U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Kalashnikov
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 jan 2018, 14:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kalashnikov » 24 mar 2018, 00:23

Dok selektori dižu tri prsta, igrači negiraju postojanje države BiH a navijači ih brane ne trebamo se čuditi što smo u kurcu

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 00:26

jasmin10 je napisao/la:Raonffa pa da je odbio reprezentaciju sada vjerovatno bi i za sva vremena završio s nama. Nije lud da kao mladi reprezentativac koji je blizu i A reprezentacije odustane od nacionalnog dresa. Jer i sam zna da će mu to biti od koristi. To što je on potpisao za Frankfurt mu nije riješilo karijeru. I Husejinovic je otišao u Werder pa se vratio opet u BiH. Zna Cavar zašto igra za BiH a nije iz ljubavi sigurno.
On standardan reprezentativac neće postati, pa ni za minimalno još godinu dana, vrtit će se po spiskovima tamo nekad od septembra, oktobra (kad već završe ove U21 kvale) al' će morati još pure jesti da postane standardan u A timu.

I neće sigurno postati standardan u A timu zato što igra u rezervama ili juniorima Frankfurta, nego će postati standardan ako postane standardan u Frankfurtu. A ako postane standardan u Frankfurtu, prosto nema nikakve logike da će ga reprezentacija dodatno prodati, pogotovo BiH reprezentacija, jer naša reprezentacija nikad nije prodala igrača (govorimo o vrhunskom nivou) osim Bešića poslije Brazila.

Tako da ono, takva logika mi je na nivou SF filmova.

A i sve da ste upravu, da bi kontinuirano igrao (bilo klub bilo repka) on se mora truditi, ako se neće truditi onda se neće ni pozivati, a ako se trudi onda nam direktno pomaže, a ako nam direktno pomaže igrama na terenu onda me, da izvineš, boli qurac šta lajka na instagramu :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la jasmin10 » 24 mar 2018, 00:27

Vucevich pa šta je to Cavar odigrao zadnjih par mjeseci ? Amir ne bi sigurno lošije odigrao danas.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Maestro » 24 mar 2018, 00:27

Napravio sam ja screenshot na telefonu. Samo je problem sto pojma nemam kako to ovdje postaviti. :D
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 24 mar 2018, 00:28

Raonffa je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Sta ce se dokazivati struci, kad je jasno da ne moze u prvi tim do kraja sezone i kad mu jedino preostaje da se ganja tamo po livadama u cetvrtoj ili petoj ligi (ako Frankfurt uopste ima rezervnu nizeligasku ekipu)? Logicno da je i njemu i rukovodstvu njegovog kluba u interesu da odigra jos dvije jake internacionalne utakmice, umjesto da samo trenira s klubom (ili eventualno igra za rezervni tim, ali cini mi se da ga nemaju). Uostalom, niko mu ne garantuje da ce napraviti nesto u Eintrachtu. Utakmice U21 reprezentacija su itekako zanimljive skautima. Ja ipak mislim da je njega prije prodala dobra partija protiv Portugala ili Velsa, nego protiv Goska ili Slobode.
Hoćeš da mi kažeš da se on odazvao pozivu zato što su mu iz Frankfurta savjetovali tako? I, hipotetički, da Frankfurt nije insistirao na tome, on se ne bi pojavio ovdje i ne bi igrao za BiH više?

Samo mi nemoj govoriti o tome kako razmišlja "šta ako ne uspijem u Frankfurtu" i da zato dolazi ovdje da se dokaže, kao ono misli unaprijed mjesecima, ma godinama, šta ako ne uspijem u Frankfurtu, sigurno će mi utakmice protiv Velsa i Lihtenštajna osigurati novi transfer. Smiješna logika rezonovanja, iskreno.
Kako bih ja mogao znati sta su mu oni savjetovali?! Znam samo da je sa nove dvije jake internacionalne utakmice na dobitku i on, a i klub koji mu ne moze ponuditi minute na terenu. Zar je to tesko shvatiti? Da ne pricam koliko bi mu znacilo da se eventualno plasiramo na prvenstvo i da tu bude na izlogu svim evropskim ekipama koje pomno prate takva prvenstva, a on je ionako dvije godine mladji od momaka koji su inace nosioci ove generacije. Da zakljucim, on gleda iskljucivo svoj interes i ne osjeca ni sentimentalnu ni moralnu obavezu prema ovoj drzavi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la HPCompaq » 24 mar 2018, 00:35

