Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 22 maj 2018, 21:26

Tajnoviti lijevi - srednji iz Francuske je Mirko Herceg juniorski reprezentativac Hrvatske kojem vjerovatno treba novi klub kojem je odjednom umjesto Hrvatske postala BiH draga pa ga patriota iz Danske prepoznao i pozvao.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 22 maj 2018, 21:31

zlatnidjecaci je napisao/la:Tajnoviti lijevi - srednji iz Francuske je Mirko Herceg juniorski reprezentativac Hrvatske kojem vjerovatno treba novi klub kojem je odjednom umjesto Hrvatske postala BiH draga pa ga patriota iz Danske prepoznao i pozvao.
Hvala na info - mislio sam na jednog drugog igrača, mnogo kvalitetnijeg, ali ni Herceg nije loša opcija iako je svojevremeno odbijao da igra za BiH jer mu je "u srcu" repka Hrvatske, ali... Sve dođe na tobe... :cool:
Zadnja izmjena: Trigger, dana/u 22 maj 2018, 23:35, ukupno mijenjano 1 put.
Bosno moja poharana....

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 22 maj 2018, 22:35

po nekoj logici ovi svi igrači sa oba spiska bi trebali konkurisati za kvalifikacije , ali Šuman kako vjeruje samo veteranima nije isključeno i da je bezveze pozvao ovu gomilu igrača ...

@ ovo vjerovatno nije sve , sa ovih spiskova vjerovatno će biti otkaza , ima tu par igrača koji vuku povrede , a ima i onih koji se nećkaju ... pa će vjerovatno biti još poneki poziv i iznenađenje od Šumana :mrgreen:

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 22 maj 2018, 23:34

no rules je napisao/la:po nekoj logici ovi svi igrači sa oba spiska bi trebali konkurisati za kvalifikacije , ali Šuman kako vjeruje samo veteranima nije isključeno i da je bezveze pozvao ovu gomilu igrača ...

@ ovo vjerovatno nije sve , sa ovih spiskova vjerovatno će biti otkaza , ima tu par igrača koji vuku povrede , a ima i onih koji se nećkaju ... pa će vjerovatno biti još poneki poziv i iznenađenje od Šumana :mrgreen:
Hm!
Meni se čini da Bilal više ne zna je l' po'šo il' doš'o!
- U pravilu, "A" reprezentaciju, 'širi spisak', sačinjava uobičajeno 21 - 28 igrača ili 18 igrača kao konačan spisak.
- "B" reprezentaciju, uobičajeno, sačinjava 18-21 igrač i to perspektivni, mlađi, rukometaši koji su 'prerasili' omladinske kategorije ili su još u tim kategorijama (ali "odskaču" kvalitetom).
- Zanimljivo, Edin Klis je bio na prethodnom "A" spisku, a na ovom 'kalambur spisku' nema ga ni u "B" reprezentaciji!?
Bosno moja poharana....

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 24 maj 2018, 00:53

? - ' " 29-27 (13-12)

?:
", $, ", Јагањац 7, $ 1, " 7, ?, " 1, ", " 5, ? 2, ? 5, " 1, ?, ?, "

$: 8/3
?: 2 "

' ":
", ", ? 2, ", ", " 4, ?, ?, " 2, ", ", ", $, Граџан 11, " 4, " 4


@ Gradjanov Rabotnik za dlaku u SEHA Ligi , Gradjan sa 11 golova predvodio svoju ekipu
Ova partija bi mu trebala biti ulaznica u Metalurg ..

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 27 maj 2018, 01:37

Šuman još uvijek ne zna u kojem će bh. tim sastavu putovati u Budimpeštu, jer mnogi od reprezentativaca do tada neće završiti s klupskim obavezama. Za sada je sigurno da neće putovati Benjamin Burić, golman Wetzlara, Nikola Prce i Marko Panić, dvojac iz poljskog Azotyja.

