Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Derdiyok
Kontakt:

PostPostao/la Derdiyok » 16 jun 2019, 23:55

faruk993 WroteColonPrce je rukometni Misimovic. Kad ode necemo ga moci nadoknadit, kao sto nismo mogli Misimovica.

Nećeš moći nadoknaditi to, ali zato ne bi me čudilo da bude pljuvanja kao što se Miske znao pljuvati. :bih:
Alter Hass in meiner Brust, doch ich versuch', mich zu ändern

Was denkst du was ich mach', Fratello?

Hantraga
Kontakt:

PostPostao/la Hantraga » 17 jun 2019, 01:04

Dakle, u 6 grupa će biti raspoređeni: Austrija (Beč), Hrvatska (Grac), Njemačka (Trondhajm), Norveška (Trondhajm), Danska (Malme), Švedska (Geteborg). Međutim, ove ekipe nisu sve nosioci, samo su razdvojene. Jakosne skupine će izgledati ovako:
1: Španija, Švedska, Njemačka, Hrvatska, Mađarska, Francuska.
2: Norveška, Danska, Slovenija, Češka, Makedonija, Rusija.
3: Austrija, Portugal, Bjelorusija, Island, Crna Gora, Latvija.
4: Poljska, Švicarska, BiH, Srbija, Holandija, Ukrajina.

Eto, mogli bi i novinari raditi svoj posao i napisati članak o ovome :D

Gdje god nas zapadne da igramo, biće naše raje masa. Idealno bi bilo u trećem šeširu izbjeći Island/Bjelorusiju/Austriju. S ostale tri ekipe možemo fino igrati. U drugom šeširu bi idealno bilo dobiti Makedonce. Slovenija i Češka su bolje opcije nego preostale ekipe. U prvom šeširu Mađarska idealna, ali nisam ni siguran koliko je to dobro, obzirom da bi tu valjao i neko ko će sviju nabiti :D

Helem, najlakša grupa: Mađarska, Makedonija, Latvija, BiH.
Najteža grupa po nas: Francuska, Danska, Island/Austrija, BiH (Austrija, jer je domaćin).

I daj u Gracu Hrvatska, Slovenija, Crna Gora, Srbija i nek rat počne :D Samo nas izvaditi u drugu grupu.

Becker1
Kontakt:

PostPostao/la Becker1 » 17 jun 2019, 09:47

:opaopa: Koliko igraca moze Suman povest?

no rules
Kontakt:

PostPostao/la no rules » 17 jun 2019, 10:59

16 , otprilike na svim pozicijama po 2 igraca = 14 plus + 2 (pretezno bekovi se pojacaju) ...

Fagus501
Kontakt:

PostPostao/la Fagus501 » 17 jun 2019, 11:12

Drago mi je zbog plasmana u ovom novom sistemu gdje idu 3 ekipe morali smo ici dalje i zapala nas je najlaksa grupa.Ali šta dalje opet ćemo gledati Prce,Karacic,Terza,Tore kako se vuku po terenu dok mladi igrača neće ni biti nikako.Gledam Srbiju,Crnu goru,Hrvasksku njihove ekipe su podmladzene mladi će se prodati u bolje klubove dok će kod nas veterani igrati .Mi nemamo budućnost ni sistem a kamoli selektora dobrog,tako da ne vidim perspektive za iduće godine

Hantraga
Kontakt:

PostPostao/la Hantraga » 17 jun 2019, 11:15

esprit24 WroteColonMogul ovi malo bolji poznavaoci objasniti situaciju za SP. Do sad su ekipe sa eura isle odmah u baraz za SP ovako sa ovih 24 tesko ce moci biti takav sistem :lol: Mene su sudije vcrs fascinirale nismo imali bolje sudjenje nikad sto se tice rukometa u nasoj historiji. Nadam se da ce Bilal napraviti kvalitetnu selekciju igraca i da na prvenstvo necemo otici sa po jednim krilom i bekom.

