Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Fuad Muzurović
2
2%
Džemaludin Mušović
1
1%
Denijal Pirić
1
1%
Meho Kodro
10
9%
Faruk Hadžibegić
1
1%
Blaž Slišković
10
9%
Miroslav Ćiro Blažević
45
41%
Safet Sušić
41
37%
 
Ukupno glasova: 111

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 12:05

SamoOstroINaPrvu je napisao/la:Pape je najvise postigao, ali mislim da je nivo koji smo dosegli sada preveliki za Papeta...on je za onu repku iz 2009, a ova mu je malo previse.
Nije htio da vodi "onu" po njegovim rijecima. Cekao je da se reprezentacija igracki pojaca.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61431
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Virtu4l » 15 jul 2014, 12:11

Pa je onda on pojačao ovu kao nikad niko prije njega.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 12:15

Virtu4l je napisao/la:Pa je onda on pojačao ovu kao nikad niko prije njega.
Dobar je bio do Slovacke. U dvomecu sa Slovacima jedva prolazan uz veliku pomoc Hajrovica. ( ako izuzmemo debakl protiv Portugala i jos jednu ocajnu partiju Lulica ). Ali zato protiv Nigerije je bio jako los i pokvario je sve sto je dobro napravio. Jedno je jedva izgubit ili zbog nesrece. A nesto sasvim drugo je promasit taktiku i ne mijenjat nista tokom utakmice.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 15 jul 2014, 12:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61431
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Virtu4l » 15 jul 2014, 12:17

Opet skačeš sa teme na temu. Mislio sam na igrački kadar koji si gore spomenuo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 12:24

Virtu4l je napisao/la:Opet skačeš sa teme na temu. Mislio sam na igrački kadar koji si gore spomenuo.
Jeste pojacao je sa nekim igracima. A mogao je sa jos pojedinim igracima. Prvenstveno trebao je znalacki prepoznat potencijal u Seferovicu. Koji je bio doduse prvi strijelac na svijetskom u U17 i uz to svijetski prvak. Tako da nije bilo tako tesko. Ako je on znao za taj podatak. Trebao je momku ponuditi neke garancije jer je potpuno ocekivano bilo da ce ga Svica molit nebi li zaigrao za njih jer oni nemaju napadaca kao mi. Trebao je to preduhitrit i zvat momka iako tada nije bio standardan za svoj klub. Arslanagic je vec trebao imati papire davno, Vrancic isto. On nije iskocio pred kraj sezone kao sto se ovdje govori. On igra odlicno vec cijelu proslu sezonu. Ali isto kao Seferovic nije bitan jer imamo mi na toj poziciji igraca. Prcic je trebao dobiti poziv prije nekih drugih igraca. Za Stilica se slazemo da sada sazluzuje jos jednu sansu. Sto se vjerovatno nece desiti. Za Tankovica iskreno neznam ko je vise kriv. Igrac je ispao nekorektan. A sto se tice Hajrovica, Kolasinca tu su mnogo pomogli i drugi ljudi. BIlo je izjava da je normalno da zaigra za Svicu, da Kolasinac krene pjeske. Sto se tice Besica on je bio rezervna opcija. Ako se neki drugi igraci ne nametnu na zadnjem veznom. Posto se nisu Besic postaje aktualan 5 minuta do 12.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 15 jul 2014, 12:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61431
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Virtu4l » 15 jul 2014, 12:37

ŠBBKBB. Realna situacija nije crno bijela kako pokušavaš da predstaviš. Svaki igrač koji želi da igra za BiH zna šta mu je činiti. Moljakanje i garancije ne priliče jednoj od top ekipa u Evropi. Pojedinačno mi se ne nabrajaju igrači, jer ima i dobrih i loših strana.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 12:45

Virtu4l je napisao/la:ŠBBKBB. Realna situacija nije crno bijela kako pokušavaš da predstaviš. Svaki igrač koji želi da igra za BiH zna šta mu je činiti. Moljakanje i garancije ne priliče jednoj od top ekipa u Evropi. Pojedinačno mi se ne nabrajaju igrači, jer ima i dobrih i loših strana.
yes, yes kako da ne :thumbup: :thumbup:

