Koga nakon Sušića?

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Jeste li zadovoljni izborom novog selektora?

Da
60
73%
Ne
22
27%

Ukupno glasova: 82

blackmundir
Kontakt:

Re: Koga nakon Sušića?

Post Postao/la blackmundir » 24 nov 2014, 19:41

Virtu4l je napisao/la:
blackmundir je napisao/la:a sto se tice amara osima,e to bi bilo dno dna kada bi doticni gospodin preuzeo reprezentaciju...

Zašto su Prosinečki, Hadžibegić, Slišković ili Baždarević bolji od Osima?

hajde mi navedi par razloga zasto nisu bolji??

dubrovnik
Kontakt:

Post Postao/la dubrovnik » 24 nov 2014, 19:42

DragonGirl je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
DragonGirl je napisao/la:Niti jedna država nema tako zamršene strukture u svim sferama života kao mi. Politika i nacionalni ključ su upetljani u skoro sve, počevši od vlasti preko kulture do sporta itd. i to je velika boljka ove države, što je dobrim dijelom i koči u razvitku i napredovanju. Ono što Vaha želi jeste potpuna sloboda, bez miješanja bilo kojeg vida politike u njegov posao, a Savez mu to vjerovatno ne može ili neće da ponudi, imaju takav princip koji očigledno ne žele mijenjati, što je Baković jasno i rekao u emisiji, pa čak ni zbog Vahe i na tome će se sva ova priča vjerovatno i završiti.

A u Dinamu ima punu slobodu. Ajde molim te zadnji put ga izvrsni predsjednik zamalo nije istuko. Lezao je u bolnici poslije njihovog razgovora i glumio zrtvu. Rekao je da mu je i psovao mater. Ponovan odlazak u Dinamo bi bio degutantan cin.

Pa naravno da nema, i slažem se s tim da bi bilo i više nego ružno da ode tamo nakon svega, ali nekako mislim da od toga neće biti ništa i zato se nisam ni fokusirala na to niti to uzimala u obzir. Mudar je on i u ovom davanju izjava, one uvijek ostavljaju prostora za više varijanti tumačenja.

Zmajice nije pitanje sto ja ili ti mislimo vec percepcija koju nas Vaha radja po malo o sebi. Dinamo i mogucnost treniranja istog kluba nanovo potvrdjuje Hrvatskim novinarima, dok u isto vrijeme s visoka rekao bi pa unaprijed odbija rad u nasoj repki. Mene to kao navijaca ljuti i ide mi na zivce. Ne zelim ulaziti u njegove pregovaracke pozicije niti marifetluke koje vadi iz dzepa. Taj mi se dio njegove licnosti po malo sve vise gadi da budem do kraja iskren. Robi je losiji trener sigurno od Vahe i o tome zbora nema ali je kao covjek puno bolji sto bi stovateljima lika bivseg selektora trebalo biti vise nego dovoljno. Tebe naravno ne svrstavam u ovu ekipu. Za mene je Prosinecki vise nego dobar novi pocetak i stvarno bi volio velikog Zutog vidjet na klupi repke. Naravno da mi ovdje nista ne odlucivamo, vec samo iznosimo stavove nas kao pojedinaca. Uz to svaki izabrani ce imati moju podrsku dok vidim prve rezultate njegovog rada. Ni manje ni vise nego sto je Susic imao. Naravno i Robija bi gledao istim ocima.

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 24 nov 2014, 19:48

Goalgetter je napisao/la:[A sto ne bi? :D

Magath grabi sve sto moze dobiti, ne cudite se ako bi se pojavilo 30 igraca na okupljanju. :urnebes:

Vjeruj mi da ne bi, to se tebi i vecini ovdje cini da je to 1 + 1 = 2, a nije tako mngo je komplikovanije, on ne zna ovih sadasnjih 11 prvih, i 5-7 na klupi a kamoli da zna za potencijalne. Niti zna za njih, niti ima vremana da ih uprati, a to sto se neki mislie da ce njegovi saradnici letit po europi za njima su price za malu djecu.

