Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

propuh
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la propuh » 15 dec 2014, 19:12

bhfanatic14 je napisao/la:
propuh je napisao/la:Novinarska posla, momak je trn u oku nacije i traze iglu u plastu sijena.
Nikoga ne interesuje nista pozitivno i naredak i da o tome pitaju, vec zutilo i ono sto ne valja, sto je negativno.
klasicno balkanski :nedam:

E upravo to. to me toliko nervira taj glupi nas mentalitet. Vidjeli smo njegov kvalitet u ovim utakmicama, 2 boda govore sve,kupi stvari sa amidzom i zdraooo ! Upropastili su skoro nastup na Evropskom,dosta je vise bilo ,daj nove snage i bolje koji su tu cisto sportskih motiva !!! Koji imaju sta ponudit na zelenim terenu,necemo Tinu supljaka :nene: ... i njegove prijatelje iz Germanije :facepalm: ... Sve za dobrobit BIH repke !!!

Nadati se da i Mesa vidi ko je kancer u timu, jbg to mu je i posao. Naravno nece odmah sav sljam otjerati vjerovatno zato i planira na prvom okupljanju i pozvati preko 30 igraca.
Sto se mene tice mnogo bi vise volio da zove 5-6 momaka iz nase lige i iz mlade repke nego ove poluigrace iz germanije i slicne njima. Time bi lagano dizao domaci fudbal, a i dao poticaj nekim novim klincima da mogu uspjeti uz trud i rad i iz ove lige i drzave ;)
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

bhfanatic14
x 10
Kontakt:

Post Postao/la bhfanatic14 » 15 dec 2014, 19:24

propuh je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:
propuh je napisao/la:Novinarska posla, momak je trn u oku nacije i traze iglu u plastu sijena.
Nikoga ne interesuje nista pozitivno i naredak i da o tome pitaju, vec zutilo i ono sto ne valja, sto je negativno.
klasicno balkanski :nedam:

E upravo to. to me toliko nervira taj glupi nas mentalitet. Vidjeli smo njegov kvalitet u ovim utakmicama, 2 boda govore sve,kupi stvari sa amidzom i zdraooo ! Upropastili su skoro nastup na Evropskom,dosta je vise bilo ,daj nove snage i bolje koji su tu cisto sportskih motiva !!! Koji imaju sta ponudit na zelenim terenu,necemo Tinu supljaka :nene: ... i njegove prijatelje iz Germanije :facepalm: ... Sve za dobrobit BIH repke !!!

Nadati se da i Mesa vidi ko je kancer u timu, jbg to mu je i posao. Naravno nece odmah sav sljam otjerati vjerovatno zato i planira na prvom okupljanju i pozvati preko 30 igraca.
Sto se mene tice mnogo bi vise volio da zove 5-6 momaka iz nase lige i iz mlade repke nego ove poluigrace iz germanije i slicne njima. Time bi lagano dizao domaci fudbal, a i dao poticaj nekim novim klincima da mogu uspjeti uz trud i rad i iz ove lige i drzave ;)

Nadam se,Mesa nemoj nas iznevjerit :) ... to sa domacim igracima je dobra ideja,bolje njih zvat nego ove antitalente...to svakako,vrijeme je vec odavno da se domaca liga malo digne na neki solidan nivo :thumbup:
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Sheyi
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Sheyi » 15 dec 2014, 19:40

Štilić je igrač koji je postigao 7 golova ove sezone, više nego ijedan naš igrač u svim evropskim ligama, Mahmutović je drugi sa 6, Hadžić 3. s 5 golova.