Na SP Evropa ima 13 mjesta. Prvak svijeta, Danska, već je tamo.
Tri nabolje ekipe sa Euro 2020. idu direktno na SP.
Ekipe koje se nisu plasirale na Euro 2020, tokom jeseni i zime odigrati će kvalifikacije.

U junu naredne godine, igra se baraž. Međutim, baraž će biti organizovan u dva kruga. U prvom, lošije plasirane ekipe na Euro 2020 će odmjeriti snage sa ovim iz kvalifikacija. U drugom, idu pobjednici tih mečeva protiv bolje plasniranih sa Euro 2020 (koji će na proljeće igrati i kvalifikacijski turnir za OI).

Zanimljivo, sljedeći Euro je u Mađarskoj i Slovačkoj, pa će kroz kvale čak 22 ekipe izboriti isti.

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 17 jun 2019, 12:28

Novo pravilo il si bos ili igras i vodis musku BiH reprezentaciju u rukometu.
Gledat cu vas na tv-u fakeriiiii!
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

fontes
Kontakt:

PostPostao/la fontes » 17 jun 2019, 12:36

Hantraga WroteColon
esprit24 WroteColonMogul ovi malo bolji poznavaoci objasniti situaciju za SP. Do sad su ekipe sa eura isle odmah u baraz za SP ovako sa ovih 24 tesko ce moci biti takav sistem :lol: Mene su sudije vcrs fascinirale nismo imali bolje sudjenje nikad sto se tice rukometa u nasoj historiji. Nadam se da ce Bilal napraviti kvalitetnu selekciju igraca i da na prvenstvo necemo otici sa po jednim krilom i bekom.

Na SP Evropa ima 13 mjesta. Prvak svijeta, Danska, već je tamo.
Tri nabolje ekipe sa Euro 2020. idu direktno na SP.
Ekipe koje se nisu plasirale na Euro 2020, tokom jeseni i zime odigrati će kvalifikacije.

U junu naredne godine, igra se baraž. Međutim, baraž će biti organizovan u dva kruga. U prvom, lošije plasirane ekipe na Euro 2020 će odmjeriti snage sa ovim iz kvalifikacija. U drugom, idu pobjednici tih mečeva protiv bolje plasniranih sa Euro 2020 (koji će na proljeće igrati i kvalifikacijski turnir za OI).

Zanimljivo, sljedeći Euro je u Mađarskoj i Slovačkoj, pa će kroz kvale čak 22 ekipe izboriti isti.

Znači kvalifikacije preskačemo(slično onoj fazi što smo igrali prije Švicarske), u drugoj fazi trebali bi igrati sa nekim relativno slabijim od nas(pretpostavka da budemo slabo plasirani na Euru) i u trećoj fazi igramo sa nekim jačim sa Eura. Slično kao i do sad uz preskakanje jedne stepenice i lakšeg protivnika u drugoj fazi.

DamirT
Kontakt:

PostPostao/la DamirT » 17 jun 2019, 13:32

Po meni najbolja grupa:Madjarska,Rusija,Latvija,BiH
Najteza:Francuska,Danska,Austrija (ako budemo u Grazu ili Becu),BiH
29.11.1919
FKR TZ

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 17 jun 2019, 13:55

Sa Bilalom Šumanom kao glavnim selektorom i Lasse Boesenom kao asistentom, bosanska rukometna reprezentacija se prvi put kvalifikovala za Evropsko prvenstvo u istoriji nacije. - Oni se bore za svoju zemlju i zastavu, kaže Boesen o bosanskim igračima.
DRŽAVA: Bilal Suman i Lasse Boesen su trenutno popularna gospoda u Bosni.

Dvojica bivših igrača i trenera KIF Koldinga su pokrovitelji trijumfa istorije rukometa u mladoj državi bivše Jugoslavije. Bosna i Hercegovina je u nedjelju osvojila kratku pobjedu protiv Češke, koja je na posljednjem Europskom prvenstvu pobijedila Dansku, čime je tim za plasman na finale Europskog prvenstva sljedeće godine. Prva vrsta Bosne.

