Dres reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

klasik
Postovi: 3976
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la klasik » 24 okt 2013, 23:23

ipetm je napisao/la: slika
by mrsd
Ovaj je vrh, samo bez zmaja, i da se uradi rezervni u kontra bojama, da uzta ustane kragna u krajevi rukava a plava i bijela se zamjene, ako bi mogo nam i to odradit da vidimo kako bi izgledalo bilo bi vrh.
I naravno ovaj dio gdje je broj i grb da bude u toj drugoj nijansi.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la sagitarius » 24 okt 2013, 23:29

Chuckie je napisao/la:Skidajte tu žutu, ne zajebajite se. Provirit će neko iz Adidasa ne daj Bože na temu i dobiti inspiraciju za dogodine.

Pogledaj zastavu Bosne i Hercegovine.Jesil? Eh sad sto da se izbjegava žuta?
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la BadrHari » 24 okt 2013, 23:30

Chuckie je napisao/la:Skidajte tu žutu, ne zajebajite se. Provirit će neko iz Adidasa ne daj Bože na temu i dobiti inspiraciju za dogodine.
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la sagitarius » 24 okt 2013, 23:31

Pirke je napisao/la:Okanite se zute boje.

Nasi dresovi su uvijek bili Bijeli i Plavi.

Ako vec hocete neku zutkastu boju da ganjate, izaberite Zlatnu koja je zvanicna boja nase zastave.

Nismo Svedska ili Brazil.

Sta ce sa ovom temom biti kad dobijemo dresove... :shock:
A kakve veze imaju sto su oduvijeli bili plavi i bijeli, to zelis bojama neki patriotizam pokazati , pa i Spanija je uvijek zute i crvene dresove imali pa gledaj sad svjetlo plave, il Njemacka sad s ovim zelenim dresovima.
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Chuckie
Postovi: 1517
Pridružen/a: 06 nov 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Chuckie » 24 okt 2013, 23:32

sagitarius je napisao/la:
Chuckie je napisao/la:Skidajte tu žutu, ne zajebajite se. Provirit će neko iz Adidasa ne daj Bože na temu i dobiti inspiraciju za dogodine.

Pogledaj zastavu Bosne i Hercegovine.Jesil? Eh sad sto da se izbjegava žuta?
I šta ima zastava sa bojom dresova zajedničkoga?

I koji je hex kod žute nijanse na zastavi? Ovakav drečav sigurno nije.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la sagitarius » 24 okt 2013, 23:36

Chuckie je napisao/la:
sagitarius je napisao/la:
Chuckie je napisao/la:Skidajte tu žutu, ne zajebajite se. Provirit će neko iz Adidasa ne daj Bože na temu i dobiti inspiraciju za dogodine.

Pogledaj zastavu Bosne i Hercegovine.Jesil? Eh sad sto da se izbjegava žuta?
I šta ima zastava sa bojom dresova zajedničkoga?

I koji je hex kod žute nijanse na zastavi? Ovakav drečav sigurno nije.

Cuj sta ima, pa dresovi se i nose po boji zastave kralju :)
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Amar Dzeko » 24 okt 2013, 23:37

Ovaj dres je vrh, najbolji dosad. Samo bez tog zmaja.

Sta fali zutoj boji? 2013. je godina, a u BiH vec niz godina se vijori zastava koja sadrzi i zutu boju.
Nije ovo drzava samo nas Bosnjaka, da je tako, imali bi ljiljane na dresu, ali od toga nema nista.

Zavisi kako ko gleda, sto se tice usminkanosti i ljepote dresa, tesko da moze bolje od ovog.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bagrcavi » 24 okt 2013, 23:40

Momak dragi ljiljani nisu simbol isključivo Bošnjaka, to što ovi glupani forsiraju tu priču ne znači da je istinita.
DRUG NEBI TI PUNCA

klasik
Postovi: 3976
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la klasik » 24 okt 2013, 23:42

Pa nije da nismo do sad imali na dresovima zutu boju, a nisam ni ja za to da nam dresovi budu zuti, al da ima neki zuti dedalj, to je sasvim uredu.
Sta ovde svi nesto kao glume patriote tako sto je kao izdaja ako se pojavi zuta boja na dresu.
Nek naprave lijep plavo bijeli dres i meni je to ured, samo ovde ljudi prave dresove i ovi sa zutim detaljima bas dobro izgledaju, i dok god je tako ja sam za zutu boju na dresu.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Chuckie
Postovi: 1517
Pridružen/a: 06 nov 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Chuckie » 24 okt 2013, 23:44

sagitarius je napisao/la:Cuj sta ima, pa dresovi se i nose po boji zastave kralju :)
Kralju, deder pregledaj dresove Italije, Holandije, Slovenije, da ne nabrajam dalje.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Amar Dzeko » 24 okt 2013, 23:49

bagrcavi je napisao/la:Momak dragi ljiljani nisu simbol isključivo Bošnjaka, to što ovi glupani forsiraju tu priču ne znači da je istinita.
Danas jesu simbol samo Bošnjaka.