Možda sam nekoga izostavio, ali sumnjam. :)
Backspace United

bandit
Kontakt:

Post Postao/la bandit » 15 dec 2014, 19:48

:arrow:

BozePetra
Kontakt:

Post Postao/la BozePetra » 15 dec 2014, 19:49

Zvat će Tinu za Austriju i Andoru i poslije neće. Ne vjerujem da misli da je Tino veliki igrač, ali će ga iz reprezentacije izbaciti lagano i napraviti mjesto nekom kvalitetnijem.
Vjerujem da će za prijateljsku Meša zvati gomilu igrača da bi vidio čime raspolaže.
#Salihović

emir79
x 4
Kontakt:

Post Postao/la emir79 » 15 dec 2014, 19:55

Sve samo povijanje kako vjetric puse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pa kakav ste to narod, pa zar samo za jedan dan promjenite vlastito misljenje :mrgreen:

Jucer se satra pisuci kako ce Bazdarevic pozvati sve sa poslijednjeg Safetovog spiska, kad ono bruka komentara. Ma jok, ti vidovit, ovo ono :mrgreen:

Sad je logicno da nece otpisivati Tina Susica :mrgreen: :mrgreen:

Zar Tino vise nije krampa, krivonogi, i kakve vec mu pridjeve dodaste?

Sta je bilo? Amidzino drago, nista ? :mrgreen:

@Sheyi

To samo potvrdjuje kakvi su nam potencijalni napadaci, kada jedan vezni igrac zabije vise golova od njih.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Principatus
Kontakt:

Post Postao/la Principatus » 15 dec 2014, 20:06

Goalgetter je napisao/la:Nego, Mesa najavio gledati Djurica. :tokralju:

Covjece, da li cemo sada stvarno imati normalnog selektora, kojem nije normalno da Seferovic igra za Svicarsku. :pray:
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Sheyi
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Sheyi » 15 dec 2014, 20:11

Emir, to govori koliko je Stilic efikasniji od Tina, a nema ga u repki :mrgreen: :P
Backspace United

ppero8
Kontakt:

Post Postao/la ppero8 » 15 dec 2014, 20:34

Hoce li i Mešu ova prevoditi.
slika

emir79
x 4
Kontakt:

Post Postao/la emir79 » 15 dec 2014, 20:55

ppero8 je napisao/la:Hoce li i Mešu ova prevoditi.
slika
Dzevadu moze samo smeker Pape imati :shh:

:mrgreen:
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Sheyi
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Sheyi » 15 dec 2014, 21:00

Evo kaže Baho da mu je Baždarević rekao da će 100% razgovarati s Misimovićem. :hmmmmm:
Nahvalili su dosta Bazdarevica on i Sinan u gostovanju na TvSa, plus sto je Baho jako optimističan, kaze idemo sigurno u Francusku

Mi imamo realne šanse za baraz, 5 pobjeda protiv ekipa gdje smo realno favoriti, i da Belgija dobije Izraela 2x i Walesa, što je isto realno :salut: i u barazu smo bez obzira na ostale rezultate.
Backspace United

vrebac86
Kontakt:

Post Postao/la vrebac86 » 15 dec 2014, 21:03

Sheyi je napisao/la:Emir, to govori koliko je Stilic efikasniji od Tina, a nema ga u repki :mrgreen: :P

:tokralju: :mrgreen:
I krv svoju za Plavu boju!!! Pazza Inter amala!!!

evybih
Kontakt:

Post Postao/la evybih » 15 dec 2014, 21:04

Sheyi je napisao/la:Evo kaže Baho da mu je Baždarević rekao da će 100% razgovarati s Misimovićem. :hmmmmm:
Nahvalili su dosta Bazdarevica on i Sinan u gostovanju na TvSa, plus sto je Baho jako optimističan, kaze idemo sigurno u Francusku

Mi imamo realne šanse za baraz, 5 pobjeda protiv ekipa gdje smo realno favoriti, i da Belgija dobije Izraela 2x i Walesa, što je isto realno :salut: i u barazu smo bez obzira na ostale rezultate.

nada zadnja umire..Susic odnosno sad Mesa sigurno ce u Francusku :mrgreen: a mi ostali imamo dobre TV-e jos samo izabrat za koga ce mo navijat :crazy:

harixs
Kontakt:

