Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la filip13 » 30 sep 2022, 23:25

DaVinci je napisao/la:
30 sep 2022, 23:18
filip13 je napisao/la:
30 sep 2022, 22:21
Nešto me zanima,mišljenje ljudi koji prate rukomet,naime,na dijelu foruma posvećen košarkaškoj reprezentaciji Damira Mulaomerovića dosta ljudi na forumu je nazivalo izdajicom i sličnim atributima,jer je igrao za Hrvatsku,a iz Bosne je.Smailagić je takođe iz BiH,odlučio je igrati za Hrvatsku,ne sjećam se ali ne pratim rukomet pa moguće da nisam to primijetio,je li bilo takvog prozivanja na forumu i za ovog čovjeka,mislim na Smajlagića?
Nije. Irfan nije igro protiv BiH, usred Bosne netom poslije rata. Samo je jedan Damire, Turchine ... :zviz:
Jbg,nije on kriv što tad Hrvatska i BiH nisu tad igrale tekme u rukometnim kvalifikacijama,nisam pitao za navijače na tribinama nego na ljude na forumu koji i dalje tako nazivaju Mulaomerovića,nisam vidio da se tako kvalifikuje npr. Smajlagića

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 01 okt 2022, 14:36

filip13 je napisao/la:
30 sep 2022, 23:25
DaVinci je napisao/la:
30 sep 2022, 23:18
filip13 je napisao/la:
30 sep 2022, 22:21
Nešto me zanima,mišljenje ljudi koji prate rukomet,naime,na dijelu foruma posvećen košarkaškoj reprezentaciji Damira Mulaomerovića dosta ljudi na forumu je nazivalo izdajicom i sličnim atributima,jer je igrao za Hrvatsku,a iz Bosne je.Smailagić je takođe iz BiH,odlučio je igrati za Hrvatsku,ne sjećam se ali ne pratim rukomet pa moguće da nisam to primijetio,je li bilo takvog prozivanja na forumu i za ovog čovjeka,mislim na Smajlagića?
Nije. Irfan nije igro protiv BiH, usred Bosne netom poslije rata. Samo je jedan Damire, Turchine ... :zviz:
Jbg,nije on kriv što tad Hrvatska i BiH nisu tad igrale tekme u rukometnim kvalifikacijama,nisam pitao za navijače na tribinama nego na ljude na forumu koji i dalje tako nazivaju Mulaomerovića,nisam vidio da se tako kvalifikuje npr. Smajlagića
Nije on kriv al' zelim vjerovati da se to i desilo tad da bi odbio igrati ili bar izfoliro povredu kao sto to sad nasi reprezentativci rade kad im je mrsko. Jedan je Damir Mulaomerovic sto se toga tice, vazda sam protiv svih (svojih) ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

linethreader
Postovi: 445
Pridružen/a: 11 jan 2022, 07:29
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la linethreader » 02 okt 2022, 02:32

EdinjoBos je napisao/la:
30 sep 2022, 00:03
EastwichTown je napisao/la:
29 sep 2022, 16:58
Sutra u 15 će se sve znati , predstavljanje Smajlagića i vjerovatno popis igrača ...
Šalio sam se za Kubanca , mada bi dobro došla neka sirovina sa Kube , nisu Portugal , Qatar pa i Španija ludi kada dovedu igrače sa Kube :mrgreen:
Od ove dvojice na srednjem jedan ako dođe dobro je .
Kubance su imali i madjari pa i 2-3 islandjani, znam da si se salio, ali aBd nekad da se ta sala pretvori u realnost

Da savez radi kako treba, pozicija srednjeg beka bi nam sa sutonom, kosom, vistoropom i vuksicem bila osigurana za sledecih 10 godina.
Ja ne znam ko je ovu bombu plasirao, ali momak je igrao za Hrvatsku u Euro Cupu protiv Španije, pa bukvalno prošle godine, tako da ne znam kako to treba raditi kako treba da on sad zaigra za nas? Koliko znam, potrebno je da prodje 3 godine od zadnjeg nastupa za drugu repku, znaci od jula 2024. godine mozemo racunati na njega :urnebes: Ako u medjuvremenu opet ne zaigra.

