12.06.2015. / BiH - Izrael

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

BiH - Izrael

Pobjeda
178
82%
Neriješeno
17
8%
Poraz
23
11%
 
Ukupno glasova: 218

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la SjeverniVjetar » 02 apr 2015, 12:45

Consigliere je napisao/la:Slazem se da je rano za formacije, ali haj' odoli :mrgreen: Sta mislite za 4-3-3? :hmmmmm:

....................Begovic..................
Mujdza....Sunjic.....Spahic....Zukanovic
....................Kolasinac.................
...........Besic..................Pjanic.......
...Hajrovic...........................Lulic....
......................Dzeko....................
Dobra ti je ova ! Ako se Seo vrati u prvih 11, mozda i najzrelija.
Uz nju , po meni , jos bi bila dobra
....................Begovic..................
Mujdza....Sunjic.....Spahic....Kolasinac
....................Besic.......................
...,,,,,,.,Pjanic............Salihovic.....
...Hajrovic...........................Lulic....
......................Dzeko....................
Da li Hajrovic ili Visca je u 5 deka, jeste da je Visca standardan, a ovaj na ledu, medjutim, Harovic je konkretniji i bolji igrac !?

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la revan » 02 apr 2015, 13:04

lazar je napisao/la:
Vazda cemo mi glumiti gospodu i vazda cemo biti naguzeni. Nasi su nas naguzili u beogradu, nasi su se naguzili u Tuzli, naguzili su nas zidovi, naguzili nas kockasti. A mi samo znamo rukicama pljeskati i povijati
Naravno da trebamo biti gospoda i kultura. Ako drugi sebi dozvoljavaju valjanje u peksinluku, zašto i mi treba da isto radimo? Da li treba da nas policija tretira kao divlje životinje na gostovanjima, umjesto što naši ljudi odu kao gospoda, vide zemlje, imaju ljubaznu interakciju sa domaćinima, naprave predivnu atmosferu na stadionu i u gradu? Šta je po tebi bolje? Pendrek i zgražavanje ili kultura i lijepa sjećanja? Ne znam za tebe, ali meni je uvijek ovo drugo bolje. Lijepa riječ i kulturno ponašanje će ti uvijek donijeti više nego sila i primitivizam.

Da li trebamo biti možda kao Srbi i Hrvati? Da se vojska mobilizira kada oni idu gostovati? Da li se na to trebamo ugledati možda? Kakav handžar da izvjesimo i kakvu nacističku parolu da napišemo za utakmicu sa Izraelom? Tada bi ti srce bilo na mjestu i mislio bih da si moćan...barem do drakonske kazne od strane UEFA-e. I da nema kazne, ima nešto drugo, a to su dostojanstvo i obraz. To dvoje je sve u životu. Zbog toga ne smijemo sebi nikada dopustiti da spadnemo na iste grane kao naši susjedi.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la dubrovnik » 02 apr 2015, 13:10

Iako je u ovom momentu prerano pisati o sastavu jer tko zna sta ce se desiti u naredno vrijeme ovaj sastav Sjevernog Vjetra je i meni u ovom trenutku najbolji. Pozicija 10ke je u ovom momentu najkriticnija. Dugo sam mislio da ce se Medunjanin trgnuti i racunao sam na pocetku sezone da je na pravom putu. U ovom trenutku ga ne vidim nigdje u sastavu i to je tuzna realnost. Tu poziciju u trenutnom odnosu snaga u nasoj repki bi dao ili Salihovicu ili TSS. Mislim da bi i Izet ako bi ga Mesa oducio one lude skrtosti mogao tu poziciju odigrati a Viscu staviti na desno krilo. U ovom trenutku bi Milicevic bio super pojacanje za AM pa i Vrancic koji izgleda dolazi do Izraela. Tankovic je daaaaleko pa ga necu spominjati.
10ka u ovom trenutku Salihovic-TSS-Hajrovic
10ka u blizoj buducnosti Milicevic-Vrancic-Salihovic-TSS

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la HariTz » 02 apr 2015, 13:16

--------------------Begović-------------------------

Mujdža----Vranješ(Bičakčić)....Spahić---------Seo

-------Bešić--------Pjanić------

Višća---------------------Lulić
--------Hajrović-----------

-----------Džeko--------------

Po meni najbolji sastav. Diskutabilna je pozicija Višće, ali mislim da ako ostane u formi može poslužiti dobro u ovoj utakmici.
Mislim također da će Hajrović na polušpicu biti još bolji.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Greivis » 02 apr 2015, 13:22

HariTz je napisao/la:--------------------Begović-------------------------

Mujdža----Vranješ(Bičakčić)....Spahić---------Seo

-------Bešić--------Pjanić------

Višća---------------------Lulić
--------Hajrović-----------

-----------Džeko--------------

Po meni najbolji sastav. Diskutabilna je pozicija Višće, ali mislim da ako ostane u formi može poslužiti dobro u ovoj utakmici.
Mislim također da će Hajrović na polušpicu biti još bolji.
Zukanovic bi trebao biti starter. Moze biti stoper, lijevi bek i defanzivni vezni. :bih:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Virtu4l » 02 apr 2015, 13:26

