U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 18:07

DrFilgud je napisao/la:Mora se ici stepenicu po stepenicu.
Za nase mlade igrace mjera su Slovacka, Slovenija, Madjarska, mozda Ceska i lige slicnog kvaliteta.
Nazalost to se ne moze reci za Srbiju ili Hrvatsku, jer imaju suvise domaceg kvaliteta.
Nije stvar kvalitete nego stvar promjene nacina zivota.
Koliko samo se nasih igraca povrijedilo u prvim utakmicama novog kluba, mali milion.

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hurem » 15 avg 2018, 18:11

Ako jedan Ronaldo moze dolaziti prvi na trening i ostajati poslije treninga i sam raditi izvjesno vrijeme, zasto nasi anonimusi ne mogu sebi naci motiva kad im se ukaze prilika da se potrude vise i daju vise od maksimuma, pa se tako probiju i izgrade bolju karijeru, zarade milione...zar treba veci motiv.
Evo konkretno Cavar - ima "veliki" potencijal, pa jarane ja ne bih izlazio iz teretane, sutao bih loptu i trcao 2,3 sata mimo treninga i za vrijeme zimskih, pogotovo ljetnih pauza, i sl.
Ista prica i sa Duljevicem, Hodzicem i ostalim motoristima..
Kad se probijes nakon 2,3 godine proljevanja krvi i znoja, i dostignes neki nivo i budes neko, onda se drzi normale...
Mislim da su nasi igraci uvijek zadovoljni onim sto imaju i ne trude se za vise, ako ubode dobro i bi.
Evo recimo Cimi, boli njega briga za Ligom 5, njemu je lijepo u Standardu....
Ili Visca, da se samo malo trudio mimo treninga, vjezbao sprint, start, driblinge, mogao je puno vise postici u karijeri..
Mozda pretjerujem, ali to je moje razmisljanje.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 18:27

Ma ne moze se ni trenirati do besvijesti, jer ti tijelo ne dozvoljava.
Tacnije, moze se, ali ako tako treniras citav zivot sto kod nasih igraca nije slucaj.
Cak nije ni preporucljivo naglo podici fizicku aktivnost jer moze doci do povreda i to ozbiljnih, a svaki igrac koji ide odavde to mora.

Hranis se nezdravo citav zivot i imas neke nezdrave navike, to su prve stvari koje se moraju popraviti kad se ode.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 15 avg 2018, 18:37

Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la soko » 15 avg 2018, 18:41

Ne treba preskakati. Evo dobar primjer je Hamza, eno ga sad u odlicnoj formi. Igra u slovackoj ligi, nek ostane tu do kraja sezone, onda nek gleda da ide u Belgiju. Ako se tu pokaze onda liga petice i to je to.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 18:42

kobe24 je napisao/la:Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
Kako objasnjavas ceste povrede nasih igraca kada odu vani?
Prvi koji mi padaju na pamet su Kozulj, Koljic i Besirovic?
Nesreca ili nesto drugo?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 15 avg 2018, 18:46

ASD je napisao/la:Ma ne moze se ni trenirati do besvijesti, jer ti tijelo ne dozvoljava.
Tacnije, moze se, ali ako tako treniras citav zivot sto kod nasih igraca nije slucaj.
Cak nije ni preporucljivo naglo podici fizicku aktivnost jer moze doci do povreda i to ozbiljnih, a svaki igrac koji ide odavde to mora.

Hranis se nezdravo citav zivot i imas neke nezdrave navike, to su prve stvari koje se moraju popraviti kad se ode.
Tako je, da bi nadoknadio deficite koji se stvaraju godinama, potrebne su godine profesionalnog rada, ishrane, takticke naobrazbe itd.
Ne moze se tijelo za godinu, podici na nivo visegodisnjeg profesionalnog rada. da je tako, mogao bi se poceti baviti profesionalnim sportom sa 20 godina.
Danas klubovi nemaju vremena da nekog cekaju, da igraca sa 20 godina uce ono sto jetrebao nauciti sa 16, da mu grade kondiciju, misice...
Desavaju se i desavace se izuzeci, da se neki nas ekstra talentovani igrac brzo uklopi u profesionalni fudbal, ali u vecini slucajeva se mozemo nadati
da se desi nesto kao sa Zukanovicem, Sunjicem, Viscom, da pod stare dane doguraju do nekog pristojnog kluba.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 15 avg 2018, 18:49, ukupno mijenjano 1 put.