"Domaci" selektor ce JAKO tesko da dovede sve potrebne nove igrace, izvrsi selekciju, a ne stranac. A Magat ima svoj specifican nacin rada, nesto kao Vahid tj. on je gazda i nema njemu da se namece.

Jako ce tesko biti ostvariti komunikaciju: Magat i saradnici (stranci) > sadanji igraci > savez > novi igraci.

Mi imamo nespoban savez i to ce biti kljucni problem kod novih igraca i komunikacije sa Magatom, njegovim zeljama i nacinom rada.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

mone
Kontakt:

Post Postao/la mone » 24 nov 2014, 19:48

blackmundir je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
blackmundir je napisao/la:a sto se tice amara osima,e to bi bilo dno dna kada bi doticni gospodin preuzeo reprezentaciju...

Zašto odgovaraš kontrapitanjem? Lijepo ti je pitanje postavio.

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 24 nov 2014, 19:49

Elegant je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:[A sto ne bi? :D

Magath grabi sve sto moze dobiti, ne cudite se ako bi se pojavilo 30 igraca na okupljanju. :urnebes:

Vjeruj mi da ne bi, to se tebi i vecini ovdje cini da je to 1 + 1 = 2, a nije tako mngo je komplikovanije, on ne zna ovih sadasnjih 11 prvih, i 5-7 na klupi a kamoli da zna za potencijalne. Niti zna za njih, niti ima vremana da ih uprati, a to sto se neki mislie da ce njegovi saradnici letit po europi za njima su price za malu djecu.

"Domaci" selektor ce JAKO tesko da dovede sve potrebne nove igrace, izvrsi selekciju, a ne stranac. A Magat ima svoj specifican nacin rada, nesto kao Vahid tj. on je gazda i nema njemu da se namece.

Jako ce tesko biti ostvariti komunikaciju: Magat i saradnici (stranci) > sadanji igraci > savez > novi igraci.

Mi imamo nespoban savez i to ce biti kljucni problem kod novih igraca i komunikacije sa Magatom, njegovim zeljama i nacinom rada.

Ma znam zayebavam se malo. Svi smo mi ovdje uvjereni da ce trener biti sa ovih prostora, iz hiljadu razloga trener ove repke ne moze biti stranac, stoga ce i odbiti sve i jednog koji se ponudi. ;)

SGD53
Kontakt:

Post Postao/la SGD53 » 24 nov 2014, 19:51

Za Magatha je makar sigurno da neće dovoditi rođake i uhljebe, ali ne vjerujem da će on doći.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

SjeverniVjetar

Post Postao/la SjeverniVjetar » 24 nov 2014, 19:57

Magath bi bio greska.
Tesko je ovdje napraviti uspjeh sa strancem,ne poznaje mentalitet, ne poznaje igrace...Srbi su kiksali sa Klementeom, Advokatom, Hrvatima stranci ne padaju na pamet, a kod nas je situacija duplo komplikovanija.
Sigurno bi dobili celicnu disciplinu, mada nije garant uspjeha...

blackmundir
Kontakt:

Post Postao/la blackmundir » 24 nov 2014, 19:57

MONE--------------iskusniji su kao treneri i kao igraci....sada ces mi reci kako je i pape bio dobar igrac ali nije kao trener..koje iskustvo ima amar osim molim te??i sta jedan pjanic,dzeko,kolasinac,i ostali mogu nauciti od njega??

dubrovnik
Kontakt:

Post Postao/la dubrovnik » 24 nov 2014, 19:57

Virtu4l je napisao/la:

Nazalost vecina nas ozbiljno ne moze niti usporedjivati Osima sa bilo kim od nabrojanih trenera. On trenersku karijeru gradi u BIH Premijer ligi i ocekivati bilo kakav uspjeh sa klubom iz Bosne je za sada skoro pa nemoguce. Ali da li bi ti mogao reci zasto je Osim bolji od Muse recimo u isto vrijeme.Ili cak od Jagodica. Nemoj sada price o osvojenim titulama i slicno uzimati kao relevantne u BIH relacijama. Ne zelim da navijaci Zelje sada opale po meni jer znam da vas je vecina jako osjetljiva na Osima. Protiv covjeka stvarno nemam nista ali meni osobno je najveci problem sto mi je tesko dokuciti stvarno koliko los ili dobar je Osim u stvarnosti. BIH liga nam je za sada malo puta bila tocno mjerilo u bilo cemu. Ako ga izaberu sve najbolje. Tip djeluje ko normalan covjek. I to je napredak u odnosu na ovo prije.