Imali smo svi historiju, ucili smo o Bosni u srednjem vijeku, Tvrtku I, i td. ali malo koji Hrvat ili Srbin u BiH se danas moze poistovjetiti sa ljiljanima.
Na kraju krajeva, zasto se mijenjala zastava ?

@klasik

Upravo to, nije izdaja ako se stavi i zuta boja na dres, barem kao neki detalj, kao na ovom gore dresu.
Uostalom, vec smo igrali sa dresovima koji su imali zutu boju, nidje veze.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
fixator
Postovi: 2307
Pridružen/a: 27 sep 2009, 22:34
Lokacija: država željo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la fixator » 25 okt 2013, 00:10

slika
Semper Fidelis

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la sagitarius » 25 okt 2013, 00:15

Chuckie je napisao/la:
sagitarius je napisao/la:Cuj sta ima, pa dresovi se i nose po boji zastave kralju :)
Kralju, deder pregledaj dresove Italije, Holandije, Slovenije, da ne nabrajam dalje.

A de ti malo pogledaj grbove italije, holandije slovenije, pa vidi zasto italija ima plave dresove, zasto holandija narandjaste zasto slovenija bijele s zelenim sarama.A pogledaj grb bosne i vidjet ces tu zutu boju ,neki ce reci zlatna al vise je tamno zuta, tako da ;)
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Chuckie
Postovi: 1517
Pridružen/a: 06 nov 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Chuckie » 25 okt 2013, 00:25

Ajd me Boga ti prosvijetli zašto Slovenija ima zeleni dres? Eto grb i zastava.

slika

Evo i italijanski grb, a i zastava im tako nekako izgleda. Što su im plavi dresovi života ti?

slika

dadnan
Postovi: 354
Pridružen/a: 02 jul 2010, 11:11
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la dadnan » 25 okt 2013, 00:33

Ja se slazem da ne mora nuzno biti na dresu iste boje kao na zastavi ali se uglavnom tezi ka tome jer dresovi trebaju da budu prepoznatljivi i da predstavljaju tu drzavu. Ako uzmes neku drugu boju onda mozes bilo koju i crnu i ljubicastu i td.
Ja nisam za to da nam dres treba biti citav zut ali ako neko napravi fin dres sa sitnim zutim detaljima tipa kragna ili krajevi rukava, ne znam u cemu je toliki problem? Zuta nije niti ce ikada dominirati nasim dresom, a detalji ne treba da vam predstavljaju toliki problem.

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la NKMramor » 25 okt 2013, 00:54

klasik je napisao/la: Ovaj je vrh, samo bez zmaja, i da se uradi rezervni u kontra bojama, da uzta ustane kragna u krajevi rukava a plava i bijela se zamjene, ako bi mogo nam i to odradit da vidimo kako bi izgledalo bilo bi vrh.
I naravno ovaj dio gdje je broj i grb da bude u toj drugoj nijansi.
slika
slika
Nije neki fazon bez zmaja... :)
Chuckie je napisao/la: Koji je hex kod žute nijanse na zastavi? Ovakav drečav sigurno nije.
žuta: #fecb00
plava: #002395
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
golden
Postovi: 841
Pridružen/a: 30 apr 2012, 19:18
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la golden » 25 okt 2013, 00:55

Puma i adidas prave ubjedljivo najljepše dresove.
slika slika
Inače dresovi Urugvaja :)
☆ JUVENTUS ☆ 32 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ☆

☀ PHOENIX SUNS ☀

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la grgr » 25 okt 2013, 01:03

Stvarno ste ludi ako mislite da ce nam nike dat ugovor i stavit nam neke kineske zmajeve na dres , manite vasera molim vas...