Btw to je nacin na koji pravi savez radi, pozoves mladog igraca da ima makar jedan nastup, i siguran si 3 godine ...

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 02 okt 2022, 10:44

Ja sam napisao, da savez radi kako treba (tacnije i u proslosti radio kako treba), tj da su vistorop, kos,… prosli nase omladinske repke, pozicija srednjeg beka bi sa gore navedenim igracima bila osigurana na duze staze!

Avatar
DamirT
Postovi: 13962
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 03 okt 2022, 13:53

Naše rukometaše očekuju utakmice kvalifiakcija za EURO protiv Slovenije u gostima i Crne Gore na domaćem terenu, 13. odnosno 16. oktbora. Smajlagić je napravio par iznenađenja na svom prvom spisku, a interesantno da je na širi spisak uvrstio braću Burić Benjamina i Senjamina, kao i Marina Vegara te Josipa Perića.

Na spisku se nalaze ovi igrači: Admir Ahmetašević (Winthertur), Harun Hodžić (Chambery), Nebojša Bojić (Celje), Mirsad Terzić (Wisla Plock), Milan Vukšić (Izviđač CO), Edin Klis (PPD Zagreb), Dino Hamidović (Gyongyos), Igor Mandić (Cocks), Mirko Herceg (Csurgoi), Marko Panić (Montpellier), Adin Faljić (PPD Zagreb), Elmir Građan (Olympiacos), Gafar Hadžiomerović (Maccabi), Vlado Draganić (Borac), Adi Mehmedčehajić (Gračanica), Alen Ovčina (Sloboda), Luka Perić (Borac), Mladen Bošković (Izviđač), Marko Davidović (Tatran), Nikola Jeremić (Gračanica), Dejan Malinović (Balatonfuredi).

Pored ovog spiska kao što smo već naveli, Smajlagić je objavio i širi spisak na kojem se dodatno nalaze: Benjamin Burić (Flensburg), Josip Perić (Tatabanya), Marko Lukić (Borac), Omer Mehmedović (Gračanica), Marin Vegar (Dobrogea Sud), Vladan Lončar (Krka), Dušan Miličević (Sloga Doboj), Senjamin Burić (Skjern), Amir Muhović (Celje), Enes Keškić (Ludwigshafen), Srđan Predragović (Alpla Hard), Neven Stjepanović (SC Burgan, Kuwait), Krešimir Krešić (Trimo Trebnje).

Smajlagić je na press konferenciji tokom zvnaičnog predstavljanja izjavio da će fokus biti na mladim igračima i da se neće stvarati pritisak pred novu generaciju jer je cilj da Bosna i Hercegovina u budućnosti ima kvalitetnu reprezentaciju. Ovome dodajmo da su u stručnom štabu novog selektora Irfana Smajlagića: Damir Doborac, Mario Blažević, profesor Muris Đug, te fiziotarapeut Amer Nezirević.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 03 okt 2022, 13:54

Sta je ba ovo? :crazy:

Haseljica npr. nema ni na sirem spisku...

Avatar
DamirT
Postovi: 13962
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 03 okt 2022, 13:57

Jaci igraci na prosirenom spisku nego na glavnom.......
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la KapitenK » 03 okt 2022, 14:18

Pa sta je ovo. Zašto Benjamin Burić nije na glavnom spisku, ima li ikakvo objašnjenje?

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 03 okt 2022, 14:35

Ako je podmlađivanje onda Terzić nema šta raditi na glavnom spisku, braća Burić, Haseljić,Perić su oslonac reprezentacije, Smajlagić je pomalo čudan lik tako da on sigurno ima neko svoje viđenje reprezentacije, ali je neobično da ti u prvom planu nisu navedeni igrači, jedino ako se ne radi o povredama ili nekim drugim razlozima/Perić je odbio poziv za prošlo okupljanje, Burićima je možda dojadio amaterizam u repci, ali se Haseljić ne uklapa u tu priču jer je u najboljim godinama i naše je najbolje desno krilo bez konkurencije, jedino ako je u pitanju povreda/

Avatar
zgembo89
Postovi: 4929
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 03 okt 2022, 14:59

Ovo sa prosirenim spiskom nidje veze bolje objasnit razloge zasto je to tako oslonci reprezentacije nisu na okupljanju ?

