Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 03 okt 2022, 22:53

Na predstavljanju Smajlagić je rekao da će od saveza zahtjevati da se formira B Selekcija koju će sačinjavati igrači iz BH lige , a iz koje će se najbolji naći možda i u A selekciji .

pretpostavljam mlađi igrači da bi se mogli naći u tom rosteru . Dajte prijedloge :)

Da se ja probam sjetiti nekih...

Berin Keso - DB (Izviđač)
Alihodžić - G (Izviđač)
Berin Brkić - G (Borac)
Gračić - DB (Borac)
Miličević - LB (Sloga)
Peštić - LB (Sloga)
Mehmedović - LB (Gračanica)
Musić - DB (Gračanica)
Pirić - LB (Sloboda)
Milkunić - SB (Sloboda)
Karahodžić - DK (Sloboda)
Dželilović - DK (Gradačac)
Đorđević - SB (Gradačac)
Torlaković - B (Gradačac)
Jamaković - LK (Gradačac)
Klopić - SB (Konjuh)
Nedim Hadzić - DB (Maglaj)
Damir Kadrić - SB (Maglaj)
Čolaković - DB (Krivaja)

Otprilike to mi pada na pamet , dopunite listu ... ostale iz Izviđača i Borca nisam pisao jer vazda sabotiraju pozive pogotovo ovi iz Izviđača .

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 04 okt 2022, 21:40

Znači Burić nije povrijeđen, vjerovatno nečim uvrijeđen, a kad nema Benje nema ni blizanca Senje, tako je to kod nas, kod Obrvana Panić, kod Pipeta Burić, uglavnom nikad na zelenu granu...

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4220
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 05 okt 2022, 21:41

ovisnik je napisao/la:
04 okt 2022, 21:40
Znači Burić nije povrijeđen, vjerovatno nečim uvrijeđen, a kad nema Benje nema ni blizanca Senje, tako je to kod nas, kod Obrvana Panić, kod Pipeta Burić, uglavnom nikad na zelenu granu...
Dok se mi jadnici nadamo da ce ovi treneri na racun svog ugleda privoliti neke nove kvalitetne rukometase da igraju za nasu reprezentaciju, oni nam rastjerase i ono sto valja. B. Buric i Panic bi imali mjesta i u neuporedivo jacim reprezentacijama, a ni Senjamin nije za baciti - pogotovo nakon sto se Vranjes oprostio. Jadno je sve ovo...

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 05 okt 2022, 22:08

Ghuraba je napisao/la:
05 okt 2022, 21:41
ovisnik je napisao/la:
04 okt 2022, 21:40
Znači Burić nije povrijeđen, vjerovatno nečim uvrijeđen, a kad nema Benje nema ni blizanca Senje, tako je to kod nas, kod Obrvana Panić, kod Pipeta Burić, uglavnom nikad na zelenu granu...
Dok se mi jadnici nadamo da ce ovi treneri na racun svog ugleda privoliti neke nove kvalitetne rukometase da igraju za nasu reprezentaciju, oni nam rastjerase i ono sto valja. B. Buric i Panic bi imali mjesta i u neuporedivo jacim reprezentacijama, a ni Senjamin nije za baciti - pogotovo nakon sto se Vranjes oprostio. Jadno je sve ovo...
Baš tako, ja sam se nadao da će Pipe na temelju svog rejtinga proširiti roster kvalitetnim igračima na koje Cro i Srb ne računaju, te uz pomenute braću Burić,Perića,Panića, Haseljića....,stvoriti koliko-toliko kvalalitetnu ekipu za kvalifikacije, a na kraju većina pomenutih na nekom rezervnom spisku koji je jači od primarnog spiska, žalosno, u kvalifikacijama idu i najbolje trećeplasirane reprezentacije, tako da je ulog ozbiljan jer pored pobjeda nad Kosovom za prolazak treba po neka pobjeda i protiv Crne Gore i Slovenije,a sa ovim rosterom za to nemamo nikakvu šansu.

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gradacac10 » 06 okt 2022, 11:19

Haseljic izgleda potrgao ligamente koljena, uskoro ide na operaciju, to je razlog zasto ga nema na spisku.

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la spanjolac » 06 okt 2022, 12:37

Brace Buric, Perica, Vranjesa nema zbog Terzica, nece vise da igraju dok je on u reprezentaciji

Avatar
DamirT
Postovi: 13948
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 06 okt 2022, 12:46

Ne znam zbog cega su Terzica pozvali opet. Trebao se oprostit kad i Prce. Ako je istina da ovih par nece da igraju zbog njega, e yebi ga onda. Radi jednog penzionera nece igrati par igraca koji su nam itekako bitni....
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 06 okt 2022, 13:08

