Riad Bajić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la ASD » 05 jul 2021, 15:17

h1a2s3o4 je napisao/la:
05 jul 2021, 15:12
ASD je napisao/la:
05 jul 2021, 15:06
h1a2s3o4 je napisao/la:
05 jul 2021, 14:27


Nemam nista protiv Bajića. Želim mu da napreduje i redovo igra ove sezone ali Prevljak je za njega Space Shuttle. :kafa:
Prevljak ako ne zabije, nije ni postojao na terenu. To je ključni problem.
Jednostavno on je takav tip napadaca. To sto spominjes su zamjerili i Džeki dugo vremena, pod stare dane je to mijenjao. Kao i Icardiju, on se malo pod Spaletijem promijenio.

Bitno je da on dobro radi ono zbog cega i jeste na terenu, to i jeste poenta.
O tome ja pričam. Svi oni izuzev Džeke imaju nešto po čemu su baš dobri, ali su isto tako puni nedostataka.
Evo konkretno Bajić. On je od svih njih vjerovatno najsnažniji. Ljevak je, i ima možda i najjači šut. Međutim, nedostatak je što je od svih najsporiji.

Kod Demirovića mi je generalno najveći problem što do sad nisam vidio da može igrati sam u napadu.
Pogledajte malo svoje postove (govorim generalno) kad igra Demirović, pogotovo u reprezentacijama. Uvijek smo tražili da mu se pridoda u ranoj fazi još jedan napadač.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 15:29

Generalno, Freiburg je u posljednjih 5-6 godina bolji tim od Udinesea i Bajić nije imo jaču konkurenciju od Demirovića.
Što se tiče budžeta i transfera, nije to neka velika razlika. Demirović se naprosto pokazo dosta boljim igračem.

O Koljiću mi malo znamo.
U BiH im Rumuniji je uspio, ali je u Lechu klocno. Veliko je pitanje da li i kolko može na nivou višem od realno slabe rumunske lige. Teško će Džeku mijenjat igrač koji sa 26 igra u Craioviji.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la ASD » 05 jul 2021, 16:58

u Lechu je klocnuo jer se povrijedio na pripremama.
Ni Messi na štakama ne bi mogao se boriti za poziciju na terenu.

Freiburg jeste ok ekipa. Prije svega jer imaju vrhunskog trenera.
Oni su po budžetu godinama otpisana ekipa.
Da su bolji od Udinesea, naravno da nisu. Udinese ima daleko jači igrački kadar.

Mislim, bezveze se raspravljamo, idemo u prazno.
Moje mišljenje o Demiroviću. Daleko je od kompletnog napadača. Puno nedostataka. Vjerovatno ide ka našem prvom napadaču u budućnosti, ali je daleko od sigurnog rješenja.
On, a ni Prevljak nisu igrači koje ćeš staviti 5 utakmica zaredom da ti bude starter.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la jasmin10 » 05 jul 2021, 17:35

Demirović i Prevljak se moraju pozivati. Dok je Bajic neko rang Djurica. Mada je Djuric barem visinom mogao nesto, dok Bajic nema ponuditi apsolutno nista.

sotomayor
Postovi: 265
Pridružen/a: 24 jun 2020, 18:21
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la sotomayor » 05 jul 2021, 19:14

jasmin10 je napisao/la:
05 jul 2021, 17:35
Demirović i Prevljak se moraju pozivati. Dok je Bajic neko rang Djurica. Mada je Djuric barem visinom mogao nesto, dok Bajic nema ponuditi apsolutno nista.
Moze, Serie B je i zahtijevnija liga od A. 12 golova tamo je na nivo 25 u Turskoj. Moze on napredovati, ali brzina, tu ga je Zeljo sjebo.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la bhfanatic14 » 05 jul 2021, 19:20

Nek je sretno ali nema Bajo nista da ponudi za repku . Pretanko je to sve.
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 19:30

Džeko, Demirović, Prevljak bi trebali biti špicevi u narednom periodu, ako budu igrali ko prošle sezone.
Priključivat im jednog od ove trojice Turkeš, Koljić, Bajić, ovisno o formi i formaciji koju igramo.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 05 jul 2021, 19:48

Bajić 34% duela u Serie B, sta bi tek bilo u Serie A?

Starohan Džeko ima 45% osvojenih, i to u ligi gdje su štoperi teške mrcine.

