U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: Monolog,insider,ribery,_dreamer_,Monolog,insider,ribery,_dreamer_

Vucevich
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 09 jun 2020, 18:51

marconato je napisao/la:
09 jun 2020, 18:24

U Srbiji od sledece sezone je pod moranje 2 U21 igraca u startnih 11. Vec sada u vecini klubova ne samo da igraju,nego su i ponajbolji igraci upravo momci od 18-21 god...
Čukaričkom su poslednje kolo pola postave bili U21 igraci.
I zato će oni za nekoliko godina vjerovatno igrati u Ligi 5 i činiti okosnicu A-reprezentacije Srbije dok će reprezentacija BiH ganjati nekog grijača klupe iz Mađarske ili Bjelorusije da ojača ekipu :njanjanja:
https://i.imgur.com/NLK7ZBr.png ; https://i.imgur.com/DgObErc.png ; https://i.imgur.com/3KXJjmk.png

marconato
Kontakt:

Post Postao/la marconato » 09 jun 2020, 18:59

Samo tako i mozes prodati i unovciti igraca! Niko ti nece dati ozbiljan kesh za 25-godisnjaka, ali kada vidis da momak od 17-18 godina ima popunjene sve statisticke rubrike, onda je i sama liga privlacnija i interesantnija za potencijalne menadzere i kupce i odmah su i oni svjesni da ponuda mora biti milionska, jer bi im se investicija mogla visestruko isplatiti..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Bazinga12345
Kontakt:

Post Postao/la Bazinga12345 » 09 jun 2020, 19:08

marconato je napisao/la:
09 jun 2020, 18:59
Samo tako i mozes prodati i unovciti igraca! Niko ti nece dati ozbiljan kesh za 25-godisnjaka, ali kada vidis da momak od 17-18 godina ima popunjene sve statisticke rubrike, onda je i sama liga privlacnija i interesantnija za potencijalne menadzere i kupce i odmah su i oni svjesni da ponuda mora biti milionska, jer bi im se investicija mogla visestruko isplatiti..
Ma možeš ti davati njima šansu u prvom timu ali džaba kad oni nisu pravilno naučeni u omladinskom pogonu. Ovdje je problem dosta dublji.
⭐ Velež Mostar ⭐

⭐ Zadnja klupa ⭐

marconato
Kontakt:

Post Postao/la marconato » 09 jun 2020, 19:17

Bazinga12345 je napisao/la:
09 jun 2020, 19:08
Ma možeš ti davati njima šansu u prvom timu ali džaba kad oni nisu pravilno naučeni u omladinskom pogonu. Ovdje je problem dosta dublji.
Pa dobro, to je sad dodatna problematika. Ma koliko ti kadrovi u omladinskim kategorijama bili nestrucni, opet mora isplivati kakav-takav kvalitet ukoliko mu se pruzi sansa. Msm, nije PLBiH takav nivo da klinac od 18-19-20 ne moze uspijesno igrati istu, pod uslovom naravno da zivi sportski, vjeruje u sebe itd...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

legenda reala
Kontakt:

Post Postao/la legenda reala » 09 jun 2020, 19:43

Ghuraba je napisao/la:
09 jun 2020, 17:59
Ovo je bio jedini nacin da se u svakom klubu pruzi prava prilika najtalentovanijem mladom igracu, ali sta to vrijedi kad nasi velikani nisu za to.
Pa kako će biti za to kad nemaju talenata koga da ubace, znamo da je Željo npr godinama ubacivao mlade igrače kad je bilo zaista talenta kao da ne bi Osim i sad dao šansu nekoj djeci da tu zaista ima kvaliteta svakako nemaju feninga, ostali klubovi nisu nikad ni imali mladih talenata eto sad je Sarajevo počelo zadnjih godina ubirati plodove te akademije ostalo ništa

Ostaje teza da mi možemo uvoditi kakva hoćemo pravila džaba nam operisani smo od sporta i treba da se zadovoljimo ovim prosjekom što imamo to je naš maximum o uslovima mogu kome drugom prosipati šuplju eto djeca u Africi imaju uslove aha kako nemaju
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Mokes
Kontakt:

Post Postao/la Mokes » 09 jun 2020, 20:11

legenda reala je napisao/la:
09 jun 2020, 19:43
Ghuraba je napisao/la:
Ovo je bio jedini nacin da se u svakom klubu pruzi prava prilika najtalentovanijem mladom igracu, ali sta to vrijedi kad nasi velikani nisu za to.
Pa kako će biti za to kad nemaju talenata koga da ubace, znamo da je Željo npr godinama ubacivao mlade igrače kad je bilo zaista talenta kao da ne bi Osim i sad dao šansu nekoj djeci da tu zaista ima kvaliteta svakako nemaju feninga, ostali klubovi nisu nikad ni imali mladih talenata eto sad je Sarajevo počelo zadnjih godina ubirati plodove te akademije ostalo ništa

Ostaje teza da mi možemo uvoditi kakva hoćemo pravila džaba nam operisani smo od sporta i treba da se zadovoljimo ovim prosjekom što imamo to je naš maximum o uslovima mogu kome drugom prosipati šuplju eto djeca u Africi imaju uslove aha kako nemaju
Nije tačno. Oni se okrenu svojoj djeci kad im nestane para, kao što je to bilo u 2014te i 2015te. Kad dođu neke pare, onda se dovode igrači sa strane.