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la soko » 15 avg 2018, 18:47

kobe24 je napisao/la:Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
Ja mislim da dosta nasih igraca pada u depresiju kad odu vani. Druga drzava, drugacija kultura ne ide dobro u klubu. Pogotovo ako su tu sami, nema im ko pomoci pa se povuku i onda ode sve u helac. Tu treba biti jak na psihi, svo vrijeme trebaju provesti na vjezbama. Onda nemas vremena da razmisljas. Treniranje, jedes i spavas.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 18:52

soko je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
Ja mislim da dosta nasih igraca pada u depresiju kad odu vani. Druga drzava, drugacija kultura ne ide dobro u klubu. Pogotovo ako su tu sami, nema im ko pomoci pa se povuku i onda ode sve u helac. Tu treba biti jak na psihi, svo vrijeme trebaju provesti na vjezbama. Onda nemas vremena da razmisljas. Treniranje, jedes i spavas.
Psiha je jedna od stvari kojoj se u nasim klubovima nimalo ne posvecuje paznje.
Treniranje, jedenje i spavanje je nacin zivota kojim se postaje profesionalni fudbaler, Edin Visca je jedan od ljudi koji se posvetio tome, i tako je radio dok je bio u BiH, zbog toga je jedan od rijetkih koji se uspio prilagoditi vecem nivou.
Ali nazalost, Edin Visca ima jedan drugi problem koji mu nije dao da napravi nesto vise u karijeri.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 15 avg 2018, 19:12

ASD je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
Kako objasnjavas ceste povrede nasih igraca kada odu vani?
Prvi koji mi padaju na pamet su Kozulj, Koljic i Besirovic?
Nesreca ili nesto drugo?
Pa, nisu ova trojica otisli u Mancester ili Barcelonu, pa da se nisu nikako mogli adaptirati na taj nivo. Hajduk jeste profesionalniji od recimo Sirokog, ali to je tek jedna stepenica iznad i po meni povrede Kozulja ili Besirovica nemaju nikakve veze s cinjenicom da je Hajduk organizovaniji klub od onih u kojima su oni ranije igrali.

Nas najveci problem je sto se kod nas pogresno radi s djecom od tih najmanjih uzrasta. Provjereno znam kako je to u Slobodi. Djeca sa 16-17 godina do pola noci sjede po onim sisa barovima, nemaju trun profesionalizma u sebi, ali opet bez ikakvih problema redovno igraju u Slobodi (jer su im roditelji neki giganti), a niko im nije skrenuo paznju da to ne rade i da eventualno mogu biti sankcionisani zbog toga. Dole treneri dobar broj te djece nece da pogledaju ako nemaju nekog ko ih gura i ko ce im dati nesto sa strane. Sva ta odbacena djeca kasnije odu u Slogu i onda ove zvijezde rasformiraju na Tusnju (sto se sad za vikend desilo), a u Slobodi ni na jednom mecu nisu usli ni u zapisnik, tj. navodno nisu ni medju 20-ak najboljih koji igraju utakmice. Osim toga, ogromnu ulogu u svemu tome imaju roditelji. Ako su roditelji pametni i znaju sta trebaju raditi, onda oni pazljivo prate svaki korak svog djeteta i na kraju od njega moze biti nesto. Imamo primjer Muse, koji je vec napravio ozbiljne stvari, a njegovi roditelji su imali ogroman udio u svemu tome (sto se bas vidjelo na ovom filmu o njemu, koji je izasao prije nekoliko dana). Imamo na desetine primjera ovih nasih talenata koji odu u neki solidan klub, uzmu dobre pare i onda bukvalno stagniraju sve vrijeme i ne pomjere se s mrtve tacke. To je neki seljacki pristup svojstven nasem mentalitetu. Mislim da kao primjer za to komotno mogu navesti Armina Hodzica iz Dinama.

