U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 10 mar 2018, 00:53

Zglavkar je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:http://www.fr.de/sport/eintracht/eintra ... -a-1463175

Clanak o Cavaru
I šta kaže?
ukratko ovu prijateljsku odigrao ziheraski dodavajuc prvom do sebe, ocekivali su malo vise ali je razumljivo, tehniku da ima vidi se, fizički ojačati treba, i da nece uskoro debitovati u bl
Zarathustra

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 10 mar 2018, 00:57

Vucevich je napisao/la:Navodno je Eman Markovic iz Moldea na pragu prelaska u klub iz BiHPL: https://www.eurosport.no/fotball/elites ... tory.shtml

:hmmmmm:
posudba valjda zeljo- Sarajevo
Zarathustra

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DevilsAdvocate » 10 mar 2018, 00:58

Vucevich je napisao/la:Navodno je Eman Markovic iz Moldea na pragu prelaska u klub iz BiHPL: https://www.eurosport.no/fotball/elites ... tory.shtml

:hmmmmm:
:rol: :rol: :rol: talenat
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 10 mar 2018, 00:58

Jeste, rekao je da ce tesko igrati ove sezone, znaci vjerovatno nece nikako dobiti priliku. Mislim, ne treba nikoga cuditi s obzirom da je dosao iz BiH lige.
Auch Cheftrainer Niko Kovac hält die Verpflichtung für sinnvoll und risikolos. „Wir werden versuchen, ihn zu entwickeln. Wir hoffen, einen sehr guten Fang gemacht zu haben. Er ist ein sehr talentierter Spieler, der nicht viel Geld gekostet hat.“ Dass Cavar in dieser Spielzeit allerdings noch Einsatzzeiten bekommt, scheint wenig realistisch.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 10 mar 2018, 01:00

DevilsAdvocate je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Navodno je Eman Markovic iz Moldea na pragu prelaska u klub iz BiHPL: https://www.eurosport.no/fotball/elites ... tory.shtml

:hmmmmm:
:rol: :rol: :rol: talenat
Jeste, pitaj navijaca Moldea i oni ce ti reci da je jedan od najtalentovanijih igraca u njihovoj akademiji i to je pokazao u UEFA Youth League. Samo je on donio odluku da hoce traziti tim gdje ce igrati redovno jer mu je trener rekao da nece puno igrati ove sezone u Eliteserien.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 10 mar 2018, 01:04

ako je tako ovo je za nas onda super stvar jer nece taj norveske vidjet vise
Zarathustra

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 10 mar 2018, 12:47

Selektor Sakib Malkočević u saradnji sa šefom struke „U-15“ selekcije Zoranom Erbezom je za ove kvalifikacije odabrao sljedećih 20 igrača:

Luka Kačavenda (Vojvodina, Srbija), Elvir Muminović (Sion, Švajcarska), Dino Islamović (Sarajevo), Dragan Matković (Vojvodina, Srbija), Stefan Rankić (OFK Beograd, Srbija), Robert Voloder (1. FC Koln, Njemačka), Edin Mujić (Željezničar), Alen Mehić (Atalanta, Italija), Kristijan Stanić (Zrinjski), Ajdin Hasić (Dinamo Zagreb, Hrvatska), Denil Badžak (Augsburg, Njemačka), Belmin Dizdarević (Sarajevo), Nemanja Nikolić (Sarajevo), Farid Bačevac (1. FC Koln, Njemačka), Miloš Daraboš (OFK Beograd, Srbija), Asim Muratović (Sloboda), Malik Memišević (Werder, Njemačka), Vedad Radonja (Dinamo Zagreb, Hrvatska), Elmin Herić (1. FC Koln, Njemačka), Armin Šarić (Sarajevo).
Zarathustra

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la sajo10 » 10 mar 2018, 14:55

Ocekujem nesto ovako u elitnom krugu za pocetak:

-----------------Kacavenda
----Muminovic, Voloder, Matkovic, Islamovic
---------------Rankic, Nikolic
-------------Mujic, Hasic, Badzak
-----------------Memisevic


Saric, Stanic i Heric bi takodjer mogli upasti umjesto nekoga vec navedenog.

Od standardni igraca nema Djokanovica zbog povrede i Sarcevica koji igra standardno u kadetima Wolfsburga. Malo je cudno da nije nasao svoje mjesto ali otom potom.

Sve u svemu, mislim da imamo solidnu ekipu i da se imamo cemu nadati. Prve dvije selekcije idu dalje, grupa je jaka ali svako moze proci. Samo hrabro pa sta bude! :bih: :bih:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!


Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 10 mar 2018, 16:58

edinjo-bih je napisao/la:steta sto nisu pozvali ovog malca:

https://www.transfermarkt.com/vladimir- ... ler/487210
Sta ce ga pozvati? On je rodjen 99' dok su ovi 2001 godiste. :?

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la edinjo-bih » 10 mar 2018, 17:09

upravu si, lapsus

nadan se da ce ga pozvati u U19 ;)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 10 mar 2018, 17:17

Danas je Peco odlično odigrao protiv Zrinjskog u Mostaru, mali je zaista odličan i nadam se da će napraviti finu karijeru. Konačno bi mogli imati prava krila na obje strane u njemu i Menalu, samo da se fino razviju i da ih povrede zaobiđu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4747
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Bazinga12345 » 10 mar 2018, 17:22

Raonffa je napisao/la:Danas je Peco odlično odigrao protiv Zrinjskog u Mostaru, mali je zaista odličan i nadam se da će napraviti finu karijeru. Konačno bi mogli imati prava krila na obje strane u njemu i Menalu, samo da se fino razviju i da ih povrede zaobiđu.
Za njega je super sto igra u Radniku pa moze ostvariti solidan transfer kao sto su i Memisevic i Serbecic. :thumbup:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 10 mar 2018, 17:23

Bazinga12345 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Danas je Peco odlično odigrao protiv Zrinjskog u Mostaru, mali je zaista odličan i nadam se da će napraviti finu karijeru. Konačno bi mogli imati prava krila na obje strane u njemu i Menalu, samo da se fino razviju i da ih povrede zaobiđu.
Za njega je super sto igra u Radniku pa moze ostvariti solidan transfer kao sto su i Memisevic i Serbecic. :thumbup:
Da da, to je ogromna prednost, uvalit će ga negdje Krstajić :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 10 mar 2018, 21:54

Je li ovaj Dino Islamovic kapiten kadeta Sarajeva? Vidim pise na transfermarktu da je lijevi bek, ali ako je to taj momak, on je danas protiv Slobode igrao stopera i bio brutalno dobar. Bez obzira na poraz, mali je odigrao bez greske. Jedino mi se cini da je nizak (ne vjerujem da ima 180cm) i to bi mogao biti problem za stoperske pozicije. Mozda upravo zbog toga primarno pokriva bekovsku poziciju.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 10 mar 2018, 22:04

kobe24 je napisao/la:Je li ovaj Dino Islamovic kapiten kadeta Sarajeva? Vidim pise na transfermarktu da je lijevi bek, ali ako je to taj momak, on je danas protiv Slobode igrao stopera i bio brutalno dobar. Bez obzira na poraz, mali je odigrao bez greske. Jedino mi se cini da je nizak (ne vjerujem da ima 180cm) i to bi mogao biti problem za stoperske pozicije. Mozda upravo zbog toga primarno pokriva bekovsku poziciju.
Ko je bio najbolji kod kadeta Slobode?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 10 mar 2018, 22:35

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Je li ovaj Dino Islamovic kapiten kadeta Sarajeva? Vidim pise na transfermarktu da je lijevi bek, ali ako je to taj momak, on je danas protiv Slobode igrao stopera i bio brutalno dobar. Bez obzira na poraz, mali je odigrao bez greske. Jedino mi se cini da je nizak (ne vjerujem da ima 180cm) i to bi mogao biti problem za stoperske pozicije. Mozda upravo zbog toga primarno pokriva bekovsku poziciju.
Ko je bio najbolji kod kadeta Slobode?
Ma tanka im je ova generacija skroz. Ovaj kapiten Muratovic je dobar, ali mu je u glavi prazan prostor. Strasan je borac i zna lopte, samo je belaj sto krene ko bizon i ne zna gdje udara. Da samo malo ukljuci mozak, mogao bi biti dobar lijevi bek i po potrebi stoper. Covjek koji vodi kadete Slobode nema veze o zivotu. Javna je tajna da konstantno gura neku djecu iz svima nama poznatih razloga, a da neki mnogo kvalitetniji ne mogu doci ni do klupe (u timu ima oko 60 kadeta, a samo 18 se moze prijaviti za mec). Tome sjedoci i nikad gora sezona Slobodinih kadeta. Danas neka djeca ne mogu da hodaju po terenu, a taj kvazi trener to ili ne vidi, ili ne zeli da vidi. Sarajevo ih je pojelo, drzali su loptu 90' u nogama, ali nisu bili bas pretjerano dobri pred golom. Dva puta su pogadjali precku, jednom im nije sviran cist penal, ali nisu napravili ni 5% prilika koliko su morali (kad se uzme u obzir taj posjed lopte). Prvi gol su primili nakon ogromne greske golmana. U Sarajevu ima jos 3-4 solidna momka, ali po meni nisu reprezentativni kalibar (ako je suditi samo po onome sto su danas prikazali). Bio je doduse neki mali, kazu da je 2002. godiste i da je pozivan u U16 reprezentaciju. Igra desno krilo, nosi desetku na ledjima i ima strasan prodor. Za nesto vise bi morao skinuti guzove, tj. visak kilograma. Btw, 2-3 momka iz Slobode koje sam vidjao kod Erbeza na U16 spisku na ranijim okupljanima su danas takodjer bili uzasni.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 10 mar 2018, 22:45

