U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Tristan10 » 19 nov 2018, 15:33

Rodeni je napisao/la:Lukic Sabanadzevic Brkic Savic nisu za ove mlade repke tanki E Smajic iz Slobode Osmanovic iz Zelje Behram iz Velez’s i N Hadzic mora biti mjesta za njiha u ovoj generaciji I naravno vratiti Demirovica u Mladu reply
Ne znam jesi li imao priliku gledati utakmicu. Sabanadzovic je dobro izgledao. Bolja je opcija nego Danilovic na sredini koji je meni previse spor.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 19 nov 2018, 15:47

Ćavar je par puta startao u Osijeku dok su imali nekoliko povrijeđenih igrača iz veznog reda, sada su se vratili i očekujem da će se već naredno kolo naći na klupi.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54357
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la MortemHz » 19 nov 2018, 15:48

Kako su odigrali svi prvotimci Sarajeva, nisam mogao gledati?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la bavarian_bk » 19 nov 2018, 15:49

E čuj treba pozvati N.Hadžića a lik zadnju tekmu odigrao prije 3 godine i to na PESu.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DevilsAdvocate » 19 nov 2018, 16:02

Drape je napisao/la:Ćavar je par puta startao u Osijeku dok su imali nekoliko povrijeđenih igrača iz veznog reda, sada su se vratili i očekujem da će se već naredno kolo naći na klupi.
Cavar je igrao standardno 7 zadnjih utakmica za Osijek od cega je 6 puta bio starter, prije toga je bio period adaptacije na ekipu jer je dosao tek krajem prelaznog roka , jedan od standardnijih u Osijeku svakako u zadnje vrijeme..
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hlive » 19 nov 2018, 16:07

Vucevich je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:gledajuci tada U19 mali suljic, kao i stanic i dosta njih su jako zrelo izgledali. nista losije (ako ne i bolje) od napr. cavara ili mustedanagica, koji su zasluzeno tu.
Kako bolje? Stanic nije ni regularan u 2 HNL-u dok je Cavar starter za Osijek.
Stanić je bio mozda i najbolji produkt skole Sirokog sto potvrđuje i rani trasfer u Dinamo. Ali imao je tesku povredu i jos se nije vratio. Zapravo je i pitanje da li ce se vratit ikada

Sto se tice Sirokog osim Jurića u U21 ce vjer i veznjak Mateo Marić.
It's better when it's live

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2018, 16:17

bavarian_bk je napisao/la:E čuj treba pozvati N.Hadžića a lik zadnju tekmu odigrao prije 3 godine i to na PESu.
:lol:

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DevilsAdvocate » 19 nov 2018, 16:23

Meni je Gazibegovic odlican bio, svakako bek za buducnost, stoperski par solidan mada nije ova utakmica neko mjerilo, fali kreacije u igri ocigledno, na sredini terena me niko nije pretjerano dojmio u tom pogledu, defanzivno smo solidni drzimo loptu, krila bukvalno i nemamo, nadam se da ce se pojavit neki odbjegli hrvat il srbin da popuni rupe kao sto je to Jukic odlicno odradio prosle kvalifikacije...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la paulus » 19 nov 2018, 16:37

Mozel mi neko objasnit kakav je ovo supacki ugovor sa ovim Adidasom , nismo mi neka ZLJ repka stalno smo u prvih 30 40 repki sto je reklama , kako ovi mladi i ostali jos igraju u ovim dresovima , da ne pricam o onim supackim bjelim generickim za A selekciju , ustvari u cjelom ugovoru jedino sam zadovoljan sa ovim zadnjim plavim , al niko od ostalih selekcija ih nije dobio . Mislim da bi Nike , a posebno ovi manje izlozeni poput Macrona , i ostalih a cak i Nike bi napravio puno bolji posao . totalno sam razocaran sa Svabama , tretiraju nas ko da smo San Marino
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la paulus » 19 nov 2018, 16:42