- Zaista je posebno specijalno raditi ovdje u odnosu na transport, kulturu i organizaciju. To je potpuno drugačije od onoga o čemu sam znao, kaže Lasse Boesen, dok ulazi u avion sa ekipom u ponedeljak ujutro.
Da je to bila druga prilika, odletio sam direktno iz Praga u Dansku, ali su me zamolili da letim za Sarajevo, gdje se nešto mora učiniti danas. Posebno je za naciju koja voli rukomet i izuzetno je skromna i leži u hijerarhiji drevne bivše Jugoslavije. Ljudima to mnogo znači. Osjećam se dobro kad dolazim izvana, kaže Boesen.

Jedna od zvijezda Bosne je Flensburg / Handewittov vratar Benjamin Burić, koji je upravo postao njemački prvak u danskom klubu, ali koji doživljava neke potpuno drugačije okvire kada je sa nacionalnim timom. Nekoliko sati prije domaće utakmice protiv Bjelorusije prošle sedmice, momčad nije znala da li imaju odijela igrača za utakmicu.

- To je potpuno drugi svet. Ima više strukture u danskom klubu druge divizije nego u bosanskoj zajednici, kaže Boesen o svom starom KIF suputniku.

- Bilal je razlog što sam ovde. Ja ću ga podržati u onome za šta se bori. Ima podršku igrača koji su tu zbog svoje zemlje i njihove zastave. Neki od dečaka igraju za neke od najvećih klubova na svetu, ali nisu sigurni da će dobiti svoj novac za prevoz sa nacionalnim timom. Ovde je zbog nekih sasvim različitih vrednosti, i veoma je inspirativno biti deo toga, kaže Boesen.

Ekstremna kultura navijača
Evropsko prvenstvo u januaru naredne godine igraće se u Švedskoj, Norveškoj i Austriji, a još nije jasno gdje će Bosna igrati. Lasse Boesen i bosanski tim prelaze prstima za Austriju, jer to daje entuzijastičnim navijačima najbolju priliku da podrže tim.

- Nadamo se da ćemo igrati u Austriji. Mi jednostavno ne želimo ići u Norvešku, jer je to preskupo za Bosanca. Švedska će također biti u redu, jer mnogi Bosanci žive u Švedskoj i Danskoj. Oni će dati novu dimenziju fan kulture. Bilo je 100 off-road u Češkoj Republici. Oni su muškarci samo u želucu. Nema problema, ali ljudi dolaze da iskuse nekoga ko podupire njihovu zemlju. To će dati dobar začin rukometnoj kulturi da dođe u posjet iz Bosne, kaže Lasse Boesen.

Google trans iz lokalnih novina RK Kolding.
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

paulus
Kontakt:

PostPostao/la paulus » 17 jun 2019, 15:44

Pratim sve repke vec 20 god pa tako i rukometnu, zaista je nevjerovatno kako kad nista ne ocekujemo mi dobijemo jednu Cesku koja je bila 6 na zadnjem takmicenju, i to bez 4 jako bitnih igraca, Isto tako nista nismo ocekivali prvo kolo protiv Bjelorusa i dobijemo ih , a i jedni i drugi su zekjeli pobjedu.
Onda kad ti pogledas igrace u toj repci ona uopste nija losa po imenima , jos kad su bili mladji ,al nista nisu uspjeli , jedino kad smo digli ruke od njih oni izbace Island kod njih. Volio bi da imamo savez normalan , mislim nevjerovatno da je ta savez tolko devastiran i niko ne odgovara, jer kad bi imali savez nozda bi konacno mogli pokupit par talenata iz izvidjaca , Borca Zrinskog.