Greivis je napisao/la:Zukanovic bi trebao biti starter. Moze biti stoper, lijevi bek i defanzivni vezni. :bih:
Onda Pjanić ide na klupu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la jasko_juve » 02 apr 2015, 13:28

Vidim mnoge formacije "strucnjaka" bez Zukanovica. Interesantno. Nas najbolji igrac u ove dvije prethodne utakmice..
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Virtu4l » 02 apr 2015, 13:31

Zukanović bi bio odličan na zadnjem veznom, čime bi Bešić imao mnogo više slobode da ide naprijed i rješava utakmice, kao protiv Austrije.
Evribadi sej Željo
Željoooo

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la SjeverniVjetar » 02 apr 2015, 13:55

Nisam siguran da ce Vrancic donijeti bilo sta novo u reprezentaciju. Decko je rezerva u bundesligaskom davljeniku, pokazuje sve mane koje ima i Medunjanin, realno, obojica su drugoligaska klasa, sa njima i TSS, Stilic,Prcic.
Salihovic je jedini od aktuelnih koji ima dovoljno borbenosti i energije da ozbiljno odigra ulogu centralnog , uz Besica i Pjanica.
Svidja mi se ideja da defanzivnog veznog preuzme Kolasinac, to bi bio beton , iako bi izgubili na tehnickom aspektu. Zuka bi bio , takodjer dobra opcija na def veznom, defanzivac s dobrom tehnikom, ali ne bas brz...a onda Kola na lijevog beka.
Pitanje je koliko ce Mesa zeljti da rizikuje i igrace stavlja na pozicije na kojima godinama ne igraju, narocito Zuku!?

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la HariTz » 02 apr 2015, 14:05

jasko_juve je napisao/la:Vidim mnoge formacije "strucnjaka" bez Zukanovica. Interesantno. Nas najbolji igrac u ove dvije prethodne utakmice..
Ne moraš nekog nazivat "strucnjakom" ako iznese po svom misljenju najbolju formaciju.
Kolašinac je bolji od Zukanovića, i po meni Seo treba biti u startnih 11. Ako Zukan ode na poziciju def. veznog, Pjanić ide na klupu.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Greivis » 02 apr 2015, 14:06

Virtu4l je napisao/la:
Greivis je napisao/la:Zukanovic bi trebao biti starter. Moze biti stoper, lijevi bek i defanzivni vezni. :bih:
Onda Pjanić ide na klupu.
Znas i sam da Pjanic kad je spreman ima zagarantovano mjesto startera. Begovic, Spahic, Dzeko i on. :bih:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Rios » 02 apr 2015, 14:10

Ne shvatam zasto stavljati Zuku i Kolasinca na poziciju kad se ni oni,vjerovatno,ni sami ne sjecaju kad su je zadnji put igrali.Zasto ismisljati toplu vodu,zar nije konacno vakat da igraci igraju svoje pozicije,zar nije vrijeme improvizacija tipa Vedo na krilo,TSS zadnji vezni,Salihovic lijevi bek proslo?
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la SjeverniVjetar » 02 apr 2015, 14:25

Rios je napisao/la:Ne shvatam zasto stavljati Zuku i Kolasinca na poziciju kad se ni oni,vjerovatno,ni sami ne sjecaju kad su je zadnji put igrali.Zasto ismisljati toplu vodu,zar nije konacno vakat da igraci igraju svoje pozicije,zar nije vrijeme improvizacija tipa Vedo na krilo,TSS zadnji vezni,Salihovic lijevi bek proslo?
Obojica su karijeru poceli kao defanzivni vezni , Kola je prosle sezone nekoliko puta igraop tu poziciju u Schalkeu, i mogu to dobro igrati. To bi nam omogucilo da Besic ide naprijed i sa Pjanicem kreira prilike i drzi sredinu. Protiv Austrije, a i prije, se vidjelo da Besic , ako ima slobodu, moze biti kreativan i opasan. Konacno bi u sredini imali tri pokretljiva , moderna igraca, dobra u duelima. Dosta je vise sporaca, bez defanzivnih kvaliteta.

Avatar
DzemoVoliMarmeladu
Postovi: 2675
Pridružen/a: 29 okt 2013, 15:02
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la DzemoVoliMarmeladu » 02 apr 2015, 14:29

Imali kakvih prijateljskih utakmica u planu? Ja kako vidim nista nemamo dogovoreno. U Junu opet igramo samo jednu. Treba i neku prijateljsku zakazati, potrebne su nam utakmice.

