Koga nakon Sušića?

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Jeste li zadovoljni izborom novog selektora?

Da
60
73%
Ne
22
27%

Ukupno glasova: 82

zenicanin
Kontakt:

Re: Koga nakon Sušića?

Post Postao/la zenicanin » 23 nov 2014, 00:42

Lillard je napisao/la:Vaha je izjavio za neke novine da postoji mogucnost da se vrati u GNK u sijecnju.
Stvarno sam ga postivao, ali radi ove izjave i ukoliko se to stvarno dogodi ostat ce obicni licemjer i nula od covjeka...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Neki dan na Hayat tv su ga kontaktirali u dnevniku i izjavio ja da su skoro nikakve sanse da dodje,jedan od razloga je i taj Dinamo sto je bio u njemu i da je otad kao razocaran Balkanom i da nikad nece voditi nekog s Balkana...Jos razloga su tipa,nacionalnog i vjerskog kljuca u reprezentaciji... Ne znam kako nije niko objavio taj video...

Lillard
x 7
Kontakt:

Post Postao/la Lillard » 23 nov 2014, 00:53

DzemoVoliMarmeladu je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Vaha je izjavio za neke novine da postoji mogucnost da se vrati u GNK u sijecnju.
Stvarno sam ga postivao, ali radi ove izjave i ukoliko se to stvarno dogodi ostat ce obicni licemjer i nula od covjeka...

Cisto sumjnam da je to rekao. A Hrvatske novine znaju biti i gore od nasih sa izmisljanjem takvih izjava.

Da li imas taj interviju?

Sutra u jutarnjem listu veliki intervju s njim valjda.. Pa sam na TV reklamu za sutrasnje novine...

"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 23 nov 2014, 00:54

Mislim da je situacija kristalno jasna ako ne bude Vahid, sigurno ce Bazdarevic ili Hadzibegic, pa tek onda Osim, pa Prosinecki.

:kafa:

Ali najvjerovatnije Bazdarevic / Hadzibegic !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

ahmoni
Kontakt:

Post Postao/la ahmoni » 23 nov 2014, 01:15

Elegant je napisao/la:sigurno ce Bazdarevic ili Hadzibegic

:kafa:

Ali najvjerovatnije Bazdarevic / Hadzibegic !

Znaci posle Papeta... :kafa:

Pape 2.0 :kafa:

Sabinho
x 22
Kontakt:

Post Postao/la Sabinho » 23 nov 2014, 01:57

:lol: :kafa:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Otelo
Kontakt:

Post Postao/la Otelo » 23 nov 2014, 10:30

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yPEaq3CSJeQ[/youtube]
"Al najjaci su stare mi kaze necemo vam dati pare koje ne zelite i necemo vam uzeti igraca kojeg nam ne date" - Osim13 o Barceloni kad je zaprijetila da neće Coutinha.

*[email protected]*
x 6
Kontakt:

Post Postao/la *[email protected]* » 23 nov 2014, 11:56

hiperion je napisao/la:Institucija. U ovom interviju mozemo najbolje vidjeti sta bi mogao biti najveci problem oko njegovog dovodjenja.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gjYpNhypB7Q[/youtube]

'ta će on poginut :lol: :lol: :lol:
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Alipasino
x 12
Kontakt:

Post Postao/la Alipasino » 23 nov 2014, 12:05

Prosinecki ili Osim a Mesa i Hadzija nikako sto kaze ovaj jedan kopija papeta.Vaha nece garant doc.

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 23 nov 2014, 12:51

Šener Bajramović: Ako prođem moji saradnici bit će Zlatan Bajramović i Saša Papac. Ja sam jedini od svih trenera suspendiran od strane bivših čelnika NSBiH koji su pod pritiskom navijača, UEFA -e, FIFA -e, javnosti morali otići

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la KK_Bosna » 23 nov 2014, 15:04

Goalgetter je napisao/la:A otkud vi znate da on zahtjeva milion? Ne znam vise otkud vam te insiderske informacije. Kao sto je sam rekao, on je financijski jako dobro obezbjedjen (uostalom sad mu je leglo preko 1 milion od Trabzona na konto) i ako odbije, sto ce najvjerovatnije, to je najmanje do para, a znate dobro sta je razlog. Stoga..

mala ispravka: od trabzona dobija pare sve dok nema angazman. cim ga pronadje, njihova pipa ce biti zavrnuta ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 23 nov 2014, 15:54

Ovdje se vec priprema temelj za neko pametovanje a to ce prerasti i u vrijeđanje ako selektor bude Bazdarevic ili Hadzibegic. Vec su pocele price da su oni isti kao Susic, po cemu ste to zakljucili ? Nisu ni dosli na poziciju a vec su isti, sta hocete da mi je znati ?