Takodje trenirao sam rukomet sve do 1 tima i moram vam rec da Bilal veze nema sta radi , svaka mu cast radi djaba i sve to , al rukomet se ne igra stihijski , dodaji, dodaji ,pa dok neko ne opuca il utrpamo krilo da skoci iz mrtvog.
Ja sam bio ljevi bek , moj trener dok sam odrasto je bio Šjor . Ko zna rukomet a nije jako mlad zna ko je on, Covjek je i ovo nije laz nas naucio sa 13 godina da zavezanih ociju pogadjamo kontrw po zvuku i poznatom presjeku trcanja igraca. U njeg nije bilo napada da svaki igrac zna kuda se krece, , gdje zabode , gdje ukrsti i gdje nastaje visak .
Sjecam se svoje prve utakmice na kadateskom prvenstvu sampionat BiH i nas prvi protivnik je dobro stariji i veci Unis Vogosca . Sjor je samo rekao sto veci to sporiji i mogu vam rec da sam tad vidio genijalnost njegovu , nasa krila su uljetala na liniju , mi smo tako brzo ukrstali dodavali da su ljudi bili totalno izgubljeni , a znog njihove velicine smo morali igrat duboku 321 odbranu . 22 12 na kraju. Dve ovo vam pricam da razumjete kolko su nasi napadi i odbrana bezidejni i nekad nas krene jednostavno , al onaj jad u Tz protiv
Bjelorusije je bila sramota. Nije to Francuska to je Bjekorusija , pogledajte samo nasu staticnost i bezidejnost tu tekmu .

Pa srednjak mora imat 10 akcija u glavi sa dva rjesenja na kraju , ja znam da imaju malo vremena al to su profi igraci , ja ne mogu da skontam da se bek ne moze zaletit ispred odbrane i da pivot u istom trenutku izadje stane do njega dok ovaj zabada ukrstavanje prema nasem pucacu , odbrana ne moze do njih bez grubljeg faula a dok pucac prima loptu i trci na postavljen blok, dva koraka od skoka pivot se nagko okrece i ulazi na 6 metqra sto daje dvije opcije ili ce njegov cuvar izac na njega duboko il ce se povuc za njim , sto omogucava ili sut sa 9 metara ili spustanje na pivota.
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Civa
Kontakt:

PostPostao/la Civa » 17 jun 2019, 16:46

Mi smo sinoc Cehe dobili jer su ljudi igrali na nekih 50% relativne snage, pa njihov najbolji igrac Zdrala koji je bio prvi strijelac proslog SP, prvo poluvrijeme nije nikako igrao prvo poluvrijeme, to je pokazatelj koliko su zeljeli da odigraju. Vidjelo se u drugom kako nam je pravio probleme, kad god bi usao u igru. Ja sam siguran da su Cesi htjeli igrati kako treba mi bi jucerasnjom igrom zjanili 6 7 razlike minimalno.
Svu nasu raskosnu igru mogli smo vidjeti protiv Bjelorusa gdje nasa odbrana ispadala kao da su juniori.
Ukoliko Suman ne uigra odbranu za EP, (shvatam da je falio Vranjes koji je jako kvalitetan odbrambeni igrac i koji je falio) mi cemo glat svaku utakmicu na Euru primiti 30 golova minimalno. A bojim se da bi napad mogao izgurat protiv ekipa iz prvog i drugog sesira na nekih 22 gola, i ekipe iz treceg na max 26 golova.

Nadam se da nece biti nekih povreda koje ce nas jos osakatit, da ce Suman izabrat najbolje u tom trenutku, jer koliko god on bio dobar menadzer, organizator, kao selektor na mene nije ostavio pozitivan utisak.
Tako blizu, a tako daleko.

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 17 jun 2019, 17:16

Kakav je sistem Eura što se tiče nokaut faze?
ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah
bit ću spreman da zaboravim

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 17 jun 2019, 19:13

Captain4 WroteColonKakav je sistem Eura što se tiče nokaut faze?