Usput da dodam poslije svih nesrecnih izbora za U 21 ,Marinovic bi od mene dobio odma 10 god ugovora jer jasno covjek radi na produkciji igraca za A repka i odma je vidljiv napredak u mladoj selekciji , cak ga u buducnosti vidim u A selekciji , jako skolovan kulturan inteligentan pre svega covjek i pedagog i naravno trener, naravno opet imamo uljeza u u 19 jako vaznoj generaciji poslije nesretnog Karacica koji moke mapravio nista za deceniju a i ovaj Musa siguran sam skrece sta moze prema Hrvatskoj
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Maestro » 19 nov 2018, 18:31

Ove momke su drzali 10-12 dana na okupu mogli su barem jos jednu prijateljsku dogovoriti.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 19 nov 2018, 21:13

Maestro je napisao/la:Ove momke su drzali 10-12 dana na okupu mogli su barem jos jednu prijateljsku dogovoriti.
Polako, treba tu prvo malo rada na treningu i uigravanja.
Novi je tim.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Maestro » 19 nov 2018, 21:22

ASD je napisao/la:
Maestro je napisao/la:Ove momke su drzali 10-12 dana na okupu mogli su barem jos jednu prijateljsku dogovoriti.
Polako, treba tu prvo malo rada na treningu i uigravanja.
Novi je tim.
Nista lose nisam mislio. Sta vise drago mi je da su priprenr duze a ne kao prije dva dana prije tekme okupljanje. Mislio sam samo da se mogla dogovorit jos jedna utakmica.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2018, 22:06

Zna li neko sta je s onim Dalom Varesanovicem, koliko vidim jos uvijek nije upisao minut za Liverpool U18.

Avatar
delija
Postovi: 1108
Pridružen/a: 29 jan 2009, 23:40
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la delija » 19 nov 2018, 22:29

A sta ce biti. Najbitnije godine provodi pokusavajuci se uvaliti u englesku. Negdje je sigurno sad mogao upisati i seniorske minute. Pitanje je koliko je uopste odigrao i takmicarskih utakmica u svojoj profesionalnoj karijeri.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2018, 22:52

delija je napisao/la:A sta ce biti. Najbitnije godine provodi pokusavajuci se uvaliti u englesku. Negdje je sigurno sad mogao upisati i seniorske minute. Pitanje je koliko je uopste odigrao i takmicarskih utakmica u svojoj profesionalnoj karijeri.
Ne znam, znam da je prije bilo nekog problema oko radne dozvole, a jos uvijek ga nema ni u protokolu za Liverpoolovu U18 ekipu, pa me zanima kakva je situacija tu. Pricalo se o njemu kao ogromnom talentu i tako dalje.

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la michplatini » 19 nov 2018, 23:02

Prva utakmica ove U-21,prilicno lose je to sve izgledalo,dosta igraca izgleda mnogo losije nego u U-17 i U-19.Mislim da je u ovoj ekipi najveci kvalitet skocentrisan u stoperskom paru dok je u veznom evidentan manjak kvaliteta.Igra Danilovic samo na osnovu ranijih partija ali on izgleda mnogo losije nego prije 2 godine,konstantno je daleko od igraca,kasni itd.
Onda Cavar je danas konstantno imao visak poteza i izgledao je vrlo lose,mnogo losije nego u prethodnom ciklusu.Krila limitirana kvalitetom,napadac robusan i jak ali ni blizu kvaliteta Demirovica.Klupa na ovom mecu nista nije donjela,mada mislim da mali Celikovic ima kvalitet,Sabanadzovic los duel,spor.
Ova generacija bar danasnji sastav je ofanzivno limitiran,dodatna selekcija se mora napraviti ako se zeli nesto vise i mislim da ce to vrijeme pokazati.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la edinjo-bih » 19 nov 2018, 23:25

Sedamnaestogodišnji Bosanac debitirao za prvi tim Siona

Rođen je 2001.godine u Švicarskoj. Porijeklo vuče iz Vražića kod Brčkog. Mogao je igrati za Švicarsku, ali je srce izabralo reprezentaciju BiH.

Elvir Muminović, omladinski reprezentativac BiH, u pauzi ligaških takmičenja, a zbog nastupa reprezentacija u Ligi nacija, debitirao je za prvi tim Siona.

