Elvedin Dino Begić- Predsjednik N/FSBiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

Re: Elvedin Dino Begić- Predsjednik N/FSBiH

Post Postao/la aleksandar_veliki » 02 jul 2014, 22:54

Mozambik je napisao/la:Sve to Virtu4l nabroja sredjeno je prije dolaska Begica.

Begic za trening kamp ima zasluge koliko i ja, znaci nikakve. UEFA dala pare, prijasnji savez i komitet sredili svu papirologiju i ostale gluposti, a Begic samo presjekao vrpcu.

Osim i komitet mu u amanet ostavili savez bez marke duga. Sve probleme oko dugovanja i stetnih ugovora je rijesio komitet.

Od plasmana na SP reprezentacija dobila 10 miliona dolara, plus ostali sponzori, pare od TV prava itd...

Pala covjeku sikira u med. Dobio u amanet firmu bez dugova, i jos mu "iz vedra neba" pade 10 mil. dolara u dzep.

Savez od 10 miliona je dobio oko tri miliona. Igraci su dobili pet, savez ce platiti na tih pet i ovih ostalih pet porez i Susicu ide nagrada od savezovih pet. Uzmimo tu i pripreme, pa nije ostalo ni tri. Jbg, dok je kod drugih saveza raspodjela 70:30 i 60:40 kod nas je 50:50. a i porez od love koju igraci stavise u dzep placa krovna kuca fudbala.
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

harishp
Kontakt:

Post Postao/la harishp » 03 jul 2014, 03:02

ARGUMENT je napisao/la:
harishp je napisao/la:Mozambicarski ruralni ispad :mrgreen:

Pa gdje si ti papagaju bem ti grah i koridu..sta ima majkaro? Kako napreduju terapije?

@Mozak :urnebes:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

MostaracVelezovac
Kontakt:

Post Postao/la MostaracVelezovac » 03 jul 2014, 03:48

Produzi li ugovor sa Susicem i njemu treba otkaz dat.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

SamoOstroINaPrvu
Kontakt:

Post Postao/la SamoOstroINaPrvu » 03 jul 2014, 09:44

aleksandar_veliki je napisao/la:
Mozambik je napisao/la:Sve to Virtu4l nabroja sredjeno je prije dolaska Begica.

Begic za trening kamp ima zasluge koliko i ja, znaci nikakve. UEFA dala pare, prijasnji savez i komitet sredili svu papirologiju i ostale gluposti, a Begic samo presjekao vrpcu.

Osim i komitet mu u amanet ostavili savez bez marke duga. Sve probleme oko dugovanja i stetnih ugovora je rijesio komitet.

Od plasmana na SP reprezentacija dobila 10 miliona dolara, plus ostali sponzori, pare od TV prava itd...

Pala covjeku sikira u med. Dobio u amanet firmu bez dugova, i jos mu "iz vedra neba" pade 10 mil. dolara u dzep.

Savez od 10 miliona je dobio oko tri miliona. Igraci su dobili pet, savez ce platiti na tih pet i ovih ostalih pet porez i Susicu ide nagrada od savezovih pet. Uzmimo tu i pripreme, pa nije ostalo ni tri. Jbg, dok je kod drugih saveza raspodjela 70:30 i 60:40 kod nas je 50:50. a i porez od love koju igraci stavise u dzep placa krovna kuca fudbala.

Kod nas stvarno igraci rade sta hoce :shock: :shock: :shock: te nase patriote
Safet Susic, trener koji prije utakmice uz prvih 11 ima u glavi i izmjene koje ce napraviti, bez obzira na razvoj situacije na utakmici! Ukratko, fenomen!!!

voltron30
Kontakt:

Post Postao/la voltron30 » 03 jul 2014, 10:01

Neka se pyčkurine ugledaju na ove ljude.
http://sportsport.ba/ino_fudbal/slimani ... ama/135003
Ili na Grke! Ma znaš ti nas yebo ti nas!!!

SamoOstroINaPrvu
Kontakt:

Post Postao/la SamoOstroINaPrvu » 04 jul 2014, 17:48

voltron30 je napisao/la:Neka se pyčkurine ugledaju na ove ljude.
http://sportsport.ba/ino_fudbal/slimani ... ama/135003
Ili na Grke! Ma znaš ti nas yebo ti nas!!!

Zanimljivo da niko od dezurnih "dusebriznika", protivnika ili zastupnika neznalice Susica sute, ne ocituju se, jer znaju svi da su nasi na ljudskosti zakazali, kad se sjetim samo dzekine setnje :evil: :evil: :evil:
Safet Susic, trener koji prije utakmice uz prvih 11 ima u glavi i izmjene koje ce napraviti, bez obzira na razvoj situacije na utakmici! Ukratko, fenomen!!!