Dvije grupe po šest timova (po dvije najbolje iz svake od šest grupa prve faze), onda po dvije najbolje selekcije iz te dvije grupe igraju polufinala.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 17 jun 2019, 21:44

babino WroteColon
Federer17 WroteColon
babino WroteColonkoliko god se radovao danas za vrijeme i poslije tekme, mora se priznati da ovo nije veliki uspjeh kao onaj plasman na svjetsko prvenstvo.
kad covjek pogleda tabele ovih grupa i timove koji su ostali bez plasmana, trebalo bi ugasiti repku da nismo medju ove 24 ekipe.
u fudbalu na euro ide pola evrope a sada u rukometu doslovno svi u cijim drzavama se igra ova igra na iole ozbiljnom nivou.

lijepo je,neka smo, bice ih lijepo gledati na euru ali ja nisam fasciniran igrom i kvalitetom ekipe i nema mjesta za izjave poput one od ovcine.

ovakav plasman se sada ocekuje i od fudbalera i po meni,robert ce biti najlosiji selektor u historiji drzave ako nas ne plasira na evropsko.

cestitke nikoli posebno,momcina je ovo zasluzila i neka ga sve dok moze hodati:-)

Da mi je naici na jedan tvoj post s kojim se barem 80% ne slazem, a nerijetko je to i 100%. :mrgreen:

sta ces vehabijo, razumijemo se hehe

Da te ne znamo , povjerovali bi . Nego si kontras i ters . Mogu zamislit kako si se odusevio kad smo zabili za pobjedu . Evropa ima 50 drzava , manje vise u svima se igra rukomet . Grcka dobije Makedoniju,uzme bod Islandu imaju pare i zainteresovani ocito , ali corak . Rukometna drzava je Rumunija , samo reci Steaua i oni corak . Izrael da dobi Kosovo , velika Poljska ne bi na Euro . Vas vrlih poznavaoca rukometa ima u BiH 0,005% i to sto znate realnost , ne morate nama koji se bas ne razumijemo da kvarite euforiju , a nas 99,995% . Pozdrav Zenici , a tebi tersu Selam od Vehabije :bih: :bih: :bih:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 17 jun 2019, 21:52

Civa WroteColonMi smo sinoc Cehe dobili jer su ljudi igrali na nekih 50% relativne snage, pa njihov najbolji igrac Zdrala koji je bio prvi strijelac proslog SP, prvo poluvrijeme nije nikako igrao prvo poluvrijeme, to je pokazatelj koliko su zeljeli da odigraju. Vidjelo se u drugom kako nam je pravio probleme, kad god bi usao u igru. Ja sam siguran da su Cesi htjeli igrati kako treba mi bi jucerasnjom igrom zjanili 6 7 razlike minimalno.
Svu nasu raskosnu igru mogli smo vidjeti protiv Bjelorusa gdje nasa odbrana ispadala kao da su juniori.
Ukoliko Suman ne uigra odbranu za EP, (shvatam da je falio Vranjes koji je jako kvalitetan odbrambeni igrac i koji je falio) mi cemo glat svaku utakmicu na Euru primiti 30 golova minimalno. A bojim se da bi napad mogao izgurat protiv ekipa iz prvog i drugog sesira na nekih 22 gola, i ekipe iz treceg na max 26 golova.

Nadam se da nece biti nekih povreda koje ce nas jos osakatit, da ce Suman izabrat najbolje u tom trenutku, jer koliko god on bio dobar menadzer, organizator, kao selektor na mene nije ostavio pozitivan utisak.

Eto nisu htjeli , a pri svakom golu i odbrani likuju kao da su prvaci vasione. Dvorana dupke puna . Pustili nam , radi agresije . Ako cemo tako , mi smo u BiH igrali 25% od svojih mogucnosti. Jedan remi nas dijelio od prvog mjesta u grupi . Nisi sam koji si previse realan , vas je 0,005% u BiH , pustite nas da uzivamo kao neinformisani i blesavo patriotski nastrojeni. Znam da 26 drzava Evrope nece na Euro(Rumuni , Grci , malo je falilo i velika Poljska da ostane kuci ). LP :bih:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 17 jun 2019, 21:55

[quote="Hantraga"]Dakle, u 6 grupa će biti raspoređeni: Austrija (Beč), Hrvatska (Grac), Njemačka (Trondhajm), Norveška (Trondhajm), Danska (Malme), Švedska (Geteborg). Međutim, ove ekipe nisu sve nosioci, samo su razdvojene. Jakosne skupine će izgledati ovako:
1: Španija, Švedska, Njemačka, Hrvatska, Mađarska, Francuska.
2: Norveška, Danska, Slovenija, Češka, Makedonija, Rusija.
3: Austrija, Portugal, Bjelorusija, Island, Crna Gora, Latvija.
4: Poljska, Švicarska, BiH, Srbija, Holandija, Ukrajina.