Post Postao/la harixs » 15 dec 2014, 21:42

DragonGirl je napisao/la:
harixs je napisao/la:[quote="DragonGirl"
Ti jaranice od kako si dosla na ovaj forum, a imali smo par dijaloga, nisi ama bas jednu pozitivnu kritiku uputila prema Papetu, a imo ih je mnogo. To dovodi do jednog zakljucka, znas kakvog..
Jos jedna mala opaska, reprzentacija nebi trebala biti poligon za isprobavanje igraca svaku drugu utakmicu, valjda za to postoje mladze reprezentacije. Blaz Sliskovic se vodio takvom politikom i znamo kako je zavrsilo. Bio je srozao reprezentaciju do 60 pozicije na FiFa listi. Po meni je bolje uigravat ovo postojece i polahko uvodit neke nove igrace, raditi sistematski, a ne dovodit neke nove koji su istog ili goreg kvaliteta.

Nije tačno jarane, hiljadu puta sam napisala da je imao podršku sve dok je dobro radio svoj posao, šta ja mogu što sam došla ovdje kad je on već odavno počeo da griješi, a evo ovo ti je najsvježiji dokaz, nisam demantovala ništa što je tačno: i da smo pod njegovom palicom imali najviše bodova i dali najviše golova, i da je doveo mnogo igrača itd. Ali kada se analizira njegov rad, kao u ovom slučaju, nije uredu da se iznose samo pozitivne činjenice, a negativne preskaču. I kad smo već kod kritika, nisam vidjela ni da si ti uputio ijednu negativnu kritiku, i to može dovesti do jednog zaključka, znaš kakvog. ;)
Što se tiče potencijalnih igrača, ja ne govorim o moru igrača, nego o onima koji su davno prerasli mladu reprezentaciju, a svojim igrama koliko-toliko zavrijeđuju da im se da prilika, kao što se dala i mnogima koj su trenutno u reprezentaciji, a nije baš ni da su oni prošli mlade selekcije ili briljirali.

On je dovoljno izkritikovan da ne mora vise nikad ni dolazit u BIH, tako da bi suvisno bilo ponavljati o njegovim greskama, a nije da ih nije bilo.
Od svih tih silnih igraca o kojima pricate, jedan ili dva bi se mogli izdvojiti kao neki potencijali, pojasni ako grijesim.

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 15 dec 2014, 21:49

Principatus je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:Nego, Mesa najavio gledati Djurica. :tokralju:

Covjece, da li cemo sada stvarno imati normalnog selektora, kojem nije normalno da Seferovic igra za Svicarsku. :pray:

Vidjece se sve kako ce pristupiti Tankovicu. Nije toliki talenat kao Seferovic sto je bio ( kod Susica ) samo jos uvijek boljeg nemamo a posto ima tek 19 godina moguc je jako velik napredak jos. Mada vec sada je solidan.

DragonGirl
Kontakt:

Post Postao/la DragonGirl » 15 dec 2014, 22:24

harixs je napisao/la:
DragonGirl je napisao/la:
harixs je napisao/la:[quote="DragonGirl"
Ti jaranice od kako si dosla na ovaj forum, a imali smo par dijaloga, nisi ama bas jednu pozitivnu kritiku uputila prema Papetu, a imo ih je mnogo. To dovodi do jednog zakljucka, znas kakvog..
Jos jedna mala opaska, reprzentacija nebi trebala biti poligon za isprobavanje igraca svaku drugu utakmicu, valjda za to postoje mladze reprezentacije. Blaz Sliskovic se vodio takvom politikom i znamo kako je zavrsilo. Bio je srozao reprezentaciju do 60 pozicije na FiFa listi. Po meni je bolje uigravat ovo postojece i polahko uvodit neke nove igrace, raditi sistematski, a ne dovodit neke nove koji su istog ili goreg kvaliteta.