“Igrali smo prijateljsku utakmicu s Frajburgom. Igrao sam od 75 minute. Zadovoljan sam nastupom”, impresioniran je “turbo branič” omladinskog tima Siona.

Nakon toga odigrao je prvenstveni susret za svoj U 18 tim Siona i doprinio (3:1) pobjedi.

Švicarci se još uvjek nadaju da će ga privoliti da promijeni sportsko državljanstvo.

“Imam otvorenu ponudu da igram za Švicarsku. Jako cijenim sve što radi švicarska fudbalska federacija i švicarske reprezentacije, pogotovo A tim, koji sjajno vodi Vladimir Petković, ali ja sam izabrao BiH. I ne mislim mijenjati”- kategoričan je Elvir Muminović.

Elvir je s dosta uspjeha nastupao za kadetsku reprezentaciju, s kojom je igrao na evropskom prvenstvu, osvojio nekoliko turnira i zajedno s Ajdinom Hasićem i tom generacijom nastavio igrati za U 19 BiH. Ne misli se tu zaustaviti. Muminović priželjkuje jednog dana igrati za A tim BiH. Neće na “ferije” nakon jesenjeg dijela u Švicarskoj, jer ga u Puli sredinom decembra čeka internacionalni turnir s omladinskom reprezentacijom BiH. Tek potkraj godine tradicionalno će posjetiti svoje u Brčkom, Vražićima, Brki… Na kraju je Muminović poželio svom bivšem “šefu” Sakibu Malkočeviću povratak na zeleni teren. Upravo je Malkočević najzaslužniji za afirmaciju Muminovića, Hasića, Radonje, ali “starijih” Amera Gojaka, Ermedina Demirovića, Eldara Čivića, koji su debitirali u A timu BiH.

hercegovina
Postovi: 306
Pridružen/a: 06 avg 2009, 14:22
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hercegovina » 20 nov 2018, 11:17

Vucevich je napisao/la:
hercegovina je napisao/la:u17 ce vjerovatno proci kao jedna od 4 najbolje treceplasirane. ima 13 grupa a 4 su odigrane i zasad smo prvi sa 4 boda i odlicnom gol razlikom. ostaje jos 9 grupa da se odigra a treceplasirane obicno imaju 1, 3 ili 4 boda, jako rijetko 5. ovi sa 4 tesko da ce imati bolju gol razliku od nas. a 3 ekipe nas smiju prestici. po meni skoro nemoguce da ne prodjemo.
Ne broje se rezultati protiv cetvrtoplasirane ekipe tako da nasa gol razlika vjerovatno nije toliko dobra kao sto mislis, nalazimo se na -1.
j... se druze :D :bih:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 22 nov 2018, 01:21

Hoćemo li mi dobiti i jednog igrača iz ove uspješne U17 generacije od prije nekoliko godina :crazy: Samo je Čeliković od njih sada dobio poziv za U21.
Bosnia and Herzegovina vs. Italy match summary:

Result: 1-0

Stadium: Mikheil Meskhi 2, Tbilisi

Referees: Georgios Kyzas, Chasan Koula, Giorgi Elikashvili and Georgi Vadachkoria

Goals: 1-0 Nedim Hadžić (65')

Yellow cards: Luca Pellegrini (Italy), Amir Velić, Milan Mirić (BiH)

Italy: Alessandro Plizzari, Luca Pellegrini, Edoardo Bianchi, Alessandro Bastoni, Carmine Setola, Andrea Marcucci (71' Gabriele Gori), Marco Olivieri, Filippo Melegoni (32' Davide Frattesi), Matteo Gabbia, Andrea Pinamonti (63' Gianluca Scamacca), Moise Kean / Coach: Alessandro Dal Canto

Bosnia and Herzegovina: Filip Vasilj, Amar Beširević, Jasmin Čeliković, Amir Velić (79' Nikola Vuletić), Milan Mirić, Stefan Kovač, Demirel Veladžić, Benjamin Hadžić, Ergin Mehuljić (56' Nedim Hadžić, 80'+4. Saša Perić), Rijad Sadiku, Predrag Vladić / Coach: Sakib Malkočević

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ovisnik i 42 gosta.