Jednostavno, kod nas je prisutan pogresan nacin rada s tom djecom, a taj pristup mora biti ispravan od najmladjih uzrasta. Neophodno je odmah usadjivati u djecu profesionalizam i ozbiljnost, pripremati ih i psihicki i fizicki za ono sto ih ceka. Djeca su u tim godinama podlozna mijenjaju svijesti, a kasnije je to nemoguce.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hurem » 15 avg 2018, 19:36

Dzeko pao u formi i imao katastrofalnu prvu sezonu u Romi, potom angazuje privatnog trenera s kojim je radio cijelo ljeto dok su drugi saigraci ljetovali, te dodatno popravi ishranu, i gle cuda, razvali sledecu sezonu i bi najbolji strijelac Serije A.
Niko ne govori da oni treba da treniraju do besvijesti nakon treninga, vec da dodatno rade i usavrsavaju svoje nedostatke, eto naveo sam primjer Viscine startnosti i driblinga koje je mogao nauciti za sve ove godine da se potrudio, ali jok, zato i jeste u Basaksehiru a ne u Ligi 5.
Bajic dobio priliku usljed odsustva Adebayora, ali dzaba, ne bi ti taj potrcao nema sanse...Medo se ubio za Barcelone bio, ali jok, valja trcati, i sl.
Prevljak recimo mora malo vise u teretani provesti vremena jer je slabasan u duelu...
Dakle, raditi na usavrsavanju nedostataka mimo treninga i dodatno unaprijedjivati svoje prednosti - u tome je poenta.
Da bi koliko toliko nadoknadio "nerad" kroz omladinske lige i PLBiH, moras se dodatno truditi kad tamo negdje preko granice odes i raditi mimo treninga.
Banaliziram ali navest cu izjavu Dzeke koja mnogo govori iako se tako na prvu ne cini, nesto tipa:" Mladima bih savjetovao da se dodatno potrude i nauce igrati s obije noge, a ne samo s jednom."

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 15 avg 2018, 20:01

Koliko para , toliko muzike.
U nas fudbal nije ulozeno skoro nista, pa se sve svodi da neko cvakne par stoja eura, da se da neka platica igracima i struci i to je to.
Ko ce za 1000 maraka ganjati igrace po sisa barovima ? I sta ces mu reci kad ga uhvatis u baru, a plata mu 800 maraka?
Cilj je sitna prevara i kokosarstvo.
Da da se u euro kupovima izbaci neki tim iz San Marina i dogura do drugog kruga. Da se uz pomoc medija i reprezentativnih selekcija izgura neko ime, za koje ce se uzeti 100-200 hiljada eura, pa da se rastale kokosari.
Da se eventualno dovede neko pojacanje, free agent iz Donjeg Srema ili Napretka Krusevac. :roll:
Kad neko ulozi novac, plati struku infeastrukturu , bice i igraca.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 15 avg 2018, 20:32

Ne znam samo što dajete primjer Višće kao igrača koji je mogao više. Pa baš za njega i Lulića je prosto nevjerovatno koliko jesu napravili u karijeri s obzirom na sve nedostatke koje imaju.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 21:00

kobe24 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Tijelo dozvoljava sve. Normalno, neces ti sa sat i po dnevnog treniranja poceti da treniras 10h dnevno, ali mozes ici stepenicu po stepenicu i na kraju doci da toga da imas snage (i volje) da treniras bukvalno cijeli dan bez prestanka. Bez individualnih treninga u kojima ispravljas ono sto nemas i nadogradjuejs ono sto vec imas i bez maksimalne posvecenosti fudbalu, nema ni velikog uspjeha.
Kako objasnjavas ceste povrede nasih igraca kada odu vani?
Prvi koji mi padaju na pamet su Kozulj, Koljic i Besirovic?
Nesreca ili nesto drugo?
Pa, nisu ova trojica otisli u Mancester ili Barcelonu, pa da se nisu nikako mogli adaptirati na taj nivo. Hajduk jeste profesionalniji od recimo Sirokog, ali to je tek jedna stepenica iznad i po meni povrede Kozulja ili Besirovica nemaju nikakve veze s cinjenicom da je Hajduk organizovaniji klub od onih u kojima su oni ranije igrali.