U startu vec znate da oni nisu rjesenje, dva covjeka koji imaju igracke karijere i nesto losije trenerske jer nisu vodili poznatije klubove niti imali rezultate. Znaci oni nisu rjesenje sa ikustvom koje imaju a za neke pametnice rjesenje je Barbarez jer je "prijatelj sa igracima" (Tanakovicem pogotovo) i idol nacije.

Također stranac, sta ce nam stranac ? Sto je u Pasic rekao na TV-u da stranac ne dolazi u obzir jer on ne zna kako se zivi na ovim prostorima, ne zna nas mentalitet, a treba ocekivati da on uspostavi neki red i mir. Jos ce stranac da dovede svoje ljude za saradnike, a niko od njih ne zna sadasnjih 11-15 igraca a ocekujete da "leti po planeti" da dovodi druge ? Oslanjate se to sto Magat zna Edina i Zvjezdana i to je rjesenje svih problema.

Uglavnom sto se tice novog selektora:

Prvenstveno se ocekuje da se pozovu novi igraci, to je neminovno i potrebno. Vjerovatno ce biti novih igraca a ne u mjeri kako neki prizeljkuju da se pozove 10 novih te otjera 5 sadanjih to se nece desiti. Budite sigurni da Tino, Avdija, Anel, Zoran, i jos neki nece biti prekrizeni, a realno je pozvati 3-4 nova, sad koja to je pitanje. Najvise se spominju Stilic, Djuric, Arslangic (papri).

Ima tu jos puno igraca a da li svi za A-tima naravno da NISU, također problem ovih igraca tipa Tanakovic koje treba moliti "ici im na noge" ...itd. Uglavnom treba da se poradi na dovođenju novih igraca, savez i novi selektor to trebaju da zajedno urade i na vrijeme.

Uspostaviti autoritet i konacno da imamo disciplinu, red i rad u ekipi. A onda korz pripremne utakmice i treninge uspostaviti prvi tim i takitku.

A ono najvaznije da nam igraci budu redovni u svojim timovima, da stici formu i odrzavaju je, pogtovo ovi udrani Dzeko, Pjanic, Lulic, ...itd.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Cepi1981
Kontakt:

Post Postao/la Cepi1981 » 23 nov 2014, 16:56

Dobro je ado sta se odma lozis, Torabija sam spomenuo cistp iz zaj.bancije tipa da prodaje narodu maglu, bas kao sto je nas korumpirani savez prodaje. Vecina nas bi volilo Vahu ali de malo budimo realni, ukoliko prihvati nas pipa Trabzonspora se zavrce a to je nekih 1.5 miliona eura, jos plus ekipa koja je u savezu mislis li da bi mogli glatko raditi sa Vahom kao sa Papetom? Vaha ce mozda doci ali po svim prilikama brzo ce i otici.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

hiperion
Kontakt:

Post Postao/la hiperion » 23 nov 2014, 18:11

Elegant je napisao/la:Ovdje se vec priprema temelj za neko pametovanje a to ce prerasti i u vrijeđanje ako selektor bude Bazdarevic ili Hadzibegic. Vec su pocele price da su oni isti kao Susic, po cemu ste to zakljucili ? Nisu ni dosli na poziciju a vec su isti, sta hocete da mi je znati ?

U startu vec znate da oni nisu rjesenje, dva covjeka koji imaju igracke karijere i nesto losije trenerske jer nisu vodili poznatije klubove niti imali rezultate. Znaci oni nisu rjesenje sa ikustvom koje imaju a za neke pametnice rjesenje je Barbarez jer je "prijatelj sa igracima" (Tanakovicem pogotovo) i idol nacije.