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 04 jul 2014, 17:56

SamoOstroINaPrvu je napisao/la:Zanimljivo da niko od dezurnih "dusebriznika", protivnika ili zastupnika neznalice Susica sute, ne ocituju se, jer znaju svi da su nasi na ljudskosti zakazali, kad se sjetim samo dzekine setnje :evil: :evil: :evil:

Kad sam ja napisao da su svi zakazali prilikom nesreće sa poplavama, bio sam napadnut sa svih strana.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

SamoOstroINaPrvu
Kontakt:

Post Postao/la SamoOstroINaPrvu » 04 jul 2014, 17:59

Virtu4l je napisao/la:
SamoOstroINaPrvu je napisao/la:Zanimljivo da niko od dezurnih "dusebriznika", protivnika ili zastupnika neznalice Susica sute, ne ocituju se, jer znaju svi da su nasi na ljudskosti zakazali, kad se sjetim samo dzekine setnje :evil: :evil: :evil:

Kad sam ja napisao da su svi zakazali prilikom nesreće sa poplavama, bio sam napadnut sa svih strana.

e to nisam procitao, ali si u pravu, da znas...cuo sam da je Pjanic kupovao neke lijekove po Kalesiji...

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la aleksandar_veliki » 05 jul 2014, 00:10

kvalitet je napisao/la:Savez mora i može puno više pomoći klubovima. Jača liga znači i jača reprezentacija, jasno k'o dan. Zašto nema nekih finanskih injekcija u klubove? Englezi (loše poređenje, ali eto) daju MILIONE klubovima na osnovu ostvarenog plasmana u ligi, nisam čuo da naši nešto dobijaju. Bar da osiguraju novac za pripreme i putovanja klubova (naravno da mislim na euro-takmičenja).

Primjer:
Zrinjski je prvak države. Šalju, na vrijeme, plan priprema Savezu i, ukoliko neka komisija koju bi trebalo osnovati to i potvrdi (odnosno uvidi da nema nikakvih "zavrzlama"), onda Savez to i plati. Kada dođe do euro-utakmica, da se bar plati organizacija domaćih tekmi i plaćanje putovanja kada se ide u goste. Realno, naši klubovi jedva pokrivaju te troškove. Zna se često desiti da se ide autobusima na sjever Evrope, ne može se tako uspjeh napraviti.

Tako nekako za sve klubove koji idu u Evropu napraviti, dati neki podsticaj njima. Također, klubovi koji tek ulaze u Premijer ligu, njima treba dati neku jednokratnu finansijsku pomoć.

Imam bezbroj ideja u glavi, ali očigledno da Savez ne mari za to. Njima je bitna SAMO reprezentacija, a ligu ko je*e. Ne može i ne valja to tako. Imaju para, lažu ako kažu da nemaju. Fakat su puno "nafatali" sponzora u zadnje vrijeme i još sad od SP-a pare. Ne može se sve u reprezentaciju uložiti, mora se misliti malo šire.

Dalje, treba nekako odrediti, ne znam kako, da uvijek imaju bar 2 igrača iz Premijer lige na spisku reprezentacije. Mi punimo kasu Hajduku i sličnim klubovima zbog nastupa njihovih igrača na Mundijalu, umjesto našim klubovima, a razlika u kvaliteti igrača je minimalna.

Sve pohvale Savezu za dosadašnji rad, ali može to puno bolje. Iskreno, očekivao sam više, ali... :roll:

Nema Saveza u svijetu koji placa klubu pripreme ili slicno. Bio sam na zrijebanju za Premijer ligu prije par dana i prije istog je odrzan mini sastanak na kome se govorilo o Premijer ligi. Temu je otvorio Darko Ljubojevic, pricao je o BH Telecomu kao sponzoru, Brazuca loptama koje ce klubovi dobiti, otpisu dugovanja od po 10.000 KM i slicno. Dosta korektno govorio i kada je zavrsio trazio je da se u diskusiju ukljuce i predstavnici svih klubova, odnosno da dadnu neke svoje prijedloge kako pomoci Premijer ligi, klubovima. I sta se desilo? Na sastanku su bili predstavnici svih 16 klubova, a za rijec se samo javio direktor Sarajeva, dao par prijedloga, koji su uzeti k znanju. Ostali ko mulci sute, niko nista nema reci, predloziti, kritikovati. Strasno... Dakle, nije samo do Saveza, mnogo veca je odgovornost na klubovima na cijim visokim funkcijama su polupismene barabe, koje ne znaju beknuti, nesto reci...
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

SamoOstroINaPrvu
Kontakt:

Post Postao/la SamoOstroINaPrvu » 05 jul 2014, 00:14

aleksandar_veliki je napisao/la:
kvalitet je napisao/la:Savez mora i može puno više pomoći klubovima. Jača liga znači i jača reprezentacija, jasno k'o dan. Zašto nema nekih finanskih injekcija u klubove? Englezi (loše poređenje, ali eto) daju MILIONE klubovima na osnovu ostvarenog plasmana u ligi, nisam čuo da naši nešto dobijaju. Bar da osiguraju novac za pripreme i putovanja klubova (naravno da mislim na euro-takmičenja).