Avatar
Pasha_car_aga
Postovi: 1081
Pridružen/a: 30 mar 2009, 07:50
Lokacija: TK
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Pasha_car_aga » 02 apr 2015, 14:37

Bezveze pišete o Zukanovicu kao stoperu ili Kolasincu, stavljate ljude na ne prirodne pozicije. Mesa je vec u dvije utakmice pokazao da ce svi igraci igrati svoje pozicije! Ne kontam zasto stavljati Zukanovica na stopera ako su Vranjes, Bicakcic, Sunjic, Spahic, Cocalic zdravi?! Zukanovic igra lijevog beka isto kao i Kolasinac i jedan od njih ce igrati, drugi je na klupi na zalost, tu smo na slatkim mukama.
Konacno je dosao selektor koji ne izmislja toplu vodu, vec postavlja igrace na mjesta gdje pruzaju najbolje igre. Pozvao je takav profil igraca da za svaku poziciju ima najmanje dva igraca.

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Rios » 02 apr 2015, 14:40

SjeverniVjetar je napisao/la:
Rios je napisao/la:Ne shvatam zasto stavljati Zuku i Kolasinca na poziciju kad se ni oni,vjerovatno,ni sami ne sjecaju kad su je zadnji put igrali.Zasto ismisljati toplu vodu,zar nije konacno vakat da igraci igraju svoje pozicije,zar nije vrijeme improvizacija tipa Vedo na krilo,TSS zadnji vezni,Salihovic lijevi bek proslo?
Obojica su karijeru poceli kao defanzivni vezni , Kola je prosle sezone nekoliko puta igraop tu poziciju u Schalkeu, i mogu to dobro igrati. To bi nam omogucilo da Besic ide naprijed i sa Pjanicem kreira prilike i drzi sredinu. Protiv Austrije, a i prije, se vidjelo da Besic , ako ima slobodu, moze biti kreativan i opasan. Konacno bi u sredini imali tri pokretljiva , moderna igraca, dobra u duelima. Dosta je vise sporaca, bez defanzivnih kvaliteta.
Znam ja da oni te pozicije mogu odigrati,tj. da su im i one u CV-u tako da kazem,ali ne igraju ih cesto ili preciznije igraju ih jako rijetko.Ipak su im primarne pozicije vezane za zadnju liniju.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la SjeverniVjetar » 02 apr 2015, 14:49

Rios je napisao/la: Znam ja da oni te pozicije mogu odigrati,tj. da su im i one u CV-u tako da kazem,ali ne igraju ih cesto ili preciznije igraju ih jako rijetko.Ipak su im primarne pozicije vezane za zadnju liniju.
Slazem se ali nasi igraci kojima su vezne pozicije primarne, su zakucanio za klupe, ne igraju uopste .
Nazalost, kod Medunjanina, Stilica, TSS, Vrancica, pa i Prcica...se ne radi o padu forme , nego o realnoj limitaciji i naprosto nisu igraci za liga 5 ili neki visoki nivo. Za razliku od njih, Kolasinac recimo, moze kvalitetno popuniti tri pozicije i to na visokom nivou. Zukanovic je malo spor, ali i on je koristan na tri pozicije, barem u formi u kojoj se nalazi.
Salihovic je , bar po mom misljenju, jedini veznjak ,uz Pjanica i Besica , koji moze igrati na visokom nivou, kada je zdrav.

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la Rios » 02 apr 2015, 14:53

SjeverniVjetar je napisao/la: Salihovic je , bar po mom misljenju, jedini veznjak ,uz Pjanica i Besica , koji moze igrati na visokom nivou, kada je zdrav.
Eto trenutno najlogicnijeg srednjeg reda :salut: Upravo sam takavi stavio maloprije kad sam postavljao neku svoju formaciju za ovu utakmicu :thumbup:
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

soko
Postovi: 3726
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la soko » 02 apr 2015, 15:08

Rios je napisao/la:
SjeverniVjetar je napisao/la: Salihovic je , bar po mom misljenju, jedini veznjak ,uz Pjanica i Besica , koji moze igrati na visokom nivou, kada je zdrav.
Eto trenutno najlogicnijeg srednjeg reda :salut: Upravo sam takavi stavio maloprije kad sam postavljao neku svoju formaciju za ovu utakmicu :thumbup:
Cekam dan kad ce ovo desiti, zdrav i u formi. Za repku on to nije bio od one tekme protiv Portugala kad je dobio crveni. Da nam je onakav Sejo, ili kad je vratio Hoffenheim u zivot prije sezonu dvije. Da nije njega bilo ispali bi u cvajtu. Tu je razvaljivao. I onda dodje u repku, i opet neki sj..eb

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: 12.06.2015. / BiH - Izrael

Post Postao/la rope11 » 02 apr 2015, 15:24

Formacija 433, Salihovic, Pjanic i Besic vezni, Hajrovic i Lulic po krilima. :kafa:

Sto se Zukanovica i Sea tice, zasto ne pomjeriti jednog od njih na desnog beka, pogotovo jer smo tu deficitarni i jer osim Mujdze (koji je van forme) nemamo adekvatnog rijesenja, a steta bi bilo da ijedan od njih zavrsi na klupi? Recimo, radije bih tu Seu volio vidjeti jer je Zuka ofanzivno nesto bolji, odnosno odlicno mu lezi pozicija na lijevoj strani.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood i 17 gostiju.