Rusilac
Kontakt:

Post Postao/la Rusilac » 24 nov 2014, 20:00

Ako Vahid odbije definitivno ga treba prekriziti za sva vremena.
Citao sam onaj intervju za Židakom,on o nama govori u trecem licu.Pa dosta je toga bilo,perem ih se,ja sam iznad toga a kad dodje kriza u karijeri(slucaj Sušić)bice ja sam oduvijek zelio voditi reprezentaciju svoje zemlje,bla,bla...
Dosta je toga bilo,ponuditi mu maksimum maksimuma,plasman na Euro nagraditi posebnim bonusom(bogatim)posto vidimo da je nasem Vahidu to ipak stvar broj 1.

Ako nije spreman reci "mozemo se plasirati na Euro i imamo realne sanse za to i sve cemo uciniti da to ostvarimo" onda neka ide kod Mamica,nama i ne treba.
Nama slijedecih 10 godina zavisi od plasmana na Euro i moramo SVE uciniti da se tamo plasiramo,po cijenu bilo cega.

velez_mostar
Kontakt:

Post Postao/la velez_mostar » 24 nov 2014, 20:02

Virtu4l je napisao/la:

Da je Osim valjao angazovao bi ga barem neki klub iz regije nakon uspjeha sa Zeljom, ali bilo ko ko se razumije u fudbal zna da rezultati u ovoj ligi(pogotovo u periodu kad ih je Amar imao) nisu pokazatelj vrijednosti jer se dobro zna kako se ovdje dolazi/lo do titula.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

blackmundir
Kontakt:

Post Postao/la blackmundir » 24 nov 2014, 20:05

Rusilac je napisao/la:Ako Vahid odbije definitivno ga treba prekriziti za sva vremena.
Citao sam onaj intervju za Židakom,on o nama govori u trecem licu.Pa dosta je toga bilo,perem ih se,ja sam iznad toga a kad dodje kriza u karijeri(slucaj Sušić)bice ja sam oduvijek zelio voditi reprezentaciju svoje zemlje,bla,bla...
Dosta je toga bilo,ponuditi mu maksimum maksimuma,plasman na Euro nagraditi posebnim bonusom(bogatim)posto vidimo da je nasem Vahidu to ipak stvar broj 1.

Ako nije spreman reci "mozemo se plasirati na Euro i imamo realne sanse za to i sve cemo uciniti da to ostvarimo" onda neka ide kod Mamica,nama i ne treba.
Nama slijedecih 10 godina zavisi od plasmana na Euro i moramo SVE uciniti da se tamo plasiramo,po cijenu bilo cega.

prijatelju tko ti moze garantovati sa sigurnoscu da se mozemo kvalifikovati na EP?nema toga trenera koji ce reci to..ako ce se vec birati selektor onda ne treba pred njega stavljati taj cilj nego mu dati ekipu na duze staze..da je pape dobio nogu poslije tekme sa kiprom i ostao borce sredojevic da vodi ostale tekme mogli smo se necemu nadati ako bi ostvarili povoljne rezultate,,ovako su sanse minimalne..

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 24 nov 2014, 20:11

velez_mostar je napisao/la:Da je Osim valjao angazovao bi ga barem neki klub iz regije nakon uspjeha sa Zeljom, ali bilo ko ko se razumije u fudbal zna da rezultati u ovoj ligi(pogotovo u periodu kad ih je Amar imao) nisu pokazatelj vrijednosti jer se dobro zna kako se ovdje dolazi/lo do titula.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Koliko si ti smarao sa Barbarezom i pricas ovdje o angazmanu Amara i njegovim kvalitetima, a ovaj nije vodio ni djecu u parku a treba da vodi prvi tim reprezentacije sa preferencama da je prijatelj sa igracima i idol nacije, lafo javnost ga zeli a nije ga niko ziv nije spomenuo, niti od medija, niti od strucnih ljudi ko ima imalo pemeti i znanja.