Gojak je otišao u Olimpic jer mu nisu željeli garantovati minutažu.

Kod Sarajeva je to sad puno bolje. Doveden je pravi trener za te stvari, a to je Marinović. Husref je ubacio Mujakića, jer nije imao stopera, ubacio Vladana jer se Pavlović sam eliminisao, a nisu stigli nikoga dovesti. Nažalost, godinama se u ligi vrte isti treneri, koji uvijek forsiraju starije i iskusnije igrače. Najgore od svega pto su to uglavnom igrači upitne kvalitete, ali eto, imaju neko ime i renome.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

gruezi
Kontakt:

Post Postao/la gruezi » 09 jun 2020, 20:51

marconato je napisao/la:
09 jun 2020, 19:17
Bazinga12345 je napisao/la:
09 jun 2020, 19:08
Pa dobro, to je sad dodatna problematika. Ma koliko ti kadrovi u omladinskim kategorijama bili nestrucni, opet mora isplivati kakav-takav kvalitet ukoliko mu se pruzi sansa. Msm, nije PLBiH takav nivo da klinac od 18-19-20 ne moze uspijesno igrati istu, pod uslovom naravno da zivi sportski, vjeruje u sebe itd...
Na kvalitet pretpostsvljam da mislis talenat...prika talenat je danas jedva 20 posto igraca...dzaba sve kad imas trenera koji ti govori da si izgubio prije lnego sto si istrcao na teren...kad je trener kao igrac bio bezmud kako ocekujes da igraca nafiksa da ima velika muda...nama u omladinskim kategorijama fale psiholozi koji ce od 12te godine utuvljivat igracu u glavu da sam trening nije dovoljan i da moras radit na sebi van treninga i utakmica...trcat , vjezbe snage, vjezbe za ekplozivnost vjezbe za izdrzljivost...onda ti treba strucan trener koji ce ga naucit kako da se pozicionira kad da potrci kad da vrsi presing kad da udvaja kad da igra na prvu kad da stane na loptu... Kad igrac ima snage da trci ko konj onda mu utuvis u glavu da je bolji nego sto jeste kao ciro svojevremeno pa je jedan ispodprosjecni sanel jahic izgledao kao rio ferdinand iz najboljih dana...svake godine neki klub iz lige koja je istog kvaliteta kao nasa izbaci nekog iz lige petice a kod nas skinu gace prije nego li je tekma i pocela

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 09 jun 2020, 20:57

Ghuraba je napisao/la:

Ima Željo par solidnih igrača 2001-2002 godišta.
2000-to je isto bilo ok.
Slabo im se šansa daje u zadnje vrijeme. Ni ne treniraju s prvim timom.

Sarajevo je pogodio sa smjenom trenera. Dosta mlađih je u opticaju.
Musemić je jednog top talenta kakav je Salčin zakucao na klupu ili ga slai na tribine.

Vucevich
Kontakt:

Post Postao/la Vucevich » 09 jun 2020, 21:03

marconato je napisao/la:
Mogu, ali kako vidiš po današnjoj odluci gotovo nijedan klub ne želi ni pružiti priliku tim igračima. Vidi koliki je problem nastao samo prijedlogom da moraju jednom U21 igraču dati šansu. :crazy:
https://i.imgur.com/NLK7ZBr.png ; https://i.imgur.com/DgObErc.png ; https://i.imgur.com/3KXJjmk.png

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2020, 21:08

ASD je napisao/la:
09 jun 2020, 20:57

2000-to je isto bilo ok.
Treniraju odredjeni sa prvim timom odnosno oni koji su potpisali kao stipendijski ugovor ili ne znam kako to da nazovem u februaru i Durakovic.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Zukanovic
Kontakt:

Post Postao/la Zukanovic » 09 jun 2020, 21:11

Sada (01) igraci dolaze u prve ekipe. ove igrace trebali dobiti minute u klubovima.

Sarajevo : Djokanovic i Dizdarevic ( kup utakmice)
Zrinjski : Coko i Stanic
Sloboda : Muratovic
Zeljo : Subasic i Mujic

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2020, 21:13

Zukanovic je napisao/la:
09 jun 2020, 21:11
Sada (01) igraci dolaze u prve ekipe. ove igrace trebali dobiti minute u klubovima.

