U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

ZeroStyle
Postovi: 571
Pridružen/a: 17 apr 2012, 22:48
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ZeroStyle » 17 okt 2018, 00:07

Sto je najvaznije afirmirali smo Trkulju, Radeljica, Turkesa...

jasta
Postovi: 1715
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la jasta » 17 okt 2018, 00:13

Važnije od rezultata je to da smo dobili par zanimljivih igrača, koje već sada možemo koristiti za A tim. Čivić i Todorović su već tu, evidentno je da tim stopama ide i Gojak. Bit će zanimljivo pratiti razvoj i Demirovića, Lončara.... kao i ove domaće, prije svega Pece, gdje ce nastaviti karijeru. Sve kad se sabere mogla bi ovo biti jako solidna generacija.

zure99
Postovi: 203
Pridružen/a: 09 mar 2018, 15:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la zure99 » 17 okt 2018, 00:16

DamirT je napisao/la:Zar je iko od vas ocekivao da cemo pobijediti Portugal kod njih???I ovo je super iz 5 sesira doci u poziciju da se borimo za direktan plasman na EP.Zavrsili smo ispred Svice i Velsa koji 7x ulazu vise u sport nego mi u cijelu drzavu.Za uspjeh treba ulozit pa ce ti se duplo vise vratit,a koliko mi ulazemo ovo su odlicne kvalifikacije.
U kojem cemo sesiru bit za sljedece kvalifikacije.Valjda se pomjerimo za bar 1 sesir
:thumbup:
I dobili smo na raspologanje veliki fond igraca od kojih ce sig par biti buduci nosioci igre u A timu,nadam se bar:Gojak,Jukić,Lončar,Menalo,Hadžiahmetović,Čataković,Mihojević,Memija itd...i uskoro Mujakić,Demirović,Čavar ,Šerbečić ako ostanu jos jedan ciklus

E sad ostaje žal itekako za ovim prvenstvom jer bi time prvukli paznju dosta nasih igraca skautima iz Lige 5 i rejting podigli i nasoj PL ali sta je tu je...sad samo nastavit s radom i za nadat se da ce sledeca generacija imat vise srece :think:

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Cartman » 17 okt 2018, 10:22

Maestro je napisao/la:
Cartman je napisao/la:Gojak i Demirovic za A garant. Loncar, Cavar, Menalo isto za A ja mislim. Todorovic je vec tu, i Civic (iako po meni nema sta trazit na visokom nivou). Sasvim dobro za jednu generaciju. Idemo dalje.
Sta imas od toga da guras demirovica u a repku da grije klupu jer pokraj dzeke se nece naigrati. A momak ima pravo i iduce kvalifikacije odigrati za mladu repku.
Nisam mislio odma po svaku cijenu, nego da ce vremenom bit dio a repke. A i u ovom trenutku sam siguran da je korisniji i od Bajica i Kodre.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
L_blancos
Postovi: 3429
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la L_blancos » 17 okt 2018, 10:25

Mislim da je iduća generacija jača od ove i da, uz malo sreće pri zrijebu, možemo napraviti iskorak.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la HankMoody » 17 okt 2018, 10:29

L_blancos je napisao/la:Mislim da je iduća generacija jača od ove i da, uz malo sreće pri zrijebu, možemo napraviti iskorak.
Ko dolazi? Znam da od trenutnih ostaju Demirović, Ćavar i Šerbečić. Dolazi Kovačević na gol, Mujakić na stopera, Pidro na lijevog beka, Gazibegović i onaj mali iz Slobode na desnog beka, u sredinu Danilović, Šabanadžović i Mustedanagić, Mulahusejnović u napadu... Ima li koga da sam zaboravio?
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 17 okt 2018, 11:34

HankMoody je napisao/la:
L_blancos je napisao/la:Mislim da je iduća generacija jača od ove i da, uz malo sreće pri zrijebu, možemo napraviti iskorak.
Ko dolazi? Znam da od trenutnih ostaju Demirović, Ćavar i Šerbečić. Dolazi Kovačević na gol, Mujakić na stopera, Pidro na lijevog beka, Gazibegović i onaj mali iz Slobode na desnog beka, u sredinu Danilović, Šabanadžović i Mustedanagić, Mulahusejnović u napadu... Ima li koga da sam zaboravio?
Kovacevic (ima li koji drugi golman, cini mi se da smo bas slabi na toj poziciji u svim uzrastima) - Pidro, Mujakic, Serbecic, Gazibegovic - Sabanadzovic, Celikovic, Cavar - lijevo krilo, Demirovic, Resic (?)

Avatar
L_blancos
Postovi: 3429
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la L_blancos » 17 okt 2018, 11:51

Danilovic je top 3 u toj generaciji po talentu.
U odbrani pored navedenih ima i Vrhovac, Sadiku, Sabanovic...