Ćavar je budućnost ove i seniorske reprezentacije.Vrijeme je pred nama.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la AnelZ » 24 mar 2018, 00:37

Maestro je napisao/la:Napravio sam ja screenshot na telefonu. Samo je problem sto pojma nemam kako to ovdje postaviti. :D
Nemoj, svima ces uciniti uslugu.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 24 mar 2018, 00:38

jasmin10 je napisao/la:Vucevich pa šta je to Cavar odigrao zadnjih par mjeseci ? Amir ne bi sigurno lošije odigrao danas.
Nije nista posebno, osim sto je bio jedan od najboljih igraca protiv Velsa i Portugala, ali nisam nigdje napisao da je mnogo bolji od Hadziahmetovica, samo sto Hadziahmetovic je ove sezone *jako* los, samo je poceo jednu ligasku utakmicu ove sezone i trener ga je vadio nakon 45 minuta jer je bio najgori igrac na terenu. Treba da se prvo vrati na pravi put, ili izgleda da cemo ga gledati u drugoj Turskoj diviziji sljedece sezone.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 00:41

kobe24 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Sta ce se dokazivati struci, kad je jasno da ne moze u prvi tim do kraja sezone i kad mu jedino preostaje da se ganja tamo po livadama u cetvrtoj ili petoj ligi (ako Frankfurt uopste ima rezervnu nizeligasku ekipu)? Logicno da je i njemu i rukovodstvu njegovog kluba u interesu da odigra jos dvije jake internacionalne utakmice, umjesto da samo trenira s klubom (ili eventualno igra za rezervni tim, ali cini mi se da ga nemaju). Uostalom, niko mu ne garantuje da ce napraviti nesto u Eintrachtu. Utakmice U21 reprezentacija su itekako zanimljive skautima. Ja ipak mislim da je njega prije prodala dobra partija protiv Portugala ili Velsa, nego protiv Goska ili Slobode.
Hoćeš da mi kažeš da se on odazvao pozivu zato što su mu iz Frankfurta savjetovali tako? I, hipotetički, da Frankfurt nije insistirao na tome, on se ne bi pojavio ovdje i ne bi igrao za BiH više?

Samo mi nemoj govoriti o tome kako razmišlja "šta ako ne uspijem u Frankfurtu" i da zato dolazi ovdje da se dokaže, kao ono misli unaprijed mjesecima, ma godinama, šta ako ne uspijem u Frankfurtu, sigurno će mi utakmice protiv Velsa i Lihtenštajna osigurati novi transfer. Smiješna logika rezonovanja, iskreno.
Kako bih ja mogao znati sta su mu oni savjetovali?! Znam samo da je sa nove dvije jake internacionalne utakmice na dobitku i on, a i klub koji mu ne moze ponuditi minute na terenu. Zar je to tesko shvatiti? Da ne pricam koliko bi mu znacilo da se eventualno plasiramo na prvenstvo i da tu bude na izlogu svim evropskim ekipama koje pomno prate takva prvenstva, a on je ionako dvije godine mladji od momaka koji su inace nosioci ove generacije. Da zakljucim, on gleda iskljucivo svoj interes i ne osjeca ni sentimentalnu ni moralnu obavezu prema ovoj drzavi.
Pa napisao si post u kojem govoriš kako on nije došao na ovo okupljanje zato što hoće nego zato što i njemu i Frankfurtu to tako odgovara u ovom trenutku. Što bi značilo da danas, sutra kad i ako postane legitiman član seniora Frankfurta neće više da se odazove pozivu u reprezentaciju jer nema koristi?