Ti kao napadač doslovno ne postojiš ako imaš brojke ispod 40%
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 19:50

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
05 jul 2021, 19:48
Bajić 34% duela u Serie B, sta bi tek bilo u Serie A?

Starohan Džeko ima 45% osvojenih, i to u ligi gdje su štoperi teške mrcine.
Po meni je dilema da li bi u Serie B, Turkeš i Koljić mogli napravit višr?
Demirović, sigurno i Prevljak su viši nivo.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 05 jul 2021, 20:25

ASD je napisao/la:
05 jul 2021, 15:17

O tome ja pričam. Svi oni izuzev Džeke imaju nešto po čemu su baš dobri, ali su isto tako puni nedostataka.
Evo konkretno Bajić. On je od svih njih vjerovatno najsnažniji. Ljevak je, i ima možda i najjači šut. Međutim, nedostatak je što je od svih najsporiji.

Kod Demirovića mi je generalno najveći problem što do sad nisam vidio da može igrati sam u napadu.
Pogledajte malo svoje postove (govorim generalno) kad igra Demirović, pogotovo u reprezentacijama. Uvijek smo tražili da mu se pridoda u ranoj fazi još jedan napadač.

Ja kada govorim o Demiroviću u kontekstu reprezentacije ja njega u ovom trenutku vidim kao drugog napadača u formaciji 3-5-2. I to bi se odlicno uklopio sa svojim karakteristikama. Znaci napadac uz Džeku u napadu.
Mi jednostavno ne možemo igrati sa jednim napadačem jer su nam krila...nemamo krila. :D Tako da jedan
napadac ne moze nista napraviti.

Ermedin je odlicno rjesenje da bude taj drugi uz Džeku, pošto Višća glumi uvrijeđenu mladu.
Kao drugi izbor, poslije Demirovica, tu bih volio vidjetu Menala(sjajno se snalazi pred golom, igra i zabija sa obje noge, brz za nase uslove :) ), pa kao trece opcije Stevanovica ili Duljevica.

U ovom momentu najozbiljnija direktna zamjena za Džeku je Prevljak.

I samo 3-5-2, čak se onda stvori i fina ekipa za rotacije i ima konkurencije (dubine).

Skup napadaca koji karakteristikama mogu pokriti poziciju prvog napadaca u ovoj formaciji: Dzeko, Prevljak, Turkeš, Koljic, Rondic (sto da ne?! :mrgreen: ).

Skup napadaca koji karakteristikama mogu pokriti poziciju drugog napadaca u ovoj formaciji: Demirovic, Menalo, Stevanovic, Duljević i Hotić/Hajrović kao opcije.

Za dvije pozicije konkurise 10-ak pristojnih fudbalera, a ne da se zlopatimo i izmisljamo krila. :kafa:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 20:36

Tako je, slažem se da formacija treba bit 3-5-2 i da je Demirović najbolji partner Džeki u toj formaciji. Slažem se i da bi Džekina zamjena trebo bit
Prevljak, ali nijednog od navedenih ne vidim ko zamjenu za Demirovića. Stevanović, Menalo, Hotić, Duljević su preslabi i jednostavno nisu napadači.
Jedini naš "nenapadač" koji bi u toj formaciji mogo da igra napadača tipa Demirović, je Višća. Brz, sjajno se ubacuje u prazan prostor, ima odličnu realizaciju i njuh centarfora.
Nažalost to je završena priča.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la babino » 05 jul 2021, 20:39

dzeko - prevljak, koljic, 'turkes'.
demirovic - visca, hodzic

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 05 jul 2021, 20:48

DrFilgud je napisao/la:
05 jul 2021, 20:36
Tako je, slažem se da formacija treba bit 3-5-2 i da je Demirović najbolji partner Džeki u toj formaciji. Slažem se i da bi Džekina zamjena trebo bit
Prevljak, ali nijednog od navedenih ne vidim ko zamjenu za Demirovića. Stevanović, Menalo, Hotić, Duljević su preslabi i jednostavno nisu napadači.
Jedini naš "nenapadač" koji bi u toj formaciji mogo da igra napadača tipa Demirović, je Višća. Brz, sjajno se ubacuje u prazan prostor, ima odličnu realizaciju i njuh centarfora.
Nažalost to je završena priča.