BASEL - Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Vlatko Marković i glavni tajnik Zorislav Srebrić su u Baselu posjetili obitelj nadarenog nogometaša Ivana Rakitića, a u utorak će na radnom doručku razgovarati u Nyonu s predsjednikom Uefe Michelom Platinijem. Čelnici HNS-a bili su vrlo marljivi ne bi li stišali val kritika zbog "slabog rezultata" iz Cardiffa i već u subotu diskretno su počeli "lizati rane". Obitelj Rakitić, koja stanuje u predgrađu Basela, vrlo srdačno je dočekala Markovića i Srebrića. Ispostavilo se da su Rakitićev otac Luka i Vlatko Marković igrali u istom klubu (NK Zenica), no jasno je da će na Ivanovu odluku najviše utjecati majka Kata.
U "uvertiri", u kući Rakitić, Marković i Srebrić vidjeli su snimku najboljih Ivanovih golova i njegovu izjavu za švicarsku televiziju: "Jedno srce mi je u Švicarskoj, drugo u Hrvatskoj..." Nakon utakmice Zorislav Srebrić se u hotelu Schweizerhof sastao s Mladenom Petrićem i Ivanom Rakitićem, koji još nije donio konačnu odluku hoće li igrati za Švicarsku ili Hrvatsku, ali joj je očito vrlo blizu, gotovo sigurno će se opredijeliti za Hrvatsku.
Ne želim sugerirati izborniku da Rakitića pozove već za utakmicu s Estonijom jer će ga švicarski izbornik Kuhn sigurno zvati za prijateljski ogled s Argentinom, koji se igra istog dana, 2. lipnja. Međutim, takav igrač nam treba... Markovićev dolazak u Basel primijetili su i ljudi iz švicarskog nogometnog saveza. Rekli su Markoviću: Nije nam drago što vas vidimo! Oteli ste nam Petrića, sad ste došli i po Rakitića.

Znamo ko je sada taj Rakitic i gdje igra. Nama trebaju ovakvi ljudi ako vec Pape ne prati igrace i ne zeli ih nagovarati. Jos nesto Rakitic je dobio "garanciju" da ce biti jedan od glavnih igraca ;) ;)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61431
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Virtu4l » 15 jul 2014, 12:51

Ne vidim ja da ga je tu neko moljakao ili garantovao bilo šta.
"Što se Tankovića tiče, dobio sam dobre informacije o njemu. I Džeko je prošle sedmice razgovarao s njim, vidjeli su se i navodno je izrazio želju da igra za našu reprezentaciju. Predsjednik NS BiH Elvedin Begić pričao s njegovim ocem i sad je na tome da se pokrene procedura koja će trajati neko vrijeme. Pitanje je da li se taj administrativni dio može završiti do Svjetskog prvenstva, a ja se nadam da može. Svaki dobar igrač dobro će nam doći. Igra u solidnoj engleskoj ekipi u kojoj je standardan", kaže Selektor Sušić.
Eto, ovdje je dečko dobio indirektnu garanciju, pa nas je ispalio.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 12:54

Virtu4l je napisao/la:
Eto, ovdje je dečko dobio indirektnu garanciju, pa nas je ispalio.
Tankovic nije toliki talenat. Tek malo bolji od prosjeka jos je i umisljen previse. Ali i takav bi nam dobro dosao kao treci napadac kojega jednostavno nemamo. Seferovic je bio najbolji strijelac svjetskog prvenstva i svjetski prvak. Odlican igrac u rangu Petrica, Rakitica, Hajrovica, Drmica i ostalih. On je bio skoro 80% gotov proizvod. Trebalo ga je samo uzeti Svici. I malo dogradit. Sve sto je bilo potrebno je garancija da ce igrati i ovakve posjete familiji kao kod Rakitica sto sam prilozio.

Avatar
plavalokomotiva
Postovi: 642
Pridružen/a: 23 jul 2013, 12:50
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la plavalokomotiva » 15 jul 2014, 12:58

Ciro pa Baka
"Kvalitetnu robu trgovac lako proda, ukusan rucak svako pojede sa zadovoljstvom, a "fudbal bez boje i ukusa" malo koga zanima. Tribine bi sigurno bile punije da se gledaocima nudi vise kvalitetnih predstava!"- Ivica Osim

serim
Postovi: 166
Pridružen/a: 04 apr 2013, 19:02
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la serim » 15 jul 2014, 13:00