U vezi imaš još Mustafica, Hajdarevica, Vukoju...

Benjamin Hadzic je u dobroj formi, nije ni Amar Suljic los, Hajdarevic iz Zrinje, Catic iz PSV, možda Behram iz Veleza... Također, ima par mladjih vanserijskih talenata kao što su Hasic, Memisevic, Stanic...

Avatar
Madal
Postovi: 3594
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Madal » 17 okt 2018, 12:12

Za uspjeh u omladinskim selekcijama je potreban sistemski plan, rad i ogromno ulaganje, kako u savezu tako i u nekoliko timova PL. Posto nemamo nista od toga ostaje nam da uzivamo u ovakvim periodicnim bljeskovima, najvise zahvaljujuci gospodinu Marinovicu.

Kako me nerviraju oni koji misle da se treba predati i da je nemoguce (u ovom slucaju EP), jednako, ako ne i vise me nerviraju oni sto misle da smo ispali jer nemamo mu.da, mentaliteta ili cega vec. Ne, ispali smo jer nista ne ulazemo u omladinske selekcije i ovo je fantastican rezultat.

Cestitke svim igracima koji su ucestvovali u ovome kao i selektoru.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 17 okt 2018, 12:18

sljedeća generacija ce da budw mnogo jaka, prvenstveno zbog toga što je marinovic u toku ovih kvalifikacija vec neke zvao i pripremao, uz ove koji ce ostati i koji dolaze uz nesto laksu grupu mislim da nece biti problema
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 17 okt 2018, 12:23

U-19 ove godine :oops:

slika

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 17 okt 2018, 15:36


DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 okt 2018, 16:58

U21, odlaze:
Gojak, Loncar, Todorovic, Civic, Hadziahmetovic, Jukic, Menalo, Mihojevic, Radeljic, Memija, Kadusic, Trkulja, Kuzmanovic, Catakovic (nije ni igrao) i jos neki manje vazni.
Ostaju:
Demirovic, Cavar, Pidro, Mujakic, Serbecic, Kovacevic.

Dakle, iz prvih 11 koji su iznijeli kvalifikacije, ostaju Demirovic i Cavar.

Od ostalih,
Kovacevic ne moze biti losiji od Trkulje, tako da smo tu na dobitku.
Serbecic i Mujakic nisu losiji od Radeljica i Mihojevica, tako da na tim pozicijama ne gubimo.
Pidro nije na Civicevom nivou, tu cemo biti slabiji.
Nadolazeci:
Na desnom beku se ocekuje Gazibegovic, koji bi po potencijalu trebao dostojno zamijeniti Todorovica.
Od ostalih nadolazecih, niko se ne istice kao dostojna zamjena za igrace koji odlaze.

Mislim da ce slijedeca generacija biti osjetno slabija, pogotovo jer nemamo zamjenu za najboljeg igraca, Gojaka.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 17 okt 2018, 17:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DamirT
Postovi: 13878
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DamirT » 17 okt 2018, 17:07

Kad su sljedece kvalifikacije za u21?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la giannini » 17 okt 2018, 17:10

DrFilgud je napisao/la:U21, odlaze:
Gojak, Loncar, Todorovic, Civic, Hadziahmetovic, Jukic, Menalo, Mihojevic, Radeljic, Memija, Kadusic, Trkulja, Kuzmanovic, Catakovic (nije ni igrao) i jos neki manje vazni.
Ostaju:
Demirovic, Cavar, Peco, Pidro, Mujakic, Serbecic, Kovacevic.

Dakle, iz prvih 11 koji su iznijeli kvalifikacije, ostaju Demirovic i Cavar.

Od ostalih,
Kovacevic ne moze biti losiji od Trkulje, tako da smo tu na dobitku.
Serbecic i Mujakic nisu losiji od Radeljica i Mihojevica, tako da na tim pozicijama ne gubimo.
Pidro nije na Civicevom nivou, tu cemo biti slabiji.
Peco nije na nivou Jukica i Menala, tako da smo tu na gubitku.
Nadolazeci:
Na desnom beku se ocekuje Gazibegovic, koji bi po potencijalu trebao dostojno zamijeniti Todorovica.
Od ostalih nadolazecih, niko se ne istice kao dostojna zamjena za igrace koji odlaze.