“Ono što sigurno znam je da ćemo od 4. juna biti kompletni, jer će svim reprezentativcima biti završena nacionalna prvenstva. U Mađarsku ću voditi Petra Jokanovića i Denisa Serdarevića. Želim pronaći standardne golmane za poziciju broj dva i tri, jer Burić je sigurna jedinica. Međutim, veoma je važno imati standardne alternative za njega. Pozvao sam i novajliju Mirka Hercega, koji igra u francuskom Massyju. On je ranije igrao za mlađe selekcije Hrvatske, ali je s radošću prihvatio poziv da zaigra za BiH. U najboljim je igračkim godinama i želim vidjeti kako izgleda i koliko može. Moramo tražiti rješenja na svim pozicijama, jer naši iskusni igrači neće moći vječno igrati“.

Nedavno se na spisku hrvatskog selektora Line Červara našlo ime bivšeg bh. juniorskog i “A“ reprezentativca Josipa Ereša, koji trenutno nastupa za PPD Zagreb. Prema Šumanovim riječima, on je davno razgovarao sa desnokrilnim rukometašem koji ga je obavijestio da želi pokušati izboriti mjesto u selekciji Hrvatske.

“I Ereš i Matej Hrstić, bivši kadetski reprezentativac BiH, su mi rekli da žele pokušati nešto novo i poštujem njihovu odluku. Na poziciji desnog krila nemamo problema, tu imamo odličan izbor. Srđan Predragović se pokazao kao pun pogodak, momak izgara za državni dres i ide na glavu u svakoj utakmici. Najbolji je strijelac austrijske lige, a uskoro bi trebao preći u njemačku Bundesligu. Tu je još mladi Ibrahim Haseljić, koji ima ogroman potencijal i veća je perspektiva od Ereša. Kada tome dodamo iskusnog Faruka Vražalića i Muhameda Zulfića, jasno je da na desnom krilu imamo odličan izbor“, priča selektor bh. rukometaša.

BiH će do Evropskog prvenstva 2020. godine pokušati doći kroz grupu “5“ u kojoj će joj rivali biti Bjelorusija, Češka Republika i Finska. Šuman je uvjeren da bh. tim može izboriti mjesto na završnom turniru.

Moja velika želja je da sa ovom generacijom, tu mislim da iskusne igrače kao što su Nikola Prce, Mirsad Terzić, Muhamed Toromanović i Ivan Karačić, odem na Evropsko prvenstvo. Mislim da to možemo ostvariti, jer nam je potrebna jedna pobjeda protiv Bjelorusije ili Češke na domaćem parketu, uz dva trijumfa nad Finskom, da bi zaigrali na EURO-u. Na taj način bi iskusnim igračima omogućili da se lijepo oproste od reprezentacije, a nakon toga ih uključiti u rad našeg rukometa. Istina 2020. godina je daleko i ne znam u kakvom će stanju biti, ali ako budu na nivou kao sada volio bih s njima odigrati to prvenstvo“, optimista je Šuman.
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la KK_Bosna » 27 maj 2018, 11:28

Najgore je sto on pod "volio bih s njima odigrati euro" misli na to da nikola i kompanija igraju po 50+ minuta :wtf:

Nek ih povede da dohvacaju peskire (terza samo odbranu nek igra,mozeon biti jos uvijek top defanzivac), zasluzili su eto da odigraju i evropsko i da se tamo kao oproste, ali da ti nikola opet bude glavni igrac... :crazy:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 27 maj 2018, 12:53

Ma hajde nema veze, ako ne odigraju ovo 2020 odigrat će aBd ono 2022, ne treba se sekirati biće prvenstava, a mladi su to momci :salut:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 27 maj 2018, 13:42

Prce davao golove i Abazu Arslanagiću.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la High » 27 maj 2018, 13:52

Kad bi Šuman otišao dalje od Ilidže i hladovine, valjda bi i našao nekog novog.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 30 maj 2018, 13:56

.... Bh. selektor dodaje da će po povratku u BiH, također, imati priliku da se upozna sa nekim novim igračima.
Tako će u Brčko, osim već spomenutog lijevog beka Hercega, doći i Neven Stjepanović, desni bek visok 2,03 metra koji je igrao u Kataru.

