U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

retromoos
Postovi: 965
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la retromoos » 30 mar 2021, 12:43

Ars412 je napisao/la:
30 mar 2021, 11:35
Pa po Zvezdinim forumima su falili ovog Santraca dok je igrao za njihove juniore.. treba sacekat jos malo
Da ima kvalitet ne bi ga tenkom mogao natjerati da igra za nas, zato su ga i gurnuli nama.

retromoos
Postovi: 965
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la retromoos » 30 mar 2021, 12:55

Gazibegovic, Dedic, Hasic, Masic, Djokanovic, i mozda Kvakic i Basic da imaju neki potencijal iz ove ekipe, ostalo sve prdimahovina. Sve su to mladi momci, a sa takvima treba raditi individualno i strpljivo. Puno puta je potreban psiholog za pravilan razvoj. Moje licno misljenje je da Hasic i Djokanovic puno puta imaju potez viska, a taj potez viska ih natjera da naprave gresku, budu blokirani itd. Sve su to sitnice, ali u vrhunskom fudbalu se na sitnicama uzima ili gubi utakmica.
Red, rad, disciplina, i onda je onima koji imaju talenat uspjeh zagarantovan. Hasic i Dedic su recimo ogromni potencijali, ali ako ih neko ne uzme u ruke da se pravilno razviju, oni ce karijere provesti po nekim taraba klubovima, dok recimo ovi manje talentovani ce jednostavno nestati.

Ars412
Postovi: 23
Pridružen/a: 13 mar 2021, 09:13
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Ars412 » 30 mar 2021, 13:13

retromoos je napisao/la:
30 mar 2021, 12:43
Ars412 je napisao/la:
30 mar 2021, 11:35
Pa po Zvezdinim forumima su falili ovog Santraca dok je igrao za njihove juniore.. treba sacekat jos malo
Da ima kvalitet ne bi ga tenkom mogao natjerati da igra za nas, zato su ga i gurnuli nama.
A druze to stoji.. al dal sa Goskovim, Osijek ll, i Zvijezdinim igracima trazimo nesto. Ne mogu da vjerujem da u Premijer ligi BiH ne postoji standardan stoper u-21. Pa da je srece svaki tim bi imao po pet igrača u-21 u rosteru, a ne vracat Kosorica, Bogicevica, dovoditi neke lijeve igrace iz Srbije (sto su Sarajevo i Zeljo redovno radili). Ne mogu da vjerujem da Sarajevo, Zeljo, Zrinjski, Borac, Velez, Sloboda i Celik klubovi iz malo vecih gradova ne mogu da imaju barem 10 igraca iz svoje okolice..

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Ghuraba » 30 mar 2021, 13:15

babino je napisao/la:
30 mar 2021, 11:31
provala je to a i izbor stopera, ocito.

ono sto je meni bilo ok od starcevica sto je te svoje provale brzo skontao, u toku 1. pol izmijenjao pozicije sehicu, jusufu i dedicu, grebi ga, prevario se i vratio u normalu, to jos nisam vidio u A repki jer se tu pametnjakovici drze do kraja onoga sto zacrtaju.

izmjene na poluvremenu isto se pokazale dobrim, ja sam peezime santrac cuo tek u 37. min kod nekog prekrsaja. onaj napadac klada, masic odmah unio nesto novo. basic bio odlican.

e sad, zasto je poceo sa kladama od stopera, i levatima poput tog santraca ili mehanovica, to su neke druga pitanja. mozda je i morao, ko zna.
mada, eto kazu da taj santrac kao i igra nesto u srbiji a ima i fudbalsko prezime:-)

kako god, los rezultat na kraju jer te tekme se moraju dobiti ako mislis biti u igri za nesto do samog kraja.