Ajax je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:ŠBBKBB. Realna situacija nije crno bijela kako pokušavaš da predstaviš. Svaki igrač koji želi da igra za BiH zna šta mu je činiti. Moljakanje i garancije ne priliče jednoj od top ekipa u Evropi. Pojedinačno mi se ne nabrajaju igrači, jer ima i dobrih i loših strana.
yes, yes kako da ne :thumbup: :thumbup:

BASEL - Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Vlatko Marković i glavni tajnik Zorislav Srebrić su u Baselu posjetili obitelj nadarenog nogometaša Ivana Rakitića, a u utorak će na radnom doručku razgovarati u Nyonu s predsjednikom Uefe Michelom Platinijem. Čelnici HNS-a bili su vrlo marljivi ne bi li stišali val kritika zbog "slabog rezultata" iz Cardiffa i već u subotu diskretno su počeli "lizati rane". Obitelj Rakitić, koja stanuje u predgrađu Basela, vrlo srdačno je dočekala Markovića i Srebrića. Ispostavilo se da su Rakitićev otac Luka i Vlatko Marković igrali u istom klubu (NK Zenica), no jasno je da će na Ivanovu odluku najviše utjecati majka Kata.
U "uvertiri", u kući Rakitić, Marković i Srebrić vidjeli su snimku najboljih Ivanovih golova i njegovu izjavu za švicarsku televiziju: "Jedno srce mi je u Švicarskoj, drugo u Hrvatskoj..." Nakon utakmice Zorislav Srebrić se u hotelu Schweizerhof sastao s Mladenom Petrićem i Ivanom Rakitićem, koji još nije donio konačnu odluku hoće li igrati za Švicarsku ili Hrvatsku, ali joj je očito vrlo blizu, gotovo sigurno će se opredijeliti za Hrvatsku.
Ne želim sugerirati izborniku da Rakitića pozove već za utakmicu s Estonijom jer će ga švicarski izbornik Kuhn sigurno zvati za prijateljski ogled s Argentinom, koji se igra istog dana, 2. lipnja. Međutim, takav igrač nam treba... Markovićev dolazak u Basel primijetili su i ljudi iz švicarskog nogometnog saveza. Rekli su Markoviću: Nije nam drago što vas vidimo! Oteli ste nam Petrića, sad ste došli i po Rakitića.

Znamo ko je sada taj Rakitic i gdje igra. Nama trebaju ovakvi ljudi ako vec Pape ne prati igrace i ne zeli ih nagovarati. Jos nesto Rakitic je dobio "garanciju" da ce biti jedan od glavnih igraca ;) ;)
Ma da ga je došao moliti Muhamed Pegamber ili Papa njegovo srce kuca za Hrvatsku i to je gotova priča. A nije on jedini, ima njih koliko hoćeš da će uvijek izabrati Hrvatsku ili Srbiju a BiH bi im bila samo rezervna opcija. U takvim slučajevima i savez je nemoćan.

Avatar
Micron
Postovi: 598
Pridružen/a: 16 maj 2010, 09:16
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Micron » 15 jul 2014, 13:30

Ajax je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
Eto, ovdje je dečko dobio indirektnu garanciju, pa nas je ispalio.
Tankovic nije toliki talenat. Tek malo bolji od prosjeka jos je i umisljen previse. Ali i takav bi nam dobro dosao kao treci napadac kojega jednostavno nemamo. Seferovic je bio najbolji strijelac svjetskog prvenstva i svjetski prvak. Odlican igrac u rangu Petrica, Rakitica, Hajrovica, Drmica i ostalih. On je bio skoro 80% gotov proizvod. Trebalo ga je samo uzeti Svici. I malo dogradit. Sve sto je bilo potrebno je garancija da ce igrati i ovakve posjete familiji kao kod Rakitica sto sam prilozio.
samo ne razumijem sto si ti toliko zapeo za tog seferovica kad je momak cisti prosjek, bio najbolji strijelac necega sa 17 godina sad 2-3 napadac u timu a u repci mladji momak od njeg igra prvu postavu

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Ajax » 15 jul 2014, 13:50

Micron je napisao/la:
samo ne razumijem sto si ti toliko zapeo za tog seferovica kad je momak cisti prosjek, bio najbolji strijelac necega sa 17 godina sad 2-3 napadac u timu a u repci mladji momak od njeg igra prvu postavu