Mislim da ce slijedeca generacija biti osjetno slabija, pogotovo jer nemamo zamjenu za najboljeg igraca, Gojaka.
1996.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Unknown2 » 17 okt 2018, 17:16

G : Kovacevic, Kovac
CB : Mujakic, Serbecic, Kurdic, Gavric, Sadiku, Tojcic
LB : Pidro, Cubrilo
DB : Sabanovic, Sehic, Gazibegovic
ZM/DM : Hajdarevic, Cavar, Danilovic, Sabanadzovic, Varesanovic, Cirkic, Celikovic, Stanic,
ACM : Mustedanagic, Smajic, Veladzic, Mustafic
RW : Resic, Hodzic, Hasic
LW : Sehic
FW : Demirovic, Mulahusejnovic, Smajlagic, Ibisevic, Nedim Hadzic, Rondic, Asentic

+ igraci koji mogu igrati ali nisu "jos" nasi : Burnic (BVB DM), Jakupovic ( Empoli FW), Lugonja ( Ried CB), Jaraovic ( Trnava FW), Karic ( Genua ZM), Tomasevic ( Rapid LW)

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la giannini » 17 okt 2018, 17:17

širi spisak nove U-21 prema tome ko trenutno ima klub i igra

golmani: Kovacevic, Besic

odbrana:
desni bekovi Gazibegovic, Sabanovic, Beganovic,
lijevi bekovi Pidro, Cubrilo,
stoperi Serbecic, Mujakic, Nikic, Vrhovac

vezni:
defanzivni i centralni Cavar, Celikovic, Danilovic, Sabanadzovic, Hajdarevic, Vukoja, Bojo, Mustafic,
ofanzivni i krila Resic, Mustedanagic, Smajic, Maric, Behram, Dacic

napadaci: Demirovic, Juric, Hajdarevic, Asentic

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 okt 2018, 17:26

giannini je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:U21, odlaze:
Gojak, Loncar, Todorovic, Civic, Hadziahmetovic, Jukic, Menalo, Mihojevic, Radeljic, Memija, Kadusic, Trkulja, Kuzmanovic, Catakovic (nije ni igrao) i jos neki manje vazni.
Ostaju:
Demirovic, Cavar, Peco, Pidro, Mujakic, Serbecic, Kovacevic.

Dakle, iz prvih 11 koji su iznijeli kvalifikacije, ostaju Demirovic i Cavar.

Od ostalih,
Kovacevic ne moze biti losiji od Trkulje, tako da smo tu na dobitku.
Serbecic i Mujakic nisu losiji od Radeljica i Mihojevica, tako da na tim pozicijama ne gubimo.
Pidro nije na Civicevom nivou, tu cemo biti slabiji.
Peco nije na nivou Jukica i Menala, tako da smo tu na gubitku.
Nadolazeci:
Na desnom beku se ocekuje Gazibegovic, koji bi po potencijalu trebao dostojno zamijeniti Todorovica.
Od ostalih nadolazecih, niko se ne istice kao dostojna zamjena za igrace koji odlaze.

Mislim da ce slijedeca generacija biti osjetno slabija, pogotovo jer nemamo zamjenu za najboljeg igraca, Gojaka.
1996.
Da, ispravicu
@Zukanovic, Jakupovic ne moze , igrao za austrijance
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 17 okt 2018, 17:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la giannini » 17 okt 2018, 17:29

Zukanovic je napisao/la:G : Kovacevic, Kovac
CB : Mujakic, Serbecic, Kurdic, Gavric, Sadiku, Tojcic
LB : Pidro, Cubrilo
DB : Sabanovic, Sehic, Gazibegovic
ZM/DM : Hajdarevic, Cavar, Danilovic, Sabanadzovic, Varesanovic, Cirkic, Celikovic, Stanic,
ACM : Mustedanagic, Smajic, Veladzic, Mustafic
RW : Resic, Hodzic, Hasic
LW : Sehic
FW : Demirovic, Mulahusejnovic, Smajlagic, Ibisevic, Nedim Hadzic, Rondic, Asentic

+ igraci koji mogu igrati ali nisu "jos" nasi : Burnic (BVB DM), Jakupovic ( Empoli FW), Lugonja ( Ried CB), Jaraovic ( Trnava FW), Karic ( Genua ZM), Tomasevic ( Rapid LW)
:thumbup:
trenutno Kovac, Gavric, B.Hadzic igraju njemacku regionalligu, 4. ligu, Cirkic 4. austrijsku ligu, Stanic 2. HNL, mislim da jos nisu za U-21 reprezentaciju
Kurdic, Tojcic vrlo malo ili nikako ne igraju
Sadiku, Varesanovic, Veladzic, Hasic, N.Hadzic, Rondic jos uvijek ne igraju seniorski fudbal
Zadnja izmjena: giannini, dana/u 17 okt 2018, 17:36, ukupno mijenjano 1 put.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 okt 2018, 17:35

Najveci dobitak bi bio da maznemo onog Omeragica iz Siona.
B. Hadzic je dobar u Hannoveru II, Hasic bi mogao vrlo brzo da bude kandidat za U21.
Od ostalih, ne vidim neki potencijal.
zaboravio sam Celikovica, on bi mogao da zamijeni Loncara bez problema.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.