Amar je sa Zeljom osvojio sve u BiH, svim ostalim klubovima nabio ocigledne komplekse, a ti mozes do sutra pricati da je to sve namjesteno. Najbolji trener u BiH isto kao sto je Zeljenicar najbolji klub po rezultatima i trofejima.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

rishaaa
Kontakt:

Post Postao/la rishaaa » 24 nov 2014, 20:13

Znajući ove iz saveza,novi selektor je ili Baždarević ili Hadžibegić! A to ti ga dođe isto,k'o da nismo ni smijenili selektora! Isti level! Ako njih dvojicu zaobiđu možemo se nadat nečemu! Više bi volio da nas vodi Brko s Grbavice,nego oni! On zna ovaj indijanski mentalitet naših igrača,ovi ostali su komunisti :D
Sarajevo, Mostar, Tuzla, Goražde
Višegrad i Foča s tugom osviće
junak do junaka, sada stoje svi
na braniku Bosne znaj te dušmani!!!

Rusilac
Kontakt:

Post Postao/la Rusilac » 24 nov 2014, 20:16

Rusilac je napisao/la:Ako Vahid odbije definitivno ga treba prekriziti za sva vremena.

prijatelju tko ti moze garantovati sa sigurnoscu da se mozemo kvalifikovati na EP?nema toga trenera koji ce reci to..ako ce se vec birati selektor onda ne treba pred njega stavljati taj cilj nego mu dati ekipu na duze staze..da je pape dobio nogu poslije tekme sa kiprom i ostao borce sredojevic da vodi ostale tekme mogli smo se necemu nadati ako bi ostvarili povoljne rezultate,,ovako su sanse minimalne..

Ne,ne trazi niko garanciju sa sigurnoscu ali trazi stav i najveci moguci trud da se to ostvari.Ako ne bude moguce,odnosno ako ne bude do nas onda nista,reci cemo dali smo sve od sebe.Ali unaprijed traziti alibi i otpisivati sam sebe kad realno apsolutno nisi otpisan,e na to ne bih pristao.

Da budem do kraja iskren,bilo koji selektor koji dodje ako ne pobijedi 5 utakmica,Andoru dvije,Izrael i Vels kod kuce i Kipar u gostima taj automatski zasluzuje otkaz.To bi,skoro sam siguran,nas na kraju dovelo na trece mjesto sto bi,u ovoj situaciji,bio ispunjen cilj.
Necemo nista prigovoriti za poraz u Belgiji(ali i tu treba uciniti sve da se uzme bod ili tri)ali ovih pet utakmica bi meni bilo pobijediti pod moranje,ko nije spreman i ko misli da ne moze neka posla trazi negdje drugo.

Evo,sasvim realno i sasvim ostvarivo.Mi nismo preko noci postali slaba reprezentacija nego nam je Susic sve okrenuo naopacke,pravi trener stvari moze vratiti u normalu u dvije utakmice.

Batko
Kontakt:

Post Postao/la Batko » 24 nov 2014, 20:21

rishaaa je napisao/la:Znajući ove iz saveza,novi selektor je ili Baždarević ili Hadžibegić! A to ti ga dođe isto,k'o da nismo ni smijenili selektora! Isti level! Ako njih dvojicu zaobiđu možemo se nadat nečemu! Više bi volio da nas vodi Brko s Grbavice,nego oni! On zna ovaj indijanski mentalitet naših igrača,ovi ostali su komunisti :D

I ja sam uvjeren da ce tako biti!!!

