FIFA/Coca-Cola World Ranking

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la tale07 » 12 sep 2018, 22:57

If a group winner has already qualified through the conventional qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team in the same league. However, if there are not enough teams in the same league, then the spot will go to the next best team in the overall ranking. However, group winners cannot face teams from a higher league.[8]

Znaci bit ce slucajeva gdje ce neko zavrsiti u barazu vise grupe zato sto je bolje rangiran, a ovaj malo losiji ostati u istoj grupi sa "slabijim" ekipama :D

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 23:07

tale07 je napisao/la:If a group winner has already qualified through the conventional qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team in the same league. However, if there are not enough teams in the same league, then the spot will go to the next best team in the overall ranking. However, group winners cannot face teams from a higher league.[8]

Znaci bit ce slucajeva gdje ce neko zavrsiti u barazu vise grupe zato sto je bolje rangiran, a ovaj malo losiji ostati u istoj grupi sa "slabijim" ekipama :D
Znaci da ce , vjerovatno, neko iz Lige B da zavrsi u barazu lige A.
Da li to znaci da, npr, Austrija osvoji prvo mjesto u nasoj grupi, ali se i plasira kroz kvalifikacije na EP.
Mi , npr, kao drugoplasirani i najbolje rangirani(koji nije prvi u grupi), umjesto da igramo baraz B lige, idemo baraz A lige?

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la tale07 » 12 sep 2018, 23:11

DrFilgud je napisao/la:
tale07 je napisao/la:If a group winner has already qualified through the conventional qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team in the same league. However, if there are not enough teams in the same league, then the spot will go to the next best team in the overall ranking. However, group winners cannot face teams from a higher league.[8]

Znaci bit ce slucajeva gdje ce neko zavrsiti u barazu vise grupe zato sto je bolje rangiran, a ovaj malo losiji ostati u istoj grupi sa "slabijim" ekipama :D
Znaci da ce , vjerovatno, neko iz Lige B da zavrsi u barazu lige A.
Da li to znaci da, npr, Austrija osvoji prvo mjesto u nasoj grupi, ali se i plasira kroz kvalifikacije na EP.
Mi , npr, kao drugoplasirani i najbolje rangirani(koji nije prvi u grupi), umjesto da igramo baraz B lige, idemo baraz A lige?
Tako sam ja shvatio, samo ne kontam koji ranking se gleda uefa lista ili reuzltati iz lige nacije

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Esport » 12 sep 2018, 23:13

DrFilgud je napisao/la:
tale07 je napisao/la:If a group winner has already qualified through the conventional qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team in the same league. However, if there are not enough teams in the same league, then the spot will go to the next best team in the overall ranking. However, group winners cannot face teams from a higher league.[8]

Znaci bit ce slucajeva gdje ce neko zavrsiti u barazu vise grupe zato sto je bolje rangiran, a ovaj malo losiji ostati u istoj grupi sa "slabijim" ekipama :D
Znaci da ce , vjerovatno, neko iz Lige B da zavrsi u barazu lige A.
Da li to znaci da, npr, Austrija osvoji prvo mjesto u nasoj grupi, ali se i plasira kroz kvalifikacije na EP.
Mi , npr, kao drugoplasirani i najbolje rangirani(koji nije prvi u grupi), umjesto da igramo baraz B lige, idemo baraz A lige?
Evo par dana pricamo, vazno je biti prvi.
Liga više, a zecementiran u svom baražu.
Teoretski i baksuz iz C može ući u baraž A.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 23:22

tale07 je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
tale07 je napisao/la:If a group winner has already qualified through the conventional qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team in the same league. However, if there are not enough teams in the same league, then the spot will go to the next best team in the overall ranking. However, group winners cannot face teams from a higher league.[8]

Znaci bit ce slucajeva gdje ce neko zavrsiti u barazu vise grupe zato sto je bolje rangiran, a ovaj malo losiji ostati u istoj grupi sa "slabijim" ekipama :D
Znaci da ce , vjerovatno, neko iz Lige B da zavrsi u barazu lige A.
Da li to znaci da, npr, Austrija osvoji prvo mjesto u nasoj grupi, ali se i plasira kroz kvalifikacije na EP.
Mi , npr, kao drugoplasirani i najbolje rangirani(koji nije prvi u grupi), umjesto da igramo baraz B lige, idemo baraz A lige?
Tako sam ja shvatio, samo ne kontam koji ranking se gleda uefa lista ili reuzltati iz lige nacije
Overall ranking u ligi u kojoj igras, bar tako mislim.
Zasto bi se izlazilo iz konteksta Lige Nacija?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 23:26

Esport je napisao/la: Evo par dana pricamo, vazno je biti prvi.
Liga više, a zecementiran u svom baražu.
Teoretski i baksuz iz C može ući u baraž A.
Da, da , kontam.
Djeluje jednostavan princip , na prvi pogled, ali Ima dosta interesantnih stvari, kad se zagrebe.

