Belgija - BiH / BiH - Andora

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

U ovim utakmicama cemo osvojiti...

6 bodova
116
34%
4 boda
116
34%
3 boda
92
27%
2 boda
0
Nema glasova.
1 bod
6
2%
0 bodova
10
3%

Ukupno glasova: 340

FranckRibery
Kontakt:

Re: Belgija - BiH / BiH - Andora

Post Postao/la FranckRibery » 03 sep 2015, 23:41

Vranjes se odbija od onog lukakua ko da je amater s rekreacije. Sunjic bicakcic svi trebaju biti prije vranjesa. Sunjic sigurno ima samopouzdanja posto je ostvario dobar transfer, jos vise bi bio napaljen itd... medunjanin carini loptu 300 dodira prije pasa, trci u drugoj nikad da presalta.

Smatram da je mogao igrati prije medunjanina igrati i salihovic, pa onda redom vrancic, sven susic, onaj iz rapida beca ne mogu mu se imena sjetit itd itd ....

Previse igraca koji ne igraju nas ubi, a i ovi sto igraju tipa pjanic nista da pokazu jbt.
Lulic umro u 67 min kad rece komentator nema snage da se vrati a u laziju frajer igra, ma daj ne mogu da vjerujem :facepalm: :facepalm:

The_Target
Kontakt:

Post Postao/la The_Target » 03 sep 2015, 23:42

Jedi go.vna safete djubre jedno amatersko
Rođeni brato

FaraonTM
Kontakt:

Post Postao/la FaraonTM » 03 sep 2015, 23:42

Sreća pa Izrael u nedjelju ide Velsu koji pobjedom osigurava prvenstvo, pa eto nadam se da će ih dobiti. Ako nam u nedjelju Izrael bude bježao jedan bod računam da imamo sve u svojim rukama ako uzmu bod biće gusto do kraja a ako dobiju to je kraj naših nadanja za Francusku.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 03 sep 2015, 23:43

Nisam nikad lakse podnio poraz..
Nase je da pokusamo dobit tri preostale utakmice (kuci Andoru i Vels, te Kipar u gostima).. Ovim nizom bi sigurno pretekli Kipar, ali nam Izrael bjezi 4boda..
Iz nase perspektive Izrael u dvomecu u gostima sa Velsom i Belgijom ne smije osvojiti vise od jednog
boda.
U prilog nam ide sto naredno kolo Izrael gostuje Velsu kojem treba pobjeda da ovjeri put za Francusku..

EmirTM87
Kontakt:

Post Postao/la EmirTM87 » 03 sep 2015, 23:43

Wandelanoite je napisao/la:
EmirTM87 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Šta očekujete od reprezentacije u kojoj na klupi sjede igrači iz Bundeslige, a igraju igrači iz Turske? ali kakve Turske neki Basaksehirspor i Gaziantepspor prije Hoffenheima, Stuttgarta i Eibara(Werdera). Ej moj Meša kakav si glupan ispo Salihović u ovoj ekipi mora imati mjesta zoveš Sušića, Hadžića i Zeca da popuniš spisak, a Salihović, Grahovac, Hodžić koji bi bili konkurencija nisu tu. Dobiti Andoru riješiti se ovog otpada pozvati najbolje i dobiti Vels i Kipar i idemo u baraž.

Za tvoju informaciju taj "neki" Basaksehir je zavrsio 4. prosle sezone odmah iza velike trojke u Turskoj. Visca je vjerovatno najbolji igrac tog kluba a Hajrovic se ni sam ne sjeca kad je zadnji put odigrao utakmicu. Njemu, Ibisevicu i Medunjaninu da nije repke ne bi osjetili kako je to istrcati na teren i odigrati koju minutu. Nek budu sretni sto su dobili pozive uopste.

@HariTz Slazem se, Fifina lista je cirkus mrtvi, Rumunija 7. Wales 9. a Spanije nema u top 10 ako sam dobro vidio.

Otkud baš da navijač Želje brani Višću znaš kad bi taj Višća zaigrao u nekoj TOP 20 selekciji nikad. Hajrović je bolji igrač od njega a i opasniji što je pokazao za onih dvadesetak minuta i što je pokazao utakmicama unazad u repci. Višća je nula igrač koji nema muda da krene u dribling protiv Vertonghena a kamoli da napravi nešto više. Kad je već najbolji igrač tog četvrtog tima Turske superlige što ga ne kupi neko? pa neće niko levata nije niko budala. Sve dok takvi igrači budu igrali u reprezentaciji nema nama napretka pa bolji je i Suljić igrač od njega.