najjacajezenica
Postovi: 79
Pridružen/a: 28 sep 2013, 02:35
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la najjacajezenica » 25 okt 2013, 01:06

ljiljan ne treba da je na dresu bih... sad dali je to znak bosnjaka SAMO ili ne je druga tema. ali 90% ljudi u bih i u regionu smatraju ljiljan kao iskljucivo bosnjackim... a nasa reprezentacija ima par "srba i hrvata" (katoliko i pravoslavaca, kako god ocete) a bio je jedan period kad su cak vecina reprezentacije bili oni. stoga, netrebamo ljiljan namechat nikom na nos. bih treba da otvorena srbima i hrvatima (ili opet, katolicima i pravoslavcima - bosanskim) sto vise...ipak svima nam je veci merak kad imamo veliku podrsku reprezentacije a velik dio podrske je zahvaljujuci ljudima koji nisu bosnjaci. to je veliki uspjeh nas kao bosanske navije... veliki. i treba se drzat toga. sto se tice ljiljana to ce bit uvjek moja zastava broj 1 u srcu kao vjerujem i vecini nas bosnjaka ovde. i ja sam sasvim i vise nego zadovoljan i sretan kad vidim na trbinama po koju gdje god nasi "decki" igrali... netreba nista vise od toga nego pokoja na trbini. ta zastava ostaje u zivotu tako, u sjecanju, nezaboravljenja. sad je nametat na dres nema smisla kad nije ni na grbu yebote.
sto se tice dresova, meni hr ima jedan od najljepskih i daleko najunikatnijih na svijetu. jos pogotovo sto im je grb sahovnica, a isto tako i dres. pravo **** simbol u dizajnu dresova... imaju i vise simbolike nego na daleko.
za ovog gore sto pita u vezi slovenije... pa vidi, zelena je boja slovenaca. valjda priroda, shume i fazoni, ako se sjecam dobro, al znam da im je zelena glavna boja... isto kao sto je narandjasta boja boja holandjana, a nidje narandjaste na dresu. kao boja lala... tako sto se tice slovenaca i holandjana, eto znamo zasto su zeleni tj narandjasti.
mene je vise zanimalo, zasto je njemacka crn sorc - bijela majica. bjele nigdje na zastavi im. nekako me cak podsjeca na hitlerovo doba i svastiku, grb nacista je bio crno-bjel sa crvenom podlogom. al ono glavno udarna boja grba/amblema svastike je crno-bjela. nema sanse da se drze te "tradicije". i engleska ima isti dres, mada cesto cesto igraju u crveno-bjelom, tako da mi ima nekog smisla..
al svabe mi nisu jasni.
e sad sto se tice nas, ja bi se drzo tradicije. plava-bjela su naj cesce boje na dresovima sto jest jest (uz crveno bjelu) ali ima toliko kombinacija da se moze uradit, i plava moze bit tako ljep dres uvjek da oci ispadnu. npr italija (jos jedna zemlja cija boja dresa nema veze sa zastavom :lol: ), ona plava boja na italijanskom dresu je daleko najljepsa verzija plave. u nas je plavo - bjela zbog ljiljan zastave. ja bi zadrzo tu boju bez zute (jer je zuta ruzna do jaja) i cisto radi neke tradicije hajd ako je uopste ima a negativna nam je tradicija/historija do jaja. ako ce se ikad mjenjat boje, dizajni na velko, to treba sad uradit. u brazilu bosna zapocinje svoj prvi isjecak nove tradicije, dosta dosta svjetlije tradicije. pa jebote igramo sp u brazilu.. ako ce se ikad ta zuta ubacit, sad treba. ako ce se ikad dres mjenjat sav, to sad treba uradit. nek plavo-bjela ostane boja dresa po kojem cemo se sjechat jednog perioda tmurnog kad nismo mogli pera odbit nekom velikom takmicenju... mada ima i tu sreche, evo hr izadje u baraz pa dobi jednog islanda.. dok bi mi dobili jedan siloviti portugal, a ako ne njih onda francusku sto posto... ja iskreno nebi volio zute ni blizu jer hem sto je ruzna boja na dresu do jaja (jedino brazil zutu napravi mocnom za vidit na dresu) jos so neide uz bjelu nikako. plavu ok, al bjelu ne. ja bi je ako ce se vec stavit, stavio da ide uz plavi dres... dodat neke linije zute, al da je to jaka zuta na jakoj plavoj, neke detalje, to bi sjelo vec... nek to budu novi zmajevi, ha ja...

Honorar
Postovi: 735
Pridružen/a: 03 dec 2012, 04:20
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Honorar » 25 okt 2013, 01:16

Serem na taj nadimak zmajevi. Ljiljani, ljiljani i samo ljiljani....

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.