Primjer:
Zrinjski je prvak države. Šalju, na vrijeme, plan priprema Savezu i, ukoliko neka komisija koju bi trebalo osnovati to i potvrdi (odnosno uvidi da nema nikakvih "zavrzlama"), onda Savez to i plati. Kada dođe do euro-utakmica, da se bar plati organizacija domaćih tekmi i plaćanje putovanja kada se ide u goste. Realno, naši klubovi jedva pokrivaju te troškove. Zna se često desiti da se ide autobusima na sjever Evrope, ne može se tako uspjeh napraviti.

Tako nekako za sve klubove koji idu u Evropu napraviti, dati neki podsticaj njima. Također, klubovi koji tek ulaze u Premijer ligu, njima treba dati neku jednokratnu finansijsku pomoć.

Imam bezbroj ideja u glavi, ali očigledno da Savez ne mari za to. Njima je bitna SAMO reprezentacija, a ligu ko je*e. Ne može i ne valja to tako. Imaju para, lažu ako kažu da nemaju. Fakat su puno "nafatali" sponzora u zadnje vrijeme i još sad od SP-a pare. Ne može se sve u reprezentaciju uložiti, mora se misliti malo šire.

Dalje, treba nekako odrediti, ne znam kako, da uvijek imaju bar 2 igrača iz Premijer lige na spisku reprezentacije. Mi punimo kasu Hajduku i sličnim klubovima zbog nastupa njihovih igrača na Mundijalu, umjesto našim klubovima, a razlika u kvaliteti igrača je minimalna.

Sve pohvale Savezu za dosadašnji rad, ali može to puno bolje. Iskreno, očekivao sam više, ali... :roll:

Nema Saveza u svijetu koji placa klubu pripreme ili slicno. Bio sam na zrijebanju za Premijer ligu prije par dana i prije istog je odrzan mini sastanak na kome se govorilo o Premijer ligi. Temu je otvorio Darko Ljubojevic, pricao je o BH Telecomu kao sponzoru, Brazuca loptama koje ce klubovi dobiti, otpisu dugovanja od po 10.000 KM i slicno. Dosta korektno govorio i kada je zavrsio trazio je da se u diskusiju ukljuce i predstavnici svih klubova, odnosno da dadnu neke svoje prijedloge kako pomoci Premijer ligi, klubovima. I sta se desilo? Na sastanku su bili predstavnici svih 16 klubova, a za rijec se samo javio direktor Sarajeva, dao par prijedloga, koji su uzeti k znanju. Ostali ko mulci sute, niko nista nema reci, predloziti, kritikovati. Strasno... Dakle, nije samo do Saveza, mnogo veca je odgovornost na klubovima na cijim visokim funkcijama su polupismene barabe, koje ne znaju beknuti, nesto reci...

Nasi klubovi su bruka, nema 5 pismenih i postenih ljudi u njima

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 05 jul 2014, 01:41

Virtu4l je napisao/la:Ako neko očekuje da će Premijer liga procvjetati preko noći, grdno se vara, puno veći teret trebaju iznijeti klubovi, a ne savez.

Davno napisano.

Godinama se priča o formiranju Udruženja Premijerligaša, ali nikad ništa od toga. Glavni krivci su klubovi, savez je uradio svoje, dao im resurse, organizovao sastanke, vodao ih kod komšija da vide kako se to radi, ali nakraju ništa. Jednostavno ne mogu da se dogovore.

Koliko se sjećam prva tačka dnevnog reda je bila gdje će se nalaziti prostorije udruženja i odmah su zakazali, tj. svi su vukli na svoju stranu.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Mancini
Kontakt:

Post Postao/la Mancini » 05 jul 2014, 04:24

Najbolja pomoć je keš. ;) A keš bi se mogao najbolje uložiti u obnovu fudbalskih terena što je prioritet u većini klubova.A većinu ljudi iz saveza inače strašno interesuje Premijer liga BiH. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Head
Kontakt:

Post Postao/la Head » 08 jul 2014, 18:09

Mafija.
1946

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 08 jul 2014, 18:12

Ako je kriv, neka ga stave sa Munibom u ćeliju.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

TMmanija2012
Kontakt:

Post Postao/la TMmanija2012 » 08 jul 2014, 18:13

Nista novo..nasa posla :roll:

kokakolas
Kontakt:

Post Postao/la kokakolas » 08 jul 2014, 18:16

Razocara me vala... i to pravo. Imao sam ga za postenog i elokventnog covjeka, koji zna sta radi i koji ce unaprijediti situaciju u fudbalu u nasoj zemlji. Ipak se nadam da nije kriv.
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 08 jul 2014, 18:18

Počeo je on unaprjeđivati naš fudbal, ovo su repovi iz prošlosti, ali i mene je veoma razočarao, ako je istina naravno.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

kokakolas
Kontakt:

Post Postao/la kokakolas » 08 jul 2014, 18:23

Kako god... Sacekajmo presudu ;)
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

bluesaa
Kontakt:

Post Postao/la bluesaa » 08 jul 2014, 18:29

pa ima li kod nas iko da mu je maslo za ramazana boze, boze...
Ljubavi što te rodi, klasa radnička!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.