Kako nije Suljic je odlican igrac, samo ga jbe sto moze igrat samo kad je vedro, ako puhne vjetar jaci ode on u nepovrat. :rol:

Sabinho
x 29
Kontakt:

Post Postao/la Sabinho » 03 sep 2015, 23:44

ovisnik je napisao/la:
Sabinho je napisao/la:[quote="L'Avvocato"]Ali kako Pjanke uvijek uspije da razočara u velikim utakmicama to je čudo jedno.

Pored svega, momka mi je zao. Od 18-e godine njemu se nevjerovatan teret stavlja na ledja. Vidi se i na njemu da je deprimiran, ocekuje se previse od njega. On nije ono sto mi zelimo da bude, kad to shvatimo lakse cemo prihvatiti svaku njegovu ovakvu partiju.

Sabinho-u potpunosti se slažem aa tvojim postom,mire jednostavno nije tip igrača koji može da dominira u tekmi u kojoj ga protivnici markiraju a da nema rađu ili strotmana uz sebe da ga pokrivaju, prave mu prostor i krpe njegove rupe u defanzivi,on jednostavno nije prava 10 ili polušpica što naši selektori žele,njemu se mora prilagoditi cijela ekipa i imati profil igrača koje sam naveo,a koje mi jednostavno nemamo.Zbog svojih karakteristika on može biti jedan od,ali nikako numero uno.[/quote]
To je to majstore. :(
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

hule_barca
x 4
Kontakt:

Post Postao/la hule_barca » 03 sep 2015, 23:44

Begović: Prvi i treći gol apsolutno nikakve šanse, ali onaj drugi još mislim da je mogao i morao bolje reagovati, bez obzira što je bio pokriven. Bio je na lopti, ali je zakasnio tako da ipak vjerujem da je bio pokriven Spahićem ili je vjerovao da će Spahić uspjeti zaustaviti loptu glavom.Ostalih par intervencija na nivou.
Mujdža: Sasvim korektna partija od Mensura. Otprilike na onom nivou na kojem smo i navikli od njega. Može dobiti prolaznu ocjenu.
Vranješ: Momak se borio, to je jasno, ali jednostavno i ptice na grani vide da on nema (još) taj kvalitet da igra u prvih 11 ove repke. Ja iskreno moram priznati da nikad nisam vidio onakvu reakciju nekog štopera kod prvog gola. Treći gol, spora reakcija, ali generalno Hazard ih je sve izigrao, i Vranješ je vjerovatno u afektu da ispuca loptu zakačio Edena, kažem opet jednostavno zakašnjela reakcija. Uglavnom, igrač koji nije za prvih 11 bez obzira na tu svoju brzinu koju ima i koja ga nekako drži u prvih 11.
Spahić: Spaha se također borio sa belgijskim gorostasima. Može i on dobiti prolaznu ocjenu. Vidjelo se da hoće da zaplače kada je izlazio.
Kolašinac: Par puta ispao od De Brynea, što je posljedica kvalitete belgijanca, ali i manjka utakmica rušioca. Na kraju je opet njegova snaga isplivala, kad niko nije mogao, on je gurao. Čim je izašao, lijeva strana je pala. S redovnim utakmicama u nogama, očekujem od njega da bude level iznad.