Eto, mogli bi i novinari raditi svoj posao i napisati članak o ovome :D

Gdje god nas zapadne da igramo, biće naše raje masa. Idealno bi bilo u trećem šeširu izbjeći Island/Bjelorusiju/Austriju. S ostale tri ekipe možemo fino igrati. U drugom šeširu bi idealno bilo dobiti Makedonce. Slovenija i Češka su bolje opcije nego preostale ekipe. U prvom šeširu Mađarska idealna, ali nisam ni siguran koliko je to dobro, obzirom da bi tu valjao i neko ko će sviju nabiti :D

Helem, najlakša grupa: Mađarska, Makedonija, Latvija, BiH.
Najteža grupa po nas: Francuska, Danska, Island/Austrija, BiH (Austrija, jer je domaćin).

HVALA na info. :bih: :bih: :bih:

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 17 jun 2019, 22:17

paulus WroteColonPratim sve repke vec 20 god pa tako i rukometnu, zaista je nevjerovatno kako kad nista ne ocekujemo mi dobijemo jednu Cesku koja je bila 6 na zadnjem takmicenju, i to bez 4 jako bitnih igraca, Isto tako nista nismo ocekivali prvo kolo protiv Bjelorusa i dobijemo ih , a i jedni i drugi su zekjeli pobjedu.
Onda kad ti pogledas igrace u toj repci ona uopste nija losa po imenima , jos kad su bili mladji ,al nista nisu uspjeli , jedino kad smo digli ruke od njih oni izbace Island kod njih. Volio bi da imamo savez normalan , mislim nevjerovatno da je ta savez tolko devastiran i niko ne odgovara, jer kad bi imali savez nozda bi konacno mogli pokupit par talenata iz izvidjaca , Borca Zrinskog.

Takodje trenirao sam rukomet sve do 1 tima i moram vam rec da Bilal veze nema sta radi , svaka mu cast radi djaba i sve to , al rukomet se ne igra stihijski , dodaji, dodaji ,pa dok neko ne opuca il utrpamo krilo da skoci iz mrtvog.
Ja sam bio ljevi bek , moj trener dok sam odrasto je bio Šjor . Ko zna rukomet a nije jako mlad zna ko je on, Covjek je i ovo nije laz nas naucio sa 13 godina da zavezanih ociju pogadjamo kontrw po zvuku i poznatom presjeku trcanja igraca. U njeg nije bilo napada da svaki igrac zna kuda se krece, , gdje zabode , gdje ukrsti i gdje nastaje visak .
Sjecam se svoje prve utakmice na kadateskom prvenstvu sampionat BiH i nas prvi protivnik je dobro stariji i veci Unis Vogosca . Sjor je samo rekao sto veci to sporiji i mogu vam rec da sam tad vidio genijalnost njegovu , nasa krila su uljetala na liniju , mi smo tako brzo ukrstali dodavali da su ljudi bili totalno izgubljeni , a znog njihove velicine smo morali igrat duboku 321 odbranu . 22 12 na kraju. Dve ovo vam pricam da razumjete kolko su nasi napadi i odbrana bezidejni i nekad nas krene jednostavno , al onaj jad u Tz protiv
Bjelorusije je bila sramota. Nije to Francuska to je Bjekorusija , pogledajte samo nasu staticnost i bezidejnost tu tekmu .

Pa srednjak mora imat 10 akcija u glavi sa dva rjesenja na kraju , ja znam da imaju malo vremena al to su profi igraci , ja ne mogu da skontam da se bek ne moze zaletit ispred odbrane i da pivot u istom trenutku izadje stane do njega dok ovaj zabada ukrstavanje prema nasem pucacu , odbrana ne moze do njih bez grubljeg faula a dok pucac prima loptu i trci na postavljen blok, dva koraka od skoka pivot se nagko okrece i ulazi na 6 metqra sto daje dvije opcije ili ce njegov cuvar izac na njega duboko il ce se povuc za njim , sto omogucava ili sut sa 9 metara ili spustanje na pivota.