gazibegovic moze komotno u a repku, moze i hasic ali da ga prvo neko dobro isamara, strah me je za njegovu karijeru, iako zna znanje:-)
Slazem se sa svim sto si napisao. Kompletna postava je korektna, jedino su stoperi cijelo vrijeme bili uzasni. Tu pod hitno mora naci dva nova rjesenja. Samo u nasoj ligi ima Milojevica, Devedzica, Sadikua, Mahmica... Oni mi ovako na prvu padaju na pamet i svaki je bolji od ove dvojice od sinoc. Ne mozes ti ocekivati ni da bek uradi nesto konkretno, kad su ti stoperi uzasni. Imao sam utisak da Dedic uopste nije razmisljao o igri prema naprijed, jer je valjda samo cekao kad ce ovi ponovo pogrijesiti. Ovdje se priziva i ovaj Austrijanac. Ne znam kakav je, nisam ga nikad gledao, ali razlog njegovog neigranja sinoc moze biti ili to sto je Starcevic vidio da momak nema kvalitet, ili to sto mora progurati i preko reprezentacije prodati ovog iz Goska i ovog iz seste ekipe Osijeka.

Djokanovic mi se sinoc nikako nije svidio. Igrac na toj poziciji ne smije toliko puta pogrijesiti u najobicnije. dodavanju. On je od Pjanicevih 'alibi-pasova' prvom do sebe otisao u skroz drugu krajnost. Mora to dovesti u red ako misli da ga neko pocne ozbiljno dozivljavati. S druge strane, onaj mali iz Zrinjskog mi se bas svidio i valjda bude nesto od njega.

Btw, nadam se da Hasiceva povreda nije toliko zeznuta. :(

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 30 mar 2021, 14:31

Bašića ne treba previše hvaliti, ovako je i Ćavar krenuo pa ga se poslije jedva riješili iz U21 tima. Teško se naviknuti da nema više Ćavara i Mustedanagića :problem:

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 30 mar 2021, 14:38

Ghuraba je napisao/la:
30 mar 2021, 13:15
babino je napisao/la:
30 mar 2021, 11:31
provala je to a i izbor stopera, ocito.

ono sto je meni bilo ok od starcevica sto je te svoje provale brzo skontao, u toku 1. pol izmijenjao pozicije sehicu, jusufu i dedicu, grebi ga, prevario se i vratio u normalu, to jos nisam vidio u A repki jer se tu pametnjakovici drze do kraja onoga sto zacrtaju.

izmjene na poluvremenu isto se pokazale dobrim, ja sam peezime santrac cuo tek u 37. min kod nekog prekrsaja. onaj napadac klada, masic odmah unio nesto novo. basic bio odlican.

e sad, zasto je poceo sa kladama od stopera, i levatima poput tog santraca ili mehanovica, to su neke druga pitanja. mozda je i morao, ko zna.
mada, eto kazu da taj santrac kao i igra nesto u srbiji a ima i fudbalsko prezime:-)

kako god, los rezultat na kraju jer te tekme se moraju dobiti ako mislis biti u igri za nesto do samog kraja.

gazibegovic moze komotno u a repku, moze i hasic ali da ga prvo neko dobro isamara, strah me je za njegovu karijeru, iako zna znanje:-)
Slazem se sa svim sto si napisao. Kompletna postava je korektna, jedino su stoperi cijelo vrijeme bili uzasni. Tu pod hitno mora naci dva nova rjesenja. Samo u nasoj ligi ima Milojevica, Devedzica, Sadikua, Mahmica... Oni mi ovako na prvu padaju na pamet i svaki je bolji od ove dvojice od sinoc. Ne mozes ti ocekivati ni da bek uradi nesto konkretno, kad su ti stoperi uzasni. Imao sam utisak da Dedic uopste nije razmisljao o igri prema naprijed, jer je valjda samo cekao kad ce ovi ponovo pogrijesiti. Ovdje se priziva i ovaj Austrijanac. Ne znam kakav je, nisam ga nikad gledao, ali razlog njegovog neigranja sinoc moze biti ili to sto je Starcevic vidio da momak nema kvalitet, ili to sto mora progurati i preko reprezentacije prodati ovog iz Goska i ovog iz seste ekipe Osijeka.