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 03 okt 2022, 17:00

Ghuraba je napisao/la:
03 okt 2022, 13:54
Sta je ba ovo? :crazy:

Haseljica npr. nema ni na sirem spisku...
Zasto nema haseljica nikako???

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 03 okt 2022, 17:05

Piso sam prije tri dana sve je isto prepisano nema ni jednog novog igrača smješno.Politički odrađeno evo primjer ovog momka (Marko Lukic) momak uopste nije u funkciji povrijedio je prije 7 mjeseci znal Selektor da momak ne igra vise od pola godine.

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 03 okt 2022, 18:02

Igrač koji ulazi u 40 godinu :D

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 03 okt 2022, 18:55

Zadnje tri utakmice za RK Velenje, Haseljic nije bio u kadru, izgleda da je povrijedjen (valjda neko sa foruma zna momka pa moze javiti). Umjesto njega je pozvan Boskovic (jedini debitant sa glavnog spiska)

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 03 okt 2022, 19:07

Zanimljivo da nema Haseljića ... Jedan od kvalitetnijih igrača u Reprezentaciji , a tek mu je 23-24 god .
Sa rezervnog spiska mogao bi biti zanimljiv Krešimir Krešić , Čapljinac (Trimo Trebnje - SLO), desni bek 201 cm , 1999god , navodno iako je visok preko 2m krasi ga dobra pokretljivost i motorika .
Nema tu ni Šoljića , Jozinovića , Kadrića , a ni dugo najavljivanog Svena Sutona ...

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 03 okt 2022, 20:39

Podmlađivanje reprezentacije a pola igraca s glavnog spiska imaju 30+ godina

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 03 okt 2022, 20:50

Nema ni Pavlovica (kad vec bas sviju spominjemo)…

Nadam se da ce i mali Aldin Alihodzic (2005. godiste) iz Izvidjaca biti uskoro makar na sirem spisku (ako ganjamo podmladjivanje repke), neka on cini uz hodzica i bojica golmanski trio za buducnost (posto je suljakovic izgleda trajno izgubljen). Neznam jedino kakav je onaj mali Radic iz Francuske?

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 03 okt 2022, 21:03

Šteta je da prve dvije utakmice odmah igramo sa favoritima grupe Slovencima i Crnom Gorom, da selektor nema neki lakši zadatak,ovako imamo šansu da odmah otpadnemo iz opcija za prvenstvo, iako su na presu Magoda i Smajlagić rekli da rezultat nije imparativ,bilo bi se lijepo boriti za odlazak na veliko takmičenje.Bez obzira koliko kvalitetan trwner bio, sa pozvanim rosterom i bez ikakvog uigravanja, mislim da su pobjede nad nekom od ove dvije selekcije gotovo nemoguće.

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 03 okt 2022, 21:26

G: Ahmetasevic, Hodzic, Bojic
DK: Peric, Boskovic
DB: Panic, Malinovic
SB: Vuksic, Davidovic
P: Faljic, Gradjan
LB: Terzic, Herceg, Klis
LK: Ovcina, Mehmedcehajic,Draganic

Jedan odpada (po meni bi trebao klis, ali mislim da ce on ostati, ili makar hamidovic umjesto njega, a da ce odpasti treci golman).
Najslabiji smo na lijevom beku, pa lijevom krilu i pivotu.

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 03 okt 2022, 21:49

ovisnik je napisao/la:
03 okt 2022, 21:03
Šteta je da prve dvije utakmice odmah igramo sa favoritima grupe Slovencima i Crnom Gorom, da selektor nema neki lakši zadatak,ovako imamo šansu da odmah otpadnemo iz opcija za prvenstvo, iako su na presu Magoda i Smajlagić rekli da rezultat nije imparativ,bilo bi se lijepo boriti za odlazak na veliko takmičenje.Bez obzira koliko kvalitetan trwner bio, sa pozvanim rosterom i bez ikakvog uigravanja, mislim da su pobjede nad nekom od ove dvije selekcije gotovo nemoguće.
Kako to odjednom da se ne očekuje pobjeda protiv Crne Gore a još prije par mjeseci se najavljivala pobjeda protiv Češke i tražila ravnopravna igra protiv Švedske

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.