Puno toga si kazo, mada i sam znaš da ima još puno elemenata u igri o kojima bi se moglo pisati i pričati, kako u napadu tako i odbrani, ali i ovo je dovoljno da dočara ono što si htjeo kasti. Dodao bih samo da ja ne pamtim kada smo u napadu odigrali pravo akciju tzv. "nabiranje", pogotovo kad imamo igrača više!?

Da, Šjor je sjajan Čovjek - nekada i reprezentativni 'srednji bek' a još bolji stručnjak - Srđana Praljak, maestro.
Istina, ja malo duže pratim i pamtim rukomet i bio je još jedan 'Šjor' - Ante Friganović, svestrani sportista i rukometaš (i trener) RK Borac-BL, davne 1957+ :thumbup:

Čestitam reprezentaciji BiH plasman (kako kažu "historijski!) na EP, ali neprestano pišem o glavnim problemima u rukometu, posebno o struci, selekteriranju igrača, 'taktici', kvalitetu...

Uz svo radovanje zbog plasmana na EP - iskreno, nisam nimalo zadovoljan (imam prvo na to) sa ovim kvalifikacijama i ne smatram da smo igrom zaslužili plasman na EP (sad navalite ;) ).

'Historijski uspjeh' smo postigli zahvaljujući pomjeni pravila o broju učesnika na EP, hvala EHF, hvala i Česima u ovoj zadnjoj utakmici koji kao da su se sažalili na nas i igrali tako da 'spolja' utakmica rezultatski igleda 'napeto i neizvjesno' i da na kraju bude ili egal ili, eto, naša pobjeda. Za ovo ima dovoljno argumenata za onog ko prati rukomet i ako nije siguran neka pogleda 2-3 snimak utakmice. Čak su i sudije bile poštene spram nas!?

Sada malo o igračima i 'stručnjaku' - selektoru:

- Selektor nam je katastrofa i jedan od najslabijih, po pitanju, stručnosti, do sada. Njegovo selektiranje igrača je već izaprana priča a taktika i vođenje utakmice - pa moglo bi biti isto (ako ne i bolje) i bez njega za tih 60 minuta! Bilal je bio odlično krilo a ne zagovara igru preko krila - meni to čudno!? Selektor-stručnjak mora znati da danas sve repke igraju sa po 2 krila (bez krila se ne leti...) i pretežno 3 srednja beka. Bila vodi samo 1 lijevo krilo i 2 srednja beka (jednog penzionera), a povreda Malinovića ga nije ponukala da zovne, npr, Rodina ili nekog drugog klasičnog desnog beka, umjesto Mandića ili Hercega koji su samo statisti u ekipi!? O njegovoj stručnosti sam već pisao, više puta, i ne bi ponovo. Hvala mu, ali nakon EP bi mu trebalo uručiti kitu cvijeća i kakvu diplomu.
O igračima:
- Vetrerani Prce i Terzić nažalost bh.rukometa, su nam često i najbolji - paradoksalno ali istinito, a Karačić postade 'junak' a šta je prethodnih 59 minuta ( i utakmica i utakmica) (ne)radio = to nema veze, sada je 'junak'. Toromanović, definitivno igra 'na Spomenicu". Grahovac ipak treba mjesto prepustiti mlađim golmanima .