Stoga će tokom priprema u Brčkom i Maglaju odigrati dvije utakmice u kojima će snage odmjeriti A reprezentativci i igrači sa proširenog spiska.

– Važna su nam okupljanja, ne samo kako bi se uigravao kostur tima, nego i da vidim nove igrače na koje se možda može računati u budućnosti.

Stjepanović djeluje dosta zanimljivo kada čujete kakve ima karakteristike, ali je potrebno da vidimo momka na djelu. Trebao bi da se vrati u Evropu, jer se za njega interesuju CSM Bucuresti i još jedan klub. Ko zna šta iz toga može izroditi. Osim njega u tim susretima ću vidjeti još dosta momaka, koji su potencijal za reprezentaciju – zaključio je Šuman.

U Mađarskoj selektor će na raspolaganju imati sljedeće igrače:

Golmani:
Petar Jokanović (Odorheiu, Rumunija),
Denis Serdarević (Caen, Francuska)

Srednji bekovi:
Josip Peric (Dunarea, Rumunija)
Benjamin Cickusic (Vogosca ,BiH)

Lijeva krila:
Alen Ovčina (Antalyaspor, Turska)

Desna krila:
Srđan Predragović (Linz, Austrija)
Ibrahim Haseljić (Gorenje, Slovenija)

Lijevi bekovi:
Mirsad Terzić (Veszprem, Mađarska)
Igor Mandic (Limoges, Francuska)
Tarik Vranac (Balatonfuredi, Madjarska)
Vladan Loncar (Gyongyos, Madjarska)

Desni bekovi:
Mateo Rodin (Izvidjac)

Pivoti:
Vladimir Vranješ (Tatabanya, Mađ.),
Muhamed Toromanović (Creteil, Fra),
Dragan Vrgoč (Hurry-Up, Holandija)

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la TMovac » 30 maj 2018, 14:00

odkud ovo sad?

slika
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 30 maj 2018, 14:32

Ocito da neko nije upoznat da su nas izbacili :mrgreen:

@ TMOVAC
Ne brini to ce svica odigrati umjesto nas ...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 30 maj 2018, 19:25

Šta je sa Malinovićem?

Kontam da nema Prcea, Panića i Tarabokije, poljska liga još uvijek traje odnosno mislim da Tarabokija sa Wislom igra finale protiv Kielcea, a Prce i Panić su neki dan ispali od Kielcea u polufinalu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 30 maj 2018, 21:09

no rules je napisao/la:Ocito da neko nije upoznat da su nas izbacili :mrgreen:

@ TMOVAC
Ne brini to ce svica odigrati umjesto nas ...
Ma kakvi, svicarci odustali od zalbe.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 maj 2018, 17:06

podnošljiv poraz u Mađarskoj 34:31 , al' brate dati Terziću ponovo da igra napad je van svake pameti ... zabio 8 golova ( čisto sumnjam da su sve sedmerci :kafa: )

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 01 jun 2018, 01:15

no rules je napisao/la:podnošljiv poraz u Mađarskoj 34:31 , al' brate dati Terziću ponovo da igra napad je van svake pameti ... zabio 8 golova ( čisto sumnjam da su sve sedmerci :kafa: )
Sto znaci da su Loncar i Vranac 'ladili jaj@ad na klupi ... Terza igr'o i gore i dole ... Bice Bilalu raspad sistema ako mu se miljenik povrijedi kad ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74


Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 03 jun 2018, 19:25

Dobiše djevojke :clap:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
edo07
Postovi: 1812
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edo07 » 03 jun 2018, 19:27

Nema Terzica, Prcea, Toromanovica..u Brckom..upravo pocinje utakmica..

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.