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la jasta » 12 sep 2018, 23:55

Napisao sam stranicu prije čitavu simulaciju moguceg zapleta i raspleta dogadjaja. Sasvim je ocekivano da baraž lige A popunjavaju drugoplasirani iz lige C. Bilo bi iznenadjujuce da tako i ne bude. Vrlo je moguce i da liga B ostane "krnjava" kao u ovoj mojoj simulaciji prije pa da i tu zatreba 1 ekipa iz C. Poenta je da je jako važno biti prvi u svojoj grupi, a isto tako je jako vazno biti u ligi A ili B. Jer pored bilo kakvog lošeg plasmana i u ligi nacija i u kvalifikacijama, teoretski bi ti bilo dovoljno da kao član lige A recimo, dobiješ npr. Škotsku i Finsku i da se nadjes na EP.

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Dado » 13 sep 2018, 01:56

Prije par dana sam na Euro 2020 Kvale PFu napisao princip po kojem se sesiri određuju

viewtopic.php?f=2&t=13636

A imate i na ovoj stranici sve objašnjeno ako vam se čita engleski

https://www.footballseeding.com/interna ... euro-2020/

slika

Inace nakon ove pobjede nad Austrijom bicemo 33. Na FIFA rang list

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la babino » 13 sep 2018, 07:40

Dado je napisao/la:Prije par dana sam na Euro 2020 Kvale PFu napisao princip po kojem se sesiri određuju

viewtopic.php?f=2&t=13636

A imate i na ovoj stranici sve objašnjeno ako vam se čita engleski

https://www.footballseeding.com/interna ... euro-2020/

slika

Inace nakon ove pobjede nad Austrijom bicemo 33. Na FIFA rang list
bicemo 34. na fifa rang listi.

ne znam vise ni koliko je ovo bitno ako se ispostavi ovo sto pisete da ce i za svjetsko gledati ligu nacija.
nama je fifa rang lista bitna u slucaju da ostaje stari sistem kvalifikacija i da se kako kroz ovu sezonu lige nacija i kvalifikacije za euro docepamo 2. sesira jer smo sada daleko od toga i bili bi u 3., sto bi znacilo da su sanse i za baraz pred katar, jako male.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 13 sep 2018, 08:58

jasta je napisao/la:Recimo da 20 ekipa koja prolazi su:

Fra, Slk, Ger,, Swe, Sui, Aut, Bel, Irl, Por, Rus, Pol, Tur, Ita, BiH, Esp, Rum, Eng, Dan, Cro, Wel,

Što znači da se iz lige nacija D ne bi plasirala niti jedna ekipa pa bi baraž igrali pobjednici grupa:

Kosovo, Gruzija, Luxenburg, Makedonija - 1 tim ide na EP

Iz Lige nacija C kroz kvalifikacije prolazi Rumunija, koja mozda i nece biti pobjednik skupine u LN.

Baraž igraju opet pobjednici skupina lige C npr:

Škotska, Grčka, Bugarska, Srbija - 1 tim ide na EP

Iz lige B ide 9 timova, znaci svi osim Ukrajinaca, S Iraca i Čeha

Tako da bi se njihovom baražu priključila najbolja ekipa iz lige C koja se nije plasirala u Baraž npr Finska (zavrsila 2 u svojoj grupi npr)

znači Ukrajina, S irska, Ceska i Finska

Baraž lige A ... 2 ekipe koje nisu prosle u ovom primjeru su Holandija i Island, ostaje problem popunjavanja ovog baraža pošto je liga B ispražnjena. Znaci i ovi se pune iz Lige C. Ostale drugoplasirane ekipe su recimo: Albanija i Norveška
Pa bi taj baraž izgledao: Holandija, Island, Albanija, Norveška
A more li bidnut da, s obzirom da je overall ranking kriterij za popunjavanje, npr, S. Irska i Ceska (kao nepobjednici grupa lige B), idu u popunjavanje lige A, a da njihova mjesta popunjava neko iz lige C? More bit bidne?