- Ovčina je (od početka karijere) igrač sa odličnim, vrhunskim, predispozicijama za vrhunsko krilo (brzina, odraz, zadrška u zraku, ect) ali momak ima problema u 'razmišljanju' i pravi katastrofalne greške kad je vrlo bitno. Uz to, čini mi se da on uporno pokušava da bude "novi" Štefan Krečmar i to je najjadnije u svemu.
- Mandić, navodno 'odličan odbrambeni' igrač a skoro i ne igra nikako ili vrlo malo!?
- Herceg, nekada veliki talenat (nikada ostvaren) je vremenom postao 'nedefinisan' igrač - šuter, pravi, sigurno nije (kao u juniorskim danima), a kažu dobar u odbrani; pa zašto ne igra u odbrani?
- Perić, jedini inventivan i moderan srednji bek najmanje igra kod Bilala, ali zato igra kod Njemaca!
-Panić odličan igrač ali ga previše troše tjerajući ga da igra u oba smjera. Vrlodobar šuter kada je odmoran i kada se napravi korektna akcija za njega. Odličan je i u odbrani, ali selektor mora odlučiti u kojoj fazi igre će ga više koristiti i voditi računa da ga povremeno i odmori - ovisno od rezultata.
- Hadžiomerović dugo nije imao šansu a onda ga gura u odbranu, a on je, ipak, mnogo bolji u napadu - pogotovo od 'spomeničara' Toromanovića.
- Hamidović, Haseljić i Predragović su naša perspektiva i to su pokazali ali s njima se mora još dosta raditi da postanu vrhunski.
- U njihovu 'grupu' ubrajama i Ahmetaševića, Lončara, Keškića, Pavlaka i još neke mlađe igrače, naravno i Elmira Građana, pa i golmana Tatara.
- Od onih koji su nedostajali jedino vrijedni pomena su Vranješ (možda i naš najbolji igrač) i Malinović (koji se nije baš 'razvio' u očekivanu klasu - zanemarite više 'visinu', i Alex Dujšebaev je još niži, a ima još primjera) koji sigurno moraju biti u repki.
- Tarabokiju, Vražalića, K.Savića i Vegara lično bih 'zaboravio'.
- Braća Burić - apsolutno su naše 'klase', ali simptomatično postaje da Benjamin ima malo odbrana po utakmici, ali tu veći dio krivice snosi odbrana - hem spora i nesinhronizovana i lako "puca", hem ne sarađuju sa Benjom kod 'pokrivanja strana gola' i tako njemu olakšavaju postavljanje i odbrane.
- Senjamin daje uvijek svoj maksimum ali 'taktika - akcije' (kojih i nema) mu onemugućuje da bude uvijek na nivou za koji posjeduje kvalitete.

Sve je završeno, znamo šta slijedi i jedino pozitivno u svemu je da će se (i pored blamaže koju očekujem na EP) konačno biološki dogoditi smjena generacija u rukometnoj reprezentaciji.

Ima toga još, ali i ovo je previše, pogotovo za mnoge forumaše koji ne vole čitati :facepalm: - izvinjavam se na opširnosti.

Pozz svima a bh.reprezentaciji želim uspjeh u svakom sportu, posebno rukometu i nogometu.
Bosno moja poharana....

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 17 jun 2019, 23:26

Ljudi sta je sa zulficem zildzicem vrazalicem halilbegovicem i denijem dzozicem

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 17 jun 2019, 23:49

Umičević: Čestitka i kritika

Predsjednik Rukometnog saveza BiH Marinko Umičević čestitao je igračima i stručnom štabu rukometne reprezentacije BiH te članovima Upravnog odbora Saveza na prvom plasmanu na Evropsko prvenstvo, ali i upozorio da selektor Bilal Šuman zloupotrebljava poziciju i od velikog uspjeha pravi ličnu promociju. Kako je naveo, Šuman, koji nema ni ugovor s reprezentacijom, organizuje doček u svojoj režiji i poručuje da mu ne treba niko iz Upravnog odbora.

"To je neprihvatljivo, jer on ugovara prijem u Vladi Kantona Sarajevo, koja od početka kvalifikacija nije dala ni fening za reprezentaciju, već samo obećanja. To je zloupotreba reprezentacije i tražiću njegovu odgovornost za takvo ponašanje. Šuman ne dozvoljava da imamo ekonoma, sportskog direktora i tim koji bi brinuo o reprezentaciji, već nam samo pravi probleme, ponaša se kao da je on menadžer i kao da je to njegova privatna prćija, što je neprihvatljivo i za svaku osudu i tražiću njegovu odgovornost", poručio je Umičević.

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.