Nije tačno jarane, hiljadu puta sam napisala da je imao podršku sve dok je dobro radio svoj posao, šta ja mogu što sam došla ovdje kad je on već odavno počeo da griješi, a evo ovo ti je najsvježiji dokaz, nisam demantovala ništa što je tačno: i da smo pod njegovom palicom imali najviše bodova i dali najviše golova, i da je doveo mnogo igrača itd. Ali kada se analizira njegov rad, kao u ovom slučaju, nije uredu da se iznose samo pozitivne činjenice, a negativne preskaču. I kad smo već kod kritika, nisam vidjela ni da si ti uputio ijednu negativnu kritiku, i to može dovesti do jednog zaključka, znaš kakvog. ;)
Što se tiče potencijalnih igrača, ja ne govorim o moru igrača, nego o onima koji su davno prerasli mladu reprezentaciju, a svojim igrama koliko-toliko zavrijeđuju da im se da prilika, kao što se dala i mnogima koj su trenutno u reprezentaciji, a nije baš ni da su oni prošli mlade selekcije ili briljirali.

On je dovoljno izkritikovan da ne mora vise nikad ni dolazit u BIH, tako da bi suvisno bilo ponavljati o njegovim greskama, a nije da ih nije bilo.
Od svih tih silnih igraca o kojima pricate, jedan ili dva bi se mogli izdvojiti kao neki potencijali, pojasni ako grijesim.

Čak i da se radi o jednome ili dvojici, ako se dokažu, to može biti zlata vrijedno jer nama svaki igrač mnogo znači, pogotovo na trenutno deficitarnim pozicijama, i previše smo gubili do sada da bi mogli nastaviti tako. Ono što je najvažnije jeste konačno pokrenuti to dovođenje, intenzivirati praćenje, odbaciti napokon taj nonšarlantni pristup i pokazati da smo i u tom segmentu postali ozbiljna reprezentacija.

Ibrahim

Post Postao/la Ibrahim » 16 dec 2014, 00:36

Dragon GIRL:
Kada sam ja posljednji put imala čas geografije Pariz nije bio u Sarajevu.

Mlada damo, nemojte biti na kraj srca, necemo se valjda fatati svake recenice, svakog zareza. Rekao sam da je legenda Bosne i dodao i Pariz. Ne mislite valjda da ja kontam da je Pariz u Bosni, ili je vasa opaska cinicne prirode da me eto ko malo orezilite?
Na SP su nas, po 25356546 put odveli i Pape i igrači, a ne samo Pape i ne samo igrači.

Sto posto tacno, ali zar ne vazi i obrnuto??????? Kako onda da je Susic sam kriv za ove lose rezultate???? Ne vidim da se recimo Begovic pominje kao jedan od sukrivaca za izgubljena cetiri boda jer je primio dva levatska gola. Da se rezumijemo: Bega je jedan od najboljih golmana u Evropi, odbranio je sijaset sigurnih golova, ali kad se primi go "kroz oci" sve se to zaboravi, isto kao sto se i Susicu zaboravio plasman na SP posle loseg starta kvalifikacija za EP
Prilično loša utakmica je izgubljena zahvaljujući sudijskoj greški koja je sigurno mogla biti ispravljena da je taktika bila normalna a igrači pripremljeni kako treba.

Imate djelimicno pravo, jer i meni nije i nece biti jasno zasto Kolasinac nije igrao. Iz nekih "trla baba lan" izvora sam cuo da se, da izvinete, usro posle Argentine i da je psiholoski bio helac. Lulic je odigrao najgoru partiju otkako je u reprezentaciji, Spahic takodje. sudiju smo elaborirali, Dzekinu stativu u zadnjoj minuti i jos nekoliko prilika...ma dugo cemo se jos svega sjecato oko te utakmice. Da ne idem dalje smatram da se igra mogla postaviti malo bolje, da se umjesto Medunjanina trebao ubaciti odbrambeni, ali sam takodje svjestan da sam ja samo jedan navijac. Ta pozicija mi ne daje za pravo da, ako smatram da je selektor pogresio, da mu psujem familiju, vrijedjam na najgnusniji nacin. Ove sto to rade pitam kako bi se osjecali ako bi neko njihovom ocu i materi psovao sve po spisku ako zavrnu pogresnu cijev dok rade vodovodnu instalaciju ili uvuku pogresan konac dok siju NATO uniformu. Sram da vas bude!!!!!
Mnogo igrača je dovedeno ali je mnogo i izgubljeno.

