta. :hmmmmm:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Cartman » 17 mar 2023, 14:13

marlostanf1eld je napisao/la:
15 mar 2023, 19:16
Gol Bristrica
Daleko od toga da vjerujem da ce bit njegov kvalitet, ali ovaj mali me uvijek podsjeca na Dzeku kad gledam njegove klipove. Ima definitivno potencijala.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

DeZerbi
Postovi: 208
Pridružen/a: 05 feb 2023, 10:12
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DeZerbi » 17 mar 2023, 14:19

Cartman je napisao/la:
17 mar 2023, 14:13
marlostanf1eld je napisao/la:
15 mar 2023, 19:16
Gol Bristrica
Daleko od toga da vjerujem da ce bit njegov kvalitet, ali ovaj mali me uvijek podsjeca na Dzeku kad gledam njegove klipove. Ima definitivno potencijala.
Dok je bio u Slobodi, dugo nisam vidio veceg talenta.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX » 17 mar 2023, 14:20

Ako se budu razvijali kako treba duo "Krdzalic & Bristric" bi mogli postati nesto specijalno!

:bih:
@igrajlopte 🐦

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 mar 2023, 14:24

ReX je napisao/la:
17 mar 2023, 14:20
Ako se budu razvijali kako treba duo "Krdzalic & Bristric" bi mogli postati nesto specijalno!

:bih:
Previse se zalijece. Ovaj Bristric bi trebao ganjati da ode u ligu tipa Austrija. I tu bi trebao biti iznadprosjecan, nesto tipa Joveljica u Wolfsbergeru
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 mar 2023, 14:27

Onog Omerovica ja nisam previse gledao u HnL, vidim imao je nekoliko startova.

Bit ce zanimljivo vidjeti ovu dvojicu jer su fizicki veci potencijal od recimo Huskovica.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX » 17 mar 2023, 14:32

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
17 mar 2023, 14:24
ReX je napisao/la:
17 mar 2023, 14:20
Ako se budu razvijali kako treba duo "Krdzalic & Bristric" bi mogli postati nesto specijalno!

:bih:
Previse se zalijece. Ovaj Bristric bi trebao ganjati da ode u ligu tipa Austrija. I tu bi trebao biti iznadprosjecan, nesto tipa Joveljica u Wolfsbergeru
Pa ne bih se slozio da se previse zalijece. Radi se o dva istinska talenta koji su vec pokazali da posjeduju nesto specijalno i da mogu napraviti solidnu, da ne kazem veliku karijeru. Hoce li to biti na nivou Misketa&Dzeke ili slicno, samo vrijemo ce pokazati. U tome se slazem da ne trebamo pretjerivati, ali da se trebaju ocekivati dobre stvari od njih to stoji. E sada, sve je na njima. Samo da ih povrede zaobidzu.

Zasto ganjati Austriju kad igras u najboljoj ekipi Sloveniji i imas realne sanse da igras euro takmicenja. A on (kao i Anes) ako opravdaju svoj hype, svakako slijedi transfer u dosta vece lige i klubove od Austrije.

Kakav Joveljic. Taj frajer da smanji aktivnost na instagramu i drustvenim mrezama i posveti se fudbalu bio bi 50 % bolji igrac.
@igrajlopte 🐦

izdzezveubrazil
Postovi: 2355
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la izdzezveubrazil » 17 mar 2023, 14:34

On vec iduce sezone mora unistiti slovensku ligu da bi mogao praviti veliku karijeru.

Dzeko je sa 21 godinom potpisao za Wolfsburg. Eh sad, napredak naravno nije linearan i vezan iskljucivo za godine, ali Slovenija nije ekstremno jaca odskocna daska od nase lige.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 mar 2023, 14:35

Slovenija nije nikakav indikator kvalitete O tome se radi.

Pa eto isti taj bezvezni joveljic je bio jedan od bolhih napadaca u A bundesligi
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX » 17 mar 2023, 14:38

@igrajlopte 🐦

Horoz
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 17 mar 2023, 14:50

I ja kontam da je Slovenija dosta slabo mjerilo. Možda i najslabije od "normalnih" liga, ovaj Kvesić tamo dere.
Nisam imao prilike gledati ni Bristrića, ni krdžalića, ne znam imaju li brzinu , pokretljivost? U svakom slučaju, moraju poderat Sloveniju da bi napravili neki iskorak.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 17 mar 2023, 14:52

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
17 mar 2023, 14:35
Slovenija nije nikakav indikator kvalitete O tome se radi.

Pa eto isti taj bezvezni joveljic je bio jedan od bolhih napadaca u A bundesligi
Tačno. Nardin Mulahusejnović je bio prvi strijelac u toj ligi.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.