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la JavierBosnia » 20 sep 2018, 11:23

slika

+5
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la jestamaji » 14 jun 2019, 12:10

sve smo bolji i bolji, trenutno dijelimo 39-to i 40-to mjesto sa svjetskom silom kostarikom! :o

FIFA Coca-Cola Men's World Ranking

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 575
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Trebinjac94 » 14 jun 2019, 12:45

jestamaji je napisao/la:sve smo bolji i bolji, trenutno dijelimo 39-to i 40-to mjesto sa svjetskom silom kostarikom! :o

FIFA Coca-Cola Men's World Ranking
Kostarika realno zaslužuje i bolje mjesto, nego sad. Mada moram reći da je lista skoro pa realna, jedino po meni anomalije su Tunis, Vels, Rumunija i Austrija, koje nemaju nikakvog uspjeha prethodnih godina (osim Velsa), a bolje su od Rusa i nekih Afričkih ekipa. Da i Venecuela među 35 najboljih, a ni jednog uspjeha čak ni na Kopa Americi zadnjih godina.
Blue Train

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 14 jun 2019, 13:03

jestamaji je napisao/la:sve smo bolji i bolji, trenutno dijelimo 39-to i 40-to mjesto sa svjetskom silom kostarikom! :o

FIFA Coca-Cola Men's World Ranking
Zar UEFA ne racuna briljantan poraz od Italije? :shock:
Ocekivao sam da cemo napredovati desetak pozicija.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Vucevich » 14 jun 2019, 13:04

Trebinjac94 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:sve smo bolji i bolji, trenutno dijelimo 39-to i 40-to mjesto sa svjetskom silom kostarikom! :o

FIFA Coca-Cola Men's World Ranking
Kostarika realno zaslužuje i bolje mjesto, nego sad. Mada moram reći da je lista skoro pa realna, jedino po meni anomalije su Tunis, Vels, Rumunija i Austrija, koje nemaju nikakvog uspjeha prethodnih godina (osim Velsa), a bolje su od Rusa i nekih Afričkih ekipa. Da i Venecuela među 35 najboljih, a ni jednog uspjeha čak ni na Kopa Americi zadnjih godina.
Rumunija i Austrija su bili na Euro 2016, Tunis na SP 2018, dok mi nismo bili ni na jednom ni na drugom, tako da je ovo manje više realno stanje.

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 575
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Trebinjac94 » 14 jun 2019, 13:13

Vucevich je napisao/la:
Trebinjac94 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:sve smo bolji i bolji, trenutno dijelimo 39-to i 40-to mjesto sa svjetskom silom kostarikom! :o

FIFA Coca-Cola Men's World Ranking
Kostarika realno zaslužuje i bolje mjesto, nego sad. Mada moram reći da je lista skoro pa realna, jedino po meni anomalije su Tunis, Vels, Rumunija i Austrija, koje nemaju nikakvog uspjeha prethodnih godina (osim Velsa), a bolje su od Rusa i nekih Afričkih ekipa. Da i Venecuela među 35 najboljih, a ni jednog uspjeha čak ni na Kopa Americi zadnjih godina.
Rumunija i Austrija su bili na Euro 2016, Tunis na SP 2018, dok mi nismo bili ni na jednom ni na drugom, tako da je ovo manje više realno stanje.
Nisam ni mislio u odnosu na nas, nego u odnosu na ostale ekipe. Ove nabrojane su uglavnom ispadale lagano u grupi, dok su Rusi igrali četvrtfinale, Kamerun aktuelni prvak Afrike (bez obzira što nije igrao na SP, FIFA računa sva takmičenja), zatim Nigerija po meni je imala veće uspjehe od navedenih, a 20 do 30 mjesta ispod.
Blue Train

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 575
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Trebinjac94 » 14 jun 2019, 13:16

Jedna interesantna stvar, ako uzmemo samo selekcije iz Evrope, onda je BiH na 24-om mjestu. Koliko ono timova iga na Euru? :kafa:
Blue Train

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Osim13 » 14 jun 2019, 15:10

Trebinjac94 je napisao/la:Jedna interesantna stvar, ako uzmemo samo selekcije iz Evrope, onda je BiH na 24-om mjestu. Koliko ono timova iga na Euru? :kafa:
slika
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
avenija
Postovi: 13634
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la avenija » 14 jun 2019, 16:23

Ja znam samo da zadnjih 13-14 utakmica na Bilinom Polju nemamo poraza..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la TonySosa » 14 jun 2019, 16:27

Pa bolja je Kostarika od nas, hajd da vidim kad bi naši mogli sa Holandijom umalo proći na penale u četvrtfinalu SP.

Sa Austrijom smo tu negdje.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada i 27 gostiju.