Kao npr??? Izvinite, ali moram reci da ste zlobni ako stvarno mislite da je Safet kriv sto su npr Seferovic, Tankovic, Halilovic, Gudelj odlucili da igraju za druge reprezentacije, sto Arslanagic evo vec od juniorskih dana "sredjuje papire" a ustvari mjerka Belgiju.
Kipar je kiks a zanimljivo kako nisi napisao čiji kiks, ali razumijem, valjda bi to bacilo mrlju na ovu ružičastu biografiju.

Ciji? Pa eto po vasoj logici hajde da kazemo selektora i igraca. Ja kako se sjecam na toj utakmici je Safet izveo najbolje sto se imalo, u deku je hoce li igrati Tino ili Medunjanin. Posle 1:0, imali smo jos nekoliko stopostotnih u par minuta, pri kraju utakmice precku Besica i promasen penal Pjanica. Primimo gol krivicom cetiri igraca: Avdija, Sunjic, Bicakcic, Begovic. Nije nas htjelo, .ebi ga, nekad se desi, mi naucili iz proslih kvalifikacija da sve poderemo za nekoliko golova i poceli se kofrciti, bi reko sila nebeska
Poraz od Izraela boli zbog igre bez napadača što je produkt nerada i neorganizovanosti bivšeg selektora, boli zbog gubitka veoma važnih bodova, zbog evidentnog rasula koje je bilo prisutno, nikako zbog visokog poraza jer je to u takvoj situaciji bilo i očekivano, ko je želio da vidi.

Izrael je bio odraz ukupne atmosvere, odraz prvih par minuta i propustenih par sto postotnih, od kojih je promasaj Lulica za riplija. Napadac je bio, mislim da je Hajrovic bolji i od Mahmutovic i Djure (bar zasad) u ulozi napadaca, uostalom u Bremenu sve sto igra u zadnje vrijeme je napadac. Nesreca je bila da nije bilo ni Dzeke ni Ibisevica, mozda je Visca mogao umjesto Kvrzica, i to je to. Nemamo dovoljno siroku reprezentaciju i tu je glavni problem. Bez par nositelja mi smo u donjem dijelu evropskog fudbala.
Ako se neki igrači koji su dobili priliku nisu iskazali, sasvim je logično i normalno da se isprobaju i neki drugi, što veći izbor i konkurencija, to i veća motivacija i rad. Svugdje u svijetu sasvim prirodna stvar, samo kod nas nije.

Ponavljam, nijedan igrac koji je mogao imati direktan impact nije zaboravljen, da je pozvao te koji se pominju, naslo bi se jod duplo onih 'koje je zaboravio", jedino da covjek pozove stotinu od jednom pa da napravi 8 timova i neki mali turnir na kojem ce izvrsiti selekciju. Velike stete ako se nije pozvao neko koje iz Austrijske lige presao u Madjarsku, neko ko igra u Rumuniji,ako se zamjeni treci golman sa onim iz Kazahstana.
Kad već elaboriraš nadugo i naširoko onda iznesi sve činjenice i osvrni se i na drugu stranu medalje. Niti sve može biti crno, niti sve može biti bijelo i sve ovo smo prežvakali ovdje hiljadu puta.

Istina, po meni je moglo bolje protiv Nigerije, kao i (uprkos cinjenicama koje sam pomenuo) protiv Kipra. Od zvanicnih utakmica to je sto ovako na prvu mogu da se sjetim, mozda vise "bezobrazluka" u odnosu na igrace (recimo ja bi spuco bokserom svakoga ko mi pridje posle utakmice i kritikuje me sto mu nisam sina, brata, sestrica...ubacio prije, izvaio kasnije, stavio na drugu poziciju). Takodje bi mi npr Lulic zavrsio za sva vremena na klupi posle javnog prozivanja. Slazem da je puno puta davao izjave koje su u najmanju ruku bile konfuzne. Opsta ocjena Susica kao trenera je donja ljestvica u Evropi, ali najvisocija u BiH. Jer milion puta sam ponovio cienjenice koje ovi bestidnici i barabe zaobilaze kao kisa oko Kragujevca. Prvi u grupi, najvise golove, najvise bodova, najbolje gol razlika, najljepsa igra, najaca atmosvera u raji otkao se igra fudbal u BiH, najbolji plasman reprezentacije ikada.