Djokanovic mi se sinoc nikako nije svidio. Igrac na toj poziciji ne smije toliko puta pogrijesiti u najobicnije. dodavanju. On je od Pjanicevih 'alibi-pasova' prvom do sebe otisao u skroz drugu krajnost. Mora to dovesti u red ako misli da ga neko pocne ozbiljno dozivljavati. S druge strane, onaj mali iz Zrinjskog mi se bas svidio i valjda bude nesto od njega.

Btw, nadam se da Hasiceva povreda nije toliko zeznuta. :(
Zar stvarno postoji opcija da neko vjeruje kako je ona utakmica pomogla Barišiću ili Saviću da se prodaju?

Avatar
miky_hz
Postovi: 23107
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la miky_hz » 30 mar 2021, 17:01

Hasić je iznesen s terena na nosilima u 72. minuti meča, a danas je, po povratku u Sarajevo, obavio ljekarski pregled. Kako saznajemo, prve procjene govore da je vjerovatno u pitanju ruptura križnih ligamenata, što znači da će možda biti neophodan i operativni zahvat.



Ukoliko talentovani nogometaš Besiktasa zaista bude morao na operaciju, čeka ga višemjesečni oporavak.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 mar 2021, 17:06

miky_hz je napisao/la:
30 mar 2021, 17:01
Hasić je iznesen s terena na nosilima u 72. minuti meča, a danas je, po povratku u Sarajevo, obavio ljekarski pregled. Kako saznajemo, prve procjene govore da je vjerovatno u pitanju ruptura križnih ligamenata, što znači da će možda biti neophodan i operativni zahvat.



Ukoliko talentovani nogometaš Besiktasa zaista bude morao na operaciju, čeka ga višemjesečni oporavak.
6-9 mjeseci...
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la TheChief » 30 mar 2021, 17:10

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
30 mar 2021, 17:06
miky_hz je napisao/la:
30 mar 2021, 17:01
Hasić je iznesen s terena na nosilima u 72. minuti meča, a danas je, po povratku u Sarajevo, obavio ljekarski pregled. Kako saznajemo, prve procjene govore da je vjerovatno u pitanju ruptura križnih ligamenata, što znači da će možda biti neophodan i operativni zahvat.
Ukoliko talentovani nogometaš Besiktasa zaista bude morao na operaciju, čeka ga višemjesečni oporavak.
6-9 mjeseci...
Zbog ovoga je svakom igracu prvo cilj da se osigura finansijski, pa tek onda da misli o igrackoj karijeri i koji klub je najbolji za to.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4444
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la MoodyHank » 30 mar 2021, 17:59

miky_hz je napisao/la:
30 mar 2021, 17:01
Hasić je iznesen s terena na nosilima u 72. minuti meča, a danas je, po povratku u Sarajevo, obavio ljekarski pregled. Kako saznajemo, prve procjene govore da je vjerovatno u pitanju ruptura križnih ligamenata, što znači da će možda biti neophodan i operativni zahvat.



Ukoliko talentovani nogometaš Besiktasa zaista bude morao na operaciju, čeka ga višemjesečni oporavak.
Znao sam odmah, šteta velika.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hurem » 30 mar 2021, 18:13

Ogromna šteta ako se ispostavi tačnim...nije počeo ni igrati kako treba a takvu povredu doživjeti, i to lijeva noga ako se dobro sjećam snimka kojeg sam poslije utakmice pogledao.
Nekako nemamo sreće s velikim nadama, očekivanjima i teškim povredama: Koljic, Besic, Prevljak...sada Hasic.