Sent from Angelina's bed

BozePetra
Kontakt:

Post Postao/la BozePetra » 24 nov 2014, 20:23

Magatha su neki igrači zvali da se prijavi. Živi bili pa vidjeli...
#Salihović

Virtu4l
x 46
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 24 nov 2014, 20:25

Možemo to gledati i iz ovog ugla. U slučaju da se ne dogovore sa Halilhodžićem, od domaćih kandidata nema više niti jedan koji zadovoljava sve kriterije, a svi stranci koji se nude to imaju. Znači, imamo naše trenere koji nemaju iskustvo i CV, sa druge strane imamo strane trenere sa ogromnim iskustvom i ljude koji su vodili Milan, Inter, Juventus, Bayern, Lazio, Fiorentinu, Benficu, itd, imamo čovjeka koji je veoma uspješno vodio SAD, velikog profesionalca, itd...

Svi oni imaju nešto zajedničko, a to je da su im karijere u silaznoj putanji i da im očajnički treba nešto veliko, a naša reprezentacija je idealna za to. Bez obzira na zadnje rezultate, mi smo još uvijek hit i sigurno smo vruća roba na tržištu. Dakle, nama očajnički trebaju rezultati, a njima očajnički treba nešto što bi ih diglo iz mrtvih, kao što je diglo Ćiru Blaževića. Međutim, mi nemamo popravni, a oni imaju, tako da ih neuspjeh ne bi previše pogodio, a svakako bi bili odlično plaćeni za taj rad.

Teška odluka, veoma teška, na jednu stranu staviš velikog Trapattonija i njegovih preko 20 titula i to ne bilo kakvih, a na drugu stranu staviš Hadžibegića ili Baždarevića i njihovih nula (0) titula.

Amara sam namjerno izostavio, jer on zna osvajati trofeje, kakvi su-takvi su, ali ipak su trofeji, a i radio je sa našim reprezentativcima, sa Džekom, Višćom, vjerovatno i sa Štilićem, a i prije njih u reprezentaciji su igrali igrači kojima je Amar trasirao dio puta do uspjeha. Amar je čudan lik, vrlo zajeban i sigurno da bi nametnuo red i disciplinu, njega ne zanima što su neki igrači zvijezde i kao nedodirljivi, ali sigurno bi od saveza tražio odriješene ruke i podršku u slučaju eventualnih rezova.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Rusilac
Kontakt:

Post Postao/la Rusilac » 24 nov 2014, 20:29

BozePetra je napisao/la:Magatha su neki igrači zvali da se prijavi. Živi bili pa vidjeli...

Magath kad bi za pomocnika uzeo Barbareza ili Bajramovica,to bi bila skoro savrsena stvar.Cak i kad bih mu Dzeko bio desna ruka to bi bilo pozitivno.Ono cega se ja bojim u slucaju stranog strucnjaka je da ce mu razni lesinari preporucivati igrace jer on mora imati nekog ko dobro zna sve,ako to budu Barbarez,Bajramovic pa i Dzeko dobro je,ako budu savez mafijasi,menadzeri,Seleskovici,Dautbegovici nema od te ljubavi nista.

Kljucno je udaljiti lesinare od reprezentacije,masa ih se nakupila u eri Safeta Sušića.

BozePetra
Kontakt:

Post Postao/la BozePetra » 24 nov 2014, 20:33

Rusilac je napisao/la:
BozePetra je napisao/la:Magatha su neki igrači zvali da se prijavi. Živi bili pa vidjeli...

Magath kad bi za pomocnika uzeo Barbareza ili Bajramovica,to bi bila skoro savrsena stvar.Cak i kad bih mu Dzeko bio desna ruka to bi bilo pozitivno.Ono cega se ja bojim u slucaju stranog strucnjaka je da ce mu razni lesinari preporucivati igrace jer on mora imati nekog ko dobro zna sve,ako to budu Barbarez,Bajramovic pa i Dzeko dobro je,ako budu savez mafijasi,menadzeri,Seleskovici,Dautbegovici nema od te ljubavi nista.

Kljucno je udaljiti lesinare od reprezentacije,masa ih se nakupila u eri Safeta Sušića.

Upravo tako.
#Salihović

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.