Medunjanin: Primjetan nedostatak igre, možda najviše od svih igrača. On je nekako sličan profil Pjaniću, i da se mene pita ja bi njih upario u 4-3-3 formaciju, gdje bi on i Pjana igrali ispred Beše. Dobar volej koji je išao u stranu, šteta što je malo izblokiran pa je promijenio pravac. Uglavnom, ako bude i dalje bez nastupa za Depor, dati šansu Vrančiću.
Bešić: Bez obzira na nedostatak utakmica, Beša uvijek dadne 200% svojih mogućnosti. Tako je bilo i večeras, i momku skidam kapu. Martinezove pohvale nisu džabe.
Pjanić: Teško je upariti ovog momka u tim, kad nije ni klasična 10-ka, a ni zadnji vezni. Njemu se ugoditi može jedino ako se napravi sistem koji igra u Romi, gdje iz dubine kontroliše igru i ubacuje se u napad.
Višća: Nažalost pokazao da je ovo preveliki zalogaj za njega u ovom trenutku. Kao krilni igrač u 90 minuta nije nijednom probio stranu. Posao u odbrani je odrađivao solidno. Solidan nastup i ništa više, jer se od njega očekivalo da napravi neku razliku na krilu.
Lulić: Dobra utakmica i za Senada. Borio se maksimalno. Nekoliko lijepih akcija odigrao. Ipak, pao sa snagom na kraju što je posljedica velikog broja utakmica u kratkom vremenskom roku na početku sezone.
Džeko: Ljubi te majka bosanska dijamantu naš. Ovako volim da te gledam. Ne treba više ništa dodati.
Šunjić, Hajrović, Ibišević: Nema se šta posebno reći za ovaj trojac. Ostaje nada da će igrati dobro u novim klubovima.
Baždarević: Nije on ovo loše zamislio, mada je istina da nisam navikao gledati 33% posjed lopte u prvom poluvremenu. Mislim da je na dobrom putu, ali su potrebne određene korekcije koje će Meša nadam se uočiti i popraviti. Nadam se da je vidio da Ogi ipak nije klasa za prvi tim, da je večeraš Šunjić morao dobiti prednost zbog skok igre, jer je već Lukakua otresao u Zenici. Mora se riješiti problem i sa Pjanićem. Ako bude riješio Pjanićev problem, u startu ćemo biti jači za 30%. Za ostalo mu ne mogu puno prigovoriti zbog limitiranosti ekipe usljed igrača koji ne igraju u svojim klubovima.
Belgija: Ekipa na papiru za strahopoštovanje, ali je vidljivo da se s njima može igrati. Kontre su im najjače oružje, ali je očigledno da nemaju baš pravih rješenja kod bunkera, osim igre na visoke lopte. Tu treba tražiti razloge, zašto im je Wales uzeo 4 boda, jer ipak Wales je reprezentacija sastavljena od igrača iz Premiershipa koji su odlični skakači. Ovoj reprezentaciji za dalji iskorak treba jedan plemeniti ofanzivni vezni, jer vidi se da fali kreacije u igri, ali i malo više muda od strane Wilmotsa koji prvo gleda kako zaštiti svoj gol pa tek onda napasti protivnički, a za to mu i ne treba previše filozofije, daj loptu Hazardu i De Bryneu i ajmo napadat.