Ja mogu zaključiti da je on iznimno glup ako misli da će mu u ovoj situaciji reprezentacija pomoći da uspije napraviti klupsku karijeru. Što mu je pomogla, pomogla je, dalje se mora dokazivati u klubu. Kao što rekoh, naša reprezentacija nikoga nije prodala i ustalila u nekom od timova liga petica (izuzev Bešića) i proći će još vremena dok to ne počne raditi, ako ikada i počne.

Tako da, opustite se, pustite momka nek' igra, a te instagram lajkove malo i zanemarite, još uvijek je to dijete.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 24 mar 2018, 00:48

Raonffa je napisao/la: Pa napisao si post u kojem govoriš kako on nije došao na ovo okupljanje zato što hoće nego zato što i njemu i Frankfurtu to tako odgovara u ovom trenutku. Što bi značilo da danas, sutra kad i ako postane legitiman član seniora Frankfurta neće više da se odazove pozivu u reprezentaciju jer nema koristi?
Od reprezentacije svi imaju koristi, izuzev Dzeke, Pjanica i mozda Kolasinca. Svim ostalim je reprezentacija itekako potrebna. Nisu Vranjesa utakmice u Pribramu (ili gdje je ono vec igrao) prodale u Sporting Gijon, vec cinjenica da je i u to vrijeme bio standardni reprezentativac (mislim cak i prvotimac) jedne renomirane reprezentacije. Da onda ne pricam o ovoj djecurliji poput Cavara, koji su jos uvijek totalni anonimusi u svijetu fudbala.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 00:55

kobe24 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Pa napisao si post u kojem govoriš kako on nije došao na ovo okupljanje zato što hoće nego zato što i njemu i Frankfurtu to tako odgovara u ovom trenutku. Što bi značilo da danas, sutra kad i ako postane legitiman član seniora Frankfurta neće više da se odazove pozivu u reprezentaciju jer nema koristi?
Od reprezentacije svi imaju koristi, izuzev Dzeke, Pjanica i mozda Kolasinca. Svim ostalim je reprezentacija itekako potrebna. Nisu Vranjesa utakmice u Pribramu (ili gdje je ono vec igrao) prodale u Sporting Gijon, vec cinjenica da je i u to vrijeme bio standardni reprezentativac (mislim cak i prvotimac) jedne renomirane reprezentacije. Da onda ne pricam o ovoj djecurliji poput Cavara, koji su jos uvijek totalni anonimusi u svijetu fudbala.
Jest vala, sigurno će Bičakčića, Zukanovića, Šunjića, Višću, Cimirota, Prcića, nedavno Lulića ili Ibiševića. ili bilo koga drugog igre u reprezentaciji prodati. Da se gleda samo reprezentacija, niko od njih ne bi prismrdio ligama petice, niko osim Džeke se ne bi uspio kvalitetno prodati. Pjanić i Kolašinac? Da im nije bilo odličnih sezona u Romi i Šalkeu, nema šanse da bi igrali gdje danas igraju.

A i druga stvar, ovo opet ponavljam, neće Ćavar nikad zaigrati za reprezentaciju dok je u rezervama Frankfurta. Tek ako se ustali tamo, on će postati ozbiljan konkurent za naš tim, a ako se već ustali u Frankfurtu nema yebene šanse da će ga prije prodati repka nego Frankfurt, kao što repka nije i neće prodavati gore navedene igrače. Tako da on nikada neće imati toliku korist koliko se ovdje potencira, kao da smo Hrvatska u najmanju ruku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la bihuzur » 24 mar 2018, 00:59

Maestro je napisao/la:Napravio sam ja screenshot na telefonu. Samo je problem sto pojma nemam kako to ovdje postaviti. :D
posalji nam telefon :lol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 24 mar 2018, 01:23