Kako sam čuo da će Terzic biti idući selektor nakog sto Pipe odradi koji meč i izgubi Terza dolazi.Sada je svakom jasno koji lobi vlada ovom reprezentacijom koji god selektor dođe uvjek su mu isti igrači u ponudi pa makar neki bili povrijeđeni pola godine opet su tu.Dokle će vise Maglajlija tu gurati 10 godina nekakvog Igrora Mandica ili Vegara ima po našoj ligi momaka bolji i mladzi.Jedan Dusko Celica je sa 20 kila viska i u ovom godinama je doktor nauka za Vegara,Mandica,Hercega kako su njega sklonili davno a ove ostavili i dan danas.Sada doso Pipe i Damir treneri sa autoritetom i stave nekog Lukica koji se povrijedio prošle godine i još se oporavlja,šta poslje toga možete pomisliti bar Damir zna koje u funkciji ko nije.

bordobijeli
Postovi: 14257
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 09 okt 2022, 17:36

Buric trenutno brani protiv lemga :hmmmmm: :hmmmmm:

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 09 okt 2022, 20:24

bordobijeli je napisao/la:
09 okt 2022, 17:36
Buric trenutno brani protiv lemga :hmmmmm: :hmmmmm:
Burić,trenutno najbolji BiH rukometaš očito nije na istom kursu sa posadom koja sada vodi brod

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 10 okt 2022, 07:28

Mogli su se iz saveza bolje potruditi da naturalizuju jednog lijevog beka kada već nisu doveli Sutona .
Nama će protiv Crne Gore u nedjelju biti utakmica biti ili ne biti , u Sloveniji realno nemamo šanse , a ako pobijedimo Crnu Goru kod kuće i 2 puta Kosovo mogli bi se kvalifikovati kao najbolji trećeplasirani .

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 10 okt 2022, 14:08

Šta je sad sa Malinovićem?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 10 okt 2022, 16:17

Poznavajući Smajlagićev rad u periodu dok je vodio Bosnu S pretpostavljam da je pri slanju poziva igračima naglasio da su mu potrebni samo igrači koji mogu dati 100% od sebe , zato su vjerovatno otpali Burići , Perić , a možda i Malinović ...


Avatar
zgembo89
Postovi: 4927
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 10 okt 2022, 21:26

Nista mi nije jasno sta se desava sa igracima poturili danas Doborca da odgovara na litanja

EdinjoBos
Postovi: 1275
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 11 okt 2022, 16:25

Hoce li kresic biti pozvan umjesto malinovica ili ce ipak „damirov“ jeremic dobiti povjerenje??

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 11 okt 2022, 17:44

Irfan lijepo priča, ali to je za sada samo tako - obična priča.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 11 okt 2022, 18:03

EdinjoBos je napisao/la:
11 okt 2022, 16:25
Hoce li kresic biti pozvan umjesto malinovica ili ce ipak „damirov“ jeremic dobiti povjerenje??
Nisam upratio što nema Malinovića, ako se ne radi o povredi onda je jasno da jedna grupa igrača iz nekog razloga bojkotuje reprezentaciju, braća Burić, Perić,Malinović-koji je kum sa Senjaminom i da su oni u grupi za koje je Smajlagić na presu rekao da nisu mentalno spremni da igraju za reprezentaciju.Šteta, al ako igraju nazor poštenije je ovako.Hvala za ono što su dali reprezentaciji, slika,dres, bombonjera i oproštaj.Terzić je također odavno višak, al on je eto mentalno spreman,ima želju, igra u dobrom klubu i onda i nek bude tu, makar sa klupe mahao peškirom.Žao mi je što Pipe po izjavama ne misli da širi roster igračima na koje ne računaju u prvom redu Hrvatska, a onda i Srbija/Slovenija, al on se očigledno rukovodi onom da je igranje za reprezentaciju svetinja i da tu ne treba da bude niko ko ne igra srcem.Ako je tako, podržavam, mada je to duži put do kvalitetnog rostera jer oni koji igraju srcem, nemaju kvalitet, samo srce, barem je to u ovom trenutku tako.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 11 okt 2022, 23:44

ovisnik je napisao/la:
11 okt 2022, 18:03
Žao mi je što Pipe po izjavama ne misli da širi roster igračima na koje ne računaju u prvom redu Hrvatska, a onda i Srbija/Slovenija, al on se očigledno rukovodi onom da je igranje za reprezentaciju svetinja i da tu ne treba da bude niko ko ne igra srcem.
Nece on da se zamjera nikom k'o ni Obrvan prije njega ... zna on da mu valja zivjet i poslije repke BiH ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

EdinjoBos
Postovi: 1275
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 12 okt 2022, 11:00

DaVinci je napisao/la:
11 okt 2022, 23:44
ovisnik je napisao/la:
11 okt 2022, 18:03
Žao mi je što Pipe po izjavama ne misli da širi roster igračima na koje ne računaju u prvom redu Hrvatska, a onda i Srbija/Slovenija, al on se očigledno rukovodi onom da je igranje za reprezentaciju svetinja i da tu ne treba da bude niko ko ne igra srcem.
Nece on da se zamjera nikom k'o ni Obrvan prije njega ... zna on da mu valja zivjet i poslije repke BiH ... :zviz:
!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la babino » 12 okt 2022, 12:14

samo kod nas se moze desiti da nema 3-4 najbolja igraca i da ne smijes ni pitati zasto ih nema..
kazu nesporazum sa prosirenim spiskom:-)

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.