Nas najveci problem je sto se kod nas pogresno radi s djecom od tih najmanjih uzrasta. Provjereno znam kako je to u Slobodi. Djeca sa 16-17 godina do pola noci sjede po onim sisa barovima, nemaju trun profesionalizma u sebi, ali opet bez ikakvih problema redovno igraju u Slobodi (jer su im roditelji neki giganti), a niko im nije skrenuo paznju da to ne rade i da eventualno mogu biti sankcionisani zbog toga. Dole treneri dobar broj te djece nece da pogledaju ako nemaju nekog ko ih gura i ko ce im dati nesto sa strane. Sva ta odbacena djeca kasnije odu u Slogu i onda ove zvijezde rasformiraju na Tusnju (sto se sad za vikend desilo), a u Slobodi ni na jednom mecu nisu usli ni u zapisnik, tj. navodno nisu ni medju 20-ak najboljih koji igraju utakmice. Osim toga, ogromnu ulogu u svemu tome imaju roditelji. Ako su roditelji pametni i znaju sta trebaju raditi, onda oni pazljivo prate svaki korak svog djeteta i na kraju od njega moze biti nesto. Imamo primjer Muse, koji je vec napravio ozbiljne stvari, a njegovi roditelji su imali ogroman udio u svemu tome (sto se bas vidjelo na ovom filmu o njemu, koji je izasao prije nekoliko dana). Imamo na desetine primjera ovih nasih talenata koji odu u neki solidan klub, uzmu dobre pare i onda bukvalno stagniraju sve vrijeme i ne pomjere se s mrtve tacke. To je neki seljacki pristup svojstven nasem mentalitetu. Mislim da kao primjer za to komotno mogu navesti Armina Hodzica iz Dinama.

Jednostavno, kod nas je prisutan pogresan nacin rada s tom djecom, a taj pristup mora biti ispravan od najmladjih uzrasta. Neophodno je odmah usadjivati u djecu profesionalizam i ozbiljnost, pripremati ih i psihicki i fizicki za ono sto ih ceka. Djeca su u tim godinama podlozna mijenjaju svijesti, a kasnije je to nemoguce.
Sva trojica koji su se povrijedili su otisli na mnogo veci nivo nego sto su bili, ogromna je razlika izmedju Hajduka i nase lige.
Prije svega zbog toga sto igraci kod nas ne shvataju ozbiljno fudbal, ne hrane se kako treba (znam puno igraca u nasoj ligi koji ni 1% ne razmisljaju o ishrani, a ishrana je kljucna kada zelis podici treninge na veci nivo, ovako te ostavljaju u jednoj tacki).
Daleko od toga da je ishrana samo jedini problem, moze se danima pisati gdje se grijesi u nasoj ligi, govorim o individualnim greskama.

Omladinski pogon Slobode je prije 7, 8 godina, pa i manje bio jedan od najboljih u drzavi, ako ne i najbolji, a doveli su se u situaciju totalnog haosa da nisu ni medju 10 u drzavi, sama cinjenica da su izgubili od kadeta Tuzla citya je za zapitati se.
kadetima oba kluba je mjesto u omladinskoj ligi sjever, a ne u Premijer ligi.
5, 6 standardnih kadeta Tuzla citya su igrali i prosle godine pa od Buducnost u Simin Hanu izgubili 5:0, a u Banovicima 7:0.
I zbog neuredjenog sistema omladinskog fudbala, Tuzla city se plasirala u Premijer ligu, a ne Buducnost.
To je ogroman problem.

Slazem se sa tim dole.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 21:09

Drape je napisao/la:Ne znam samo što dajete primjer Višće kao igrača koji je mogao više. Pa baš za njega i Lulića je prosto nevjerovatno koliko jesu napravili u karijeri s obzirom na sve nedostatke koje imaju.
Ta dva igraca se ne mogu porediti, po putu koji su morali preci.
Visca da je imao uslove kao Lulic bi igrao u Realu, siguran sam.
On je u Banovice dosao kad je trebao igrati za kadete i trenirao fudbal na jednom od gorih pomocnih terena u drzavi, pjetlice, pretpionire i pionire je preskocio jer toga nije bilo u njegovom selu.
Seniorski debi imao u najvecem smecu od lige na Svijetu (federalnoj ligi) gdje je morao se dokazati da bi isao gore, pa onda se izborio da ode u Premijer ligu, tj.najgoru prvu ligu u Evropi, pa onda i tu se izboriti da ide dalje.

Lulic je imao totalno suprotan put, on je sve naucio u Svicarskoj.
Imao i terene i trenere.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 15 avg 2018, 21:21

ASD je napisao/la:.
Ma kakav mnogo veci nivo, Hajduk trenutno nije ni treci klub po kvalitetu u Hrvatskoj. Ne pamtim kad su zadnji put igrali grupnu fazu nekog evropskog takmicenja. Oni jesu organizovaniji od svakog naseg tima, ali to je samo jedna stepenica iznad u odnosu na Zelju, Sarajevo, Zrinjski, itd.