U konačnici ovo nije tema o njemu, ali dodaću još da kao čovjek, Safetu u budućnosti želim sreću i hvala mu na svemu lijepom što je učinio, ali također se ne može zaboraviti i koliko nam je odmogao nakon toga. Tačka.

Da nije slazem se ali ovdje kao i 90% drugih, prosipate demogogiju,ko veli nije on tema kad se nesto dobro kaze, a jeste tema kad se svaki put pomene u negativnom kontekstu. Sve dok mi ne dokazete da se isto tako odnosite prema uslovno receno "drugoj strani", smatracu da prosipate iz supljeg u prazno i da pokusavate maskirati vasu mrznju prema Papetu, uprkos nekako stidno izrecenoj zadnjoj recenici. Hvala na paznji i sve najbolje!
http://www.youtube.com/watch?v=CTezUnBzuuA

Zamora
Kontakt:

Post Postao/la Zamora » 16 dec 2014, 00:40

Sheyi je napisao/la:Evo kaže Baho da mu je Baždarević rekao da će 100% razgovarati s Misimovićem. :hmmmmm:

Baho je najveci peh.

Da Belgija dobije Izreal 2x i Walesa :hmmmmm: a Welsa nisu mogli kuci da dobiju..
Druze ocekuj jos koji kiks Belgije, slobodno.

Mi ako dodjemo do baraza, puna kapa :salut:
X

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 16 dec 2014, 01:15

Ibrahim je napisao/la: Imate djelimicno pravo, jer i meni nije i nece biti jasno zasto Kolasinac nije igrao. Iz nekih "trla baba lan" izvora sam cuo da se, da izvinete, usro posle Argentine i da je psiholoski bio helac.

SEO Kolasinac se usro :lol:

Ibrahim je napisao/la: Kao npr??? Izvinite, ali moram reci da ste zlobni ako stvarno mislite da je Safet kriv sto su npr Seferovic, Tankovic, Halilovic, Gudelj odlucili da igraju za druge reprezentacije, sto Arslanagic evo vec od juniorskih dana "sredjuje papire" a ustvari mjerka Belgiju.

Za Seferovica jeste itekako kriv. U trenutku kada postoje izjave Seferovica da zeli porazgovarati sa selektorom i da se on vidi u nasoj selekciji. U trenutku kada dobiva poziv maticne Svice i mjesto startera u sljedecim utakmicama u tom momentu je Pape izjavio da je "logicno" da zaigra za njih. Sa Tankovicem je trebao on razgovarati a ne Dzeko jer jedino selektor moze objasniti igracu u kojoj mjeri se na njega racuna. A to je vjerovao ti to ili ne najbitnije kod igraca koji se nisu odlucili za koga ce igrati. Oko Halilovica je bila minimalna sansa mada ni tu se nije "proslavio" kada je pricao da je on previse mlad da bi igrao za seniore itd. Za Gudelja nije kriv nista. On je samo iskoritio interes ove selekcije nebi li sebi podigao cijenu odnosno interes Srbije. Za Arslanagica i ako je kriv nije neka velika greska jer je imao stopere slicnog kvaliteta vec.

Ibrahim je napisao/la: Ja kako se sjecam na toj utakmici je Safet izveo najbolje sto se imalo, u deku je hoce li igrati Tino ili Medunjanin. Posle 1:0, imali smo jos nekoliko stopostotnih u par minuta, pri kraju utakmice precku Besica i promasen penal Pjanica. Primimo gol krivicom cetiri igraca: Avdija, Sunjic, Bicakcic, Begovic. Nije nas htjelo, .ebi ga, nekad se desi, mi naucili iz proslih kvalifikacija da sve poderemo za nekoliko golova i poceli se kofrciti, bi reko sila nebeska

Nije izveo sve najbolje sto je imao. Na klupi su poceli Mujdza, Medunjanin, Salihovic i Hajrovic koji je tada jos igrao standardno za svoj klub, poslje nije vise. A ko je bio kriv kod drugog gola ili ti je to promaklo. Kako to da su bila samo dvojica igraca u zadnjoj liniji ???? Cija je to bila taktika sa ofanzivnim bekovima koji se ponekad ne vrate na beka ?? Dali je to bilo potrebno cak i poslje vodstva od 1:0 ili je mozda trebao savjetovat igracima da malo stanu na loptu i postignu taj drugi gol na iskustvo ??