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la RoninX » 30 mar 2021, 21:19

steta jeste ali jako je mlad. njemu je bjezat iz besiktasa kad se god oporavi.

zna li ko sta vise o ovom novom Dzeki iz Slobode :)

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la 1921boy » 30 mar 2021, 22:41

RoninX je napisao/la:
30 mar 2021, 21:19
steta jeste ali jako je mlad. njemu je bjezat iz besiktasa kad se god oporavi.

zna li ko sta vise o ovom novom Dzeki iz Slobode :)
Bristrić Admir - 17 godina,napadač,igra jednako dobro i lijevom i desnom nogom

Trenirao sa mojim dijetom prije par godina u NKZ

Sa 14 godina iz Zvijezde Gradačac prešao u Osijek - kako sam čuo nije mogao dobiti papire pa se zbog toga vratio u BiH

U Zrinjskom prošao i pripreme sa prvim timom valjda zbog škole i porodice došao u Tuzlu

Njegov otac je pričao da su prošli neka testiranja u Osijeku gdje spada u 10% svjetske klase mladih napadača do 19 godina iz svih država svijeta

U Zvijezdi je igrao za pionire i kadete trpao kao na traci svaka utakmica gol,dva ili tri

Ne bih da neko misli da imam nešto sa malim ali predan je fudbalu maximalno kad nema treninga po teretani je ili individualno trenira sa ocem

Jurica Vranješ mu je menadžer spominje se i Dinamo i Rijeka pa ponovo Osijek i još neki strani klubovi
ako se ovako nastavi razvijat daleko će dogurati

Već igra za u19 reprezentaciju

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la legenda reala » 30 mar 2021, 22:46

Justin je napisao/la:
29 mar 2021, 21:32
Buducnost reprezentacije je svijetla. Sve vise ljudi napusta zemlju da budu baustelci i peraci guzova u Svabiji. Tamo cine siromasni sloj drustva koji najvise djecu gura u sport. Vjerovatno cemo imati dosta talenata za 15-20 godina. :thumbup:
Ovo je istina, i ja ocekujem najjacu BIH ikad za jedno desetak godina
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Ghuraba » 02 apr 2021, 17:10

Sadiku i Mahmic neuporedivo bolji od one dvojice sto su poceli protiv Crne Gore.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la babino » 02 apr 2021, 17:16

kako objasniti to da je mahmic kao balavac pozivan u prosloj generaciji a sada nije haha
da su igrali neki igraci pa ok, ali likovi iz federalne lige i hrvatske cvajte(ako i tu igra). Uzas.
Mahmic vec 2 sezone seniorskog fudbala u ovoj nasoj zabokrecini ima.

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Harise » 02 apr 2021, 17:22

Ghuraba je napisao/la:
02 apr 2021, 17:10
Sadiku i Mahmic neuporedivo bolji od one dvojice sto su poceli protiv Crne Gore.
Slazem se, ovaj Adrian Leon Barišic je kriv sto smo tada primili protiv Moldavije iz penala kada je rezultat 1-1 bio. On je levat isto Igor Savic. Azur Mahmic cijelu sezonu vec igra standardno, a Sadiku je najbolji štoper koji za sad imamo. Sramota da nisu dobili poziv garant bi dobili Crne Gorce... Zamisli ti imaš dvje standardni igraci iz prve lige, a ti guraš jednog igraca iz federacije lige i nekog iz 2HNL :damn:

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Wanderson » 02 apr 2021, 18:29

Jedina veca bruka od stopera je Đokanović i kapitenska traka.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Maestro » 02 apr 2021, 18:36

Wanderson je napisao/la:
02 apr 2021, 18:29
Jedina veca bruka od stopera je Đokanović i kapitenska traka.
Kako vidis kvalitet golmana koji je igrao protiv CG?
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 02 apr 2021, 18:48

Maestro je napisao/la:
02 apr 2021, 18:36
Wanderson je napisao/la:
02 apr 2021, 18:29
Jedina veca bruka od stopera je Đokanović i kapitenska traka.
Kako vidis kvalitet golmana koji je igrao protiv CG?
Dobra distribucija lopte, brz sa izlijetanjem. Vidjet ćemo kakav je shot stopping i u zraku :kafa: .

Ihh ti bi sad da Wanderson advokata ovdje glumi.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Edo1922 i 36 gostiju.