Osim je opasno “bacio oko” na Durakovica. Ne znam koje godiste je on, ali bit ce tu ako potpise ugovor.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 09 jun 2020, 21:17

LjoZee je napisao/la:
09 jun 2020, 21:13
Zukanovic je napisao/la:

Osim je opasno “bacio oko” na Durakovica. Ne znam koje godiste je on, ali bit ce tu ako potpise ugovor.
Treba ga oteti od želje
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2020, 21:18

MortemHz je napisao/la:
09 jun 2020, 21:17
LjoZee je napisao/la:
Zukanovic je napisao/la:

Treba ga oteti od želje
Dalje ruke od njega :stop: :mrgreen:

Zukanovic
Kontakt:

Post Postao/la Zukanovic » 09 jun 2020, 21:18

One je 2002 on jos moze igrati u19. isto ko Sosic koji je za mene najveci talent (2002) u BiH. ali mali nece ugovor od 5 godina da potpise zato ne igra.

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 09 jun 2020, 21:19

LjoZee je napisao/la:
09 jun 2020, 21:18
MortemHz je napisao/la:
09 jun 2020, 21:17
LjoZee je napisao/la:

Treba ga oteti od želje
Dalje ruke od njega :stop: :mrgreen:
:mrgreen:

slika
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 09 jun 2020, 21:21

LjoZee je napisao/la:
09 jun 2020, 21:08
ASD je napisao/la:
09 jun 2020, 20:57

2000-to je isto bilo ok.
Treniraju odredjeni sa prvim timom odnosno oni koji su potpisali kao stipendijski ugovor ili ne znam kako to da nazovem u februaru i Durakovic.
Jedino Subašić. Njega sam zaboravio. Ali to je igrač koji je stigao ove sezone sa seniorskim iskustvom.
Ostali treniraju privremeno. Na pripreme uglavnom ne idu.

Mujić je prošle sezone bio među najboljim strijelcima lige sa krile, trebao je dobiti šansu.
Duraković, kao najveći talenat je već prošle sezone trebao trenirati s timom. Radi se o top talentu.
Musić je imao povredu, i njega bi trebalo ubrzo.
Šošić je potkovn igrač, ali je malo sitan za seniorskog fudbala.

marconato
Kontakt:

Post Postao/la marconato » 09 jun 2020, 21:29

Vucevich je napisao/la:
09 jun 2020, 21:03
marconato je napisao/la:
Mogu, ali kako vidiš po današnjoj odluci gotovo nijedan klub ne želi ni pružiti priliku tim igračima. Vidi koliki je problem nastao samo prijedlogom da moraju jednom U21 igraču dati šansu. :crazy:
Potpuno pogresno! Zab sam napisati kad sam spomenuo Čukarički, neki dan u kupu prosli Radnički sa 5 U21 igraca:
2 - 1999,
2 - 2000,
1 - 2001
+ 2 - 1998 i 1 - 1997 godiste. Znaci, samo 3 su stariji od 23 godine :crazy:
Ali, Čuka zato i jeste ozbiljan klub, jer su u privatnim rukama. Zato i jesu recimo prodali jednog od njih u City, ali je ostao na pozajmici - Tedić, pa je decko uvalio 3 komada Nišlijama... ;)

Osim13
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 09 jun 2020, 21:31

LjoZee je napisao/la:
Zukanovic je napisao/la:

Biće nešto i od Subašića.
Premijer Liga BiH - 6x
Kup BiH - 6x
Superkup BiH - 3x
Prva liga SFRJ - 1x
Prvenstvo Narodne republike BiH - 1x

Ghuraba
Kontakt:

Post Postao/la Ghuraba » 09 jun 2020, 21:58

Ghuraba je napisao/la:

Ima talenta itekako, samo je poenta da se katastrofalno radi s tom djecom. Ne moze me niko ubijediti da jedna Tuzla (tj. TK) u svakoj generaciji ne moze 'izbrusiti' barem jednog talenta koji ce s 19-20 godina komotno igrati BH PL. Isto vazi i za Sarajevo, Zenicu, Mostar i ostale vece gradove. Jedno vrijeme sam relativno cesto gledao tu djecu na Tusnju, a i imao sam rodjaka koji je igrao u tim omladinskim selekcijama Slobode i poprilicno dobro sam upucen kako to u Tuzli hoda. Treneri i njihovi treninzi su ocajni. Kiksas s trenerom u onim uzrastima prije pionira, pa u pionirima, pa u kadetima i onda dodjes Spahi u juniorima koji je dobar trener, ali nije madjionicar da od niceg napravi nesto. Na stranu sto u Tuzli imas tonu ovih gigantskih porodica cija djeca treniraju sve moguce sportove. Talenta uglavnom nemaju, ali igrati moraju. Primanja tih kvazitrenera su mizerna i njima dobro dodje svaka finansijska injekcija od strane tih bogatasa i eto kako to ide. Bude tu talentovane djece koliko hoces, vidis odmah na prvu da znaju lopte, ali bez pravilnog rada i apsolutne posvecenosti nema uspjeha.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.