Jeste, imas pravo. Drago mi je da se bar oko fudbala slazemo. :D
Nisu napadaci, ali imaju finih karakteristika koje mogu biti korisne za tu rolu. Prvenstveno Menalo, momak se sjajno snalazi pred golom. Potencijalno i Ćatakovića treba pratiti sta ce raditi u Bugarskoj, ali on nema brzinu. A ona je po meni jedna od kljucnih stvari za tu poziciju.
babino je napisao/la:
05 jul 2021, 20:39
dzeko - prevljak, koljic, 'turkes'.
demirovic - visca, hodzic
Vidis, na Hodzica sam nekako zaboravio. Ali vjerujem da i vecina nas zaboravila na njega. :)
Solidna opcija, on je jeste drugi napadac.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la ASD » 05 jul 2021, 20:50

Sve to izgleda dobro na papiru.
Ali je problem u stvarnosti što smo spori, nedisciplinovani, trkački loši.

Acerbi dribla Pjanića u 16 metara, ne zato što je loš, nego što on u glavi zanemaruje defanzivu. Ili Džeko što zanemaruje svaki vid trke i defanzivne odgovornosti.
Ostale popunjavaš po terenu tako što će krpiti nedostatke koje ta dvojica prave.
Prvi nedostatak je što dok je Džeko tu, nećeš igrati s dva napadača, jer bi taj drugi napadač imao ogromne defanzivne odgovornosti.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 20:54

h1a2s3o4 je napisao/la:
05 jul 2021, 20:48
DrFilgud je napisao/la:
05 jul 2021, 20:36
Tako je, slažem se da formacija treba bit 3-5-2 i da je Demirović najbolji partner Džeki u toj formaciji. Slažem se i da bi Džekina zamjena trebo bit
Prevljak, ali nijednog od navedenih ne vidim ko zamjenu za Demirovića. Stevanović, Menalo, Hotić, Duljević su preslabi i jednostavno nisu napadači.
Jedini naš "nenapadač" koji bi u toj formaciji mogo da igra napadača tipa Demirović, je Višća. Brz, sjajno se ubacuje u prazan prostor, ima odličnu realizaciju i njuh centarfora.
Nažalost to je završena priča.

Jeste, imas pravo. Nisu napadaci, ali imaju finih karakteristika koje mogu biti korisne za tu rolu. Prvenstveno Menalo, momak se sjajno snalazi pred golom. Potencijalno i Ćatakovića treba pratiti sta ce raditi u Bugarskoj, ali on nema brzinu. A ona je po meni jedna od kljucnih stvari za tu poziciju.
babino je napisao/la:
05 jul 2021, 20:39
dzeko - prevljak, koljic, 'turkes'.
demirovic - visca, hodzic
Vidis, na Hodzica sam nekako zaboravio. Ali vjerujem da i vecina nas zaboravila na njega. :)
Solidna opcija, on je jeste drugi napadac.
Ne treba na toj poziciji puno tenike, više treba snaga, brzina, ubacivanje u prostor i odrađivanje defanzivnih zadataka.
Ja sumnjam da Menalo uopšte ima kvalitet za više od Rijeke, a i premekano mi djeluje. Kamo sreće da si u pravu.

Što se Hodžića tiče, **** frajer stagnira. Uvijek će imat potez, dribling, ali nema tu nekog kontinuiteta.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la h1a2s3o4 » 05 jul 2021, 20:57

ASD je napisao/la:
05 jul 2021, 20:50
Sve to izgleda dobro na papiru.
Ali je problem u stvarnosti što smo spori, nedisciplinovani, trkački loši.

Acerbi dribla Pjanića u 16 metara, ne zato što je loš, nego što on u glavi zanemaruje defanzivu. Ili Džeko što zanemaruje svaki vid trke i defanzivne odgovornosti.
Ostale popunjavaš po terenu tako što će krpiti nedostatke koje ta dvojica prave.
Prvi nedostatak je što dok je Džeko tu, nećeš igrati s dva napadača, jer bi taj drugi napadač imao ogromne defanzivne odgovornosti.
A dobro drug ja ne znam sta ti od Dzeke ocekujes? Da ga zašprinta sa protivnicke polovine u nas kazneni kad neko u izgradnji napada izgubi loptu ?
Neke stvari stoje sto si napisao, ali jednostavno moras i poznavati igrače i sta od njih da ocekujes. I to je vrlina.

Džeko radi presing i to ne preintenzivan, na ostalim je da ga prate. Nece, a Boga mi i ne moze, sam.
A bas te njegove karakteristike bi kompenzirao ovom formacijom, niti on mora da sprinta nazad, ima 5 igraca u odbrani, a uz to ima i pomoc u napadu za presing.