Sve u svemu, nemamo šta tugovati. Treba izvući pouke iz ovog meča. Jedan bod večeras nam ne bi nešto puno značio, osim u pshiloškom aspektu. Jasno je ko dan da moramo pobijediti sve 3 utakmice do kraja, a ako Wales pobijedi Izrael u sljedećoj utakmici, mislim da će nam taj posao biti malo olakšan, pošto će se Wales već plasirati na EP, a Cipar će izgubiti šanse za plasman u baraž.
FK "Mladost" Kikači

Fidelis
Kontakt:

Post Postao/la Fidelis » 03 sep 2015, 23:45

FranckRibery je napisao/la:Vranjes se odbija od onog lukakua ko da je amater s rekreacije. Sunjic bicakcic svi trebaju biti prije vranjesa. Sunjic sigurno ima samopouzdanja posto je ostvario dobar transfer, jos vise bi bio napaljen itd... medunjanin carini loptu 300 dodira prije pasa, trci u drugoj nikad da presalta.

Smatram da je mogao igrati prije medunjanina igrati i salihovic, pa onda redom vrancic, sven susic, onaj iz rapida beca ne mogu mu se imena sjetit itd itd ....

Previse igraca koji ne igraju nas ubi, a i ovi sto igraju tipa pjanic nista da pokazu jbt.
Lulic umro u 67 min kad rece komentator nema snage da se vrati a u laziju frajer igra, ma daj ne mogu da vjerujem :facepalm: :facepalm:

Lulic je umro zato sto je ubjedljivo najvise trcao i borio se,siguran sam da je trcao i duplo vise od bar pet nasih igraca.
Uz Dzeku i Besica nas najbolji igrac veceras.
Zadnja izmjena: Fidelis, dana/u 03 sep 2015, 23:45, ukupno mijenjano 1 put.

sekula
Kontakt:

Post Postao/la sekula » 03 sep 2015, 23:45

Mislim da smo sa previše straha, zadrške i respekta ušli u utakmicu.....više je nas iznenadio Džekin gol, nego njih, tako mi se čini.....drugo poluvrijeme smo većinu vremena bili bolji i konkretniji i da nije bilo 2-3 vrhunske odbrane njihovog golmana, moglo je ovo otići i u drugom smjeru.....iako, Belgija je jedna od najboljih svjetskih reprezentacija već sad, a za 3-4 godine ja ih vidim na vrhu.....ali samo ako promijene trenera.....
Moj glas je mek, al' je zato toljaga tvrda.....

calcio
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Post Postao/la calcio » 03 sep 2015, 23:45

EmirTM87 je napisao/la:
Kako nije Suljic je odlican igrac, samo ga jbe sto moze igrat samo kad je vedro, ako puhne vjetar jaci ode on u nepovrat. :rol:

Staviti mu kamenja u sorc i rjesen problem. :mrgreen:
Dobar je Asmir, mislim da ima nesto sto nam fali u reprezentaciji. Eksplozivnost, brzina...

Ahonen
Kontakt:

Post Postao/la Ahonen » 03 sep 2015, 23:46

Wales nema poraza ljudi moji. Ne radi se tu samo o Baleu koji i u klubu igra sve bolje nego o cijeloj ekipi koja je takticki odlicna. Ubijedjen sam da Izrael do kraja nece uzeti vise od 4 boda.

leorey
x 27
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 03 sep 2015, 23:47

Ljudi, Belgija je jednostavno bolja od nas za 3-4 KLASE. Nema tu mnogo filozofiranja, u nogometu jeste sve moguce, ali ne mozes ocekivati da igraci od kojih vecina nije ni standardna u nekim nizerazrednim klubovima zaustavi igrace koji igraju za Chelsea, Manchestere i takve top ekipe. Ja se iskreno nisam mnogo realno nadao, navijacki jesam ali objektivno ne.

Ne mozes se izvlaciti na Belgiji u Briselu, nikako. Imao sam osjecaj kao da gledam Barcelona - Getafe. Potpuno su nas unistili na sredini , iako je to bilo i realno ocekivati.

U EP nisam uvjeren ni malo jer treba dobiti sve, sto mozda i nece biti tesko, ali ocekivati da kiksa Izrael ? Nema sanse.

Ako WELS I IZRAEL odigraju npr 1:1 MI ISPADAMO. Prosto ko pasulj.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 03 sep 2015, 23:48

Jel ko skuzio da smo igrali 4-6-0 formaciju veci dio utakmice???

EmirTM87
Kontakt:

Post Postao/la EmirTM87 » 03 sep 2015, 23:49

Fidelis je napisao/la:Lulic je umro zato sto je ubjedljivo najvise trcao i borio se,siguran sam da je trcao i duplo vise od bar pet nasih igraca.

Slazem se da je Lulic dosta pretrcao ali nema sanse da je on bio jedan od nasih najboljih igraca. On za 90 minuta nije imao tacnog pasa. Vise je on lopti dao igracima Belgije nego Witsel ili Nainggolan.

FaraonTM
Kontakt:

Post Postao/la FaraonTM » 03 sep 2015, 23:50

Pa yebiga ako nemamo kvalitet da dobijemo Vels kući (uz sav respekt njihovoj repki) onda i ne trebamo ići u Francusku.

Edit: Ne znam kako možete kritikovati Višću i Lulića, pa ljudi su odigrali ekstra ekstra kad se uzme u obzir kakvu su pomoć imali od sredine, bekovi isto tako korektno.

Isključivi krivci za poraz su Pjanić i Medunjanin, pa eto da ne stavljam Bešića nije njegovo da kreira igru i drži posjed. Al' ova dvojica totalni flop. Što se tiče stopera ko je očekivao da će se Spaha i Ogi hrvati sa Lukakom taj nije realan.
Zadnja izmjena: FaraonTM, dana/u 03 sep 2015, 23:53, ukupno mijenjano 1 put.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

FranckRibery
Kontakt:

Post Postao/la FranckRibery » 03 sep 2015, 23:50

Fidelis je napisao/la:
FranckRibery je napisao/la:Vranjes se odbija od onog lukakua ko da je amater s rekreacije. Sunjic bicakcic svi trebaju biti prije vranjesa. Sunjic sigurno ima samopouzdanja posto je ostvario dobar transfer, jos vise bi bio napaljen itd... medunjanin carini loptu 300 dodira prije pasa, trci u drugoj nikad da presalta.