Također stranac, sta ce nam stranac ? Sto je u Pasic rekao na TV-u da stranac ne dolazi u obzir jer on ne zna kako se zivi na ovim prostorima, ne zna nas mentalitet, a treba ocekivati da on uspostavi neki red i mir. Jos ce stranac da dovede svoje ljude za saradnike, a niko od njih ne zna sadasnjih 11-15 igraca a ocekujete da "leti po planeti" da dovodi druge ? Oslanjate se to sto Magat zna Edina i Zvjezdana i to je rjesenje svih problema.

Uglavnom sto se tice novog selektora:

Prvenstveno se ocekuje da se pozovu novi igraci, to je neminovno i potrebno. Vjerovatno ce biti novih igraca a ne u mjeri kako neki prizeljkuju da se pozove 10 novih te otjera 5 sadanjih to se nece desiti. Budite sigurni da Tino, Avdija, Anel, Zoran, i jos neki nece biti prekrizeni, a realno je pozvati 3-4 nova, sad koja to je pitanje. Najvise se spominju Stilic, Djuric, Arslangic (papri).

Ima tu jos puno igraca a da li svi za A-tima naravno da NISU, također problem ovih igraca tipa Tanakovic koje treba moliti "ici im na noge" ...itd. Uglavnom treba da se poradi na dovođenju novih igraca, savez i novi selektor to trebaju da zajedno urade i na vrijeme.

Uspostaviti autoritet i konacno da imamo disciplinu, red i rad u ekipi. A onda korz pripremne utakmice i treninge uspostaviti prvi tim i takitku.

A ono najvaznije da nam igraci budu redovni u svojim timovima, da stici formu i odrzavaju je, pogtovo ovi udrani Dzeko, Pjanic, Lulic, ...itd.

Slazem se. Mi se svi slazemo oko dovodjenja Vahe, a sto se tice ostalih postoje dijametralno suprotna misljenja koja su blizu sukobljavanja. Moramo prihvatiti dvije realne mogucnosti, a to je da Vaha iz mnogobrojnih razloga ne prihvati funkciju selektora, a druga realnost je da ce onda selektor biti neko iz reda 'ostalih' Hadzibegic, Bazdarevic itd., sta cemo onda, ratovati i srozati sve ono sto smo godinama gradili ili pruziti covjeku priliku i podrsku kao sto je pruzena i Safetu. Moramo priznati da je ova druga opcija mnogo realnija i da je podrska reprezentacija BiH iznad svega. Shvatimo jednom da smo mala, ali vrijedna nacija i da moramo crpiti mogucnosti koje imamo :kafa:
Sinoć sam prećero, ha bile neke trebe pa se popele na stolove :D

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 23 nov 2014, 21:29

Objavljeno danas u Hrvatskim medijima: http://www.jutarnji.hr/vahid-halilhodzic---nije-nemoguce-da-vec-u-sijecnju-ponovno-dodem-u-dinamo-/1238579/

Međutim, Vahid Halilhodžić je odbio Bosnu. Ili će je tek odbiti.

- Tražili su me i zvali, međutim, teško ću prihvatiti, u pitanju su osobni razlozi. Kada te traže iz tvoje kuće, a Bosna i Hercegovina je moja kuća, teško je odbiti, a još teže pristati. Idućeg tjedna dolazim “dolje”, druga je godišnjica smrti mog brata Salema, bit će to tužni dani, ali odlučio sam sjesti s ljudima iz nogometnog saveza, razgovarati i objasniti. No, ne treba se zavaravati zbog jednog “obećavajućeg” telefonskog razgovora, ali dužan sam objašnjenje...

U Sarajevu su već zaključili da od Vahinog angažmana neće biti ništa, posegnuli su za domaćim kadrovima, u ponudi je i Robert Prosinečki, čiji je “agent” Ćiro Blažević (o tempora, o mores, nap. a.), a nude se i velika europska imena, Giovanni Trapattoni i Lothar Matthäus. Vahid Halilhodžić je u petak poslijepodne upravo dolazio s pregovora iz Pariza. Naravno, ime kluba ili reprezentacije je zadržao u tajnosti.

Dobro, vidim da vas škaklja Bosna?