EDIT:

I ne izgleda pristojno samo na papriru.
Izgledalo je pristojno i u par utakmica koje smo igrali u toj formaciji i to neke bez najboljih igraca.

Ono sto se moglo vidjeti je da treba raditi najvise na prekidima i izlasku iz presinga.
Zadnja izmjena: h1a2s3o4, dana/u 05 jul 2021, 21:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la ASD » 05 jul 2021, 20:58

DrFilgud je napisao/la:
05 jul 2021, 20:54
h1a2s3o4 je napisao/la:
05 jul 2021, 20:48
DrFilgud je napisao/la:
05 jul 2021, 20:36
Tako je, slažem se da formacija treba bit 3-5-2 i da je Demirović najbolji partner Džeki u toj formaciji. Slažem se i da bi Džekina zamjena trebo bit
Prevljak, ali nijednog od navedenih ne vidim ko zamjenu za Demirovića. Stevanović, Menalo, Hotić, Duljević su preslabi i jednostavno nisu napadači.
Jedini naš "nenapadač" koji bi u toj formaciji mogo da igra napadača tipa Demirović, je Višća. Brz, sjajno se ubacuje u prazan prostor, ima odličnu realizaciju i njuh centarfora.
Nažalost to je završena priča.

Jeste, imas pravo. Nisu napadaci, ali imaju finih karakteristika koje mogu biti korisne za tu rolu. Prvenstveno Menalo, momak se sjajno snalazi pred golom. Potencijalno i Ćatakovića treba pratiti sta ce raditi u Bugarskoj, ali on nema brzinu. A ona je po meni jedna od kljucnih stvari za tu poziciju.
babino je napisao/la:
05 jul 2021, 20:39
dzeko - prevljak, koljic, 'turkes'.
demirovic - visca, hodzic
Vidis, na Hodzica sam nekako zaboravio. Ali vjerujem da i vecina nas zaboravila na njega. :)
Solidna opcija, on je jeste drugi napadac.
Ne treba na toj poziciji puno tenike, više treba snaga, brzina, ubacivanje u prostor i odrađivanje defanzivnih zadataka.
Ja sumnjam da Menalo uopšte ima kvalitet za više od Rijeke, a i premekano mi djeluje. Kamo sreće da si u pravu.

Što se Hodžića tiče, **** frajer stagnira. Uvijek će imat potez, dribling, ali nema tu nekog kontinuiteta.
Menalo je skoro u prijateljskoj protiv Rostova (igrali Hadžikadunić i Gigović) djelovao kao CR7.
Imao gol i šut koji je doveo do gola, par odličnih šuteva i passova.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 05 jul 2021, 21:02

ASD je napisao/la:
05 jul 2021, 20:58
Menalo je skoro u prijateljskoj protiv Rostova (igrali Hadžikadunić i Gigović) djelovao kao CR7.
Imao gol i šut koji je doveo do gola, par odličnih šuteva i passova.
Ma pusti trening utakmice, vidjećemo hoće li igrat zapaženu ulogu u Dinamu. Njemu je 25 i trebo bi dokazat da može više od Rijeke.
Gojak, pogotovo Hodžić su dosta igrali u Dinamu pa tanko ispade.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la ASD » 05 jul 2021, 21:06

DrFilgud je napisao/la:
05 jul 2021, 21:02
ASD je napisao/la:
05 jul 2021, 20:58
Menalo je skoro u prijateljskoj protiv Rostova (igrali Hadžikadunić i Gigović) djelovao kao CR7.
Imao gol i šut koji je doveo do gola, par odličnih šuteva i passova.
Ma pusti trening utakmice, vidjećemo hoće li igrat zapaženu ulogu u Dinamu. Njemu je 25 i trebo bi dokazat da može više od Rijeke.
Ja sam pisao (možda se varam) da on neće nikada biti neko ko može biti prvotimac u repci.
Iako ima baš jak ofanzivni potencijal (šut, dribling, pass, kretnja, sve ima na zavidnom nivou). Problem je što on defanzivno skoro pa ništa ne radi. A to je ključ da bi bio kod nas krilo.

Drugi problem je, što u Dinamu na svojoj poziciji ima jednog od najboljih igrača, Oršića.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Sheyi » 06 jul 2021, 12:39

Koliko srece u osmijehu :mrgreen:
slika

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada i 27 gostiju.