Ibrahim je napisao/la: Napadac je bio, mislim da je Hajrovic bolji i od Mahmutovic i Djure (bar zasad) u ulozi napadaca, uostalom u Bremenu sve sto igra u zadnje vrijeme je napadac. Nesreca je bila da nije bilo ni Dzeke ni Ibisevica, mozda je Visca mogao umjesto Kvrzica, i to je to. Nemamo dovoljno siroku reprezentaciju i tu je glavni problem.

Hajrovic NIKADA U SVOJOJ KARIJERI nije igrao CENTRALNOG NAPADACA i ne igra ga ni sada u Werderu. On je krilo koje moze odigrati krilnog napadaca odnosno drugog napadaca samo ne centralnog. Isto jos i vise vazi i za Viscu i za Kvrzica. Ko god igrao tog centralnog napadaca i da mu je to prirodna pozicija pa cak i najgora varijanta Adilovic bolje bi to odigrao od ove trojice. Zato jer se radi o potpuno drugacijim pozicijama. A ko je kriv sto za pet godina nije pronasao tog treceg, cetvrtog pravog napadaca bas za ovakve prilike. To rade inace SVI drugi selektori. Barcelona je godinama uigravala igrace za tu laznu devetku i to ne moze svako igrati, malo je takvih igraca. A cak ni oni to ne igraju vise. Nemozes odjednom ubacit nekog igraca ( Hajrovica, Kvrzica ) da to igraju po prvi put u zivotu. Pa to je bilo "logicno" da nece proci. To nijedan iskusan trener nebi uradio. Bolje neki los pravi centarfor pa makar i debitovao nego krilo da ti glumi centarfora uvijek bilo i uvijek bice.

Ako je nesto evidentno greska onda je to greska. Nije mi jasno zasto je to problem pojedincima priznati ????? Imao je Pape i svojih dobrih strana. Atraktivan i ofanzivan fudbal na gol vise. Izborio je SP sa nekim jako dobrim partijama. Samo cinjenica ja da je u zadnjih 7-8 utakmica radio gresku za greskom. Nije korektno da se covjeka kritikuje na ruzan nacin samo isto tako nije korektno da se od njega pravi nekakvog trenerskog maga koji maltene nije napravio vecu gresku. Za sve su krivi drugi samo on nista nije kriv.

Harrison
x 3
Kontakt:

Post Postao/la Harrison » 16 dec 2014, 03:11

Ibrahim je napisao/la:Ponavljam, nijedan igrac koji je mogao imati direktan impact nije zaboravljen, da je pozvao te koji se pominju, naslo bi se jod duplo onih 'koje je zaboravio", jedino da covjek pozove stotinu od jednom pa da napravi 8 timova i neki mali turnir na kojem ce izvrsiti selekciju. Velike stete ako se nije pozvao neko koje iz Austrijske lige presao u Madjarsku, neko ko igra u Rumuniji,ako se zamjeni treci golman sa onim iz Kazahstana.

Upravo zbog takvog pogresnog razmisljanja Safet nije imao alternative za povrijedjene igrace. Yebo ovog-yebo onog dovelo nas je da nemamo treceg napadaca pa se "strucnjak" dosjetio kako Barca i Bayern igraju bez napadaca. Mozes misliti!

A za ovo boldirano imam samo reci: Velike dobiti sto je pozvao dvojicu hajdukovaca! Eno Abramovic i onaj Seih iz Citya koplja lome kome ce pripasti Avdija i Tino... Jagma brate, jagma...
Nek crknu dusmani, mi smo najjaci.

Zeljeznicar za zivot cijeli.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.