Lulic je umro zato sto je ubjedljivo najvise trcao i borio se,siguran sam da je trcao i duplo vise od bar pet nasih igraca.

Ma niko ne kaze da je drugacije bilo, nego mi ne moze u glavu doci da covjek koji igra ligu 5 ne moze vise da trci. Pa nije pretrcao 12 kilometara u tom momentu pa da ne moze vise, nije gattuso da se ne lazemo.

THEC
Kontakt:

Post Postao/la THEC » 03 sep 2015, 23:50

leorey je napisao/la:Ljudi, Belgija je jednostavno bolja od nas za 3-4 KLASE. Nema tu mnogo filozofiranja, u nogometu jeste sve moguce, ali ne mozes ocekivati da igraci od kojih vecina nije ni standardna u nekim nizerazrednim klubovima zaustavi igrace koji igraju za Chelsea, Manchestere i takve top ekipe. Ja se iskreno nisam mnogo realno nadao, navijacki jesam ali objektivno ne.

Ne mozes se izvlaciti na Belgiji u Briselu, nikako. Imao sam osjecaj kao da gledam Barcelona - Getafe. Potpuno su nas unistili na sredini , iako je to bilo i realno ocekivati.

U EP nisam uvjeren ni malo jer treba dobiti sve, sto mozda i nece biti tesko, ali ocekivati da kiksa Izrael ? Nema sanse.

Ako WELS I IZRAEL odigraju npr 1:1 MI ISPADAMO. Prosto ko pasulj.

sasvim je realno ocekivati da izrael izgubi od Welsa odnosno Belgije, eh sad druga stvar je to sto su i jedni i drugi prakticno prosli pa mogu izvesti treci sastav komotno, tu vec ne mozemo nista
Pyro is not a crime !

Mramic
Kontakt:

Post Postao/la Mramic » 03 sep 2015, 23:51

Mramic je napisao/la:Bojim se da ces nas ljudi danas razbiti i pokazati da smo samo jedna prosjecna repka , koja se dize previse u nebesa , nadam se da grijesim . 3-1 za njih je realnost , bod za nas je vrh vrhova , a o punom plijenu mozemo samo sanjati zaista , mi se sad nasli vaditi na ekipi koja je top 5 u evropi , a gubimo od mehanicara i pekara , ajmo se malo vratiti u realnost , kako bude bit ce , ali smo daleko od evropskog nazalost... :bih:

ev ga ljudi , hvala i laku noc ,nadam se boljem ;)
SN96

BeyKopites
Kontakt:

Post Postao/la BeyKopites » 03 sep 2015, 23:51

Mnogo puta ponovljena laž izgleda postaje istina, a to je da je kao Meša nešto kriv za ovaj poraz a pročitao sam to u xy postova u ovih 30+ novih stranica :facepalm:
O utakmici ne treba ništa posebno ni pisati jer će se ovaj post svakako izgubiti u gomili seratorskih postova napisanih vruće glave.
"The best there was, the best there is and the best there will ever be!"
-CaptainFantastic08-

Okolele
Kontakt:

Post Postao/la Okolele » 03 sep 2015, 23:52

calcio je napisao/la:
EmirTM87 je napisao/la:

Staviti mu kamenja u sorc i rjesen problem. :mrgreen:
Dobar je Asmir, mislim da ima nesto sto nam fali u reprezentaciji. Eksplozivnost, brzina...

Dobar je Suljić igrac,sad e jos presao u Videoton i sigurno ce biti jos bolji i treba obratiti paznju na njega..Ali ne mozes ti govoriti da je jedan Hajrović koji u Glati i u Werederu skupa nije odigrao 5 utakmica kako treba bolji od jednog Višće koji je ubjedljivo najbolji igrac Basaksehira i koji igra konstantno u svom klubu..Proslu utakmicu je bio najbolji,ovu nije bio na nivou i odmah nema kvalitet za repku a Hajrivić kojeg nema 2 godine na fudbalskim terenima je Messi..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: ASD, TMovac i 17 gostiju.