kobe24 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Je li ovaj Dino Islamovic kapiten kadeta Sarajeva? Vidim pise na transfermarktu da je lijevi bek, ali ako je to taj momak, on je danas protiv Slobode igrao stopera i bio brutalno dobar. Bez obzira na poraz, mali je odigrao bez greske. Jedino mi se cini da je nizak (ne vjerujem da ima 180cm) i to bi mogao biti problem za stoperske pozicije. Mozda upravo zbog toga primarno pokriva bekovsku poziciju.
Ko je bio najbolji kod kadeta Slobode?
Ma tanka im je ova generacija skroz. Ovaj kapiten Muratovic je dobar, ali mu je u glavi prazan prostor. Strasan je borac i zna lopte, samo je belaj sto krene ko bizon i ne zna gdje udara. Da samo malo ukljuci mozak, mogao bi biti dobar lijevi bek i po potrebi stoper. Covjek koji vodi kadete Slobode nema veze o zivotu. Javna je tajna da konstantno gura neku djecu iz svima nama poznatih razloga, a da neki mnogo kvalitetniji ne mogu doci ni do klupe (u timu ima oko 60 kadeta, a samo 18 se moze prijaviti za mec). Tome sjedoci i nikad gora sezona Slobodinih kadeta. Danas neka djeca ne mogu da hodaju po terenu, a taj kvazi trener to ili ne vidi, ili ne zeli da vidi. Sarajevo ih je pojelo, drzali su loptu 90' u nogama, ali nisu bili bas pretjerano dobri pred golom. Dva puta su pogadjali precku, jednom im nije sviran cist penal, ali nisu napravili ni 5% prilika koliko su morali (kad se uzme u obzir taj posjed lopte). Prvi gol su primili nakon ogromne greske golmana. U Sarajevu ima jos 3-4 solidna momka, ali po meni nisu reprezentativni kalibar (ako je suditi samo po onome sto su danas prikazali). Bio je doduse neki mali, kazu da je 2002. godiste i da je pozivan u U16 reprezentaciju. Igra desno krilo, nosi desetku na ledjima i ima strasan prodor. Za nesto vise bi morao skinuti guzove, tj. visak kilograma. Btw, 2-3 momka iz Slobode koje sam vidjao kod Erbeza na U16 spisku na ranijim okupljanima su danas takodjer bili uzasni.

Hvala na odgovoru. Zar nije svaka generacija u posljednjih nekoliko godina bila dosta tanka? Koliko mi se cini u U17 reprezentaciju je pozvan samo ovaj Muratovic od kadeta Slobode i niko drugi.

To je generalno problem, selektori koji prime finu 'platu' od roditelja da igraju njihovi sinovi, a ne samo u Slobodi. Samo se sjeti onog Semira Musica koji je otisao na probu u Manchester City :lol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 10 mar 2018, 23:05

Vucevich je napisao/la: Hvala na odgovoru. Zar nije svaka generacija u posljednjih nekoliko godina bila dosta tanka? Koliko mi se cini u U17 reprezentaciju je pozvan samo ovaj Muratovic od kadeta Slobode i niko drugi.

To je generalno problem, selektori koji prime finu 'platu' od roditelja da igraju njihovi sinovi, a ne samo u Slobodi. Samo se sjeti onog Semira Musica koji je otisao na probu u Manchester City :lol:
Ma jeste, ali su se uvijek nekako ugurali medju 3-4 najbolje ekipe, a sad su u donjem dijelu tabele. Tako je, jedini on je pozvan. Ima mali srce za fudbal, ali samo to i nije bas dovoljno. Vidio sam i sir Malkocevica dolje, samo mi se cini da je on gledao sve osim utakmica. :lol:

Hajde Music je bar ostao u fudbalu, ali pajdas mu Jusufovic sad ima stomak do poda, a nekad su zajedno s Dzekom razgledali Mancester. :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la sajo10 » 10 mar 2018, 23:07

@kobe

Sta je sa ovim omladincima koji vec nastupaju u A-timu? Kako napreduju. Citao sam dosta kritika na racun Smajica naprimjer u ovim zadnjim kolima regularnog prvenstva.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.