- Čudno mi je da su nakon euforije i plasmana na svjetsko prvenstvo, tako nisko pali. Daleko sam, ne znam što se događalo, što je uzrok naglom padu, ali, negdje je puklo. Safet Sušić zna najbolje, iako ću još jednom ponoviti - čudno je to..

Virtu4l
x 75
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 23 nov 2014, 21:36

Opet mislim da je sve do Begića, ako mu ponude baš sve, neku totalnu 'autonomiju', možda će razmisliti o tome. Ne bi valjalo da ne pokušaju baš sve, sad kad će im napokon doći na noge.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 23 nov 2014, 21:38

Virtu4l je napisao/la:Opet mislim da je sve do Begića, ako mu ponude baš sve, neku totalnu 'autonomiju', možda će razmisliti o tome. Ne bi valjalo da ne pokušaju baš sve, sad kad će im napokon doći na noge.

Tako je. Sve je na njemu i koliko ce ga ovaj ubjediti. Ali da se naslutiti iz onog sto je Bakovic neki dan rekao u emisiji da novi selektor mora postovati strukturu saveza, da je sa tim iskljucivo mislio na Vahu, i da nece nikakve izuzetke praviti. Nadam se da se varam..

HariTz
Kontakt:

Post Postao/la HariTz » 23 nov 2014, 21:38

Virtu4l je napisao/la:Opet mislim da je sve do Begića, ako mu ponude baš sve, neku totalnu 'autonomiju', možda će razmisliti o tome. Ne bi valjalo da ne pokušaju baš sve, sad kad će im napokon doći na noge.

Tako je. Neka mu obećaju i kule i gradove i urade aspolutno sve što im je u moći. Vjerujem kada bi dobio određenu sumu novca, punu slobodu pri radu i selekciji igrača, vjerujem da bi razmislio.

Virtu4l
x 75
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 23 nov 2014, 21:54

E sad tu je potencijalni problem. Vaha je poprilično težak, njegovi posljednji angažmani su protkani aferama, od Obale Slonovače pa evo do Trabzona. U Obali Slonovače je dobio otkaz pred SP na koje ih je odveo, u Dinamu znamo šta je bilo, u Alžiru mu je bilo klimavo nakon kupa nacija prošle godine kad je rano ispao, pa je čak i pred SP imao nesuglasice sa predsjednikom saveza, u Trabzonu je prvo imao problem sa Maloudom, pa je onda dobio otkaz.

Uglavnom su to bila uplitanja sa strane, predsjednici saveza, klubova, neposlušni igrači, a kod nas sve to dobija u paketu i veliko je pitanje da li on želi da se uhvati u koštac sa tim...
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

SjeverniVjetar

Post Postao/la SjeverniVjetar » 23 nov 2014, 22:32

Sada su se uspostavili uslovi za dolazak Vahe. Zeli ga javnost, a ,ovaj put, ma kolika bagra bili, cini mi se da i ljudi u savezu zaista zele Vahu, on je najsigurniji ulog za plasman na EP i milione eura koje doniosi.
Cisto sumnjam da je imao tu vrstu autonomije, o kojoj se ovdje govori, dok je vodio Obalu Slonovace, Alzir, pa i Trabzon, tome svjedoce i konflikti u koje je upadao.
Cini mi se da mu nasi mogu, i zele, ponuditi sto mu je potrebno za rad.
doduse, s nasima nisi nikad nacisto,prefregani su to manipulatori, medjutim, mislim da ce ovaj put biti do njega.

Aragon
Kontakt:

Post Postao/la Aragon » 24 nov 2014, 01:56

Bilo ko da bude selektor osim Vahe, automatski ce imati opoziciju. Ko god da bude postavljen vec pojedini imaju mnostvo kritika naspram njega. Mesa, Faruk, Amar, Prosinecki, svejedno, jadna mu majka kad bosnje opletu po njemu :)
A sanse da Vahid zaista i dodje, znati svi kakve su. Misljenja sam da su gotovo ravne nuli.
U glavnom, ne vidim situaciju i mogucnost da se losa atmosfera oko reprezentacije promijeni u dogledno vrijeme. Opet ce biti ista prica kao i za vrijeme Susica.
"Znaš kako ti je to - rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju"

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: 0oo0, nebeskasila, Salih1984, Sheyi i 11 gostiju.