Dzaba kad ti ne kontas sta ja pricam. Evo zadnji pokusaj; za godinu dana isti taj Frankfurt hoce da kupi Duljevica. Redovno ga skautiraju u Drezdenu. On igra redovno, povremeno zabija i asistira, ma sve super. Sasvim je logicno da ce prvenstveno gledati klub, jer je tu daleko veci 'uzorak'. Medjutim, mnogo lakse ce se odluciti na njegov transfer kad vide da je bio jedan od najstandardnijih reprezentativaca BiH, koja je osigurala plasman na EP (nije nuzno da reprezentacija ode na EP, ali svakako da i to ima dodatnu tezinu). Da ne pricam koliko bi ga prodale eventualne dobre partije na nekom velikom takmicenju s reprezentacijom. Isto ovo mozes primijeniti i na Bicakcica, i na Besica, i na Kodru, ali i na sve ostale. Sve ovo preslikas na Cavara, koji je sa 19 godina bio jedan od najboljih u nasoj U21 reprezentaciji, koja se po prvi put u historiji plasirala na neko prvenstvo. Hipoteticki govorim naravno, ali sve ovo nisu nikakve nerealne stvari.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 24 mar 2018, 01:28

je li se makar pokusalo oko ovog bradonjica
Zarathustra

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 01:30

kobe24 je napisao/la:Dzaba kad ti ne kontas sta ja pricam. Evo zadnji pokusaj; za godinu dana isti taj Frankfurt hoce da kupi Duljevica. Redovno ga skautiraju u Drezdenu. On igra redovno, povremeno zabija i asistira, ma sve super. Sasvim je logicno da ce prvenstveno gledati klub, jer je tu daleko veci 'uzorak'. Medjutim, mnogo lakse ce se odluciti na njegov transfer kad vide da je bio jedan od najstandardnijih reprezentativaca BiH, koja je osigurala plasman na EP (nije nuzno da reprezentacija ode na EP, ali svakako da i to ima dodatnu tezinu). Da ne pricam koliko bi ga prodale eventualne dobre partije na nekom velikom takmicenju s reprezentacijom. Isto ovo mozes primijeniti i na Bicakcica, i na Besica, i na Kodru, ali i na sve ostale. Sve ovo preslikas na Cavara, koji je sa 19 godina bio jedan od najboljih u nasoj U21 reprezentaciji, koja se po prvi put u historiji plasirala na neko prvenstvo. Hipoteticki govorim naravno, ali sve ovo nisu nikakve nerealne stvari.
Razumijem ja tebe šta ti govoriš, al' ti opet govorim 80% je klub, 20% je reprezentacija, bar u našem slučaju. Kod nas 95% igrača igra bolje za klubove nego za reprezentaciju i to je notorna činjenica.

Konkretno u Ćavarom slučaju, ako govorimo da za reprezentaciju igra samo zbog koristi, daleko je od toga da mu plan uspije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 24 mar 2018, 01:48

Moggi je napisao/la:je li se makar pokusalo oko ovog bradonjica
Cisto sumnjam. Momak hoce igrati za Srbiju i gotovo.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Wandelanoite » 24 mar 2018, 01:54

Cavara, Radeljica i Sunjica vec sutra odstraniti iz reprezentacije. Prva dva nikada nece postati igraci, a treći je qrcina obicna i nikad nije trebao ni zaigrati za repku.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 24 mar 2018, 01:57

Na osnovu jednog lajka na instagramu? :crazy:

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 24 mar 2018, 02:00

Wandelanoite je napisao/la:Cavara, Radeljica i Sunjica vec sutra odstraniti iz reprezentacije. Prva dva nikada nece postati igraci, a treći je qrcina obicna i nikad nije trebao ni zaigrati za repku.
kako podnosis cinjenicu da je momak prezimena milosevic nocas debitovao za bih
Zarathustra

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 02:00

Šunjić po Mostaru hodao u dresu Hrvatske prije 10 godina pa je momak ginuo svaku tekmu koju je igrao za reprezentaciju BiH.

A i otac mu je nešto bio povezan i optužen za neke zločine u ratu, da se trebalo tjerati, otjeralo bi se davnih dana, kao i sa Vranješom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada, lol89 i 24 gosta.