Ne mozes ti pisati s ovim Banovicanima, a da oni ne spomenu svoju Buducnost. :mrgreen: Salu na stranu, 2001/02. generacija Buducnosti je odlicna. Imaju sigurno 20-ak kvalitetne djece u tom uzrastu i realno im je mjesto u prvoj ligi. Slisko odlicno radi s njima i to znam iz prve ruke. Problem je sto su pravila takva i sto se PL pionira i kadeta odredjuje prema seniorima. Nek se potrude ti vasi da bar u juniorima igraju najvisi rang, jer tu vrijede drugacija pravila. Mada, ko vam je kriv sto Buducnost u seniorima igra sabaniju. :P Nisam ja imao namjeru pricati o Slobodinom omladinskom pogonu, vec samo navesti primjer na kako niskom organizacijskom nivou je to kod nas. Vjerujem da je slicna situacija i u vecinih ostalih premijerligasa. Pogresan rad u tim omladinskim selekcijama ima za posljedicu da nemamo nijedno dijete koje je poniklo ovdje, a kasnije se izborilo za mjesto u evropskim velikanima. Premijer ligom nam svakako dominiraju polovnjaci iz komsiluka.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 avg 2018, 21:33

Svaki igrac koji je iz BiH otisao u inostranstvu i napravio neku pristojnu karijeru je to uspio samo zahvaljujuci sebi, sistem im nista nije dao.
Neke stvari se trebaju mijenjati.

Kadetsku i pionirsku ligu navodim kao primjer neceg od ceg treba prvo poceti, reorganizacija gdje ce najbolji klubovi i najbolji igraci igrati u najboljem takmicenju je najbolja.
Ovako klubovi igraju premijer ligu, djecu po putu nadju i ne zanima ih rezultat ni 1%, unaprijed znaju da nece igrati seniorski fudbal, 4-5 takvih ekipa je dovoljno da se ostale unisti.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 00:55

Kako po meni selektor vidi idealnih 11 kad ima sve igrače na raspolaganju. Naglašavam, ovo nije kako ja mislim da treba izgledati sastav, već kako mislim da Marinović misli :)

slika


Čataković bi mu trebao biti najveća "briga", radi se o vjerovatno U21 reprezentativcu u najboljoj formi, kako mu pronaći mjesto u timu kad smo poprilično jaki na pozicijama koje on pokriva. Nije puno ni igrao do sada za U21 tim a čekaju nas ključne utakmice gdje bi se Vinko mogao odlučiti da ipak starta sa "provjerenim" snagama. Ipak šteta ga ostaviti na klupi.

Na poziciji desnog beka smo možda i najbolje popunjeni, i da Todorović bude sa A timom tu ima također dobri Memija i još nekih rješenja.

I Peco je poprilično kvalitetno krilo za klupe, može uvijek uskočiti i dobro odigrati.

Od stopera niko se posebno ne ističe, Radeljić je Vinkov ljubimac i bio je standardan kod njega i kad je igrao u njemačkoj 2. ligi Federacije, Šerbečića koji je meni izgledao kao najveći talenat od svih njih Vinko nikad nije posebno mirisao, a i status u Norveškoj pokazuje da on možda i nije toliki potencijal. Od svih jedino Mujakić igra standardno u svom klubu, a i on samo jer je još uvijek u našoj ligi.


Igrači koji bi se mogli "probuditi" i donijeti Vinku ako se plasiramo na EP nove slatke muke su golman Karačić i Hadžiahmetović, sada su im karijere u kanalu ali sjetimo se da su kao vrlo mladi igrali veoma dobro u Premijer ligi.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 16 avg 2018, 01:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 16 avg 2018, 01:01

lijepo je pogledati klubove gdje svi "igraju", jos da igraju tamo neke relativno bitne uloge gdje bi nam kraj bio
Zarathustra

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 02:42

Možda sam pogriješio za golmana, i Trkulja je Vinkov ljubimac, još dok je bio rezervni golman Borca Vinko ga je stavljao u prvih 11 reprezentacije. Vratio se poslije povrede, brani za Borac u ligi RS, Muminović je i dalje povrijeđen tako da je Nemanja sad za sad suverena "jedinica".

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semper i 17 gostiju.