Nije bio prvi strijelac necega nego svijetskog prvenstva za svoj uzrast. Kao i svjetski prvak. Zasto sam zapeo zato jer momak ima 22 godine i vec zabija na SP kao i u ligi prvaka. On je u najgorem slucaju drugi napadac Svice. Mada bio je on prije oko pola godine prvi napadac ispred Drmica. Njih dvojica ce se boriti za to mjesto. Dok je bio standardan u Real Sociedadu bio je prvi napadac Svice. Zapeo sam zato sto momak ima 7 godina manje od Vede. I trebao bi se boriti sa njim postepeno za mjesto drugog napadaca. Jer mu godine idu u prilog. A koga mi to imamo umjesto njega. Zeca koji igra krilo. Hodzica koji vjerovatno nece biti standardan ni u Dinamu. Na to se je trebalo pravoremeno misliti. Sada nam jedino preostaje nada da ce nekao slican Seferovicu da "iskoci" u diaspori i to cim prije. Seferovic je vec bio iskocio ali tri godine prije vremena izgleda. Ja sam siguran da cemo uvjek nekako pronaci odbrambene igrace kao i veznjake. Ali napadace to je posebna prica.

Avatar
Micron
Postovi: 598
Pridružen/a: 16 maj 2010, 09:16
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Micron » 15 jul 2014, 19:53

Ajax je napisao/la:
Micron je napisao/la:
samo ne razumijem sto si ti toliko zapeo za tog seferovica kad je momak cisti prosjek, bio najbolji strijelac necega sa 17 godina sad 2-3 napadac u timu a u repci mladji momak od njeg igra prvu postavu

Nije bio prvi strijelac necega nego svijetskog prvenstva za svoj uzrast. Kao i svjetski prvak. Zasto sam zapeo zato jer momak ima 22 godine i vec zabija na SP kao i u ligi prvaka. On je u najgorem slucaju drugi napadac Svice. Mada bio je on prije oko pola godine prvi napadac ispred Drmica. Njih dvojica ce se boriti za to mjesto. Dok je bio standardan u Real Sociedadu bio je prvi napadac Svice. Zapeo sam zato sto momak ima 7 godina manje od Vede. I trebao bi se boriti sa njim postepeno za mjesto drugog napadaca. Jer mu godine idu u prilog. A koga mi to imamo umjesto njega. Zeca koji igra krilo. Hodzica koji vjerovatno nece biti standardan ni u Dinamu. Na to se je trebalo pravoremeno misliti. Sada nam jedino preostaje nada da ce nekao slican Seferovicu da "iskoci" u diaspori i to cim prije. Seferovic je vec bio iskocio ali tri godine prije vremena izgleda. Ja sam siguran da cemo uvjek nekako pronaci odbrambene igrace kao i veznjake. Ali napadace to je posebna prica.
samo lagano, nismo mi nista s njim izgubili, bice od malog hodzica nesto a tu je i onaj maletic pazi sta ti kazem za 2-3 god bice bar jedan bolji od seferovica

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la calcio » 15 jul 2014, 19:59

Fali ti Smajlovic na anketi.
Hajde je sad opet izbrisi kao sto si juce izbrisao kada je Pape ubjedljivo vodio :lol:

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Pauk » 15 jul 2014, 20:00

Za Safetove ovce aka Safetovce...po statistici Piric je najbolji jer ima 100% statistiku

Pogledajte koje je igrace imao Ciro a koje ima Safet...razlika je ogromna a Ciro ima 47% and Safet 48%
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la Drape » 27 okt 2020, 17:44

Ni jedan selektor mi se nije sviđao ali najgori izbor je bio Prosinečki, kad već plaćamo neznalice nek budu naše neznalice.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Vaš najbolji selektor reprezentacije BiH ikada

Post Postao/la DrFilgud » 27 okt 2020, 18:26

Ćiro bez konkurencije.
Čovjek koji je reprezentaciju stavio na mapu ozbiljnih europskih ekipa, izgradio kult, utro put na SP.
Tim prije što je dobio ekipu nakon smjene generacija, bojkota...igrali su mu Nadarević, Berberović, Radeljić Ibričić, Muratović...puno igrača koji su bili ispodprosječnog kvaliteta. U baražu izgubio dva puta po 1-0 od Portugala.

Iza njega mi je Baka ponajbolji.



Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: TMovac i 42 gosta.